Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid 1b04992f2b1be81f0b0469498e43c088 Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Opoczno - Videorejestratory
Autor Wiadomość
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 23 Styczeń 2010, 13:09   Videorejestratory

Cytat:
KPP Opoczno

- brązowy Opel Insignia FL, nr rej. EOP 99SY - kamera przód i tył /zdjęty ze służby/
- srebrny Opel Insignia, nr rej. ELW 37XS - kamera przód i tył /zdjęty ze służby/
- wiśniowy Opel Vectra C, nr rej. EL 384AA - kamera przód i tył /oddelegowana do KMP Łódź/

KPP Opoczno chyba wzbogaciło się o nieoznakowany radiowóz z videorejestratorem.

21. stycznia 2010 na forum Nasze Opoczno pojawił się następujący wpis:

Cytat:
Nowy nieoznakowany radiowóz w Opocznie z videorejestratorem na stałe u nas: Opel Vectra C (ten ostatni model, bordowo-wiśniowy, na numerach EL bodajże. Więc się pilnujcie. Vectr dużo nie ma u nas nowych, więc łatwo się rzuca w oczy).

Stawiam na tego bolida:

Pytanie, czy nie były to tylko gościnne występy KWP Łódź?

EL 384AA.jpg
Plik ściągnięto 228 raz(y) 47 KB

 
 
Automobil

Wysłany:    A może to Cię zainteresuje



 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 28 Marzec 2011, 11:26   

Potwierdzam. Bolid ten podlega pod KPP Opoczno.
 
 
Norbi.k 
Dziędobry!

Dołączył: 02 Mar 2011
Pochwał: 13
Posty: 32
Skąd: CK
Wysłany: 9 Sierpień 2011, 08:19   Żarnów

Witam.

Wczoraj w godzinach późno popołudniowych bordowa Viki grasowała w okolicach Żarnowa. Na drodze nr 74 trzymała małego mobila koło cmentarza na wlocie od strony Kielc. Niestety nie uwieczniłem tego z dwóch powodów: brak aparatu i b. duże opady deszczu.

Pozdrawiam
 
 
andrzej59
Forum Lider


Dołączył: 22 Mar 2009
Pochwał: 314
Posty: 1488
Skąd: Kielce
Wysłany: 9 Sierpień 2011, 10:05   

Jeszcze aktywna.

Opoczno 002.jpg
Plik ściągnięto 275 raz(y) 227,68 KB


Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
PieTrzaK
Forum Lider


Dołączył: 06 Wrz 2010
Pochwał: 472
Posty: 1471
Skąd: Łomża/Białystok
Wysłany: 29 Styczeń 2012, 19:13   

Dalej jeździ, wystąpiła w filmie "Afera w Opocznie". :facepalm:

Cytat:
"Blue taxi" w Opocznie. Sprawdzają komendanta


Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi prowadzi postępowanie wyjaśniające w sprawie wykorzystywania radiowozów komendy w Opocznie do celów prywatnych. Jak ujawnili dziennikarze TVN24, komendant podwoził się służbowymi autami do pracy, a jego żona dojeżdżała nimi do odległego o ponad 40 km Piotrkowa Trybunalskiego.

Według ustaleń dziennikarzy TVN24, samochody służbowe - zarówno oznakowane jak i nieoznakowane radiowozy - miały podwozić rano do pracy komendanta powiatowego policji w Opocznie. Także żona komendanta miała być podwożona radiowozem do pracy w oddalonym o ponad 40 km Piotrkowie Trybunalskim.

Jak powiedziała w niedzielę PAP rzeczniczka KWP w Łodzi podinsp. Joanna Kącka, komendant wojewódzki polecił wszcząć w tej sprawie postępowanie wyjaśniające, które prowadzi wydział kontroli.

Nagrania przekazane

Przyznała, że dziennikarze pokazali komendantowi w Opocznie dokumenty filmowe i fotograficzne wskazujące na wykorzystywanie przez niego samochodów do celów innych, niż służbowe.

- Jesteśmy na etapie wystąpienia do redakcji o udostępnienie pełnego materiału, którym dysponowali dziennikarze. Oprócz tego prowadzimy własne ustalenia, mamy potwierdzone pewne zdarzenia i na tej podstawie będzie podjęta decyzja o ewentualnych konsekwencjach wyciąganych wobec komendanta - powiedziała Kącka.

Zaznaczyła, że policyjne przepisy odnoszą się do sytuacji wykorzystania pojazdu służbowego do celów innych, niż służbowe. Według niej istnieją takie możliwości, ale odbywa się to w uzasadnionych przypadkach i na określonych zasadach określających m.in. sposób pokrycia kosztów.

Potwierdzają doniesienia TVN24

Przyznała, że wstępnie potwierdzone już zostały sytuacje związane z podwożeniem rano komendanta radiowozami do jednostki (opoczyński komendant mieszka w internacie oddalonym o niespełna kilometr od komendy). Nie były to jednak codzienne kursy - zaznaczyła.

Zdaniem Kąckiej takie sytuacje mogą mieć miejsce, ale w określonych przypadkach np. gdy nastąpi jakieś nagłe wydarzenie. Według rzeczniczki w tej sytuacji opoczyński komendant może być zobowiązany do zapłacenia kosztów związanych z tymi kursami, zwiększonych o 100 proc., bo tak mówią wewnętrzne policyjne przepisy.

Wstępnie ustalono, że kilkakrotnie także żona komendanta podróżowała w radiowozie, który jechał do Piotrkowa Tryb. - Wyjaśniamy tę sprawę - dodała. Podkreśliła, że sprawa badana jest także pod kątem konsekwencji dyscyplinarnych związanych z naruszeniem szeroko pojętej etyki zawodowej.

Według komendanta to "niestosowność"

Szef opoczyńskiej komendy insp. Janusz Myga w rozmowie z TVN24 mówił, że faktycznie mogły mieć miejsce kursy do pracy, zaprzeczył jednak, jakoby z "blue taxi" korzystała jego żona. Nie chciał się szczegółowo wypowiadać o sprawie, mówił, że przekaże ją swoim przełożonym.

W rozmowie z PAP przyznał natomiast, że czasami zdarzało się, iż prosił, aby rano podjechał po niego do internatu, gdzie wynajmuje pokój, wolny radiowóz, który patrolował ten teren. Według niego zdarzało się to wtedy, gdy miał ze sobą np. służbowego laptopa, na którym popołudniami pracował.

- Te względy czasami skłaniały mnie do takiego zachowania. Wydawało mi się, że - ze względu na niewielką odległość do komendy - nie ma w tym nic niestosownego. Może przy bliższem przyjrzeniu się temu, można by dopatrzeć się jakiejś niestosowności - dodał komendant.

Żonę wożono "przy okazji"

Przyznał także, iż było kilka przypadków, że "przy okazji" służbowych wyjazdów nieoznakowanych radiowozów do Łodzi w sprawach np. zaopatrzenia w materiały biurowe, zabierała się do Piotrkowa Tryb. jego żona. Zapewnia, że nie chodziło wyłącznie o to, żeby dowieźć jego żonę do miejsca pracy.

- Nie były to celowe kursy, tylko przy okazji zaplanowanych wcześniej służbowych wyjazdów do Łodzi. Kilka razy takie sytuacje mogły się zdarzyć. Nie jest mi z tym przyjemnie i już zweryfikowałem swoją postawę w tym zakresie, ale fakt jest faktem - powiedział.

Zapewnił, że złożył już wyjaśnienia i zadeklarował, że jeżeli kontrolujący doszliby do wniosku, że naruszył przepisy wewnętrzne, to poniesie konsekwencje finansowe z tym związane.

Link
 
 
milito 
Forum Lider


Dołączył: 14 Paź 2011
Pochwał: 45
Posty: 314
Skąd: łódzkie- EBR
Wysłany: 25 Luty 2012, 11:00   

Wiśniowa Viki, blachy EL... widziana w Żarnowie na drodze K-74. Najpierw lecieli jak wariaty, a później mieli już kogoś na boku. Niestety nie zapamiętałem dokładnie blach, bo byłem zaskoczony widokiem Viki w tym miejscu.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 25 Luty 2012, 15:45   

Post przykleiłem do odpowiedniego działu. Teraz powinno być dla Ciebie wszystko jasne. Auto znajdowało się w granicach swojego powiatu, więc jest wszystko ok.
 
 
milito 
Forum Lider


Dołączył: 14 Paź 2011
Pochwał: 45
Posty: 314
Skąd: łódzkie- EBR
Wysłany: 25 Luty 2012, 18:13   

Dzięki za informacje. I sorry za brak polskich znaków, ale jestem zmuszony korzystać z telefonu.
 
 
andrzej59
Forum Lider


Dołączył: 22 Mar 2009
Pochwał: 314
Posty: 1488
Skąd: Kielce
Wysłany: 25 Luty 2012, 19:09   

EL 384AA:

Opoczno 004.jpg
Plik ściągnięto 241 raz(y) 222,09 KB


Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
maria magdalena 
Dziędobry!

Dołączyła: 15 Mar 2013
Posty: 1
Skąd: Łódź
  Wysłany: 15 Marzec 2013, 23:21   

Jest jeszcze jeden krążownik - bordowa vectra kombi WZU K001.

Bordo sedan EL 384AA widziałam tydzień temu przed Opocznem. Polowali.

Ta Vectra kombi WZU K001 to albo bordowa albo granatowa. Ciemno było, a w nocy wszystkie koty są czarne. Jak jeżdżę przez Opoczno, to jeszcze ich spotkam i jak coś to napiszę. :smile:
 
 
phonemaniac
Videomaniac


Dołączył: 10 Paź 2008
Pochwał: 1316
Posty: 4393
Skąd: WKZ
Wysłany: 16 Marzec 2013, 08:43   

Vectra WZU K001 jest granatowa. Stacjonuje w Przysusze.

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
 
djkurek 
Dziędobry!

Dołączył: 17 Paź 2013
Pochwał: 4
Posty: 7
Skąd: Polska
Wysłany: 3 Styczeń 2014, 22:24   

Nowy nieoznakowany Opel Insignia na drogach podlegających pod KPP Opoczno.
Na CB krzyczeli, że ma tablice EOP, jednak ja nie miałem przyjemności spotkać tego bolida.

e879fea6d84899f5.jpg
Plik ściągnięto 196 raz(y) 219,11 KB


Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 4 Styczeń 2014, 00:25   

Tablice → EOP 99SY.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 4 Styczeń 2014, 23:24   

djkurek, wiesz może czy wiśniowa Vectra została w Opocznie czy może poszła w świat?
 
 
djkurek 
Dziędobry!

Dołączył: 17 Paź 2013
Pochwał: 4
Posty: 7
Skąd: Polska
Wysłany: 5 Styczeń 2014, 15:00   

piotreg napisał/a:
djkurek, wiesz może czy wiśniowa Vectra została w Opocznie czy może poszła w świat?

Przez kilka miesięcy Vectry nie było, z okolicznych przypowieści słyszałem, że silnik zatarli.
Na jesieni wróciła i dość mocno była widoczna, natomiast przed świętami widziałem ją jeszcze, a na CB już słyszałem o Insignii, nawet myślałem, że to Insignia z Piotrkowa, ale mój rozmówca upierał się że na opoczyńskich blachach, więc to pewnie ta nowa. A co do wiśniowej Vectry, jak będę wiedział coś więcej, to napiszę.

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Opoczno - Videorejestratory | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group