Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid 8f3e3b5bd0d519009db6d66771df87df Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Opatów - Fotoradar przenośny
Autor Wiadomość
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 4 Styczeń 2010, 14:39   Fotoradar przenośny

W Opatowie prędkość mierzy tylko Policja.

Cytat:
Fotoradar przenośny na terenie miasta Opatów

- ul. Sienkiewicza, na wysokości komendy Policji, jadąc w kierunku Rzeszowa

Prędkość mierzyli do tej pory polskim sprzętem, więc były to urządzenia typu Fotorapid / Fotorapid C pracujące w paśmie K (24,125 GHz).

Tak wygląda ten sprzęt:

Fotorapid





Fotorapid C



Ale ciekawym jest fakt, że droga K-9 została usłana masztami pod AD9. Ciekawe, która jednostka ma wkład :-)
 
 
Automobil

Wysłany:    A może to Cię zainteresuje



 
 
andrzej59
Forum Lider


Dołączył: 22 Mar 2009
Pochwał: 314
Posty: 1488
Skąd: Kielce
Wysłany: 4 Styczeń 2010, 18:49   

Z moich informacji wynika, że Ramera ma policja w Kielcach 1 szt. i SM w Kielcach 1 szt. oraz stary typ Ramera Policja w Pińczowie (przynajmniej tam go ostatnio widziałem).
Nowe maszty ustawione na drodze K-9 i E7 pod Ramera stoją od początku bez załadowania. Z tego co wiem to nawet nie bardzo wiadomo czyje to jest. Policja twierdzi, że nie są one własnością Policji - tylko Zarządu Dróg.

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 4 Styczeń 2010, 18:57   

Dresiarze w stunningowanych BMK'ach i Golfach zwalniają w tych miejscach... może to i lepiej - niech stoją i straszą. Ludziom też się chyba żyje tam lepiej :-)

andrzej59 napisał/a:
Z moich informacji wynika, że Ramera ma policja w Kielcach 1 szt. i SM w Kielcach 1 szt. oraz stary typ Ramera Policja w Pińczowie (przynajmniej tam go ostatnio widziałem).

W Pińczowie trafiłeś też Zurada - na moje oko to sprzęt wypożyczony z KWP.
 
 
woju13
Forum Lider

Dołączył: 03 Paź 2009
Pochwał: 76
Posty: 254
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 4 Styczeń 2010, 21:11   

W Opatowie mają tylko Fotorapida C. Wiem, bo miałem okazję oglądać się na zdjęciu za drobną opłatą. :roll:
 
 
woju13
Forum Lider

Dołączył: 03 Paź 2009
Pochwał: 76
Posty: 254
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 17 Kwiecień 2010, 09:27   

KPP Opatów nie ma swojego fotoradaru. Raz na jakiś czas wypożyczany jest z KWP. Może to być Fotorapid, jednak w ostatnim czasie pożyczyli RAMETA będącego na stanie KWP. :shock: Uważać trzeba szczególnie w obrębie "białych" skrzynek.

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 3666
Posty: 9577
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 4 Listopad 2011, 18:33   

Cytat:
Opatowską Straż Miejską uzbroją w fotoradar

Pomysł władz Opatowa na zakup fotoradaru dla Straży Miejskiej. Sposób na łatwy zarobek czy dbałość o bezpieczeństwo na drogach w mieście?

- Ruch tężeje z dnia na dzień, a samochody ciężarowe do Opatowa wjeżdżają z prędkością wiatru – mówi Krzysztof Wróblewski, wiceburmistrz Opatowa.

Wróblewski zapowiada, że prawdopodobnie po nowym roku gmina kupi Straży Miejskiej fotoradar, który byłby wykorzystywany do karania kierowców przekraczających prędkość w mieście, w tym przypadku 50 kilometrów na godzinę. - Od razu wyobraźnia kierowców weszłaby na odpowiedni tor – mówi wiceburmistrz Opatowa.

NIEBEZPIECZNIE NA DROGACH

Nie ma wątpliwości, że ruch samochodów ciężarowych na drogach krajowych przebiegających przez Opatów jest niewyobrażalnie duży. Jak mówi wiceburmistrz Wróblewski, przyczyniają się do tego kopalnie zlokalizowane w ościennych gminach powiatu opatowskiego.

- Popyt na kruszywa dolomitowe jest ogromny i będzie jeszcze większy. To przyszłość budownictwa. Należy spodziewać się jeszcze większego ruchu – prognozuje zastępca burmistrza.

Na drogach robi się coraz bardziej niebezpiecznie. Przed kilkoma tygodniami w tragicznym wypadku zginął młody człowiek. Kierowana przez niego ciężarówka na ulicy Legionów w Opatowie wjechała w budynek. Nie wiadomo, czy zawiniła prędkość, bowiem nadal trwa policyjne śledztwo. W ubiegłym tygodniu na tej samej ulicy ruszająca ze świateł ciężarówka śmiertelnie potrąciła rowerzystę. Te wydarzenia wstrząsnęły miastem.

POLICJA SCEPTYCZNA

Na ostatniej sesji opatowskiej Rady Miejskiej jeden z radnych zaproponował, aby straż miejską uzbroić w fotoradar, który byłby ustawiany tam, gdzie najczęściej przekraczana jest dozwolona prędkość. Sam fakt ustawienia fotoradaru zadziałałby prewencyjnie. Co do tego nie ma wątpliwości.
Innego zdania jest młodszy inspektor Grzegorz Januchta, komendant powiatowy policji w Opatowie. Twierdzi on, że w Opatowie nie ma miejsca na bezpieczne ustawienie fotoradaru. Chodzi o to, aby urządzenie nie powodowało zagrożenia w ruchu.

- Nie sądzę, aby zakup fotoradaru mógł ograniczyć liczbę wypadków – uważa Januchta. – Według mnie, tylko obwodnica miasta jest w stanie wyprowadzić ruch poza Opatów.

WZOREM DALESZYC I SANDOMIERZA

Wiceburmistrz Wróblewski zastrzega, że gminie zależy tylko na bezpieczeństwie na drogach, a nie na finansowych korzyściach z mandatów. Jednak wpływy z mandatów zasilałyby budżet gminy. Jak spore są to pieniądze, świadczy wynik podkieleckiej gminy Daleszyce. Straż Miejska w Daleszycach ma fotoradar od czerwca 2009 roku. Do 22 września 2009 roku wystawiono 364 mandaty na łączną kwotę 74 tysięcy złotych. Urządzenie kosztowało 130 tysięcy złotych. Łatwo wyliczyć, że koszt zakupu zwraca się po kilku miesiącach. Później to już czysty zysk, który zależy od aktywności strażników.

Tymczasem wybór miejsca ustawienia fotoradaru nie powinien być przypadkowy. Takie miejsce powinna wskazać policja. Tak jest na przykład w Sandomierzu. Policja współdecyduje, gdzie w mieście stanie fotoradar, wszystko po to, by urządzenia nie stało tam, gdzie jest niepotrzebne, tylko w miejscach wyraźnego zagrożenia bezpieczeństwa. W Sandomierzu fotoradar najczęściej staje przy ulicy Mickiewicza, na wjeździe do miasta, przy cmentarzu żołnierzy Armii Czerwonej. Przez kilka godzin urządzenie zrobi tyle zdjęć, że później jest problem z ich obrobieniem. Zaraz po zakupie fotoradaru przez sandomierski samorząd w Straży Miejskiej trzeba było zatrudnić dodatkowe osoby, brakowało rąk do obróbki fotografii.

LINK

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
małymobil 
Moderatore

Dołączył: 10 Lis 2010
Pochwał: 1099
Posty: 3312
Skąd: TST/ WWL
Wysłany: 4 Listopad 2011, 18:36   

Będzie się działo :facepalm:
 
 
elektro
Forum Lider

Dołączył: 05 Wrz 2010
Pochwał: 62
Posty: 294
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 4 Listopad 2011, 18:57   

Przejeżdżam tam nieraz i właściwie po co fotoradar? Tam światła powodują korki... :D
To więc chodzi tylko o pieniądze.
 
 
małymobil 
Moderatore

Dołączył: 10 Lis 2010
Pochwał: 1099
Posty: 3312
Skąd: TST/ WWL
Wysłany: 4 Listopad 2011, 19:05   

Na wlocie od Ostrowca i od Kielc jest z góry i tam pewnie będą <FR> wystawiać.
 
 
andrzej59
Forum Lider


Dołączył: 22 Mar 2009
Pochwał: 314
Posty: 1488
Skąd: Kielce
Wysłany: 4 Listopad 2011, 20:15   

Zgadza się, tylko jak mądrze powiedział policjant, to nie uchroni przed wypadkami w centrum - a tam średnia prędkość za dnia to ze 20km/h. Chyba, że będą stali w ościennych miejscach typu Okalina itp.
Ja już i tak jeżdżę od dłuższego czasu obwodnicą, bo na jazdę przez Opatów nie mam czasu.
 
 
małymobil 
Moderatore

Dołączył: 10 Lis 2010
Pochwał: 1099
Posty: 3312
Skąd: TST/ WWL
Wysłany: 4 Listopad 2011, 20:24   

andrzej59 napisał/a:
Ja już i tak jeżdżę od dłuższego czasu obwodnicą, bo na jazdę przez Opatów nie mam czasu.

Obwodnicą?
 
 
milito 
Forum Lider


Dołączył: 14 Paź 2011
Pochwał: 45
Posty: 314
Skąd: łódzkie- EBR
Wysłany: 4 Listopad 2011, 21:12   

Kilka razy do roku pomykam przez Opatów na Sandomierz i obwodnicy to tam nie widziałem :o
 
 
andrzej59
Forum Lider


Dołączył: 22 Mar 2009
Pochwał: 314
Posty: 1488
Skąd: Kielce
Wysłany: 4 Listopad 2011, 21:33   

Obwodnica Opatowa (tylko dla osobowych) - czas przejazdu 10 min. (po drodze spotykam ze 2., 3. samochody).

->> Klik
 
 
małymobil 
Moderatore

Dołączył: 10 Lis 2010
Pochwał: 1099
Posty: 3312
Skąd: TST/ WWL
Wysłany: 4 Listopad 2011, 22:23   

Bardzo dobry objazd. :good:
 
 
milito 
Forum Lider


Dołączył: 14 Paź 2011
Pochwał: 45
Posty: 314
Skąd: łódzkie- EBR
Wysłany: 4 Listopad 2011, 22:43   

Ooo, fajna opcja jak się jedzie od Kielc :good:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Opatów - Fotoradar przenośny | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group