Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid 95941b4763117e734b687a5420f56a7f Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
ŚLĄSKIE - A4 (Katowice - Kraków)
Autor Wiadomość
tqmeh 
Forum Lider


Dołączył: 26 Mar 2009
Pochwał: 620
Posty: 3707
Skąd: DZL
Wysłany: 8 Maj 2010, 11:16   A4 (Katowice - Kraków)

Witam,

Znacie ten temat? Bo jakoś go z forum nie pamiętam.

Cytat:
Uważajcie panocki na mocno kontrowersyjny fotoradar. W sobotę rano natknąłem się na niego jadąc A4 z Katowic do Krakowa. Stoi sobie na ograniczeniu do 70 km/h około 700 metrów od bramek. Jest to nic więcej tylko maszynka do robienia kasy i łatwo można nawet nieświadomie stać się niewiadomo czyim sponsorem...
W normalnych przypadkach jest tak, że np. dojeżdżamy do miejsca z ograniczeniem... Miejsce na którym należy zwolnić jest oznakowane speedlimitem w odległości (zależy od drogi) od 50 m do 300m przed. (gdzieś jest w przepisach).

Całe 600 km jechałem zgodnie z przepisami, nigdzie mi się nie spieszyło bo i mały ruch był, a tu kurde trafiłem na cwaniaków, którzy ustawili znak 70 i 5 m za znakiem aktywny fotoradar. Kolejne 5m za ogr. (70) jest (40) ... Taka to kombinacja. A kierowca w te 5m ma wyhamować ze (130) do ichniejszego (70) .

Wkurza to tym bardziej, że o 4.20 rano ruchu praktycznie nie było, a ja mam się tłuc 40 km/h przez 500m i zapłacić jeszcze za przejazd.

Zastanawiam się co mnie czeka. Czy wezwanie na moją komendę, czy przyjdzie już wezwanie do zapłaty?

Ale z drugiej strony powiem Wam, że w innym przypadku w końcu nasza policja się spisała. Trochę się żaliłem na forum, że 01.03.2010 po powrocie z pracy do V8 zauważyłem przetarty błotnik i uszkodzoną listwę. Ktoś cofał, zarysował i odjechał bez wieści. Zgłosiłem fakt na policję... Wczoraj odebrałem pismo z KMP, z dokładnymi danymi kierującego, nr rejestracyjny, markę, zakład ubezp. i nr polisy.
Złapali zdarzenie na monitoringu pobliskiej stacji benzynowej.
 
 
Automobil

Wysłany:    A może to Cię zainteresuje



 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1546
Posty: 31885
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 8 Maj 2010, 11:35   

Powiedz mi lepiej co ten temat ma wspólnego z woj. dolnośląskim? :-)
Przesunąłem go!

Czym się tu podniecać? Przed bramkami w obie strony stoją maszty zuradowskie (pasmo K - 24,125 GHz). Zazwyczaj puste...

- Brzęczkowice

- Balice

Jechałem kilka razy... spokojnie można zbić prędkość. I ja im się wcale nie dziwię, że próbują się zabezpieczyć na wszelkie możliwe sposoby. Usiądź na bramce i licz się z tym, że zaraz tam dojdzie do mega karambolu... zobaczymy, ile tam wysiedzisz w spokoju.
 
 
wksek 
Forum Lider


Dołączył: 26 Lut 2009
Pochwał: 284
Posty: 2543
Skąd: Wrocław
Wysłany: 25 Maj 2010, 20:06   

Melduję, że wszystkie słupy przy bramkach dzisiaj puste :)
 
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1546
Posty: 31885
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 25 Maj 2010, 20:27   

Ale tak na wysokości masztu przy bramkach w Katowicach pojawia się fałszywka w K i serce może mocniej zabić, co? :-)
 
 
wksek 
Forum Lider


Dołączył: 26 Lut 2009
Pochwał: 284
Posty: 2543
Skąd: Wrocław
Wysłany: 25 Maj 2010, 20:37   

Ta, ale już w moim wypadku za masztem :P

Do tego dodam, że obecny poziom opłat za 60km jest skandaliczny :!:

8zł za wjazd i 8 za wyjazd = 16zł :!: :?:
 
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1546
Posty: 31885
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 25 Maj 2010, 20:39   

V1 pika jakieś 50m przed masztem... za pierwszym razem serce w żołądku + noga na hamulcu w samej podłodze!
 
 
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 25 Maj 2010, 21:12   

Troszkę adrenalinki przy dłuższej jeździe nie zaszkodzi ;)
 
 
wksek 
Forum Lider


Dołączył: 26 Lut 2009
Pochwał: 284
Posty: 2543
Skąd: Wrocław
Wysłany: 25 Maj 2010, 21:22   

Adrenalinkę wytwarzają masowo kierowcy ciężarówek, wyprzedzający się nawzajem :) Jeden leci na ograniczeniu 87 km/h, a drugi 88 km/h i jest wesoło, więcej mi nie trzeba :P
 
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1546
Posty: 31885
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 26 Maj 2010, 07:37   

A najlepsze jest to jak Ci taki gość wjeżdża przed samą maskę w sytuacji kiedy za Tobą pusto...
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1546
Posty: 31885
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 24 Lipiec 2010, 22:21   Re: A4 (Katowice - Kraków)

tqmeh napisał/a:
Uważajcie panocki na mocno kontrowersyjny fotoradar. W sobotę rano natknąłem się na niego jadąc A4 z Katowic do Krakowa. Stoi sobie na ograniczeniu do 70 km/h około 700 metrów od bramek. Jest to nic więcej tylko maszynka do robienia kasy i łatwo można nawet nieświadomie stać się niewiadomo czyim sponsorem...
W normalnych przypadkach jest tak, że np. dojeżdżamy do miejsca z ograniczeniem... Miejsce na którym należy zwolnić jest oznakowane speedlimitem w odległości (zależy od drogi) od 50 m do 300m przed. (gdzieś jest w przepisach).

Całe 600 km jechałem zgodnie z przepisami, nigdzie mi się nie spieszyło bo i mały ruch był, a tu kurde trafiłem na cwaniaków, którzy ustawili znak 70 i 5 m za znakiem aktywny fotoradar. Kolejne 5m za ogr. (70) jest (40) ... Taka to kombinacja. A kierowca w te 5m ma wyhamować ze (130) do ichniejszego (70) .

Wkurza to tym bardziej, że o 4.20 rano ruchu praktycznie nie było, a ja mam się tłuc 40 km/h przez 500m i zapłacić jeszcze za przejazd.

Zastanawiam się co mnie czeka. Czy wezwanie na moją komendę, czy przyjdzie już wezwanie do zapłaty?

Ale z drugiej strony powiem Wam, że w innym przypadku w końcu nasza policja się spisała. Trochę się żaliłem na forum, że 01.03.2010 po powrocie z pracy do V8 zauważyłem przetarty błotnik i uszkodzoną listwę. Ktoś cofał, zarysował i odjechał bez wieści. Zgłosiłem fakt na policję... Wczoraj odebrałem pismo z KMP, z dokładnymi danymi kierującego, nr rejestracyjny, markę, zakład ubezp. i nr polisy.
Złapali zdarzenie na monitoringu pobliskiej stacji benzynowej.

Że niby taki straszny ten maszt, że ciężko jest zbić prędkość...

Z (220) może i tak, ale jak ktoś jedzie "z głową", to problemów mieć nie będzie, bo oznakowanie jest naprawdę czytelne.
Swojego czasu słyszałem, że czasami któryś z czterech na odcinku Katowice - Kraków jest nabity. Ja jeszcze nie miałem tego szczęścia, choć jechałem tą drogą już kilka razy. Nie lękajcie się! :-)

:arrow: kier. Kraków







:arrow: kier. Katowice

 
 
mibello
Dziędobry!

Dołączył: 15 Sie 2010
Posty: 2
Wysłany: 15 Sierpień 2010, 23:38   Katowice - Kraków - fotoradar przy bramkach

Czy fotoradar ze zdj. wyżej to atrapa?!
 
 
wksek 
Forum Lider


Dołączył: 26 Lut 2009
Pochwał: 284
Posty: 2543
Skąd: Wrocław
Wysłany: 15 Sierpień 2010, 23:50   

Nie.
 
 
 
mibello
Dziędobry!

Dołączył: 15 Sie 2010
Posty: 2
Wysłany: 16 Sierpień 2010, 10:03   

Hmm, a czy jak robi zdj. ten fotoradar w dzień to jest błysk lampy?
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1546
Posty: 31885
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 16 Sierpień 2010, 10:31   

Panie kolego, na wszystkie pytania znajdzie Pan odpowiedź na forum! Jest to dokładnie wyjaśnione :!: Proszę nie spamować :!:
 
 
wksek 
Forum Lider


Dołączył: 26 Lut 2009
Pochwał: 284
Posty: 2543
Skąd: Wrocław
Wysłany: 18 Listopad 2010, 19:46   

Korzystając, że pstryk wrzucił to na shoutboxa, a nie każdy czyta to myślę, że nie obrazi się jak tutaj wrzucę :)

Cytat:
Można objechać płatną A4!

Trasa Katowice - Kraków szybko i za pół ceny? To możliwe już od połowy grudnia!

Nowa droga pozwoli ominąć połowę płatnego odcinka A4.
W Jaworznie otwarto pierwszy odcinek nowo wybudowanej drogi krajowej nr 79. Będzie ona konkurencją dla płatnej autostrady A4 i pozwoli na ominięcie bramek poboru opłat w Brzęczkowicach.

Trzykilometrowy, dwupasmowy odcinek powstał w niespełna rok. Jego budowa pochłonęła 36 mln zł. To pierwszy efekt walki Jaworzna ze Stalexportem, koncesjonariuszem płatnej autostrady.

- Każda droga, która powstaje, cieszy. No i udogodnienie dla kierowców, bo przejedziemy za 8, nie za 16 złotych do Krakowa - cieszą się kierowcy.

Cały odcinek do Chrzanowa zostanie otwarty w grudniu / RMF
By ominąć bramki na A4 należy w Mysłowicach zjechać na trasę S1, a następnie na DK nr 79. Po ominięciu Jaworzna wracamy na autostradę na węźle Byczyna.

Oto jak jedzie się nową drogą:

Klik

Jadąc drogą 79 nadłożymy 3,5 km, ale zaoszczędzimy 8 zł omijając jedne bramki.


Źródło
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
ŚLĄSKIE - A4 (Katowice - Kraków) | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group