Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid 282a80cacf6f71856a6b642833fb5241 Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Dura lex sed lex - Uwaga Pirat!
Autor Wiadomość
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6675
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 22 Czerwiec 2007, 18:23   Uwaga Pirat!

"Kierowca zauważył pędzących przez Warszawę ponad "100-ką" (miejscami 140 i więcej) oznakowany radiowóz policyjny. Radiowóz nie był w trakcie żadnej akcji, nie miał włączonego koguta, etc. (Moim skromnym walili do fabryki na fajrant ;)

Kierowca jechał przez jakiś czas za nimi i filmował całą rejteradę telefonem komórkowym. Kierujący radiowozem policjant zauważył to, zwolnił, zrównał się, pokazał "faka" i takie tam.

Kierowca pokazał swoje nagranie na komendzie. Po jakimś czasie "w nagrodę" dostał zawiadomienie, że zostało przeciw niemu wszczęte postępowanie w sprawie wykroczenia/wykroczeń drogowych. Na osłodę w materiale mówi się, że kierowca bombowca (radiowozu) też dostał tego typu nagrodę (ale czy na pewno? ;) "

Dostał prztyczka w nos i tyle. Mundurowi nie lubią, jak im się wypomina "niezapięte pasy" ;D
 
 
Chłodnia

Wysłany:    https://truckcare.pl/flota/samochody-dostawcze/chlodnia-izoterma/



 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1551
Posty: 31940
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 22 Czerwiec 2007, 19:09   

Zobacz Tato, w całym tym warszawskim materiale, mamy także krótki - wrocławski - epizod. Docenili Nas :-)
 
 
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6675
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 22 Czerwiec 2007, 21:24   

A co to było? Bo chyba nie zwróciłem uwagi.
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1551
Posty: 31940
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 23 Czerwiec 2007, 09:55   

Odjeżdzający na sygnale spod komendy na Hubskiej oznakowany Passat.
 
 
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6675
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 23 Czerwiec 2007, 13:59   

Aaa, to faktycznie nie wyłapałem, he he.
 
 
tqmeh 
Forum Lider


Dołączył: 26 Mar 2009
Pochwał: 620
Posty: 3707
Skąd: DZL
Wysłany: 19 Lipiec 2009, 19:39   

Witajcie,

Miałbyć nowy temat, ale tu będzie OK,

Czy policja może mieć CB w radiowozie???

Z tego co wiem jest to pasmo obywatelskie do użytku prywatnego, wiecie coś wiecej w tym temacie?

Pozdrawiam
 
 
mexyk
Dziędobry!

Dołączył: 18 Kwi 2009
Pochwał: 4
Posty: 21
Wysłany: 19 Lipiec 2009, 19:42   

Może mieć, w CB jest też kanał ratunkowy - #9.
 
 
tqmeh 
Forum Lider


Dołączył: 26 Mar 2009
Pochwał: 620
Posty: 3707
Skąd: DZL
Wysłany: 19 Lipiec 2009, 19:47   

Nie oszukujmy się, nie chodzi tu o #9.
W praktyce jest on martwy...w epoce GSM.

Tu jest ciekawie pojechane

EDIT: Pozwolę sobie dokoleić coś (na wypadek gdyby wygasło), co mnie...

Cytat:
~sierżant

Mam CB w radiowozie i zawsze tych baranów z antenami w konia robię, a
jak już zatrzymam to górna półka taryfikatora, hahaha


Tu też

Cytat:
Skrytykował policjantów przez CB Radio. Dostał 500 złotych mandatu

Pan Paweł został ukarany 500-złotowym mandatem za to, że jeździł ze spaloną żarówką podświetlającą tablicę rejestracyjną. Kierowca uważa, że policjanci nałożyli na niego tak wysoką karę, bo skrytykował ich przez CB Radio.

Czytelnik "Dziennika Wschodniego" kupił w Krakowie używanego Forda Scorpio. Wracał nim do rodzinnego Krzczonowa. W pewnym momencie zauważył, że jedzie za nim nieoznakowany, policyjny Ford Mondeo. Nagle oba pojazdy wyprzedził Mercedes.

Pan Paweł opowiada:

Policjanci w Mondeo ruszyli w pościg bez kierunkowskazu przejeżdżając po podwójnej ciągłej. Skomentowałem to - zaznaczam, że bez wulgaryzmów - na CB Radio. Za górą w Olbięcinie policjanci już na mnie czekali.

Rozpoczęli skrupulatną kontrolę pojazdu:

Starszy sierżant dopatrzył się, że jedna z dwóch żarówek podświetlającą tablicę rejestracyjną jest spalona. Stwierdził też stuki w zawieszeniu. Jak można stwierdzić coś takiego na postoju, bez specjalistycznych badań diagnostycznych? Ale dyskusji nie było.

Policjanci zabrali dowód rejestracyjny i nałożyli 500-złotowy mandat. Kontrola w stacji w Janowie Lubelskim nie wykazała żadnych usterek. "Dziennik Wschodni" napisał:

Mamcarz przyznaje, że do opowiedzenia swojej historii zainspirował go przypadek naszego czytelnika, który stracił dowód rejestracyjny po tym, jak zrobił zdjęcia policjantom stojącym w zatoczce autobusowej. Pisaliśmy o tym w połowie czerwca.

Mamcarz napisał skargę na postępowanie funkcjonariuszy. Janusz Majewski, rzecznik prasowy kraśnickiej policji, wziął swoich kolegów w obronę:

Policjanci działali zgodnie z procedurami i mieli prawo zatrzymać dowód rejestracyjny oraz nałożyć mandat. Nie ma też mowy o złośliwości. To są jedni z najbardziej spokojnych policjantów, którzy u nas pracują.


Przedstawiciel komendy wojewódzkiej przyznał jednak, że "mandat był za wysoki".
 
 
garny 
Forum Lider

Dołączył: 08 Lis 2008
Pochwał: 128
Posty: 1543
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19 Lipiec 2009, 20:17   

Znam Miśka z miasta na literę S. który dawno temu, gdy jeszcze CB było używane wyjątkowo, kupił sobie ręczniaka i woził na zasadzie, że jako <R> musi wiedzieć co się dzieje.
I bywało tak, że zatrzymywał mobila i ten "szczęściarz" widział CB i mówił: Kujna słyszałem, a nie widziałem :( i dostawał do wyboru w ramach taryfikatora i było, i uczciwie, i po ludzku :)
Ten tolerował nawet mojego Unidena Stalkera :)

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1551
Posty: 31940
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 19 Lipiec 2009, 22:30   

tqmeh napisał/a:
Czy policja może mieć CB w radiowozie???

Wystarczy zgoda naczelnika! W zdecydowanej większości w radiowozach montowane są prywatne radia.

tqmeh napisał/a:
~sierżant

Mam CB w radiowozie i zawsze tych baranów z antenami w konia robię, a
jak już zatrzymam to górna półka taryfikatora, hahaha

Jeżeli to są słowa funkcjonariusza, powinni go namierzyć i wydalić dyscyplinarnie ze służby! On publicznie daje dowód przekraczania swoich uprawnień.

tqmeh napisał/a:
Skrytykował policjantów przez CB Radio. Dostał 500 złotych mandatu

Widzę, że pepi nie odpuścił...

pepi, nie ty pierwszy i nie ostatni...
Znajomi policjanci z <R> wielokrotnie opowiadali mi o słodkich zemstach na mobilach, którzy "przeszkadzają im w pracy".

500 zł za żarówkę oświetlającą tablicę rej. na pewno bym nie przyjął!
Z tego co wiem, to jeżeli mobil na miejscu przy policjantach wymieni żarówkę, Policjant nie ma prawa zabrać dowodu, tymbardziej nałożyć mandatu.
 
 
tqmeh 
Forum Lider


Dołączył: 26 Mar 2009
Pochwał: 620
Posty: 3707
Skąd: DZL
Wysłany: 20 Lipiec 2009, 00:00   

Jeszcze coś wykopałem dzięki google...

KLIK

Cytat:
~Checiel

Dobra, nie będę ukrywał, że jednak CB w radiowozie się przydaje, wiem, bo uczestniczyłem w jednym pościgu i bez rzetelnych mobilów byłoby to nie możliwe. Jeśli chcecie bajkę to moge opowiedzieć.
Dawno temu, Wrzesień 2008. Wieczór. Wracam sobie z wujem z patrolu w okolicach Pruszkowa. I nagle na 19 słychać kolesia, który potrzebuje pomocy, bo przywalił w niego koleś na rondzie i uciekł dalej. Więc lecimy w kierunku tego ronda, gdzie został tamten koleś. Pokazaliśmy mu się, miśkowozem, dobrze, że zapamiętał początek numeru rejestracyjnego no i w pościg...ale nie byle jaki bo wszystko działo się na 19# i gdyby nie "odważni" mobile to byśmy go nie złapali, bo właśnie widzieli Twingo pędzące osiedlowymi uliczkami około 100 km/h. Aż wspólnie go znaleźliśmy i przyblokowaliśmy. W akcji brały udział: 2 miśkowozy w tym jeden z CB (nasza trójca) i 5 mobili...

- A tak w ogóle to na 19# słychać często "Uważajcie na 66 km, 6 słupek macie pijanego", więc wtedy policja go zabiera w bezpieczne miejsce...

Może to brzmiało wszystko jak jakaś bajka, ale to fakty autentyczne...
Gorzej jest z tym, bo wiem że w Skierniewicach jak pytasz się o dróżkę to misie siedzą w wozie i tylko nawijają "Czysto Czysto", niestety.

Są + i - CB w radiowozie.
Mi to nie przeszkadza i jestem całkowicie przekonany, że jest potrzebne


Ale to i tak tylko dyskusja, poszukam jutro czegoś konkretnego = podstawy prawnej do tego tematu.

Pozdrawiam

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1551
Posty: 31940
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 20 Lipiec 2009, 14:26   

A takim funkcjonariuszom dawałbym podwyżki :-)
 
 
Sandra32
Dziędobry!

Dołączył: 17 Lip 2009
Posty: 5
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 20 Lipiec 2009, 22:19   

Hmm, to że udzielają pomocy to ok, ale to że mówią czysto, czysto, to już nie fair.
 
 
pepi
Zaczyna kumać

Dołączył: 21 Cze 2009
Pochwał: 3
Posty: 67
Skąd: lubelskie
Wysłany: 14 Sierpień 2009, 22:06   

piotreg napisał/a:
Widzę, że pepi nie odpuścił...

pepi, nie ty pierwszy i nie ostatni...
Znajomi policjanci z <R> wielokrotnie opowiadali mi o słodkich zemstach na mobilach, którzy "przeszkadzają im w pracy"
500 zł za żarówkę oświetlającą tablicę rej. na pewno bym nie przyjął!
Z tego co wiem, to jeżeli mobil na miejscu przy policjantach wymieni żarówkę, Policjant nie ma prawa zabrać dowodu, tymbardziej nałożyć mandatu.


I co z tego :evil: Jak człek natrafia na debilne prawo i debilne przepisy, że niby policjant ma prawo zabrać za niby - jak ostatnio koledze - wytarty pedał hamulca - guma była przetarta :D
I naprawdę wydawało mi się, że policja nie kłamie. Teraz to już wiem jak to jest, powiedzieli, że dają najmniejszy mandat wynikający z teryfikatora - to głupi podpisałem. A co może ci przesłać, co mi policja odpisała, to może :)
Zabrali mi dowód za stuki w układzie kierowniczym i za żarówkę. Stuków nie mają podstawy stwierdzić, to napisali, że za żarówkę zabrali - i co z tego? A wiesz, ile jest za wymianę tej żarówki, bo ja tego nie wiedziałem, ale już wiem - kosztowało mnie to jakieś 1500 zł.
 
 
 
pepi
Zaczyna kumać

Dołączył: 21 Cze 2009
Pochwał: 3
Posty: 67
Skąd: lubelskie
Wysłany: 14 Sierpień 2009, 22:22   

Zatrzymywanie i zwracanie dowodów rejestracyjnych

Art. 132.

Policjant zatrzyma dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe) w razie:
1) stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd:
a) zagraża bezpieczeństwu,
b) zagraża porządkowi ruchu - np. dlatego :? Może tylko przypuszczać :?: Dobre i już wystarczy
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dura lex sed lex - Uwaga Pirat! | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group