Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid fce7f734b8a4a918fd643ebb5cf0bb44 Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Wrocław - A to peszek, czyli kajdanki na koła ;)
Autor Wiadomość
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1550
Posty: 31918
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 26 Październik 2010, 10:32   

Niezbadane są wyroki polskich sądów... :twisted:

Kto wie, czy by Ci zaocznie działki nie wymierzyli... nie pytając o zdanie Ubezpieczyciela :!:
 
 
Kontener

Wysłany:    https://truckcare.pl/flota/samochody-dostawcze/kontener/



 
 
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 26 Październik 2010, 11:36   

piotreg napisał/a:
nie pytając o zdanie Ubezpieczyciela :!:

No ale tak się nie robi. Jeśli właściciel auta twierdzi, że ma ubezpieczenie, ale np. nie przy sobie lub zniszczył i nie ma w tym momencie żadnego potwierdzenia, to dostaje wprawdzie mandat za nieposiadanie wymaganych dokumentów (50 zygli i 0 pkt karnych), ale funkcjonariusz wysyła zapytanie do funduszu gwarancyjnego celem sprawdzenia, czy ubezpieczenie rzeczywiście jest. Jeżeli tak, to koniec tematu, a tylko od właściciela zależy czy następnym razem będzie miał przy sobie stosowny dokument, czy też będzie dalej pomykał bez niego i za każdym razem narażał się na 50 zygli mandatu.

Jeżeli natomiast łgał i nie ma w ogóle wykupionego aktualnego OC, to będzie kara:

Cytat:
Kary za nieposiadanie OC komunikacyjnego, są ustalane odgórne w wymiarze rocznym. W zależności od tego, przez jak długi okres auto nie było objęte OC, różna będzie wysokość kary. Podstawową stawką dla posiadaczy samochodów osobowych jest 500 euro.

Jeśli pojazd pozostawał nieubezpieczony przez okres do 3 dni, kara wyniesie 20 proc. tej stawki. Jeśli przez okres krótszy niż 14 dni - 50 proc. z 500 euro. Jeśli zaś kierowca zaniedbał obowiązek ubezpieczenia pojazdu i tenże pozostawał bez polisy przez ponad 14 dni - zapłacić trzeba będzie pełną wartość kary.

Ponieważ podstawowa wysokość kary jest wyrażana w euro, przelicza się je na polską walutę. W ten sposób, wobec zmieniającego się kursu euro, wysokość finansowej dolegliwości zmienia się rok do roku. Obecnie, jako kurs przeliczenia przyjęto średni kurs euro ogłoszony przez Narodowy Bank Polski według tabeli kursów nr 1/A/NBP/2010 z dnia 04.01.2010 r. Wynosi on 4,0924 zł. Tym sposobem, w 2010 za brak OC kierowcy zapłacą nieco mniej niż w roku ubiegłym.

W przypadku 100 proc. opłaty karnej, zapłacimy więc 2050 zł.
W przypadku 50 proc. opłaty - 1020 zł.
W przypadku 20 proc. - 410 zł.


Więcej...
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1550
Posty: 31918
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 26 Październik 2010, 11:56   

Czyli SM był lekko niewyedukowany :D
 
 
phonemaniac
Videomaniac


Dołączył: 10 Paź 2008
Pochwał: 1317
Posty: 4395
Skąd: WKZ
Wysłany: 26 Październik 2010, 12:09   

Popatrzcie na Stop Drogówka, jak koleś traktorem jechał pod prąd, bez uprawnień i bez ubezpieczenia. Poszło zapytanie do Funduszu.
 
 
 
garny 
Forum Lider

Dołączył: 08 Lis 2008
Pochwał: 128
Posty: 1543
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26 Październik 2010, 15:24   

Padre - masz 100% racji, ale ja założyłem, że tych 50 dych nie przyjmę i pójdę z tym do sądu, gdzie to Sędzia będzie musiał rozstrzygnąć czy kwit, który mam (miałem w trakcie kontroli), a który jest kwestionowany przez Organ Kontrolujący potwierdza czy nie potwierdza fakt posiadania OC.
Jakbym nie miał bo bym zapomniał, to brałbym te 50 dych bez szemrania :)

piotreg napisał/a:
Czyli SM był lekko niewyedukowany :D

Ale tak ciekawie opowiadał, w ramach pouczenia o zmianie przepisów dot. parkowania na kopertach itd. nawet go zagadnąłem o Auto-Clamb, ale powiedział, że nie zna sprawy i muszą już lecieć :)
 
 
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 26 Październik 2010, 17:36   

Cytat:
Padre - masz 100% racji, ale ja założyłem, że tych 50 dych nie przyjmę i pójdę z tym do sądu, gdzie to Sędzia będzie musiał rozstrzygnąć czy kwit, który mam (miałem w trakcie kontroli), a który jest kwestionowany przez Organ Kontrolujący potwierdza czy nie potwierdza fakt posiadania OC.

Tak, to zupełnie inna sytuacja. Pewnie też bym się upierał. :good:
 
 
hellypton
Zaczyna kumać

Dołączył: 27 Lut 2009
Pochwał: 52
Posty: 102
Skąd: Dysk lokalny C
Wysłany: 6 Listopad 2010, 18:02   

Ja też się załapałem w październiku na "obrączkę". W sumie nie czuję się winny, bo to taka poszerzona część chodnika na Norwida. 5 lat tam parkowałem prawie codziennie i nigdy nie dostałem za to ani mandatu ani blokady. Nie dyskutowałem z nimi (SM), bo to nie ma z kim i nie ma sensu, dla nich liczy się paragraf, a nie rzeczywistość. Nieistotne.

Problem ten można rozwiązać tak, jak np. jest w Holandii - parkowanie pod uczelniami jest płatne, za wyjątkiem pracowników/doktorantów. Pod PWr całkiem sporo miejsc zajmują osoby niezwiązane z PWr - przedstawiciele handlowi, pocztexy i inne.
 
 
garny 
Forum Lider

Dołączył: 08 Lis 2008
Pochwał: 128
Posty: 1543
Skąd: Warszawa
Wysłany: 6 Listopad 2010, 20:58   

Mam nieco inny pogląd - chwila negocjacji nigdy nie zawadzi, jak trafiam na beton to płacę, a czasem można oszczędzić :)
Wiele firm i instytucji ma przewidziane miejsca dla kurierów i innych tego typu interesantów co w pewnym sensie rozwiązuje problem.
 
 
kalex
Jajcarz

Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 127
Posty: 1223
Skąd: Wrocław
Wysłany: 7 Listopad 2010, 10:45   

Ale tam jest płatny postój. Strefa płatnego parkowania kończy się za Halą 1000. Ja jakbym miał teraz studiować, przesiadłbym się na tramwaje.
 
 
Regand
Dziędobry!

Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 7
Wysłany: 10 Listopad 2010, 10:53   

Może i tam się kończy, ale cała ta strefa, Plac Grunwaldzki i dalej aż do ZOO nie ma ani jednego parkometru i jak dotąd nie ma przez to żadnych kontroli w tym rejonie i każdy stoi bez płacenia. A szkoda, bo tam pracuje i czasami ciężko znaleźć miejsce ;) Więc liczę, że w końcu parkometry się pojawią.
 
 
Regand
Dziędobry!

Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 7
Wysłany: 15 Listopad 2010, 09:29   

Zadałem pytanie Pani Ewie Mazur ze Zdium'u o strefe płatnego parkowania w okolicach Grunwaldu itd.

Cytat:
Witam,
uchwała wprowadza granice miejskiej strefy płatnego postoju i dzieli ją na podstrefy. Fakt istnienia strefy daje prawo wyznaczenia w jej obrębie miejsc parkingowych, które zostaną objęte opłatami w wysokości odpowiedniej dla danej strefy. We wskazanych przez Pana lokalizacjach nie ma wyznaczonych płatnych miejsc postojowych, dlatego opłaty nie mogą być pobierane. Jak dotychczas w opinii zarządcy ruchem drogowym wyznaczenie takich miejsc byłoby dodatkowym ograniczeniem w ruchu na ulicach przeciążonych tranzytem powodowanym przez toczące się oraz planowane w obrębie placu Grunwaldzkiego budowy. Ponieważ większość z nich już się zakończyła, a pozostałe zostały przesunięte do realizacji na późniejsze lata, ponownie wystąpiliśmy do Wydziału Inżynierii Miejskiej UM Wrocławia z propozycją wyznaczenia nowych miejsc postojowych, szczególnie dużo byłoby ich w obrębie Norwida, Wyspiańskiego, Skłodowskiej. Propozycja będzie dyskutowana i do końca roku powinniśmy mieć wiedzę czy projekt zostanie wdrożony.

Z poważaniem
_____________________________

Ewa Mazur
Rzecznik Prasowy
 
 
jakub
Forum Lider

Dołączył: 09 Mar 2009
Pochwał: 31
Posty: 477
Skąd: DZA
Wysłany: 15 Listopad 2010, 12:03   

Wczytaj się w regulamin SPP, tam jest zapis, że opłata obowiązuje w strefie, ale na odpowiednio OZNACZONYCH miejscach. Wrocław to jedno z niewielu miast, gdzie jest taki zapis, w większości innych znajdziesz iż opłata musi być wniesiona na terenie całej strefy.

Przykład - ulica Kościuszki na odcinku od Placu Kościuszki do Piłsudskiego/Placu Legionów. Na tym odcinku Kościuszki musisz płacić wszędzie, bo ciągle jest znak P z dopiskiem "płatny", a wystarczy wjechać w ulicę Łąkową i jak znajdziesz miejsce to masz za free. Sprawdzone osobiście wielokrotnie.
 
 
kalex
Jajcarz

Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 127
Posty: 1223
Skąd: Wrocław
Wysłany: 15 Listopad 2010, 21:41   

Pani Mazur może powinna zająć się robieniem tipsów. Co ona p i e r d o l i.

Klik
 
 
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 15 Listopad 2010, 21:50   

:lol:
 
 
wksek 
Forum Lider


Dołączył: 26 Lut 2009
Pochwał: 284
Posty: 2543
Skąd: Wrocław
Wysłany: 15 Listopad 2010, 23:36   

kalex napisał/a:
Pani Mazur może powinna zająć się robieniem tipsów. Co ona p i e r d o l i.

Post roku :lol:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Wrocław - A to peszek, czyli kajdanki na koła ;) | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group