Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid b8eb29692df28e84c7e589782076bc5d Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
DOLNOŚLĄSKIE - Syców - DK nr 8 (Oleśnica - Kępno)
Autor Wiadomość
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 28 Kwiecień 2007, 14:21   Syców - DK nr 8 (Oleśnica - Kępno)

Dzisiaj dowiedziałem się bardzo ciekawej rzeczy o tym podejrzanym systemie znajdującym się na obwodnicy Sycowa:

->> KLIK <<-

Wielu wręcz powątpiewało w sens umieszczenia tego na mapie i "straszenia" nim kierowcow.

Otóż okazuje się, że jest to radarowy, automatyczny pomiar prędkości sprzęgnięty z systemem rozpoznawania numerów rejestracyjnych. Podobno na początku jego istnienia wiszące tam świetlne tablice pokazywały oprócz prędkości, z jaką się poruszamy, własnie także nasz numer rej.! Potem wyświetlano tam już tylko prędkość, a obecnie chyba nawet to nie jest aktywne.

I teraz uwaga!
System czeka na zmianę przepisów, dzięki której przy wykroczeniu wystarczy udokumentować numery rej. auta (bez konieczności rozpoznania twarzy kierwcy, czyli w konsekwencji ustalenia jego personaliów).

Nie dziwi zatem, że nikt do tej pory nie dostał jeszcze stamtąd rachunku, ale po wprowadzeniu odpowiednich nowelizacji ktoś w końcu przełoży wajchę i system zacznie na siebie zarabiać ;)
 
 
Automobil

Wysłany:    A może to Cię zainteresuje



 
 
Mateusz
Gość
Ostrzeżeń: 22/5
Wysłany: 28 Kwiecień 2007, 16:45   

Możliwe, że to taki sam system jak - podobno - jest w TUNELU KATOWICKIM.
Cóż, Policja dysponuje coraz lepszymi zabawkami.
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1546
Posty: 31885
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 28 Kwiecień 2007, 18:08   

A AR wyje - na moje oko - w związku z czujkami, które wiszą na sygnalizatorach świetlnych tuż za tym tajemniczym sprzętem.
 
 
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 16 Maj 2007, 09:02   

Każda taka "czujka" to w istocie radar. Te służą także zapewnie do pomiaru prędkości. Jak już wspomniałem, jeszcze do niedawna była ona wyświetlana na tablicach. Mogę jeszcze dodać, że są one około 2-3 razy silniejsze niż standardowe czujki ruchu na skrzyżowaniach.
 
 
jashkiel
Dziędobry!

Dołączył: 27 Gru 2008
Pochwał: 1
Posty: 3
Skąd: WZ
Wysłany: 27 Grudzień 2008, 21:10   

Ostatnio przemykałem obwodnicą Sycowa w kierunku Wrocławia, przed światłami zauważyłem fotoradar zaraz za zakrętem, zwolniłem do 70km/h i nagle błysk, wyprzedza mnie Honda na rosyjskich tablicach - ciekawe jestem jaki będzie tego finał, gdyż tam jest ograniczenie do 90km/h, zakładam, że Honda leciała ok. 100km/h

Oczywiście moj Whistler wykrył ten radar z ok. 400m

Czy może mi ktoś powiedzieć, czy czasem jest radar, który błyska po przekroczeniu prędkości, a nie robi zdjęcia?

Na Dolnym Śląsku jest 11 fotoradarów stajonarnych, nie wydaje mi się aby bez obstawy ustawiać tam fotoradar.
 
 
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 27 Grudzień 2008, 23:06   

jashkiel napisał/a:
Czy może mi ktoś powiedzieć, czy czasem jest radar, który błyska po przekroczeniu prędkości, a nie robi zdjecia?

Tak, imitator fotorapida. Mierzy, błyska, ale nie ma modułu rejestracyjnego. Kosztuje ok. 1/10 ceny fotorapida i służy do straszenia kierowców w nadprędkości.
 
 
garny 
Forum Lider

Dołączył: 08 Lis 2008
Pochwał: 128
Posty: 1543
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28 Grudzień 2008, 17:23   

jashkiel napisał/a:
Ostatnio przemykałem obwodnicą Sycowa w kierunku Wrocławia, przed światłami zauważyłem fotoradar zaraz za zakrętem, zwolniłem do 70km/h i nagle błysk, wyprzedza mnie Honda na rosyjskich tablicach - ciekawe jestem jaki będzie tego finał, gdyż tam jest ograniczenie do 90km/h, zakładam, że Honda leciała ok. 100km/h

Oczywiście moj Whistler wykrył ten radar z ok. 400m

Czy może mi ktoś powiedzieć, czy czasem jest radar, który błyska po przekroczeniu prędkości, a nie robi zdjęcia?

Na Dolnym Śląsku jest 11 fotoradarów stajonarnych, nie wydaje mi się aby bez obstawy ustawiać tam fotoradar.

Czyli nie ja jeden miałem takie zdarzenie :) Tyle, że wydaje mi się, iż tam jest ogr. do 70 km/h
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1546
Posty: 31885
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 5 Styczeń 2009, 12:27   

Maszty Zuradowskie na pewno stoją na (90) .

Tymczasem, kawałek dalej mamy ogr. do (70) i (50) przy samym skrzyżowaniu.
 
 
garny 
Forum Lider

Dołączył: 08 Lis 2008
Pochwał: 128
Posty: 1543
Skąd: Warszawa
Wysłany: 5 Styczeń 2009, 22:06   

piotreg napisał/a:
Maszty Zuradowskie na pewno stoją na (90)

No to troszkę spokojniejszy jestem :)
 
 
Mateusz
Gość
Ostrzeżeń: 22/5
Wysłany: 7 Styczeń 2009, 12:12   

He, niedługo sobie postoją. Trwa już przetarg na budowę drogi S8 (od Sycowa do A8 - obwodnicy Wroclawia). A obwodnica Sycowa będzie przebudowana i też będzie drogą eksperesową :P
Tylko może w czasie budowy je załadują jak będzie tam (50) albo mniej :roll:
 
 
garny 
Forum Lider

Dołączył: 08 Lis 2008
Pochwał: 128
Posty: 1543
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20 Luty 2009, 22:48   

Dziś właśnie śmigałem via Syców i megainstalacja była ustawiona (wg. świecącego ograniczenia) do 30 km/h i pokazywało prędkość wszystkich i istotnie minimalne przekroczenie oznaczało "HALT" na czerwonym świetle, ale dziś nie wyświetlało nr rejestracyjnych, ot taka promocja, albo kamerka gorzej się w nocy spisuje.

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1546
Posty: 31885
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 22 Luty 2009, 14:48   

jashkiel napisał/a:
Ostatnio przemykałem obwodnicą Sycowa w kierunku Wrocławia, przed światłami zauważyłem fotoradar zaraz za zakrętem, zwolniłem do 70km/h i nagle błysk...

Chciałem do Was zaapelować!
Jeśli maszt stoi na ogr. do (90) , to nie zwalniajcie do (70) !!!
Czasem jest tak, że maszt stoi na owej (90) , a przerażony naród na jego widok staje na hamulcu, zwalniając do (50) . I w tym momencie taki maszt stwarza niebezpieczeństwo, ponieważ istnieje ryzyko kolizji, karambolu, rozlewu krwi... :o
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1546
Posty: 31885
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 22 Luty 2009, 14:53   

jashkiel napisał/a:
Czy może mi ktoś powiedzieć, czy czasem jest radar, który błyska po przekroczeniu prędkości a nie robi zdjęcia?

Na Dolnym Śląsku jest 11 fotoradarów stajonarnych, nie wydaje mi się aby bez obstawy ustawiać tam fotoradar.

Jedna ciekawostka...
Pokazał mi to kiedyś Pan obsługujący AD9 T.

Pan sobie w opcjach ustawił dwa progi prędkości:
A 71 km/h (próg wyzwolenia zdjęcia dla samochodów osobywch)
C 65 km/h (próg wyzwolenia zdjęcia dla samochodów ciężarowych)

I teraz... każda osobówka jadąca w przedziale 65-70 dostawała flashem po oczach, a zdjęcia nie miała.
Taka mała prewencja...

ps. 11 fotoradarów na Dolnym Śląsku?
Nieaktualne :-)
 
 
garny 
Forum Lider

Dołączył: 08 Lis 2008
Pochwał: 128
Posty: 1543
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22 Luty 2009, 17:02   

Święte słowa :) Może jakby AR były legalne to naród wiedziałby wcześniej i hamowanie nie byłoby tak gwałtowne. Ale nie są, i jak znam miłościwie nam panujących, nie będą.
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1546
Posty: 31885
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 22 Luty 2009, 17:11   

Spokojnie! Jest Palikot i jego Przyjazne Państwo! To nasza ost. deska ratunku.
Ponadto, można przecież - lekko naginając prawo - bezstresowo z nich korzystać.

Prędkości też nie wolno przekraczać, a wszyscy to robimy. :roll:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
DOLNOŚLĄSKIE - Syców - DK nr 8 (Oleśnica - Kępno) | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group