Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid cb272fe0fe2485546ab0c97a16116bb0 Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Radary, fotoradary, lidary i videorejestratory ogólnie - Mandaty z videorejestratorów
Autor Wiadomość
Qbek 
Forum Lider


Dołączył: 28 Paź 2009
Pochwał: 137
Posty: 1384
Skąd: znienacka
Wysłany: 21 Styczeń 2010, 18:52   

piotreg, naprawdę nie przekonasz mnie, bo brak argumentów na obronę tego typu pomiarów.
Dopóki nie ma potwierdzenia o stałej odległości od namierzanego pojazdu, dopóty brak podstaw do wymierzenia sprawiedliwej kary. Nie twierdzę, że ktoś nie przekracza prędkości, tylko dokładnie (nie średnio) o ile.

Co masz na myśli używając określenia "zawsze bardziej korzystny dla kierowcy"? Jadą za nim. Robią np. 3 różne pomiary i z nich wychodzą wyniki: 110, 120 i 124, to wybiorą do mandatu 110?

Swoją drogą, jak to jest w innych krajach Europy, tam też są nakładane podobne kary? Czy videorejestratory tylko ewidencjonują nieprawidłowe manewry?
 
 
Automobil

Wysłany:    A może to Cię zainteresuje



 
 
garny 
Forum Lider

Dołączył: 08 Lis 2008
Pochwał: 128
Posty: 1543
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21 Styczeń 2010, 19:32   

Wydaje mi się, że jeżeli V-R ma legalizację to znaczy, że ktoś wziął pod uwagę "uśrednienie", więc podstawą "reklamacji" może być jedynie kombinowanie ze strony załogi, inaczej droga sądowa może być krótka i niekoniecznie z HepiEndem.
 
 
kalex
Jajcarz

Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 127
Posty: 1222
Skąd: Wrocław
Wysłany: 21 Styczeń 2010, 22:15   

Pomiar z VR na odcinku 100 metrów tak, jak oni to robią to sobie można wsadzić w zadek. Numer przechodzi, bo klientami są osoby, które faktycznie przekraczają prędkość. No i raczej nie dyskutują. Ja tylko nie rozumiem skąd oni mają tam dwie prędkości, radiowozu i pojazdu innego. Przecież ta tzw. prędkość innego pojazdu to średnia prędkość radiowozu na 100 metrach. Może mieć to bardzo istotny wpływ jak pacjent łapie się na wyższe widełki o parę km/h.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 22 Styczeń 2010, 08:23   

Qbek napisał/a:
Co masz na myśli używając określenia "zawsze bardziej korzystny dla kierowcy"? Jadą za nim. Robią np. 3 różne pomiary i z nich wychodzą wyniki: 110, 120 i 124, to wybiorą do mandatu 110?

Nie! Wtedy wybiorą (124). :P
Jeżeli jedziesz cały czas (110) , to Twoja średnia prędkość też będzie (110) na danym odcinku. Ale jeśli np. zaczniesz hamować w trakcie pomiaru, to urządzenie wyliczy Ci Twoją średnią prędkość, a nie prędkość w danym momencie, tak jakby to było np. w przypadku strzału z lasera.

garny napisał/a:
Wydaje mi się, że jeżeli V-R ma legalizację to znaczy, że ktoś wziął pod uwagę "uśrednienie", więc podstawą "reklamacji" może być jedynie kombinowanie ze strony załogi, inaczej droga sądowa może być krótka i niekoniecznie z HepiEndem.

Dokładnie! Jeżeli załoga zrobi to tak, jak w Olkuszu (patrz filmik), to sąd tylko pogorszy całą tą sprawę.

kalex napisał/a:
Ja tylko nie rozumiem skąd oni mają tam dwie prędkości, radiowozu i pojazdu innego. Przecież ta tzw. prędkość innego pojazdu to średnia prędkość radiowozu na 100 metrach. Może mieć to bardzo istotny wpływ jak pacjent łapie się na wyższe widełki o parę km/h.

Prędkość radiowozu - prędkość "ściągnięta" z licznika radiowozu.
Prędkość zmierzonego... urządzenie wylicza średnią prędkość mając do dyspozycji:

- czas przejazdu danego odcinka
- długość tego odcinka
- prędkość radiowozu
 
 
kalex
Jajcarz

Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 127
Posty: 1222
Skąd: Wrocław
Wysłany: 22 Styczeń 2010, 09:26   

Pejter, ale co ty mi tłumaczysz. :wink: Na chłopski rozum, cokolwiek nie pokaże monitor - zawsze to będzie zachowanie się radiowozu. Ciekawy jestem jakby wyglądał pomiar VR przez inny VR - w jakoś podobnym momencie, ciekawe jakie by były różnice.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 22 Styczeń 2010, 11:17   

Kalina, ale Ty wiesz, że pomyłki zdarzają się naprawdę sporadycznie i że ludzie, którzy na tym jeżdżą są przeszkoleni jak to robić, żeby klient nawet nie syknął...
 
 
garny 
Forum Lider

Dołączył: 08 Lis 2008
Pochwał: 128
Posty: 1543
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23 Styczeń 2010, 07:20   

No właśnie! I to jest najlepszy powód aby ich unikać. :)
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 23 Styczeń 2010, 09:56   

Ale nie ma tego złego... doświadczony kierowca ściągnie nogę z gazu, kiedy go dochodzą... lub przy wyprzedzaniu.
 
 
garny 
Forum Lider

Dołączył: 08 Lis 2008
Pochwał: 128
Posty: 1543
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23 Styczeń 2010, 11:19   

Wydaje mi się, że odsetek kierowców "czających bazę" jest ograniczony, nawet ostatnio ze znajomym rozmawiałem, że "gierkówką" można jechać znacznie szybciej niż inni... wystarczy kupić sobie ciemną Vectrę. :) Wszyscy widząc takie auto w lusterku natychmiast zjeżdżają na prawy pas i lewy jest do szybkiej jazdy.
 
 
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 23 Styczeń 2010, 11:22   

garny napisał/a:
(...) "gierkówką" można jechać znacznie szybciej niż inni... wystarczy kupić sobie ciemną Vectrę. :) Wszyscy widząc takie auto w lusterku natychmiast zjeżdżają na prawy pas...

Fakt, to działa już na zasadzie "odruchu Pawłowa".
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 23 Styczeń 2010, 12:06   

A na gierkówce jeśli Vectra to wiśniowa lub grafitowa. :-) Więc każda inna może sobie latać. :-)
 
 
matek001
Zaczyna kumać

Dołączył: 06 Lip 2009
Pochwał: 49
Posty: 183
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23 Styczeń 2010, 12:41   

Jest w tym dużo prawdy co mówi Garny, kiedyś jechałem gierkówką czarnym Passatem B6 ze znajomym i wszyscy nam zjeżdzali z drogi, jeden koleś mało nam do środka nie wlazł sprawdzając czy to nie radiowóz. :D
 
 
tqmeh 
Forum Lider


Dołączył: 26 Mar 2009
Pochwał: 620
Posty: 3707
Skąd: DZL
Wysłany: 23 Styczeń 2010, 12:57   

Można inaczej... :wink:

Jedną antenę na dachu prawie każdy ma, do tego CB i jeszcze jedna UKF - takie zestwawienie też powoduje skrajne reakcje...

Pozdr.
 
 
Qbek 
Forum Lider


Dołączył: 28 Paź 2009
Pochwał: 137
Posty: 1384
Skąd: znienacka
Wysłany: 2 Marzec 2010, 23:19   

Temat odgrzewam po obejrzeniu dzisiejszego odcinka "Uwaga pirat".

Miała miejsce następująca scenka.
Jedzie sobie lewym pasem nieoznakowany Passat z dwiema kamerkami. Droga ta pozwala na prędkość do 90km/h. Radiowóz nagrywa gościa, który dojechał im na tył i chwilę jechał za nimi. Moje pytanie brzmi, jakim prawem jechali 141 km/h bez włączonych sygnałów świetlnych i dźwiękowych? Przecież łamali prawo! Dlaczego innych karzą a sami jeżdżą bezkarnie? Dodam, że nie prowadzili żadnej interwencji.

Nie pominę oczywiście aspektu mandatu 500zł i 10pkt, za przekroczenie prędkości o 51km/h w odniesieniu o nagranie video, czyli wracamy do początków tego tematu, że bardzo łatwo o pomyłkę...
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 3 Marzec 2010, 09:05   

Brodzimy w brodziku intelektualnym...

Rozwinęli się by ujawnić wykroczenie... i koło się zamyka!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Radary, fotoradary, lidary i videorejestratory ogólnie - Mandaty z videorejestratorów | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group