Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid 285a8e74fba3d06fc66394e694be0822 Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Lubin - Fotoradar przenośny
Autor Wiadomość
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 3666
Posty: 9577
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 9 Listopad 2009, 12:50   Fotoradar przenośny

Cytat:
Straż Miejska na celowniku

Funkcjonariusze lubińskiej Straży Miejskiej łamią prawo – uważa jeden z mieszkańców. Sytuację, która skłoniła go do takiego wniosku opisał w liście do naszej redakcji.

„- Jestem mieszkańcem Ścinawy i często jeżdżę do Lubina. Od około miesiąca przy wyjeździe z Lubina do Ścinawy, po prawej stronie, na wysokości firmy Deko-Bau ustawia się samochód straży miejskiej z urządzeniem do pomiaru prędkości - radarem. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że karając kierowców za nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego (nadmierna prędkość w terenie zabudowanym), sami łamią przepisy ruchu drogowego. W myśl zasady: „co wolno wojewodzie to nie tobie…”.
Artykuł 49 ustęp 2 pkt. 1 brzmi: ,, zabrania się postoju: w miejscu utrudniającym wjazd lub wyjazd, w szczególności do i z bramy, garażu, parkingu lub wnęki postojowej. Komentowany artykuł określa miejsca w których zatrzymanie i postój są ustawowo zabronione. Czyżby Straż Miejska była zwolniona z przestrzegania Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym?.
Pikanterii sprawie dodaje fakt, że w pewnym momencie dojechał drugi samochód Straży Miejskiej (również blokując wjazd do posesji ) z trzema strażnikami - jednego radaru pilnowało czterech funkcjonariuszy w dwóch samochodach, łamiąc przepisy.
Straż Miejska jest tam, gdzie być nie powinna, a nie ma jej tam, gdzie być powinna (na parkingach, skwerach, podwórkach, parkach, ulicach osiedlowych, itd. ). Jednocześnie pewnie w grupie czują się bardzo mocno lub to urządzenie, którego pilnują jest tak drogie i bezcenne, że komendant wysyła wzmocnione patrole do ochrony. Wcześniej w tej okolicy często stała policja, ale nigdy nie ustawiali się w takim miejscu, aby blokować wjazd do posesji. Policja była wyedukowana a Straż Miejska - co do tego mam wątpliwości”.

Autor podpisał list pseudonimem, ale dla uwiarygodnienia – przesłał również zdjęcia, jakie zrobił w opisywanym miejscu. O komentarz do sprawy poprosiliśmy szefa lubińskiej Straży Miejskiej, Roberta Kotulskiego. W jego opinii, podwładni prawa nie złamali.
- Strażnicy mieli obowiązek zwrócić uwagę, czy sami nie są przyczyna jakiegoś zagrożenia – przyznał komendant. – W tym przypadku – do tej pory nie zjawił się u mnie nikt, kto by się skarżył na ich zachowanie. Byli na miejscu, nie opuścili wozu, mogli nim w razie konieczności, w każdej chwili odjechać. Jeśli więc nie sprawiają nikomu trudności, to nie łamią przepisów.
LINK
 
 
Telematyka

Wysłany:    https://dbkfleetmanagement.com/



 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 3666
Posty: 9577
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 26 Lipiec 2010, 18:57   

Cytat:
Uwaga na fotoradar w Lubinie

50 mandatów miesięcznie na podstawie zdjęć z fotoradaru z ul. Niepodległości, wystawia Straż Miejska w Lubinie. Ich liczba może być większa. Urządzenie jest przenośne.

W Lubinie, Straż Miejska ma dwa fotoradorowe maszty. Znajdują się na Al. Niepodległości. Naprzemiennie były wyposażone w rejestrator. Co ważne urządzenie robi również zdjęcia samochodom, które jadą za szybko, a znajdują się na przeciwległym pasie ruchu.

Maszty na Alei Niepodległości zdają egzamin. Ilość mandatów maleje z każdym półroczem. Strażnicy wracają zatem do ustawiania urządzenia w przypadkowych miejscach. Dzisiaj rano stało na ul. Jana Pawła II, między hipermarketem, a ul. Chocianowską.

Wideorejestrator miasto kupiło półtora roku temu. Na jego podstawie wystawiane są mandaty o łącznej wartości od 15 tys. zł. do 20 tys. zł. miesięcznie.

Rekordzista został sfotografowany osiem razy. Do niego też należy rekord prędkości – jechał 147 km/h, na ograniczeniu do 60 km/h. Mężczyzna nie dość, że jeździł niezarejestrowanym samochodem nie ma prawa jazdy.


LINK
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 26 Lipiec 2010, 19:06   

Czy ze zdjęcia jesteś w stanie wywnioskować, w którym kierunku celowali?
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 3666
Posty: 9577
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 26 Lipiec 2010, 19:24   

Moim zdaniem celował w jadących od hipermarketu Real w stronę centrum - długa prosta z górki.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 28 Lipiec 2010, 11:10   

Na obwodnicy koło cmenatrza stoi właśnie fotoradarek (info KaroleK) - aparaty w dłoń i atak :-)
 
 
BluesW.
[Usunięty]

Ostrzeżeń: 22/5
Wysłany: 16 Sierpień 2010, 17:28   

Dzisiaj stali pod wiaduktem o 12:30 na drodze K-3 w Lubinie.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 16 Sierpień 2010, 18:36   

W którym kierunku :?:
 
 
BluesW.
[Usunięty]

Ostrzeżeń: 22/5
Wysłany: 16 Sierpień 2010, 18:49   

Strzelali do jadących w str. Wrocławia.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 2 Wrzesień 2010, 16:31   

Ten ich VW Transporter (straży miejskiej) jeździ na LGF 7770 (stare, czarne tablice).

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
wojtex
Zaczyna kumać

Dołączył: 07 Kwi 2010
Pochwał: 27
Posty: 69
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 8 Wrzesień 2010, 16:51   

Od 16.30 przy Galerii Indomo stał fotoradar na ograniczeniu do (30) .
Niestety pan z obsługi zabronił robienia zdjęć, na pytanie o tolerancje odpowiedział, że jest rozsądna.



W obstawie VW Transporter oznakowany, ale na białych tablicach DLU A... (niestety nie zapamiętałem całości).

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
pstryk
Forum Lider


Dołączył: 21 Mar 2009
Pochwał: 213
Posty: 724
Skąd: PL
Wysłany: 8 Wrzesień 2010, 17:54   

Trzeba było zapytać jak jest podstawa, że nie możesz zrobić zdjęcia? :o
 
 
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 8 Wrzesień 2010, 18:08   

W miejscu publicznym można sobie robić zdjęcia czego się chce. A że Ci pan ktosiewicz z fotoradarem akurat zasłania kadr, to jego problem.
 
 
tqmeh 
Forum Lider


Dołączył: 26 Mar 2009
Pochwał: 620
Posty: 3707
Skąd: DZL
Wysłany: 8 Wrzesień 2010, 19:09   

wojtex, dzwoń następnym razem, przyjedziemy z delpiero, zrobimy im fotki na 3 aparaty...
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 3666
Posty: 9577
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 8 Wrzesień 2010, 19:13   

I to z błyskami :wink:

Gdybym wiedział, że taka akcja to bym dłużej dzisiaj został w Lubinie. :evil:

W Polkowicach już raz miałem spięcie z obsługą FR :evil: Teraz jak piotreg robił im sesje to podobno było już bardzo miło. :grin:
 
 
wojtex
Zaczyna kumać

Dołączył: 07 Kwi 2010
Pochwał: 27
Posty: 69
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 8 Wrzesień 2010, 19:46   

Gość odsyłał mnie do rzecznika SM z pytaniem o zgodę. Nie chciał nic powiedzieć o tolerancji, dopiero jak go nacisnąłem to powiedział "rozsądna". Na pytanie jakie ograniczenie obowiązuje na tym odcinku kazał mi przejść sobie 200 metrów dalej i sprawdzić. To podajcie mi chłopaki w PM nr do siebie to zapisze na wszelki wypadek. Szkoda, że wcześniej namiarów nie miałem, bo dziś dysponowałem olbrzymią ilością wolnego czasu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Lubin - Fotoradar przenośny | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group