Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid c3df644d9f8e227892e652bd049aa809 Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Gm. Manowo - Fotoradar w Manowie: Straż zawsze ma rację
Autor Wiadomość
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 3666
Posty: 9577
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 9 Marzec 2010, 17:36   Fotoradar w Manowie: Straż zawsze ma rację

Cytat:
Fotoradar w Manowie: Straż zawsze ma rację

Czytelnik poprosił straż gminną w Manowie o wskazanie miejsca, w którym ustawiony był fotoradar. Usłyszał, że od zadawania pytań są... strażnicy. Żart?! Bynajmniej - tak rozumieją prawo strażnicy manowscy.

- Nie kwestionuję winy i nie chodzi mi o te sto złotych mandatu, ale o to jak mnie strażnicy z Manowa potraktowali. Komedie Barei przy piśmie, które otrzymałem w odpowiedzi, są mało śmieszne - opowiada Czytelnik (nazwisko do wiadomości reakcji).

Sprawa zaczęła się w październiku ubiegłego roku, kiedy Czytelnik otrzymał informację o wykroczeniu z dołączonym zdjęciem. Było ono jednak tak niewyraźne, że nie można było rozpoznać kierowcy. Brakowało także informacji o dokładnej lokalizacji fotoradaru.

- Spojrzałem na datę zdjęcia i przypomniałem sobie, ze tego dnia pożyczyłem samochód bratu. Razem z nim jechała także moja siostra. Zatrzymali się w sklepie w Manowie i tam zamienił się kierowca - opisuje okoliczności mężczyzna. Chciał ustalić od kogo powinien zażądać zwrotu pieniędzy napisał do straży list z prośbą o wskazanie dokładnego ustawienia fotoradaru.

Korespondencję kończy pismo podpisane przez komendanta Straży Gminnej w Manowie mgr. inż. Andrzeja Kościańskiego. Dowódca strażników pisze: "(...) Fotoradar, to nie jest sesja zdjęciowa, że jak zdjęcie jest mało wyraźnie, to przepraszam, ale proszę jeszcze raz, trzeba powtórzyć..." - tłumaczy petentowi podkreślając, ze skoro wykroczenie zostało popełnione na terenie zabudowanym, to miejsce ustawienia fotoradaru nie ma znaczenia. Potem powołuje się na autorytet sędziego: " (...) Jak powiedział sędzia na rozprawie, do zadawania pytań w tej sprawie jest straż, a nie właściciel samochodu. (...) Ponieważ Czytelnik złożył skargę na niewłaściwe wyjaśnienie sprawy, komendant ustosunkowuje się i do tego. Co pisze? Cytujemy: " (...) Komendant może odpisać, ale nie musi, a skargę na komendanta zawsze można złożyć."

Poprosiliśmy komendanta innej straży miejskiej w naszym regionie o informację, czy rzeczywiście straż nie ma obowiązku dokładnego wyjaśnienia okoliczności zrobienia zdjęcia?

- Na zdjęciu powinna być dokładna lokalizacja fotoradaru, z uwzględnieniem słupka prowadzącego, który znajdują się przy drodze co sto metrów - tłumaczy strażnik. - Poza tym uważam, że skoro petent pyta, to należy mu grzecznie wyjaśnić. Od nas nigdy takie pismo by nie wyszło - zapewnił.
Co o tym mówią przepisy?! Zgodnie z prawem karę ponosi właściciel pojazdu. Skoro jednak w tym przypadku kto inny kierował autem, to straż gminna w Manowie mogłaby pomóc w ustaleniu właścicielowi, kogo powinien obarczyć winą za otrzymany mandat. Jeżeli nie uda się ustalić kierowcy to karę ponosi właściciel pojazdu. Co prawda zostaje ukarany za niewskazanie osoby kierującej, a nie za przekroczenie prędkości. Za to nie ma punktów karnych!

- Kierowcy, o ile rzeczywiście zdjęcie nie jest najlepszej jakości i nie można rozpoznać kierującego, często to wykorzystują. Wolą zapłacić mandat, ale mnie mieć punktów karnych - wyjaśnia jeden z funkcjonariuszy koszalińskiej drogówki.
LINK
 
 
Automobil

Wysłany:    A może to Cię zainteresuje



 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 9 Marzec 2010, 21:08   

Komendat z Manowa musi się chyba wybrać na kurs dobrych manier!!!
Nie dość, że powołana została (z naszych podatków!) straż, dla której priorytetem jest fotoradar, to jeszcze (za nasze pieniądze!) robią sobie z ludzi jaja! Kto wie, czy zwiększone uprawnienia nie zawróciły im w głowach!
 
 
lukaszr
Administratore banitore


Dołączył: 12 Mar 2009
Pochwał: 106
Posty: 2630
Skąd: PL
Wysłany: 10 Marzec 2010, 08:07   

Nie, nie Piotrek, taki kurs w jego przypadku nic nie da. Pamiętaj, że człowiek zawsze może ze wsi wyjechać, ale wieś z człowieka nigdy i w tym przypadku obstawiam to drugie.

Tego gościa za takie pismo powinni wywalić z pracy.
 
 
 
kalex
Jajcarz

Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 127
Posty: 1222
Skąd: Wrocław
Wysłany: 10 Marzec 2010, 08:39   

Cytat:
Zgodnie z prawem karę ponosi właściciel pojazdu

Coś się zmieniło?
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 10 Marzec 2010, 12:14   

Nie! To zwykły brak kompetencji!

lukaszr napisał/a:
Nie, nie Piotrek, taki kurs w jego przypadku nic nie da. Pamiętaj, że człowiek zawsze może ze wsi wyjechać, ale wieś z człowieka nigdy i w tym przypadku obstawiam to drugie.

Tego gościa za takie pismo powinni wywalić z pracy.

Nie za ostro?

 
 
lukaszr
Administratore banitore


Dołączył: 12 Mar 2009
Pochwał: 106
Posty: 2630
Skąd: PL
Wysłany: 10 Marzec 2010, 14:10   

piotreg napisał/a:
Nie za ostro?

Uważam, że ludzie pełniący funkcje publiczne powinni trzymać poziom, ale temu Panu najwyraźniej tego brakuje. Jego sprawa jakby pracował w prywatnej firmie - to jego kultura i wychowanie, ale na takim stanowisku i jeszcze opłacanym z podatków obywateli jego postawa kwalifikuje go do wywalenia z pracy.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Gm. Manowo - Fotoradar w Manowie: Straż zawsze ma rację | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group