Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid 8c153bd8095978f58b717ed111577156 Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Krotoszyn - Fotoradar przenośny
Autor Wiadomość
Hugo
Zaczyna kumać


Dołączył: 21 Cze 2009
Pochwał: 2
Posty: 169
Skąd: Kościan
Wysłany: 27 Listopad 2009, 17:49   Fotoradar przenośny

Fotoradar należy do SM. Zielony kubeł podobny do kosza na śmieci dziś ustawiony nieopodal rynku, gdzie ogr. do 30 km/h... (sic!)

Uważajcie :)
 
 
Automobil

Wysłany:    Antyradar a szyba atermiczna



 
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 27 Listopad 2009, 22:12   

Zerknij na TĄ MAPĘ i wskaż mi proszę dokładnie tą miejscówkę. Wrzucę lokalizację na mapę.

A sprzęt to Multa 6F (pasmo Ka - 34,30 GHz) zapakowana do kontenera.
 
 
tedy
Dziędobry!

Dołączył: 27 Lis 2009
Posty: 2
Wysłany: 28 Listopad 2009, 00:02   

Z Trzebnicy 15. na Jarocin, po drodze masz Krotoszyn :) Widzę DW, więc wiesz gdzie Trzebnica :)
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 28 Listopad 2009, 15:22   

Kolego... gdzie leży Krotoszyn to ja wiem... mnie bardziej interesowała uliczka, na której stał śmietnik :-)
 
 
Hugo
Zaczyna kumać


Dołączył: 21 Cze 2009
Pochwał: 2
Posty: 169
Skąd: Kościan
Wysłany: 29 Listopad 2009, 12:24   

Była to aleja Powstańców Wielkopolskich :)
 
 
 
maruspijus
Dziędobry!

Dołączył: 22 Sty 2010
Posty: 4
Skąd: Stawiszyn
Wysłany: 22 Styczeń 2010, 02:36   

Ten fotek dwa razy poczęstował mnie błyskiem, ale nie był zielony, tylko biały. Może się coś zmieniło od ostatniego razu.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 22 Styczeń 2010, 07:37   

Niektóre straże oklejają przód na zimę specjalną pleksi.
Ma to chronić sprzęt przed chemią, której na drogach pełno.
 
 
Hugo
Zaczyna kumać


Dołączył: 21 Cze 2009
Pochwał: 2
Posty: 169
Skąd: Kościan
Wysłany: 22 Styczeń 2010, 10:16   

Tamten był na bank zielony, jak kosz na śmieci...
 
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 22 Styczeń 2010, 11:04   

Ale był to kontener typu Multa Guard?
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 7 Luty 2010, 09:40   

Cytat:
W kwietniu br. (dop. piotreg - 2006r.) rozstrzygnięto przetarg na dostawę fotoradaru dla Straży Miejskiej wraz z oprogramowaniem do obróbki zdjęć i dokumentacji mandatowej. Przetarg wygrała firma LIFOR Sp. z o.o. z Bytomia...


fot. Adam Augustyniak

W środę 31 maja br. przedstawiciele LIFORU dostarczyli sprzęt do Urzędu Miejskiego w Krotoszynie. W zakresie obsługi fotoradaru zostało przeszkolonych czterech strażników.

Trwa testowanie nowego nabytku straży. Pierwsze zdjęcia zostały już zrobione. Cechuje je bardzo dobra jakość. Dokładnie widoczne są: pojazd, twarz kierowcy i numer rejestracyjny samochodu.

Źródło

Cytat:
Fotoradar przenośny na terenie miasta Krotoszyn

- ul. Kobylińska, na wysokości Gabi-Plast'u, jadąc DK nr 36 od strony Rawicza
- ul. Koźmińska, wlot do miasta, jadąc DK nr 15 od strony Koźmina Wlkp.
- al. Powstańców Wlkp., ogr. 30 km/h
- ul. Sulmierzycka, wlot do miasta, jadąc drogą nr 444 od strony Sulmierzyc
- ul. Zdunowska


Uwaga także na Policję!

Cytat:
UWAGA! FOTORADAR

Krotoszyńscy policjanci zostali wyposażeni w fotoradar - specjalistyczny sprzęt do rejestrowania osób, które łamią przepisy ruchu drogowego.

Fotoradar jest aparatem przenośnym, który można stawiać w dowolnych częściach miasta. Służy on do rejestrowania za pomocą zdjęć poszczególnych osób, które dopuściły się złamania przepisów ruchu drogowego. Fotoradar może działać w różnych warunkach atmosferycznych. Osoba, która zostanie przez niego „uchwycona", może być pewna, że za swoje przewinienie zostanie ukarana.

Fotografie przyłapanych na gorącym uczynku będą nadsyłane pocztą lub bezpośrednio dostarczone przez policjantów. Na zdjęciu jest zaznaczona godzina, dopuszczalna prędkość na danym odcinku drogi oraz prędkość, z jaką „delikwent" jechał. Sprzęt ma możliwości fotografowania w odstępie sekundy. Dlatego nawet jeśli będziemy jechać w „sznurku" szybkich samochodów, raczej nie możemy liczyć na to, że nie zostaniemy zarejestrowani.

Źródło
 
 
klaczov
Dziędobry!

Dołączył: 08 Mar 2010
Posty: 6
Wysłany: 8 Marzec 2010, 07:41   

Potwierdzam istnienie tego badziewia :) Dzisiaj o 6:30 na Zdunowskiej poczęstował mnie czerwonym błyskiem ;/ Miałem ok. 65 km/h
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 8 Marzec 2010, 07:56   

Mógłbyś podać więcej szczegółów na temat jego ustawienia?
W której części ulicy stał, w którym kierunku mierzył?
 
 
klaczov
Dziędobry!

Dołączył: 08 Mar 2010
Posty: 6
Wysłany: 8 Marzec 2010, 10:58   

Dokładnie nie potrafię określić miejsca. Jestem pierwszy raz w Krotoszynie, rano jechałem z Hotelu pod Szyszkami w stronę centrum miasta ul. Zdunowską - czyli od strony miejscowości Milicz do Krotoszyna. Stał gdzieś na wysokości / ciut za skrzyżowaniem ulic Zdunowskiej i Jasnej po prawej stronie, jadąc w stronę Krotoszyna. Uraczył mnie czerwonym błyskiem. Bardzo zaspany byłem, nawet nie wiem czy tam jest znak jakiś odnośnie kontroli radarowej, czy nie ma, ale w nawigacji wyskoczyło mi powiadomienie o możliwym fotoradarze ze 100 metrów za tym miejscem, w którym otrzymałem zdjęcie.

PS: Wezwanie przyjdzie na właściciela auta i mogę stawić się w najbliższym mi komisariacie, czy będę musiał do Krotoszyna przyjechać? (JESTEM Z WARSZAWY)
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 8 Marzec 2010, 13:16   

Fotkę zrobiła Ci SM - papiery przyjadą pocztą. Podpiszesz, odeślesz, oni Ci przyślą mandat i po sprawie. Jeśli się nie zgadzasz - sąd w Krotoszynie.
 
 
klaczov
Dziędobry!

Dołączył: 08 Mar 2010
Posty: 6
Wysłany: 9 Marzec 2010, 11:00   

Jeszcze takie moje pytanie - czy tam obowiązuje tylko teren zabudowany czy jest tam może jakieś "magiczne" 30? :(
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Krotoszyn - Fotoradar przenośny | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group