Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid d18b5cf12c16262ccbe2c71d9e50be2b Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Pszczyna - Fotoradar przenośny
Autor Wiadomość
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 1 Grudzień 2010, 07:46   

Oni dbają o bezpieczeństwo, a prasa się czepia... :lol:
 
 
Automobil

Wysłany:    A może to Cię zainteresuje



 
 
Qbek 
Forum Lider


Dołączył: 28 Paź 2009
Pochwał: 137
Posty: 1384
Skąd: znienacka
Wysłany: 7 Grudzień 2010, 13:54   

Ciąg dalszy nastąpił...

Cytat:
Będzie śledztwo w sprawie prywatnych fotoradarów
Prokuratura sprawdzi, czy strażnicy miejscy z Pszczyny łamali prawo, wręczając mandaty fotografowanym kierowcom. - Umowa z firmą wynajmującą fotoradary zostanie renegocjowana - zapowiada Dariusz Skrobol, nowy burmistrz Pszczyny.

Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez strażników miejskich z Pszczyny oraz nadzorujących ich pracę urzędników magistratu złożył Zygmunt Łukaszczyk, wojewoda śląski. Wczoraj pismo trafiło do Prokuratury Okręgowej w Katowicach. - Dotyczy przekroczenia lub niedopełnienia obowiązków służbowych podczas karania kierowców sfotografowanych przez prywatne fotoradary - potwierdza Katarzyna Kuczyńska z biura prasowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Zawiadomienie to efekt kontroli w pszczyńskiej straży miejskiej zleconej przez wojewodę. Kontrolerzy badali okoliczności podpisania umowy, jaką Pszczyna zawarła na początku roku z prywatną firmą z Pomorza na wynajem fotoradarów, oraz procedury nakładania mandatów przez strażników miejskich. Od marca do sierpnia prywatne urządzenia w 55-tysięcznej Pszczynie zrobiły zdjęcia 15 tys. kierowców przekraczających prędkość. Co trzeci z przyłapanych zapłacił już mandat, a budżet miasta wzbogacił się o 500 tys. zł. Poirytowani mieszkańcy uznali, że fotoradary to maszynka do robienia pieniędzy i założyli Społeczny Komitet Obrony Kierowców.
[...]
Krystian Szostak, dotychczasowy burmistrz Pszczyny, który podpisał umowę z prywatną firmą, przyznał, że w sprawie fotoradarów były "pewne niedociągnięcia". - Czasami trzeba jednak nagiąć prawo, aby ratować ludzkie życie. I jeśli dzięki fotoradarom udało się kogoś ocalić na naszych drogach, to powiem, że było warto - stwierdził. Zapewnił jednak, że w magistracie nikt nie działał w tej sprawie w złej wierze.

Dariusz Skrobol, który w niedzielę wygrał w Pszczynie wybory i został nowym burmistrzem, zapowiada jednak renegocjację umowy z prywatną firmą oraz zwiększenie nadzoru nad strażnikami. Zmienią się też miejsca, gdzie fotoradary będą pracowały. Do tej pory stawiano je bowiem w miejscach, gdzie był największy ruch. - A ja chciałbym, żeby pracowały tam, gdzie jest największe zagrożenie, czyli np. w okolicach szkół i przedszkoli - powiedział nam Skrobol.

Te deklaracje cieszą Macieja Kolona, założyciela Społecznego Komitetu Obrony Kierowców. - Nie chcemy, żeby kierowcy popełniający wykroczenia byli bezkarni. Domagamy się tylko tego, żeby polowanie na piratów drogowych odbywało się w sposób zdroworozsądkowy, wedle jasnych i przejrzystych reguł - stwierdził Kolon. Dodał, że do tej pory strażnicy robili wszystko, aby najbardziej zadowolona z pracy fotoradarów była nastawiona na zysk wynajmująca je prywatna firma.

Źródło
 
 
yeti098 
Dziędobry!

Dołączył: 12 Lis 2010
Posty: 27
Skąd: polska
Wysłany: 9 Grudzień 2010, 00:33   

Tak naprawdę jak to czytam to taki troszke zafrasowany uśmieszek pojawia mi się na twarzy. Wszędzie tam pokolei gdzie działają firmy prywatne robiące zdjęcia fotoradarem, tylu było już kontrolujących, tylu słusznie oburzonych, tylu zszokowanych, pomstujacych zdegustowanych, zniesmaczonych Rejtanów - prawie krzyczących NO PASARAN!!! I co? I guzik z pętelką. Wszystkie te kontrole: NIKi, KWPy, RIO, SANEPIDy, ZBOWiDy, PKSy, ZUSy i Bóg wie kto jeszcze - wykazują, że nic złego się nie dzieje, firmy te działają legalnie, współpracując ze strażmi czy policją. Ale co w gazetach piany się nabiło - ech, a ile frajdy - ach, no i ten poklask słusznie oburzonej gawiedzi - łał. Tej glorii i sławy nikt im nie odbierze. A że wszystko to brednie i o kant tyłka można je rozbić - ciemny lud to kupi - jak mawiał klasyk mówienia półprawdy dla półgłowków. Jak to mawia mój syn - Żal!!! Ech - żal prostych słów (też klasyka).
 
 
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 9 Grudzień 2010, 08:18   

Co Ty tam yeti gadasz! :grin: Stawiacie fotoradary pod kątem miliona stopni, żeby zagiąć czasoprzestrzeń i oszukać kierowców na p.ierdyliony kilometrów na godzinę, a te wszystkie kontrole z Sanepidów to pewnie naświetlacie laserami żeby im zmienić stan świadomości i dlatego nic nie stwierdzają :lol:



Co jo godom, co jo godom... :facepalm:
 
 
yeti098 
Dziędobry!

Dołączył: 12 Lis 2010
Posty: 27
Skąd: polska
Wysłany: 9 Grudzień 2010, 08:33   

Ktoś to przewidział wcześniej :shock: :shock: :shock:

Wizje chodźcie do mnie.
Blisko, najbliżej.
Zostańcie w mojej głowie.
Najdziksze sny (...)
Bladą dłonią świt.
Otrze pot i łzy.
Koszmar minie.
Znikną duszne, sny...
 
 
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 9 Grudzień 2010, 09:13   

O, mamy fana Budki Suflera :grin:
 
 
yeti098 
Dziędobry!

Dołączył: 12 Lis 2010
Posty: 27
Skąd: polska
Wysłany: 9 Grudzień 2010, 12:13   

To ulubiony cytat, który pojawia się w mojej głowie zawsze jak słysze (widzę) nawiedzonych propagatorów spiskowej teorii dziejów.
 
 
marcin 
Dziędobry!

Dołączył: 19 Lut 2011
Posty: 3
Skąd: Tychy
Wysłany: 19 Luty 2011, 15:10   Re: Znów będą tysiące fotek...

Qbek napisał/a:
W ciągu 2-3 minut przez które rozmawiałem z prawie miłymi panami, wpadło ok 20 fotek na ekran laptopa...
W środku dokładnie przykryta kocem Multanova. Dodatkowo za przednim rzędem siedzeń czarna zasłonka, żeby ktoś przez przypadek nie zlookał zagrożenia.

Obiecałem, że zamażę tablice, więc dotrzymuję słowa :)

Miejscówka to 70-tka na tym skrzyżowaniu

A szkoda, że zamazałeś, choć i tak można dojść do tego, co to za auto i powiem więcej - auto, które w niby sprytny sposób pstrykało zdjęcia tak SAMO POPEŁNIŁO WYKROCZENIE!!!
Spójrzcie na zdjęcie, gdzie stoi, a zabrania się parkowania i zatrzymania pojazdu na jezdni, jak również na poboczu wzdłuż linii ciągłej wyznaczającej krawędź jezdni jak również przy jej końcach. I co Panie fotograf, głupio teraz? A zdjęcie się wydrukuje i zaniesie na komendę razem z zawiadomieniem o popełnieniu wykroczenia, komitet obrony kierowców się ucieszy :twisted: :twisted:
 
 
yeti098 
Dziędobry!

Dołączył: 12 Lis 2010
Posty: 27
Skąd: polska
Wysłany: 19 Luty 2011, 16:20   Re: Znów będą tysiące fotek...

Ok. Czekam na wezwanie na KP. :) Chyba, że wcześniej ktoś jegomościowi rozświetli co nieco. :) Pozdrawiam Tychy - niezłe piwo - dworzec PKP fatalny, ludzie... jak widać. Dla ułatwienia w Twoim dochodzeniu podam, że model auta to Scenic :) Markę już sam postaraj się odnaleźć - polecam Wikipedię. :) Jak nie odszukasz to śmiało pytaj, postaram się pomóc. Pozdrawiam Marcina

Ps. Tak jak powiedziałeś: "komitet obrony kierowców się ucieszy".
 
 
Qbek 
Forum Lider


Dołączył: 28 Paź 2009
Pochwał: 137
Posty: 1384
Skąd: znienacka
Wysłany: 19 Luty 2011, 18:59   

marcin napisał/a:
A szkoda, że zamazałeś (...)

Zamazałem, bo wiem co to umowa dżentelmeńska :)
 
 
yeti098 
Dziędobry!

Dołączył: 12 Lis 2010
Posty: 27
Skąd: polska
Wysłany: 19 Luty 2011, 19:12   

Marcinie - nie edytuje się postu po czasie. :) Trzeba błędy wziąć na klatę - jak się ma ją :)
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 20 Luty 2011, 09:49   

Panowie, kwestie błędów, klat itp. załatwcie sobie za pośrednictwem PW, oki :?: :o
 
 
marcin 
Dziędobry!

Dołączył: 19 Lut 2011
Posty: 3
Skąd: Tychy
Wysłany: 20 Luty 2011, 15:11   

Do yeti098:

Wiesz Mistrzu, ale ja Cię nie obrażałem, a że masz pogląd na dworzec PKP w Tychach jaki masz, to świadczy, że dawno w Tychach nie byłeś, albo w ogóle nie byłeś, więc tym bardziej się nie wypowiadaj na temat ludzi, którzy tu mieszkają... a odnośnie marki to nieistotne jaka - istotne, że pilnując prawa sama je łamie i tyle... a czy zastanawiałeś się przez chwilę, że w ten sposób się ustawiając jakiś duży mobil Cię mógł zahaczyć? I nie mam nic przeciwko prewencji, żeby nie przeginać z prędkością, ale nie widzę prewencji w niebezpiecznym postawieniu auta i pstrykaniu zdjęć spod koca... ale kasę trzeba jakoś zarabiać... tylko szkoda, że nie niesie to poprawy bezpieczeństwa, a wręcz się jemu w tym przypadku zagraża i tyle. Koniec mojej wypowiedzi w tym temacie.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 20 Luty 2011, 15:55   

marcin napisał/a:
(...) istotne, że pilnując prawa sama je łamie i tyle...

Słuszna uwaga :!:

marcin napisał/a:
(...) a czy zastanawiałeś się przez chwilę, że w ten sposób się ustawiając jakiś duży mobil Cię mógł zahaczyć?

W takiej sytuacji... niewielka strata :lol: Sami się w końcu o to prosili. Pan chciał... Pan ma :!:
 
 
Qbek 
Forum Lider


Dołączył: 28 Paź 2009
Pochwał: 137
Posty: 1384
Skąd: znienacka
Wysłany: 20 Luty 2011, 17:47   

marcin napisał/a:
Do yeti098:
(...) istotne, że pilnując prawa sama je łamie i tyle... a czy zastanawiałeś się przez chwilę, że w ten sposób się ustawiając jakiś duży mobil Cię mógł zahaczyć? (...)

A może byś się trochę ogarnął człowieku?
Jak widać, w świetle prawa jest możliwy wjazd na pobocze - obszar zaznaczony na żółto.
Nie wiem jakby miał jechać ten mobil, żeby zahaczyć auto stojące 1,5 m od brzegu jezdni na poboczu...
Polecam na przyszłość wnikliwą analizę.

ScenicMultanova_1.jpg
Plik ściągnięto 183 raz(y) 62 KB

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Pszczyna - Fotoradar przenośny | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group