Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid 1b80d9c61a9bbe4173c97723bf6aff63 Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Warszawa - Fotoradar przenośny
Autor Wiadomość
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 7 Maj 2007, 07:50   Fotoradar przenośny

Stan informacji na sierpień 2006. Trochę się od tego czasu zmieniło, ale może się przydać...

Niech was nie dziwi zbieżność opisów z tymi na naszej podstronie dla Warszawy. Mapka została opracowana z ich wykorzystaniem. Dodano także ulubione miejsca "suszenia":

->> KLIK <<-
 
 
Automobil

Wysłany:    testy antyradarów



 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 9 Marzec 2009, 17:54   

W Warszawie uwaga na następujący sprzęt:

SM:

- AD9 T (pasmo Ka, 34,00 GHz)
- AD9 C (pasmo Ka, 34,00 GHz) - fotoradar wbudowany w samochód. Jest to biały Peugeot Partner, nr rej. WI 7681C

AD9 T:


Peugeot:



Tymczasem Policja "jedzie" na polskiej myśli technicznej. Posiadają na pewno niejeden fotoradar, słynny już Fotorapid C (pasmo K - 24,125 GHz)

Fotorapid:



Źródło: KLIK
 
 
lukaszr
Administratore banitore


Dołączył: 12 Mar 2009
Pochwał: 106
Posty: 2630
Skąd: PL
Wysłany: 13 Marzec 2009, 07:58   

Ostatnio często ich widzę na Modlińskiej przy kominach, poza tym znajomy mi mówił, że stoją tam kilka razy w tygodniu rano lub popołudniu czyli w godzinach największego ruchu.
 
 
 
phonemaniac
Videomaniac


Dołączył: 10 Paź 2008
Pochwał: 1316
Posty: 4393
Skąd: WKZ
Wysłany: 13 Marzec 2009, 08:02   

Wczoraj SM fotografowała na Wisłostradzie, pomiędzy mostem Poniatowskiego, a Mostem Łazienkowskim w kierunku na Wilanów, akurat ich mijałem jadąc w drugą stronę ;)
 
 
 
lukaszr
Administratore banitore


Dołączył: 12 Mar 2009
Pochwał: 106
Posty: 2630
Skąd: PL
Wysłany: 13 Marzec 2009, 08:06   

Masz rację, kolega dostał fotkę stamtąd - stają zaraz za tym jedynym łukiem, który tam jest, a tam wszyscy albo próbują przeskoczyć na światłach i wiadomo, że mają prędkość odpowiednią i od razu wpadają, bo SM zupełnie nie widać, albo ruszają szybko spod świateł i też wpadają na SM.
 
 
 
Mateusz
Gość
Ostrzeżeń: 22/5
Wysłany: 14 Marzec 2009, 17:57   

Z tego co wiem, to przed tym FRACUZEM zawsze jakieś 50-100m stoji żółta tabliczka z napisem KONTROLA RADAROWA.
 
 
lukaszr
Administratore banitore


Dołączył: 12 Mar 2009
Pochwał: 106
Posty: 2630
Skąd: PL
Wysłany: 14 Marzec 2009, 18:52   

Wystawiają lub nie - jak ich widziałem to jej nie było - ciekawe, czy muszą to wystawiać, czy po prostu jak im się chce to to robią, a jak nie to olewają.
 
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 14 Marzec 2009, 23:24   

Nie muszą tego wystawiać. To tylko ich dobra wola...

A te 50-100m dla jadących (170) Siekierkami i tak niewiele daje... :D
 
 
lukaszr
Administratore banitore


Dołączył: 12 Mar 2009
Pochwał: 106
Posty: 2630
Skąd: PL
Wysłany: 15 Marzec 2009, 11:26   

Powiem Tobie szczerze Piotrek, że zauważyłem, iż średnia prędkość na tym kawałku zdecydowanie uległa zmniejszeniu - tam ciągle krąży te srebrne Mondeo (tam właśnie ich kiedyś nagrałem i zrobiłem fotki, za co zatrzymali mnie i zwrócili uwagę :D - do tej pory nie wiem jak to zauważyli, bo starałem się być bardzo dyskretny) i nie tylko i kierowcy stali się bardziej opanowani.
 
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 15 Marzec 2009, 18:47   

Pewnie 85% ludzi, którzy reguralnie śmigają Siekierkami już tam "becelowało", więc trzeba troszku dać na wstrzymanie, dopóki punkty figurują na koncie :-)
 
 
lukaszr
Administratore banitore


Dołączył: 12 Mar 2009
Pochwał: 106
Posty: 2630
Skąd: PL
Wysłany: 7 Kwiecień 2009, 07:10   

Pozazdrościłem Piotrkowi tylu FR we Wrocławiu narzekając, że w Warszawie rzadko kiedy coś jest, no i dzisiaj mało co się nie przejechałem - było ostre hamowanie z niestety chyba ze 110 km/h (zdrażnił mnie wcześniej jeden kretyn) - przed FR miałem jakieś 40 km/h, bo na szczęście zauważyłem go z jakiś niecałych 100m (sugestią była przypadkowa Octavia stojąca 50m dalej - co się okazało to Pan z Panią żegnali się do pracy).
Niestety zanim zawróciłem to podjechał nieoznakowany radiowóz i zaczęli zwijać sprzęt.

Policja ustawiła Fotorapida C (przepraszam za jakość zdjęć, ale niestety nie mam jeszcze podręcznej cyfrówki w aucie):

 
 
 
radi
Forum Lider


Dołączył: 11 Kwi 2009
Pochwał: 29
Posty: 235
Skąd: Stepy Mazowsza
Wysłany: 11 Kwiecień 2009, 15:00   

Fotowóz SM rejestrujący naruszanie zakazu ruchu na Krakowskim Przedmieściu (a może i przy okazji prędkość, bo limit tam chyba do 40). Jak widać na brak "klientów" raczej nie mogą narzekać.

 
 
lukaszr
Administratore banitore


Dołączył: 12 Mar 2009
Pochwał: 106
Posty: 2630
Skąd: PL
Wysłany: 11 Kwiecień 2009, 19:46   

Tylko pytanie, w jaki sposób rejestrują naruszenie tego zakazu?
Chyba nie robią fotek wszystkim przejeżdżającym, bo przecież niektórzy mają identyfikatory, a nie będą wszystkich wzywać żeby się przekonać, czy mogli tam jechać, czy też nie.
 
 
 
BluesWings
Gość
Ostrzeżeń: 22/5
Wysłany: 11 Kwiecień 2009, 19:58   

No właśnie :P
Poza tym za autkiem SM jest parkometr...więc po co by stawiano parkometr tam, gdzie jest zakaz ruchu?
 
 
radi
Forum Lider


Dołączył: 11 Kwi 2009
Pochwał: 29
Posty: 235
Skąd: Stepy Mazowsza
Wysłany: 11 Kwiecień 2009, 20:31   

lukaszr napisał/a:
Tylko pytanie, w jaki sposób rejestrują naruszenie tego zakazu?
Chyba nie robią fotek wszystkim przejeżdżającym, bo przecież niektórzy mają identyfikatory, a nie będą wszystkich wzywać żeby się przekonać, czy mogli tam jechać, czy też nie.


Identyfikatory zapewne są wystawiane na konkretne numery rejestracyjne, więc raczej przy sprawdzaniu w CEPIKu w tym przypadku można całość przepuścić od razu przez odpowiednią miejską bazę.

Nawet gdyby nie było takiej możliwości, w co wątpię, to zawsze możnaby to robić od drugiej strony, czyli przede wszystkim rejestrować prędkość (chociaż szczególnie szybko tam się mimo wszystko nie jeździ), a każdego karanego przy okazji pytać o przepustkę. Ale z tego co wiem, to ustawiają się tam właśnie z nastawieniem na karanie dużej ilości kierowców, którzy jeżdzą Krakowskim łamiąc zakaz więc muszą mieć cwaną metodę. Zresztą SM korzysta z FR do innych celów niż pomiar prędkości nie tylko tutaj - vide ustawianie się przy buspasach (proszę bardzo, poniżej jest i fotka :) )

Co do parkometru - pewnie posiadacze przepustek, ale nie będący mieszkańcami muszą normalnie płacić za parkowanie, bo ilość miejsc postojowych jest ograniczona, więc jego istnienie wciąż ma sens w tej sytuacji.

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Warszawa - Fotoradar przenośny | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group