Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid 06c10ac4e9e1a1acaaa515593298b79b Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Jelenia Góra - Fotoradary stacjonarne
Autor Wiadomość
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 3696
Posty: 9618
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 26 Sierpień 2010, 17:48   

Cytat:
Fotoradar znowu w akcji

Mowa o naprawionym niedawno policyjnym fotoradarze, który na przekraczaniu prędkości nadal najczęściej łapie lokalnych kierowców. Policja ostrzega, że urządzenie ma możliwość kontrolowania prędkości z obu stron, a z myślą o kierowcach, którzy mają w zwyczaju zwalnianianie przed fotomasztami funkcjonariusze stosują tzw. przenośny fotoradar.

Fotoradar wrócił do łask. Po naprawie znowu trafił na jeleniogórskie fotomaszty i ku zaskoczeniu największe żniwo zbiera wśród lokalnych kierowców.
Na tych, którzy mają w zwyczaju zwalnianie przed radarem, policja przygotowała fotoradar przenośny. Funkcjonariusze ostrzegają, że urządzenie, z którego korzystają, ma możliwość zapisywania prędkości pojazdów z obu stron.
Przypominamy, że nadmierna prędkość była przyczyną dwóch ostatnich wypadków w Jeleniej Górze oraz Kowarach. W wyniku tego pierwszego zmarła kierująca pojazdem kobieta.
LINK
 
 
Automobil

Wysłany:    A może to Cię zainteresuje



 
 
wksek 
Forum Lider


Dołączył: 26 Lut 2009
Pochwał: 284
Posty: 2543
Skąd: Wrocław
Wysłany: 30 Sierpień 2010, 20:03   

Fotoradary przy: Wincentego Pola, Trasie Czeskiej, Wrocławskiej oraz Wolności stoją bez zmian, mają się dobrze, ale mieszkańców w nich nie ma. :smile:
 
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1550
Posty: 31936
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 31 Sierpień 2010, 07:47   

Akurat mógł być nabity ten przy JP2 :-) Znając Twoje szczęście to właśnie tak pewnie było. :lol:
 
 
wksek 
Forum Lider


Dołączył: 26 Lut 2009
Pochwał: 284
Posty: 2543
Skąd: Wrocław
Wysłany: 31 Sierpień 2010, 11:53   

Że tak powiem, nie byłaby to żadna niespodzianka. :grin: Z tym, że na CB cisza tak samo. ;)
 
 
 
PascalTurbo
Dziędobry!

Dołączył: 24 Wrz 2010
Posty: 9
Skąd: karpacz
Wysłany: 27 Październik 2010, 16:26   

Witam.

Mam pytanie czy fotoradary w Jeleniej Górze łapią w obie strony? Bo ciekawi mnie fotoradar przed MZK na Wolności, tam są 4 pasy i jadąc w stronę MZK prawym pasem, czy może wykonać zdjęcie?
 
 
Qbek 
Forum Lider


Dołączył: 28 Paź 2009
Pochwał: 137
Posty: 1384
Skąd: znienacka
Wysłany: 27 Październik 2010, 16:49   

Te fotoradary mogą robić najazd i odjazd.
 
 
PascalTurbo
Dziędobry!

Dołączył: 24 Wrz 2010
Posty: 9
Skąd: karpacz
Wysłany: 27 Październik 2010, 16:54   

A jaką ten radar ma tolerancję? Chociaż jechałem tamtędy na pewno nie 50km/h, tylko więcej, ale to z miesiąc temu i zaczęło mnie zastanawiać jak ten fotoradar tam działa, bo chociaż miesiąc minął i nic nie przyszło, to wtedy jechałem nie na swoich blachach, bo to był drugi dzień od kupna auta. Było już ciemno, a błysku żadnego raczej nie widziałem, więc raczej nie mam czego się obawiać, ale żebym nie był zaskoczony. :P
 
 
Qbek 
Forum Lider


Dołączył: 28 Paź 2009
Pochwał: 137
Posty: 1384
Skąd: znienacka
Wysłany: 27 Październik 2010, 16:59   

Trzeba zacząć od tego, że z 90% słupów stoi pustych. Wypełnienie (fotoradar) krąży pomiędzy masztami w mieście, powiecie, czasem województwie.

Tolerancja jest ustalana przez operatora, bo nie ma czegoś takiego jak "sztywne ustawienia".

Reasumując - w maszcie raz jest, a raz nie ma wypełnienia. Ja w tym maszcie jeszcze nigdy nie trafiłem AD9.
 
 
PascalTurbo
Dziędobry!

Dołączył: 24 Wrz 2010
Posty: 9
Skąd: karpacz
Wysłany: 27 Październik 2010, 17:12   

I ja się domyślam, że nie było, bo jadąc wtedy, za jakieś 500m stała policja i wyłapywała. Błysku nie widziałem, a zawsze mówią, że jak po 1. miesiącu nic nie ma to można być spokojnym :P W sumie nie twierdzę żebym jechał wtedy nie wiadomo jak szybko (max. mogłem mieć 70km/h) i czemu mnie to zaczęło zastanawiać po miesiącu :P Ale jak mówisz, że jeszcze nie trafiłeś żeby był pełny, to chyba nie ma co się martwić.
 
 
pstryk
Forum Lider


Dołączył: 21 Mar 2009
Pochwał: 213
Posty: 724
Skąd: PL
Wysłany: 27 Październik 2010, 17:22   

PascalTurbo napisał/a:
Błysku nie widziałem, a zawsze mówią, że jak po 1. miesiącu nic nie ma to można być spokojnym.

To źle mówią. :)

Jeżeli do 30 dni nie zostanie nałożony mandat przez Policję bądź Straż Miejską sprawa trafia do sądu i wtedy też dostajesz działę. :)

Szerokości. :good:
 
 
PascalTurbo
Dziędobry!

Dołączył: 24 Wrz 2010
Posty: 9
Skąd: karpacz
Wysłany: 27 Październik 2010, 17:36   

Bez sensu, nie dostanę np. zdjęcia w przeciągu 30 dni to z tego powodu ma to trafić do sądu? Dziwne, szczerze powiem.
 
 
BluesW.
[Usunięty]

Ostrzeżeń: 22/5
Wysłany: 27 Październik 2010, 17:45   

Spoko... jak cię zamkną, to na pewno poznasz dużo ciekawych osobowości. :D
 
 
PascalTurbo
Dziędobry!

Dołączył: 24 Wrz 2010
Posty: 9
Skąd: karpacz
Wysłany: 27 Październik 2010, 17:49   

Haha... no zawsze to coś nowego :P Dobra, nie ma co dalej spamować, przekonał mnie Qbek, że trafić tam na pełny fotoradar to rzadkość :P Najwyżej, chociaż że już minął miesiąc, będę zaskoczony. :P
 
 
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6675
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 27 Październik 2010, 19:01   

Było ciemno, nie błysnął = śpij spokojnie :smile:
 
 
PascalTurbo
Dziędobry!

Dołączył: 24 Wrz 2010
Posty: 9
Skąd: karpacz
Wysłany: 27 Październik 2010, 19:27   

Spać i tak będę spokojnie, bo przypomniałem sobie o tym po miesiącu, więc jeżeli coś ma być to będzie. :P A po drugie mówię, że nie błysnęło, ale czy po miesiącu jestem pewien. :P Ale jak ma przyjść to przyjdzie, jak nie to nie :P Ale lepiej żeby nic nie przyszło. :P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Jelenia Góra - Fotoradary stacjonarne | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group