Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid 0de485a47a2e40b6c222a0c7fdf86ebf Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Wrocław - Sekundniki na sygnalizatorach świetlnych
Autor Wiadomość
garny 
Forum Lider

Dołączył: 08 Lis 2008
Pochwał: 128
Posty: 1543
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22 Grudzień 2009, 11:22   Sekundniki na sygnalizatorach świetlnych

Ciekawe uzupełnienie tradycyjnej sygnalizacji pojawiło się skrzyżowaniu Powstańców Śląskich / Wielka w kier. Centrum.
Dla jadących na wprost dodatkowych wyświetlacz pokazuje czas pozostały do zmiany światła zielonego na żółte oraz czerwonego na zielone.

Ciekawe czy to nie jest przygrywka do jakiegoś Redflex-a :)
 
 
Automobil

Wysłany:    A może to Cię zainteresuje



 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 22 Grudzień 2009, 11:25   

To samo masz przy skrzyżowaniu Milenijna / Legnicka. Niebawem ma być ich więcej...

Nie robi to zdjęć :-)
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 22 Grudzień 2009, 11:29   

Cytat:
Nowość we Wrocławiu - kierowcy się cieszą

Wyświetlacze odliczające czas do zapalenia się zielonego światła pojawią się już dzisiaj około południa na dwóch skrzyżowaniach we Wrocławiu.



Na odliczanie można się załapać na skrzyżowaniach:

- Swobodna (kierunek od dworca PKP) - Powstańców Śląskich przy sygnalizatorach przeznaczonych do jazdy na wprost (do Zielińskiego),

- Legnicka (zjazd z mostu Milenijnego) - Na Ostatnim Groszu przy sygnalizatorach przeznaczonych do jazdy na wprost.

Przez kilka miesięcy wydawało się, że Wrocław będzie pierwszym miastem, gdzie zawisną wyświetlacze czasu. Okazało się jednak, że wyprzedziło go Opole. Stopery zawisły na skrzyżowaniach Ozimskiej i Reymonta, Niemodlińskiej i Wojska Polskiego oraz Nysy Łużyckiej, Wrocławskiej i Niemodlińskiej w Opolu.

Opolscy urzędnicy testują różne rozwiązania. W kilku miejscach zainstalowano tylko sekundniki pokazujące czas zmiany światła z czerwonego na zielone. Ale na Nysy Łużyckiej kierowcy mają też informację o tym, kiedy zrobi się czerwone światło.

Źródło
 
 
BlackHawk
Fach-offiec


Dołączył: 16 Mar 2009
Pochwał: 30
Posty: 590
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 22 Grudzień 2009, 11:50   

To nie jest żadna przykrywka lecz proste usprawnienie ruchu w mieście :idea:
Takie coś powinno już dawno być w bardzo zatłoczonych miastach :!:
 
 
wksek 
Forum Lider


Dołączył: 26 Lut 2009
Pochwał: 284
Posty: 2543
Skąd: Wrocław
Wysłany: 22 Grudzień 2009, 12:01   

Szkoda, że na Litwie takie coś funkcjonuje od 10 lat, a u nas dopiero na to wpadli miesiąc temu :lol: Chociaż lepiej późno niż wcale :D
 
 
 
BlackHawk
Fach-offiec


Dołączył: 16 Mar 2009
Pochwał: 30
Posty: 590
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 22 Grudzień 2009, 12:22   

Bo w Polsce najpierw stawia się fotoradary, a potem się myśli :x Czyli najpierw się strzela, a potem pyta :P
W naszym cudownym kraju nad Wisłą wszystko robi się od du*y strony :lol:
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 22 Grudzień 2009, 15:20   

BlackHawk napisał/a:
W naszym cudownym kraju nad Wisłą wszystko robi się od du*y strony :lol:

Te sekundniki akurat nad Odrą zainstalowali (patrz Wrocław i Opole) :P

Szkoda tylko, że naród i tak nie korzysta z tego dobrodziejstwa i jeździ tak, jak dawniej.
 
 
garny 
Forum Lider

Dołączył: 08 Lis 2008
Pochwał: 128
Posty: 1543
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22 Grudzień 2009, 21:03   

Wiem, że to coś nie "foci", jednak mam wrażenie, że ma to za cel wyrobić nawyk rozsądnego dopasowywania prędkości do sytuacji na drodze, tak aby nie pakować się na skrzyżowanie gdy brak jest możliwości opuszczenia go.

Najpierw po dobroci na kilku skrzyżowaniach, a potem na ostro na kilku innych. Ale to taka moja teoria spiskowa :)
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 22 Grudzień 2009, 22:24   

Przykład z innej beczki... skrzyżowanie Powstańców Śl. / Swobodna.
Pomalowane zostało ono na czerwono... czerwone pole zawsze musi być puste... zobacz sobie w godzinach szczytu jak baranki reagują na takie dobrodziejstwo... jest tak samo jak było! W mojej ocenie inwestycja psu w du.pe. Mogli biednym dzieciom w zamian ciepłe buty kupić na zimę, choć sam pomysł - w mojej ocenie - trafiony! Ale nie w Polsce!
 
 
garny 
Forum Lider

Dołączył: 08 Lis 2008
Pochwał: 128
Posty: 1543
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22 Grudzień 2009, 23:07   

No niestety... wiele razy mam tak, że jestem "wytrąbiony" przez artystów, bo na późnym zielonym nie wjeżdżam na skrzyżowanie, tylko dlatego że na 99,9% na nim zostanę, bo już nie ma gdzie przejechać... a to Polski Kierowca właśnie...
 
 
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 23 Grudzień 2009, 09:39   

No ale nie psioczcie tak zupełnie na tych naszych bidnych kierowców. Wrocławianie i tak są dość solidnie wyedukowani.

Ja zauważam coraz więcej zmian na lepsze - zaczyna się na przykład wpuszczać ładnie na "zamek błyskawiczny", oczywiście zawsze znajdzie się jakiś pacan, który się wyrwie z kolejki i wciska jeszcze przez ciągłą, ale i taki za parę lat znajdzie drogę do własnego rozumu ;)
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 3666
Posty: 9577
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 23 Grudzień 2009, 10:25   

piotreg napisał/a:
Przykład z innej beczki... skrzyżowanie Powstańców Śl. / Swobodna.
Pomalowane zostało ono na czerwono... czerwone pole zawsze musi być puste... zobacz sobie w godzinach szczytu jak baranki reagują na takie dobrodziejstwo... jest tak samo jak było! W mojej ocenie inwestycja psu w du.pe. Mogli biednym dzieciom w zamian ciepłe buty kupić na zimę, choć sam pomysł - w mojej ocenie - trafiony! Ale nie w Polsce!

Tak pomalowane skrzyżowania są np. w Londynie, ale tam jak ktoś zostanie na czerwonym polu po zmianie świateł, ma robione foto z automatu.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 23 Grudzień 2009, 10:27   

Jestem za!
 
 
lukaszr
Administratore banitore


Dołączył: 12 Mar 2009
Pochwał: 106
Posty: 2630
Skąd: PL
Wysłany: 23 Grudzień 2009, 11:43   

OJCIEC napisał/a:
(...) zaczyna się na przykład wpuszczać ładnie na "zamek błyskawiczny"

To przyjedź do Warszawy... tu błyskawicznie w takich sytuacjach kierowcy trzymają się blisko zderzaka poprzedzającego auta żeby czasem ktoś nie wjechał.
 
 
 
Zemin
Zaczyna kumać

Dołączył: 17 Sie 2009
Pochwał: 22
Posty: 166
Wysłany: 7 Marzec 2010, 16:25   

Z zaufanego źródła wiem, że liczniki nie będą montowane masowo jak np. w Wilnie na każdym większym skrzyżowaniu. Miasto tłumaczy to zbyt dużymi kosztami instalacji :D

(...) lepiej postawić kolejną fontannę :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Wrocław - Sekundniki na sygnalizatorach świetlnych | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group