Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid c5050f8c361f5be6fa97071939d6b05c Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Bielsko-Biała - Videorejestratory
Autor Wiadomość
Jagiel
Dziędobry!


Dołączył: 30 Maj 2010
Pochwał: 7
Posty: 16
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 1 Kwiecień 2011, 17:24   

Dziś i wcześniej też słyszałem na CB o czarnej Vectrze, jest to prawda, że śmiga w okolicy?
 
 
Automobil

Wysłany:    A może to Cię zainteresuje



 
 
 
droger
Dziędobry!


Dołączył: 22 Lut 2009
Pochwał: 11
Posty: 36
Skąd: WILKOWICE/BIELSKO-BIAŁA
Wysłany: 19 Kwiecień 2011, 07:05   

piotreg napisał/a:
droger niestety gdzieś przepadł... a szkoda, bo sławny jest teraz. :D

E tam od razu, że przepadłem. :P Brak czasu na wszystko. Publicznie obiecuję, że nadrobię zaległości. W sumie to troszkę ich jest. :P

Jagiel napisał/a:
Dziś i wcześniej też słyszałem na CB o czarnej Vectrze, jest to prawda, że śmiga w okolicy?

Z tego co wiem, to to czarna lub ciemnogranatowa goni Pszczyna - Kobiór - Tychy.
Może mylą cichociemnych z moją Vectrą. Sam kilka razy słyszałem o sobie na CB. :P

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR

Wysłany: 19 Kwiecień 2011, 21:48   

Czyli mowa była o tej z KPP Pszczyna.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR

Wysłany: 7 Maj 2011, 07:32   

KMP Bielsko-Biała dostało Alfę :?: :o Czy może była to ta z KPP Żywiec :?: :o
 
 
droger
Dziędobry!


Dołączył: 22 Lut 2009
Pochwał: 11
Posty: 36
Skąd: WILKOWICE/BIELSKO-BIAŁA
Wysłany: 7 Maj 2011, 07:54   

Z tego co wiem i słyszałem to Bielsko od około 2 tygodni posiada taką Alfę. Kilka razy już ją widziałem na bielskich ulicach. Nie wiem, czy to ta - na tych blachach - co na foto, ale się dowiem. Jutro jak tylko pogoda pozwoli to ruszam na sesję fotograficzną.

piotreg napisał/a:
Czyli mowa była o tej z KPP Pszczyna.

Dokładnie o tej mowa. Ostatnio czujni użytkownicy CB (ja) + kolega z Corsy bardzo dokładnie informowali o jej położeniu na drodze Goczałkowice - Piasek. W Piasku niestety odpuścili i zjechali na boczną drogę oczekując na kolejną ofiarę. Ciekawe jak się czuli, kiedy wszystko o sobie słyszeli na CB. Pozdro dla misiaków z dwulitrowej Vectry.

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR

Wysłany: 7 Maj 2011, 18:10   

droger napisał/a:
Z tego co wiem i słyszałem to Bielsko od około 2 tygodni posiada taką Alfę. Kilka razy już ją widziałem na bielskich ulicach. Nie wiem, czy to ta - na tych blachach - co na foto, ale się dowiem. Jutro jak tylko pogoda pozwoli to ruszam na sesję fotograficzną.

:good:
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR

Wysłany: 9 Czerwiec 2011, 14:00   

**** :!: Widziałem ją wczoraj w Czechowicach-Dziedzicach. Gdybym wiedział, że jej nie mamy na mapie to bym na pewno się za nimi zapuścił (stali przysłonięci na lewoskręcie, a ja prosto leciałem i zobaczyłem ich w ost. chwili. Dojrzałem tylko nr boczny - P965. Niech ktoś zerknie czy Alfa z takim numerem nie jest przyporządkowana do jakiegoś miasta.
 
 
woju13
Forum Lider

Dołączył: 03 Paź 2009
Pochwał: 76
Posty: 254
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 9 Czerwiec 2011, 21:49   

Rejestracja to HPP B080 i należy ona do wydziału ruchu drogowego przy komendzie miejskiej policji w Bielsku-Białej.

Źródło: www.czerwonesamochody.com

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
Jagiel
Dziędobry!


Dołączył: 30 Maj 2010
Pochwał: 7
Posty: 16
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 22 Październik 2013, 20:37   

Uwaga na nową Insignie o numerach SB 8517E.

policja_radiowoz.jpg
Plik ściągnięto 366 raz(y) 72,97 KB


Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
 
Damii 
Zaczyna kumać

Dołączył: 13 Lip 2013
Pochwał: 39
Posty: 73
Skąd: BB
Wysłany: 17 Listopad 2013, 17:02   

Cytat:
Insignia na piratów



Sceneria, jak w popularnych programach telewizyjnych o pracy drogówki. Wizyta w samochodzie pościgowym bielskiej policji kosztuje kierowców zwyczajowo kilkaset złotych. Nasz fotoreporter otrzymał ten luksus za darmo.


Możliwość obejrzenia od środka nowego opla insignia, który od miesiąca znajduje się na wyposażeniu wydziału ruchu drogowego KMP w Bielsku-Białej, związana jest najczęściej z niemałym wydatkiem. Mandaty z reguły wnoszą 300-500 zł. Nieoznakowany samochód strzeże bezpieczeństwa na drogach naszego miasta i powiatu bielskiego. Auta są wyposażone m.in. w radar, wideorejestrator i dwie kamery (z przodu i z tyłu). Do województwa śląskiego trafiło ich siedem, w tym jedno do Bielska-Białej.

Kierowca łamiący przepisy jest zatrzymywany niezwłocznie. Nagranie służy jako materiał dowodowy w sądzie w przypadku, gdy sprawca wykroczenia nie przyjmie mandatu. Insignie są autami pościgowymi, lecz z roku na rok prób ucieczek jest mniej. Piraci drogowi doskonale wiedzą, że policja dysponuje coraz lepszymi wozami i dlatego na samochodowe pościgi decydują się tylko desperaci.

Scenariusz zatrzymań jest typowy: po zarejestrowaniu wykroczenia, radiowóz daje znaki świetlne, a policjant lizakiem "zaprasza" kierowcę do podążania za nim i zatrzymania się w bezpiecznym miejscu. Radiowóz posiada wyświetlacz diodowy, który na tylnej szybie może pokazać jeden z zaprogramowanych komunikatów. Funkcjonariusz podchodzi do zatrzymanego auta, po czym wspólnie z kierowcą udają się do insigni. W razie kontrowersji sprawca może obejrzeć nagranie. Dzięki zapisowi wideo różnice zdań zdarzają się sporadycznie.

Policjanci z drogówki uważają, że bielskie ulice są dość bezpieczne. Przypadki przekraczania prędkości nie są tak częste, jak kiedyś, gdyż kara z taryfikatora potrafi mocno nadszarpnąć kieszeń kierowcy. Plagą jest za to przejeżdżanie na czerwonym świetle. Niektórzy kierowcy, widząc z daleka żółte światło nie hamują, lecz nawet przyspieszają. Za kółko siadają też tacy, którzy po prostu "nie widzą" czerwonego. Są skrzyżowania, gdzie stale mógłby stać radiowóz, a jego załoga prawdopodobnie nie narzekałaby na nudę.

Nasz fotoreporter spędził na patrolu prawie cztery godziny. W tym czasie załoga radiowozu wypisała cztery mandaty - dwa za znaczne przekroczenie dozwolonej prędkości i dwa za przejazd na czerwonym świetle. Dla drogówki priorytetem jest bezpieczeństwo, a nie ilość wystawionych mandatów. Załoga wzywana była też do innych zdarzeń: rzekomego zablokowania drogi przez parkujące auta oraz w sprawie... zanieczyszczenia ulicy błotem przez budowlańców. Dzięki interwencji policji droga została oczyszczona.

Nieoznakowany radiowóz można też spotkać przy zabezpieczaniu miejsc wypadków drogowych. Na ekranie wideorejestratora i przez okna pojazdu wiele widać. Dlatego radzimy kierowcom, aby nie wysyłali sms-ów podczas jazdy i pamiętali o zapinaniu pasów. W ten sposób będą bezpieczniejsi i unikną niepotrzebnych wydatków.




Link

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
skansen 
Forum Lider

Dołączył: 06 Wrz 2012
Pochwał: 88
Posty: 396
Skąd: Kraków
Wysłany: 18 Listopad 2013, 21:00   

Dzisiaj (18.11) było podwójne polowanie: ciemna (czarna?) nieoznakowana Vectra wraz z Insignią trzymały po jednym mobilku (w jednym miejscu) na trasie Bielsko-Biała - Skoczów.

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
Damii 
Zaczyna kumać

Dołączył: 13 Lip 2013
Pochwał: 39
Posty: 73
Skąd: BB
Wysłany: 22 Listopad 2013, 20:53   

Kilka dni temu w centrum Bielska...

Zdjęcie0092.jpg
Plik ściągnięto 341 raz(y) 236,53 KB


Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
Jagiel
Dziędobry!


Dołączył: 30 Maj 2010
Pochwał: 7
Posty: 16
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 10 Styczeń 2014, 15:42   

Kolejne auta bielskiej drogówki:

1512431_639838919410690_1555202802_n.jpg
Plik ściągnięto 312 raz(y) 45,89 KB

 
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR

Wysłany: 10 Styczeń 2014, 15:54   

Funkcjonariusze przy nich stojący nie mają białych czapek. :D
 
 
PieTrzaK
Forum Lider


Dołączył: 06 Wrz 2010
Pochwał: 472
Posty: 1471
Skąd: Łomża/Białystok
Wysłany: 10 Styczeń 2014, 15:56   

Pachnie to chyba bardziej autami kryminalnych. ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Bielsko-Biała - Videorejestratory | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group