Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid 201a4a80a67d430ab0742652c317e6c7 Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
ZACHODNIOPOMORSKIE - Borne Sulinowo
Autor Wiadomość
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 3666
Posty: 9577
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 11 Marzec 2010, 08:18   Borne Sulinowo

Cytat:
Borne Sulinowo: Dostawa urządzenia do pomiaru prędkości i rejestrowania pojazdów przekraczających dozwoloną prędkość wraz z wyposażeniem dla Gminy Borne Sulinowo

Numer ogłoszenia: 66152 - 2010; data zamieszczenia: 10.03.2010

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - dostawy

(...)
LINK
 
 
Automobil

Wysłany:    A może to Cię zainteresuje



 
 
fottoradarek 
Dziędobry!

Dołączył: 01 Paź 2010
Pochwał: 1
Posty: 2
Skąd: koszalin
Wysłany: 1 Październik 2010, 12:48   

Autentyk! Facet jechał w nocy, przekroczył prędkość, fotoradar błysnął i gość wjechał do rowu. Poczytajcie!

Cytat:
Kontrowersje: Fotoradarem po oczach

Kierowca oślepiony w nocy błyskiem fotoradaru ustawionego przez Straż Miejską z Bornego Sulinowa twierdzi, że wpadł przez to do rowu i o mało nie rozjechał rowerzysty.

Do zdarzenia doszło wrześniowego wieczoru w Krągach koło Bornego Sulinowa. Było już ciemno. Drogą przez nieoświetloną wieś jechał osobowym mercedesem Krzysztof Drewnowski z Okonka.

– W pewnym momencie coś błysnęło z boku, i to tak mocno, że na dłuższą chwilę dosłownie oślepłem – mówi. – Zdążyłem jeszcze kątem oka dojrzeć, że skrajem jezdni idzie mężczyzna prowadzący rower. Odbiłem w bok, usłyszałem huk uderzenia i wylądowałem w rowie. W samochodzie krzyk, bo wiozłem kilku pasażerów, na szczęście nikomu nic się nie stało, ale bałem się, że zahaczyłem lusterkiem tego rowerzystę.

Krzysztof Drewnowski, gdy tylko trochę ochłonął, zaczął szukać owego rowerzysty, ale nikogo nie znalazł. – Może był pijany i uciekł? – zastanawia się kierowca. Największe pretensje ma jednak do strażników miejskich. – Nie zaprzeczam, że przekroczyłem dozwoloną prędkość, ale taki fotoradar, którego błysk lampy powoduje oślepienie kierowcy, nie powinien być stawiany w ciemnych miejscach – mówi Krzysztof Drewnowski.

– Prowadzę firmę przewozową, jestem zawodowym kierowcą i wiem, że w nocy radar powinien błyskać na czerwono. Inaczej powoduje zagrożenie w ruchu.

Nasz rozmówca dodaje też, że strażnik i strażniczka z radiowozu nie ruszyli się widząc, że coś się stało. – Sami szukaliśmy tego rowerzysty, a gdy zwróciłem im uwagę to usłyszałem: "a co nas to obchodzi” – opowiada kierowca. Na miejsce wezwano w końcu policję, zjawił się także komendant borneńskiej SM.

– Miejsce ustawienia fotoradaru w Krągach jest uzgodnione z policją, wieś oznakowana przy wjeździe tabliczkami informującymi o radarowej kontroli prędkości, a samo urządzenie sprawne i zalegalizowane – mówi Ryszard Ihnatów, szef SM w Bornem Sulinowie. Dodaje, że nie ma żadnych ograniczeń, aby radar stosować po zmroku.

Według niego kontrole są tam przeprowadzane na prośbę mieszkańców, bo długa prosta w terenie zabudowanym i przy przystanku – a bez chodnika – zachęca kierowców do zbyt szybkiej jazdy. – Wykroczenie tego pana zarejestrowano o godzinie 20.35, jechał z prędkością 99 km/h przy dozwolonej "50” – mówi komendant.

Od tego miejsca wersje wydarzeń obu stron zaczynają się różnić. Straż twierdzi, że auto pana Krzysztofa nie wjechało do rowu, tylko zjechało na pobocze. Kolejne wykroczenie radar zarejestrował kilkanaście minut później i w tym czasie nikt do radiowozu nie pochodził.

– Strażnicy sami także nie widzieli, aby coś złego stało się z samochodem, bo od miejsca, w którym stali do miejsca zdarzenia było jakieś 80 metrów i znajdowało się ono za zakrętem – Ryszard Ihnatów tłumaczy podwładnych. Komendant wątpi także, że był jakiś rowerzysta, bo na aucie nie ma śladów kolizji, a cała historia wydaje mu się dziwna. Sugeruje, że kierowca może być bliski przekroczenia pułapu punktów karnych i stąd całe zamieszanie.

– Mam czyste konto punktowe i nie dlatego zgłosiłem sprawę do gazety – odpowiada Krzysztof Drewnowski. – Mocno wszystko przeżyłem, z powodu stresu jestem na zwolnieniu lekarskim, ale przede wszystkim nie może być tak, że straż będzie powodować zagrożenie na drodze błyskającym oślepiająco fotoradarem.

Link

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 1 Październik 2010, 17:30   

Jeżeli był to Fotorapid CM to wszystko możliwe :!:
 
 
SpeedControl 
Się wciągnął

Dołączył: 28 Wrz 2010
Pochwał: 34
Posty: 275
Skąd: South Bavaria
Wysłany: 1 Październik 2010, 20:57   

Idiotą to jest jedynie kierowca.
 
 
jojo
Forum Lider

Dołączył: 22 Mar 2010
Pochwał: 64
Posty: 807
Skąd: ES / ETM
Wysłany: 2 Październik 2010, 01:27   

Nie wiem co ten kierowca kombinuje, ale przyznacie chyba, że w przypadku Fotorapidów na statywie błysk "reflektora" jest naprawdę konkretny. Myślę, że wyzwolenie go w nocy, w ciemnym miejscu na 100% oślepi kierowcę na dłuższą chwilę, szczególnie jak akurat będzie patrzył w jego stronę. Nie wiem czy było na forum nagranie z błysku Fotorapida C, ale jak trzeba to mogę gdzieś filmik podrzucić.
 
 
 
garny 
Forum Lider

Dołączył: 08 Lis 2008
Pochwał: 128
Posty: 1543
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2 Październik 2010, 07:27   

Kiedyś zaliczyłem błysk FI w Sycowie, tam jest szeroko i są różne inne źródła światła, ale i tak spowodowało to lekki zawias, który przy prędkości rzędu 100 km/h może dać nieciekawe rezultaty.
Jeżeli koleś wjechał do rowu - to może jakieś oględziny pojazdu lub jeżeli było to dawno, rachunki za naprawę to potwierdzą. A w przypadku gdy tak było, to SM urwałbym jaja, bo w takiej sytuacji powinni natychmiast sprawdzić co się stało.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 2 Październik 2010, 08:02   

jojo napisał/a:
Nie wiem co ten kierowca kombinuje, ale przyznacie chyba, że w przypadku Fotorapidów na statywie błysk "reflektora" jest naprawdę konkretny. Myślę, że wyzwolenie go w nocy, w ciemnym miejscu na 100% oślepi kierowcę na dłuższą chwilę, szczególnie jak akurat będzie patrzył w jego stronę. Nie wiem czy było na forum nagranie z błysku Fotorapida C, ale jak trzeba to mogę gdzieś filmik podrzucić.

Fotorapid CM to ma dopiero "światełko do nieba" :-) Jeśli masz jakieś filmiki, to dawaj je tutaj :!: Faktem jest, że lampa rzeczywiście daje po gałach :!: Nie dość, że może oślepić, to przede wszystkim może wystraszyć, a to może być przyczyną poważnego wypadku.

garny napisał/a:
Jeżeli koleś wjechał do rowu - to może jakieś oględziny pojazdu lub jeżeli było to dawno, rachunki za naprawę to potwierdzą. A w przypadku gdy tak było, to SM urwałbym jaja, bo w takiej sytuacji powinni natychmiast sprawdzić co się stało.

W takiej sytuacji było od razu wezwać policję, a nie potem po fakcie...
 
 
jojo
Forum Lider

Dołączył: 22 Mar 2010
Pochwał: 64
Posty: 807
Skąd: ES / ETM
Wysłany: 3 Październik 2010, 18:05   

piotreg napisał/a:
Fotorapid CM to ma dopiero "światełko do nieba" :-) Jeśli masz jakieś filmiki, to dawaj je tutaj :!: Faktem jest, że lampa rzeczywiście daje po gałach :!: Nie dość, że może oślepić, to przede wszystkim może wystraszyć, a to może być przyczyną poważnego wypadku.

Wrzuciłem do odp. wątku: KLIK
Mimo sporej odległości matrycę w aparacie konkretnie przepaliło. Aha, z tego co widziałem na zdjęciu (dawne czasy) to i tak tego światła jest za mało by było widać wyraźnie twarz kierującego na drugim pasie (w nocy).
A na tego CeeMa to wypadałoby się gdzieś zaczaić z aparatem tylko, czy będzie coś widać prócz białej plamy? ;)
 
 
 
dżepetto 
Zaczyna kumać

Dołączył: 02 Wrz 2010
Pochwał: 29
Posty: 64
Skąd: Dramburg
Wysłany: 29 Listopad 2010, 13:16   

Cytat:
Strażnicy z Bornego Sulinowa błyskają fotoradarem po oczach

Błysk fotoradaru strażników miejskich z Bornego Sulinowa znowu oślepił kierowcę, który przekroczył dozwoloną prędkość. I znowu mogło się to źle skończyć, bo w aucie jechała kobieta w zaawansowanej ciąży, a do zdarzenia doszło na mokrej i śliskiej kostce granitowej.

LINK

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 29 Listopad 2010, 13:49   

Nie błyskają - bigos się oburza, błyskają - baby w ciąży się stresują. :lol:
 
 
jojo
Forum Lider

Dołączył: 22 Mar 2010
Pochwał: 64
Posty: 807
Skąd: ES / ETM
Wysłany: 30 Listopad 2010, 09:55   

W dzień niech błyskają, a w nocy niech focą po ciemku. :grin:
 
 
 
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 30 Listopad 2010, 10:05   

O, jest jakiś kompromis. :grin:
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 3666
Posty: 9577
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 26 Lipiec 2011, 10:16   

Cytat:
Nowy fotoradar w Bornem Sulinowie

Straż Miejska w Bornem Sulinowie wzbogaciła się o nowy fotoradar. Kierowcy, noga z gazu, koniec bezkarnych rajdów po drogach tej gminy.

Wiodące przez las trasy często "nastrajały" do brawury i ułańskiej fantazji. Skrzydeł dodawało poczucie bezkarności, bo przecież póki nikt mnie nie złapie, nie stanie się nic złego.

LINK
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 26 Lipiec 2011, 14:19   

Musisz delpiero poszukać lokalizacji wieżyczki w innych źródłach. :D

Pomóż koledze... :mrgreen:
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 3666
Posty: 9577
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 26 Lipiec 2011, 18:58   

Póki co tylko ten serwis zamieścił informację na ten temat.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
ZACHODNIOPOMORSKIE - Borne Sulinowo | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group