Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid 4e1b69a7cc33fbf7cf79da00d6ec0b9a Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Świnoujście - Fotoradar stacjonarny
Autor Wiadomość
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 3666
Posty: 9578
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 10 Grudzień 2009, 15:19   Fotoradar stacjonarny

Cytat:
Fotoradar stacjonarny na terenie miasta Świnoujście

- ul. Wolińska
, przy skrzyżowaniu z ul. Ludzi Morza, jadąc od strony Szczecina /zdemontowany/

Cytat:
Pierwszy w Świnoujściu fotoradar stanie na ulicy Wolińskiej

Pierwszy w mieście fotoradar będzie skierowany na wjeżdżających do miasta.

Stanie jeszcze w tym roku w pobliżu skrzyżowania ulic Wolińskiej i Ludzi Morza. Rozważane były dwie lokalizacja. Ulica Wolińska i Nowokarsiborska. Miejsce wybrali wspólnie straż miejska i policjanci z drogówki.

- Policja ma nagrania z wideoradaru, na których kierowcy rozpędzają się tam nawet do 120 km na godzinę - mówią miejscu strażnicy. - Nie dość, że jest to teren zabudowany, to jeszcze widoczność jest ograniczona, bo to na łuku drogi. Kierowcy pędzą, bo spieszą się na przeprawę promową.

Miasto kupi maszt, a Komenda Wojewódzka Policji wypożyczy radar. Nie będzie działał cały czas.

- Ale też nikt nie będzie wiedział, kiedy jest i działa fotoradar, a kiedy go nie ma - zaznaczają miejscy strażnicy.

Podobne fotoradary stoją m.in. w Goleniowie, a ostatnio pojawił się w Wolinie. W przyszłym roku Świnoujście ma kupić drugi maszt do fotoradaru na ulicę Nowokarsiborską.

- Tam jest ten sam problem. Kierowcy spieszą się na drugą przeprawę, Karsibór - dodają strażnicy.
LINK
 
 
Automobil

Wysłany:    A może to Cię zainteresuje



 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 7 Luty 2010, 16:54   

Cytat:
Mimo wielu zapewnień, wciąż nie ma stałego fotoradaru, które miasto razem z wojewódzką policją obiecało postawić przy ulicy Wolińskiej, na wyjeździe z miasta. Jak zwykle, wszystko przez skomplikowane sprawy związane z przygotowaniem całej odpowiedniej dokumentacji.

Pierwszym terminem, kiedy fotoradar miał stanąć przy ulicy Wolińskiej, był grudzień. Następnie pojawiła się informacja, że w styczniu wszystko zacznie już działać. Teraz natomiast, okazuje się, że jak na razie trwa proces zbierania pełnej dokumentacji i załatwiania formalności. Dopiero potem ruszą prace, przy stawianiu masztu pod radar. Niestety i te mogą się opóźnić, bo jak na razie jest zbyt zimno, by wykonywać wykopy.

Jak zapowiadają urzędnicy, gdy tylko skończy się ta cała biurokracja, samo zainstalowanie urządzenia potrwa jakieś kilka tygodni. Warunkiem, by prace mogły ruszyć, będzie oczywiście poprawa pogody - podaje Głos Szczeciński.

Źródło

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 3666
Posty: 9578
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 30 Marzec 2010, 11:20   

Cytat:
Na Wolińskiej będzie fotoradar



Dziś ekipa zamontowała słupek i specjalną obudowę, w której umieszczane jest urządzenie do rejestrowania prędkości przejeżdżających samochodów. Za kilka dni w środku ma być już fotoradar. Czy to uspokoi ruch w tym miejscu?

O zamontowaniu rejestratora zdecydowano po tragicznym wypadku, do którego doszło w listopadzie ubiegłego roku. Wówczas kierowca samochodu osobowego marki Renault potrącił przejeżdżającego przez jezdnię rowerzystę. Nie pomogło ostre hamowanie. Rozpędzone auto uderzając rowerzystę, wyrzuciło go na kilkanaście metrów. 50-letni mężczyzna zginął na miejscu.

- W tym miejscu kierowcy pędzą jak szaleni - mówią mieszkańcy. – Spieszą się na prom; ulica jest szeroka, z poboczem. To jednak zwodnicze. Zapominają, że o skrzyżowaniu i przejściach dla pieszych, po których chodzą uczniowie Szkoły Morskiej i pracownicy stoczni.
LINK

Cytat:
Montaż zapowiadanego fotoradaru

Przy skrzyżowaniu ulic Wolińskiej i Ludzi Morza odbywał się dzisiaj montaż słupka i skrzynki do fotoradaru. Jeszcze kilka dni upłynie zanim właściwe urządzenie zostanie tam zamontowane i skrzyżowanie oraz pobliskie pasy staną się bezpieczniejsze dla przechodniów.

Po tragicznych wypadkach jakie miały miejsce na tym skrzyżowaniu ulic Wolińskiej i Ludzi Morza zdecydowano o instalacji tam fotoradaru. Zamysł ten ziścił się dzisiaj, choć jeszcze nie do końca, gdyż skrzynka na fotoradar nie została jeszcze wyposażona w specjalistyczne urządzenie rejestrujące.





LINK
 
 
tqmeh 
Forum Lider


Dołączył: 26 Mar 2009
Pochwał: 620
Posty: 3707
Skąd: DZL
Wysłany: 30 Marzec 2010, 18:43   

Na wakacjach może się uda upolować go w czasie pracy...
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 31 Marzec 2010, 06:52   

W którym kierunku celuje?
 
 
phonemaniac
Videomaniac


Dołączył: 10 Paź 2008
Pochwał: 1316
Posty: 4393
Skąd: WKZ
Wysłany: 25 Kwiecień 2010, 13:02   

Cytat:
Fotoradar przy Wolińskiej w Świnoujściu już łapie

Na maszcie przy ulicy Wolińskiej zamontowano już fotoradar. Sam maszt kupiło miasto. Radar pożyczyła drogówka z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Stoi dokładnie przy skrzyżowaniu ulic Wolińskiej i Ludzi Morza. Kierowcy bardzo często, spiesząc się na prom, jadą tamtędy bardzo szybko. Rekordzista złapany przez policję miał na liczniku ponad 120 km/h. Tymczasem jest tam ograniczenie do 50 km.

– Fotoradar dopiero ruszył, więc na razie nie mamy jeszcze danych – mówi Adam Waś, komendant Straży Miejskiej w Świnoujściu. – Ale z pewnością, przynajmniej dopóki miejscowi kierowcy nie przyzwyczają się, będzie robił sporo zdjęć.

LINK

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
 
tqmeh 
Forum Lider


Dołączył: 26 Mar 2009
Pochwał: 620
Posty: 3707
Skąd: DZL
Wysłany: 5 Sierpień 2010, 16:42   

Witam,

Poniżej kilka fotek.

Rano był załadowany i aktywny w... K.

PS:

W zeszłym roku stał identyczny na wlocie do Międzyzdroi...

Pozdr.

świnoujście (1).jpg
Plik ściągnięto 188 raz(y) 32,99 KB

świnoujście (2).jpg
Plik ściągnięto 178 raz(y) 41,84 KB


Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
DJ_PIEROG 
Dziędobry!

Dołączył: 14 Lip 2008
Posty: 15
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: 6 Sierpień 2010, 19:08   

Tylko idiota dał by się złapać na taki stacjonarny radar. Są tam tablice ostrzegawcze.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 7 Sierpień 2010, 09:44   

Na chwilę się zamyślisz, zagadasz ze współpasażerem i po herbatce...

Sam kiedyś zignorowałem maszt, który dobrze znałem, bo zagadałem się przez telefon. Po skończonej rozmowie zawróciłem obejrzeć puchę, czy przypadkiem drugie oko się w niej nie czai :oops:
 
 
DJ_PIEROG 
Dziędobry!

Dołączył: 14 Lip 2008
Posty: 15
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: 7 Sierpień 2010, 14:23   

Trzeba by było być nieźle nawalonym żeby dać się złapać, a nie zagadać.
 
 
tqmeh 
Forum Lider


Dołączył: 26 Mar 2009
Pochwał: 620
Posty: 3707
Skąd: DZL
Wysłany: 8 Sierpień 2010, 15:27   

DJ_PIEROG napisał/a:
Tylko idiota dał by się złapać na taki stacjonarny radar. Są tam tablice ostrzegawcze.

Taaa, stałem tam 2 x po 15 min - tylu weszło jak w masło, że 50% narodu to idioci... z tego połowa to tubylcy.

Facet z TAXI najpierw pukał się w głowę jak widział jak robiłem fotki, po tem jak mu wyjaśniłem, że jest nabity zrobił taką minę...
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 8 Sierpień 2010, 16:56   

Może dłuuugo stał pusty, naród zaczął go lekceważyć i nagle... mobilki się lekko zdziwili... :lol:
 
 
DJ_PIEROG 
Dziędobry!

Dołączył: 14 Lip 2008
Posty: 15
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: 8 Sierpień 2010, 17:28   

tqmeh napisał/a:
DJ_PIEROG napisał/a:
Tylko idiota dał by się złapać na taki stacjonarny radar. Są tam tablice ostrzegawcze.

Taaa, stałem tam 2 x po 15 min - tylu weszło jak w masło, że 50% narodu to idioci... z tego połowa to tubylcy.

Facet z TAXI najpierw pukał się w głowę jak widział jak robiłem fotki, po tem jak mu wyjaśniłem, że jest nabity zrobił taką minę...

A był flash jak robił im zdjęcia?
 
 
tqmeh 
Forum Lider


Dołączył: 26 Mar 2009
Pochwał: 620
Posty: 3707
Skąd: DZL
Wysłany: 8 Sierpień 2010, 20:06   

Nie, też to było dla mnie dziwne, chyba że był ustawiony +45.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 9 Sierpień 2010, 05:24   

A to ciekawe :!: Maszt bez lampy :?: Hmmmm... :?: Mam pewne wątpliwości... ale ok. Twierdzisz, że siał... nie będę się kłócił. :evil:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Świnoujście - Fotoradar stacjonarny | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group