Forum Mapy Fotoradarów Antyradary T 1759 Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Rybnik - Videorejestratory
Autor Wiadomość
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1541
Posty: 31840
Skąd: DWR
Wysłany: 23 Grudzień 2009, 20:24   Videorejestratory

Cytat:
KMP Rybnik

- czarny Opel Insignia, nr rej. SR 84199 - kamera przód i tył /zdjęty ze służby/
- czarny Opel Vectra C, nr rej. SR 08163 /zdjęty ze służby/

- platynowe BMW 330i xDrive, nr rej. SR 0713J - kamera przód i tył /oddelegowane do KPP Wodzisław Śl./
- srebrny Opel Astra V, nr rej. WK 60268 (wcześniej SR 1005T, SG 3827X) - kamera przód i tył
- srebrny Opel Insignia, nr rej. SK 173AU - kamera przód i tył /zdjęty ze służby/
 
 
Automobil

Wysłany:    Antyradar a szyba atermiczna



 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 3659
Posty: 9569
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 23 Lipiec 2011, 18:14   

Cytat:
Święto policji w Rybniku
LINK

HPP A016.jpg
Plik ściągnięto 352 raz(y) 107,01 KB


Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1541
Posty: 31840
Skąd: DWR
Wysłany: 23 Lipiec 2011, 18:20   

Rybnicka Alfa :?: :o Mamy ją przypisaną do KWP Katowice :!:
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 3659
Posty: 9569
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 28 Sierpień 2011, 08:59   

:arrow: czarny Opel Vectra C, nr rej. SR 08163

www.rybnik.com.pl

SR 08163.jpg
Plik ściągnięto 384 raz(y) 163,75 KB


Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 3659
Posty: 9569
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 17 Listopad 2013, 21:08   

Cytat:
Opel insignia już patroluje rybnickie drogi

Komenda Miejska Policji w Rybniku otrzymała opla insignię - nieoznakowany radiowóz wyposażony w wideorejestrator.

- Opel dotarł do nas w środę 13 listopada - potwierdza nadkomisarz Aleksandra Nowara z rybnickiej policji. Policjanci już patrolują w nim drogi w Rybniku i okolicach. Nowe ople insignia, wyposażone w 2 litrowe silniki o mocy 222 KM, mogą rozpędzić się do "setki" w 7,6 sekundy i rozwinąć maksymalną prędkość ponad 240 km/h. Środki na zakup opli insignia pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach działania programu Infrastruktura i Środowisko. - Samochody zakupione zostały przez Komendę Główną Policji w ramach projektu "Techniczne wzmocnienie Policji w zakresie poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym", realizowanego przy udziale środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Programu Infrastruktura i Środowisko, działanie 8.1. Jednostkowy koszt takiego radiowozu wraz z kompletnym specjalistycznym wyposażeniem wynosi 131 272,17 zł brutto - mówi nam podinspektor Andrzej Gąska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Źródło: www.nowiny.pl

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
euros 
Czai bazę

Dołączył: 08 Cze 2010
Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania
Pochwał: 207
Ostrzeżeń: 4/5
Posty: 453
Skąd: się znamy?
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 12 Grudzień 2013, 21:23   

Tablice do weryfikacji, ale raczej SR 84199.

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 3659
Posty: 9569
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 29 Grudzień 2013, 08:24   



Źródło: www.youtube.com

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 3659
Posty: 9569
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 30 Kwiecień 2014, 17:51   

Cytat:
Wypadek motocyklisty w Rybniku: Policjanci poszukują świadków zdarzenia

Wypadek motocyklisty w Rybniku: Wczoraj w tragicznym wypadku na ulicy Wodzisławskiej w Rybniku zginął 27-letni Szymon R. Prowadzony przez mężczyznę motocykl zderzył się z samochodem osobowym. Policja prosi o kontakt wszystkich świadków tego zdarzenia.

Tragiczny wypadek motocyklisty w Rybniku. Wczoraj w wyniku zderzenia z samochodem osobowym marki opel corsa zginął 27-letni motocyklista z Rybnika. Do zdarzenia doszło około godziny 15 na ulicy Wodzisławskiej. Motocyklista był przez kilkadziesiąt minut reanimowany, niestety nie udało się go uratować. Zmarł w szpitalu. Policja, która ustala okoliczności tego zdarzenia, prosi o pomoc osoby, które były jego świadkami.
- Wszystkie osoby które były świadkami tego zdarzenia proszone są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Rybniku pod numery telefonów 997 lub 32 4295389. Szczególnie ważnym jest by zgłosiły się osoby poruszające się samochodem Honda Civic, które udzielały pierwszej pomocy poszkodowanym - mówi Ryszard Czepczor z rybnickiej drogówki.

Źródło: www.rybnik.naszemiasto.pl

SR 84199.jpg
Źródło: www.rybnik.naszemiasto.pl
Plik ściągnięto 261 raz(y) 227,82 KB


Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 3659
Posty: 9569
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 12 Czerwiec 2014, 19:04   

:arrow: czarny Opel Vectra C, nr rej. SR 08163

SR 08163.jpg
Źródło: www.nowiny.pl
Plik ściągnięto 233 raz(y) 97,9 KB


Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
autogaz1984 
500+


Dołączył: 02 Sty 2014
Pochwał: 1268
Ostrzeżeń: 1/5
Posty: 2469
Skąd: Toruń/Czernikowo/Lipno
Wysłany: 11 Lipiec 2014, 12:04   

Cytat:
Szkolenie policjantów na Torze Poznań

Na Torze Poznań odbyło się szkolenie zorganizowane przez Komendę Główną Policji. Uczestników, funkcjonariuszy z całego kraju, przywitał Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu podinsp. Rafał Kozłowski wraz z prezesem Automobilklubu Wielkopolski Robertem Werle. Na dwudniowe szkolenie przyjechało 50 funkcjonariuszy ruchu drogowego, którzy ćwiczyli pod okiem doświadczonych instruktorów.


Biuro Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji zorganizowało na Torze Poznań w dniach 10-11 lipca szkolenie dla 50 policjantów z całej Polski. Pod czujnym okiem doświadczonego instruktora: Tomasza Płaczka – rajdowego i wyścigowego mistrza Polski ćwiczyli różne elementy dynamicznej jazdy. Na specjalnej macie poślizgowej ćwiczyli nagłe hamowanie na mokrej nawierzchni, omijanie przeszkód, dynamiczną jazdę slalomem czy też kontrolę auta przy dynamicznej jeździe na łukach drogi.

Nie zabrakło też szkolenia teoretycznego. Właściwa pozycja za kierownicą, sposoby zabezpieczenia osób pokrzywdzonych w wypadkach czy udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej to umiejętności, które mogą komuś uratować życie. Uczestnicy z dużym zaangażowaniem brali udział w zajęciach. Trenując na torze policjanci jeździli samochodami, którymi na co dzień pełnią służbę. W ten sposób mogą przećwiczyć jak może zachować się ich auto w ekstremalnych sytuacjach. Szkolenia będą kontynuowane w przyszłości.


Link + Video

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
autogaz1984 
500+


Dołączył: 02 Sty 2014
Pochwał: 1268
Ostrzeżeń: 1/5
Posty: 2469
Skąd: Toruń/Czernikowo/Lipno
Wysłany: 16 Styczeń 2015, 10:38   

W smutnych okolicznościach. :sad:



www.youtube.com

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
tomii1
Dziędobry!

Dołączył: 17 Mar 2009
Pochwał: 1
Posty: 9
Skąd: Rybnik
Wysłany: 11 Marzec 2015, 15:34   Insignia z Rybnika

Witam kolegów. Mam do was pytanie, a mianowicie chodzi mi o tą Insignię z Rybnika. Autko posiada urządzenie Videorapid 2a oraz Iskrę 1. Dałem się im wczoraj ustrzelić jak idiota właśnie jak stali na poboczu zaparkowani i działali jak fotoradar stacjonarny, zrobili mi zdjęcie iskrą 1 sprzężoną z vidoerapidem. Wyszedł im pomiar, ja ich minąłem, po czym pogonili za mną - nie miałem świadomości, że za mną pojechali, no i dalej wiadomo co było...
Pytam ok., a pokażcie mi moje nr rejestracyjne - zoom na 8 calowym ekranie i nic nie widać. To pytam, gdzie i kiedy będzie widać - panowie odpowiedzieli, że wytną kadr i na komendzie pokażą mi to zobaczę, że będzie widać - dodam jakość tego niby filmu była słaba. Ale do sedna - rozumiem, że jak pracują jak fotoradar to stoją w miejscu i nagrywają filmiki z pomiarem w momencie minięcia wiązki i przekroczenia, jak jadą to pewnie nie mierzy Iskrą, a videorapidem? Czy wszystkie pomiary robi iskra? Na dodatek jest to Iskra 1, która jest ponoć wątpliwie legalna? Czy jak stoją to Iskra wysyła ciągły sygnał jak Fotorapid? Czy jak jeżdżą to używają iskry do pomiaru czy videorapida? Info mam takie - jak stoją jako fotoradar to iskra + identyfikacja pojazdu żeby było zgodnie z ustawą, a jak jadą to używają Videorapida + tacho od kół. Ktoś ma wiedzę na ten temat? Czy faktycznie widać nr rej. jak powiększą kadr na innym niż 8 cali monitorze? Co byłoby jakbym im odjechał tak daleko, żeby mnie nie dogonili lub skręcił gdzieś i nie złapaliby mnie na gorącym uczynku? Skoro im zniknąłem z pola widzenia to przecież nie musiałem to być ja - dogonili mnie po jakimś kilometrze? Co wy na to, bo strasznie mnie nurtują te pytania, a mijam ich dziennie kilka razy. Dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam, tomii1
 
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1541
Posty: 31840
Skąd: DWR
Wysłany: 12 Marzec 2015, 00:28   

Wszelki Bóg...

Widzisz, gdzieś żeś przepadł na wieki i teraz ponosisz tego konsekwencje...

tomii1 napisał/a:
Ale do sedna - rozumiem, że jak pracują jak fotoradar to stoją w miejscu i nagrywają filmiki z pomiarem w momencie minięcia wiązki i przekroczenia, jak jadą to pewnie nie mierzy Iskrą, a videorapidem?

Jak stoją na poboczu, korzystać mogą tylko z Iskry. Może ona pracować w trybie ciągłym (wówczas sieje non stop) albo w trybie ręcznym. W czasie jazdy mogą korzystać z jednego i drugiego urządzenia. Często jest tak, że Iskra wykorzystywana jest do wyłapywania pojazdów nadjeżdżających z przeciwległego kierunku jazdy - oni sobie grzecznie jadą w ciągu aut i czekają na klienta, który będzie leciał jak rakieta w przeciwną stronę. Iskra pracująca w trybie ciągłym go mierzy i oni wówczas robią nawrotkę i następnie ściągają go do boku.

tomii1 napisał/a:
Na dodatek jest to Iskra 1, która jest ponoć wątpliwie legalna?

Afera dotyczyła tylko oznakowanych Alf.

tomii1 napisał/a:
Czy jak stoją to Iskra wysyła ciągły sygnał jak Fotorapid?

Jeśli jest w trybie ciągłym to tak.

tomii1 napisał/a:
Czy jak jeżdżą to używają iskry do pomiaru czy videorapida?

Decyduje załoga radiowozu.

tomii1 napisał/a:
Czy faktycznie widać nr rej. jak powiększą kadr na innym niż 8 cali monitorze?

Przyjąłeś mandat?
 
 
tomii1
Dziędobry!

Dołączył: 17 Mar 2009
Pochwał: 1
Posty: 9
Skąd: Rybnik
Wysłany: 16 Marzec 2015, 10:07   

Ano przepadłem... ale znowu jestem. Kurde, z tym ściganiem to słyszałem, że służy do wyłapywania klientów. U mnie chyba zrobili pomiar ręczny, bo siać nie siała, jak stali, tylko jakiś taki dziwny ten pomiar był - auto było w kadrze daleko - ale sam byłem na drodze. Co do Iskry 1, to wiem, że była afera z Alfami, więc nie bardzo dyskutowałem z nimi, mandat przyjąłem, bo auto moje, choć nie miałem świadomości, że zawrócili za mną, bo im odjechałem, a na monitorze nic nie było widać oprócz auta - ani mnie, ani nr rej.

Co by było piotreg gdybym nie przyjął, a chciałbym obejrzeć nr rej.?
Chyba powinny by być widoczne aby zgodnie z ustawą jednoznacznie zidentyfikować pomiar i sprawce/samochód? Czy nie przyjmując można iść następnego dnia i poprosić o odtworzenie na dużym monitorze jak to pan z drogówki mi zasugerował? A gdybym im w ogóle odjechał to co? Dostałbym wezwanie do wyjaśnienia?
Pozdrawiam, tomii1
 
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1541
Posty: 31840
Skąd: DWR
Wysłany: 16 Marzec 2015, 22:38   

Obejrzyj sobie filmik w tym linku. Zobaczysz jak pracuje Iskra.

Mandat przyjąłeś, więc już nie ma co gdybać.

PS. Vectra nadal na chodzie?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Rybnik - Videorejestratory | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group