Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid 09cf66916dd7717db2be3480f8817223 Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Radary, fotoradary, lidary i videorejestratory ogólnie - Mandaty z videorejestratorów
Autor Wiadomość
pepi
Zaczyna kumać

Dołączył: 21 Cze 2009
Pochwał: 3
Posty: 67
Skąd: lubelskie
Wysłany: 7 Marzec 2011, 20:11   

Prawo swoje, a oni swoje. :razz: To wychodzi na to, że jak już człek się wygłupi i wie, że go nagrywają to przyspieszać i hamować. :razz:
 
 
Telematyka

Wysłany:    https://dbkfleetmanagement.com/



 
 
 
dvd 
Forum Lider


Dołączył: 26 Wrz 2009
Pochwał: 46
Posty: 172
Skąd: Rymanów
Wysłany: 19 Marzec 2011, 15:40   

Witam, mam takie pytanie odnośnie tych videorejestratorów. Otóż pisze, że on nie wysyła sygnałów. To prawda? Bo wydaje mi się, że jest to niemożliwe żeby nic nie wysyłał. Musi wysyłać jakiś sygnał albo coś.
 
 
 
PieTrzaK
Forum Lider


Dołączył: 06 Wrz 2010
Pochwał: 472
Posty: 1471
Skąd: Łomża/Białystok
Wysłany: 19 Marzec 2011, 16:05   

Ale jaki niby sygnał? VR jest połączony z czujnikami ABS auta pościgowego, na podstawie odczytów podaje prędkość i tyle. Co tam miałoby cokolwiek wysyłać?
 
 
pstryk
Forum Lider


Dołączył: 21 Mar 2009
Pochwał: 213
Posty: 724
Skąd: PL
Wysłany: 19 Marzec 2011, 16:37   

No wysyła przecież... sygnały świetlne i dźwiękowe. :lol:
 
 
dvd 
Forum Lider


Dołączył: 26 Wrz 2009
Pochwał: 46
Posty: 172
Skąd: Rymanów
Wysłany: 19 Marzec 2011, 21:06   

To oni do pomiarów muszą zjednać prędkość czy co?
 
 
 
garny 
Forum Lider

Dołączył: 08 Lis 2008
Pochwał: 128
Posty: 1543
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19 Marzec 2011, 21:20   

Jeżeli pomiar - odczyt prędkości odbywa się na podstawie prędkości radiowozu, to musi na odcinku min. 100 metrów mieć prędkość identyczną ze ściganym (tj. odległość powinna być stała - nie może dojeżdżać). W praktyce zazwyczaj mają więcej nagrania, bo 100m to przy prędkości autostradowej są sekundy. :)

W przypadku VR z radarowym pomiarem np. Alfy 159 w praktyce odległość nie nie ma znaczenia (tj. mogą dojeżdżać, zwalniać etc.). Nagrywają i dokonują pomiaru, który jest rejestrowany i może stanowić materiał dowodowy - chyba, że będzie to prędkość wentylatora klimatyzacji. :) Ale to już inna historia. :)
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 20 Marzec 2011, 01:08   

dvd napisał/a:
Witam, mam takie pytanie odnośnie tych videorejestratorów. Otóż pisze, że on nie wysyła sygnałów. To prawda? Bo wydaje mi się, że jest to niemożliwe żeby nic nie wysyłał. Musi wysyłać jakiś sygnał albo coś.

Prędkość, która się pojawia jako wynik pomiaru na ekranie to prędkość radiowozu. :mrgreen:

garny napisał/a:
(...) chyba, że będzie to prędkość wentylatora klimatyzacji. :) Ale to już inna historia. :)

Chciałem zrobić testy to nie było chętnych. :mad:
 
 
garny 
Forum Lider

Dołączył: 08 Lis 2008
Pochwał: 128
Posty: 1543
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20 Marzec 2011, 09:34   

piotreg napisał/a:
Chciałem zrobić testy to nie było chętnych. :mad:

Przyznaję - nie dałem rady. :(
 
 
pepi
Zaczyna kumać

Dołączył: 21 Cze 2009
Pochwał: 3
Posty: 67
Skąd: lubelskie
Wysłany: 31 Marzec 2011, 19:26   

PieTrzaK napisał/a:
(...) czujnikami ABS auta pościgowego (...)

Się czepie, ale nie jest to impulsator prądniczka w skrzyni?
Bo z czujników ABS nie ma liczników. :razz:
A co do pomiarów to tutaj widać ->> Klik. :grin:
 
 
 
PieTrzaK
Forum Lider


Dołączył: 06 Wrz 2010
Pochwał: 472
Posty: 1471
Skąd: Łomża/Białystok
Wysłany: 31 Marzec 2011, 19:33   

Ja słyszałem od <R> że (przynajmniej w Łomżyńskiej Viki) podpięty jest pod czujki ABS i sobie jakoś z tego zlicza, dokładnie tego nie rozgryzałem. W "Motorze" też tak pisali.

->> Klik

Cytat:
Tu dochodzimy do sedna sprawy. Z chwilą rozpoczęcia pomiaru liczony jest czas przejazdu radiowozu i długość odcinka drogi (wyznaczana najczęściej z czujników ABS). Na tej podstawie wyliczana jest średnia prędkość, ale nie namierzanego pojazdu, a... radiowozu.
 
 
wksek 
Forum Lider


Dołączył: 26 Lut 2009
Pochwał: 284
Posty: 2543
Skąd: Wrocław
Wysłany: 31 Marzec 2011, 21:10   

Prędkość ściganego, to tak naprawdę prędkość pościgowca mierzona z czujnika ABS. :) Po to potrzebny jest odcinek do pomiaru, kiedy prędkość gonionego jest taka sama jak pościgowca, tzn. odległość między nimi nie maleje i nie rośnie.
 
 
 
PieTrzaK
Forum Lider


Dołączył: 06 Wrz 2010
Pochwał: 472
Posty: 1471
Skąd: Łomża/Białystok
Wysłany: 31 Marzec 2011, 21:24   

wksek napisał/a:
Prędkość ściganego, to tak naprawdę prędkość pościgowca (...)

W to chyba nikt nie wątpi.pepi wątpi chyba w sam sposób i miejsce skąd prędkość jest brana. :wink:
 
 
wksek 
Forum Lider


Dołączył: 26 Lut 2009
Pochwał: 284
Posty: 2543
Skąd: Wrocław
Wysłany: 31 Marzec 2011, 21:35   

Znam osoby które twierdzą, ba są święcie przekonane, że wideorejestrator wysyła fale, które się odbijają tak od auta jak te fotoradarowe i na podstawie tego strzału mamy wynik prędkości na ekranie. :grin:
 
 
 
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 1 Kwiecień 2011, 07:13   

wksek napisał/a:
Znam osoby które twierdzą, ba są święcie przekonane, że wideorejestrator wysyła fale, które się odbijają tak od auta jak te fotoradarowe i na podstawie (...)

To są "miszczowie" dedukcji. To dzięki takim jak oni świat idzie do przodu. :lol:
 
 
BluesW.
[Usunięty]

Ostrzeżeń: 22/5
Wysłany: 1 Kwiecień 2011, 07:25   

Ja znam jednego gościa, który twierdzi, że jego GPS pokazuje mu videorejestratory znajdujące się w pobliżu. :D Więc one chyba mają nadajniki satelitarne i na podstawie przesłanych danych o zmiennej geograficznej, obliczają w pamięci prędkość. :D
:mrgreen: :lol:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Radary, fotoradary, lidary i videorejestratory ogólnie - Mandaty z videorejestratorów | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group