Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid 9130619d351fd65be7fe93b8bdd69aa7 Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Radary, fotoradary, lidary i videorejestratory ogólnie - "90 Fotoradarów" na drodze K-8
Autor Wiadomość
Mateusz
Gość
Ostrzeżeń: 22/5
Wysłany: 6 Lipiec 2007, 06:37   

Cytat:
06.07.2007 - Happening przy Ósemce

Droga krajowa numer osiem koło Radziejowic. 410. kilometr w kierunku Warszawy. Na poboczu między Gurbą i Adamowicami światła policyjnych radiowozów krzyżują się z niebieskimi światłami karetek. Policyjne taśmy wyznaczają miejsce wypadku. Czarny, charakterystyczny worek na poboczu. W rowie wraki samochodów, rozrzucone bagaże...

Wypadek w Gurbie tym razem to na szczęście inscenizacja. Niestety, takie sytuacje na Ósemce nie są rzadkością. W pierwszym półroczu 2007 roku tylko na podlaskim odcinku tej drogi doszło do 33 wypadków samochodowych, w których zginęło 7 osób, a 51 zostało rannych. W ostatni weekend czerwca zdarzył się wypadek, w którym rannych zostało aż dziewięć osób.

Happening pod Gurbą ma przypomnieć kierowcom, jak wiele ryzykują, jadąc zbyt szybko. Jest jednym elementów społecznego programu "Drogi zaufania – Bezpieczna Ósemka" realizowanego przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.
O tym, że wypadek jest inscenizowany, kierowcy dowiedzą się po przejechaniu kilkudziesięciu metrów. Poinformują o tym airboardy z napisami:

TO NIE BYŁ WYPADEK – JEDŹ OSTROŻNIE
JEŚLI CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ - ZJEDŹ NA NAJBLIŻSZY PARKING

A na parkingu kierowcy, goście happeningu będą mogli obejrzeć pokazy ratownictwa medycznego i najnowsze urządzenia do pomiaru prędkości. Jak reagować na miejscu wypadku powiedzą ratownicy i psycholog. Będzie okazja porozmawiać z Ministrem Transportu Jerzym Polaczkiem i Zbigniewem Kotlarkiem, Generalnym Dyrektorem Dróg Krajowych i Autostrad o wszystkim, co na drogach ważne.

Wydarzenia na żywo będzie relacjonować TVN24. Happening odbędzie się już w najbliższą sobotę, 7 lipca, w godzinach 8–20. Zapraszamy!
 
 
Automobil

Wysłany:    A może to Cię zainteresuje



 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1546
Posty: 31888
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 6 Lipiec 2007, 08:53   

Cholera...
Warto było by podjechać i zobaczyć te urządzenia do pomiaru prędkości... i przy okazji cyk foto. :-) Ale ja mam tam 300 km. :-)
 
 
Mateusz
Gość
Ostrzeżeń: 22/5
Wysłany: 9 Lipiec 2007, 09:03   

Cytat:
AKTUALNOŚCI www.drogizaufania.pl

08.07.2007 - Nowy program motoryzacyjny TVN Turbo

Zanim wyruszysz w wakacyjną podróż, obejrzyj "Do celu" – nowy program motoryzacyjny TVN Turbo. Program nawiązuje do akcji "Bezpieczna ósemka". Na bieżąco informuje o zmianach na tej drodze, robotach drogowych, fotoradarach.

"Do celu" to propozycja dla wszystkich, którzy tegoroczne wakacje spędzą w samochodzie pracując, jadąc na urlop lub po prostu jeżdżąc na co dzień. Ideą programu jest przedstawienie tematu bezpieczeństwa na polskich drogach oraz prezentacja zmian wprowadzanych w celu jego poprawy.

"Do celu" to także próba analizy najpoważniejszych wypadków, które wstrząsnęły całą Polską. W każdym odcinku omawiane będą także zjawiska i sytuacje mające wpływ na bezpieczeństwo jazdy, takie jak zmęczenie, alkohol, stan opon czy nadmierna prędkość. Nie zabraknie również praktycznych porad, które ułatwią podróż. Program przypomni, co trzeba mieć w samochodzie, podpowie co wybrać i gdzie kupić. "Do celu" to także świat dróg od kuchni: budowa dróg, produkcja znaków drogowych, badania nad bezpieczeństwem.

Premiery odcinków: piątek – 18.45

Powtórki: sobota – 9.00, poniedziałek – 7.00, wtorek 18.45, środa – 15.00, 22.15, piątek – 14.30

Musze obejrzeć. :D
 
 
Mateusz
Gość
Ostrzeżeń: 22/5
Wysłany: 11 Lipiec 2007, 08:41   

Cytat:
AKTUALNOŚCI

10.07.2007 - Maszty fotoradarów co 7 kilometrów

W pierwszym tygodniu lipca na łódzkim odcinku krajowej Ósemki postawiono trzy fotoradarowe maszty - w miejscowościach Rusiec, Dąbrowa oraz Meszcze. Łącznie będzie ich ponad 30, czyli na łódzkim odcinku Ósemki maszty będą ustawione co 7 kilometrów.

W najbliższym czasie powstaną też cztery nowe sygnalizacje świetlne: w Wieruszowie na skrzyżowaniu z ulicą Polną, w Szczercowie na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 483, przy wjeździe do Piotrkowa oraz w Rawie Mazowieckiej na skrzyżowaniu z ulicą Katowicką.

Na odcinku od Piotrkowa do Wieruszowa, w miarę prowadzonych robót, zmieni się system korzystaniu ze stacji benzynowych. Kierowcy będą mogli zjeżdżać tylko na stacje po prawej stronie drogi. Jest to zgodne z ministerialnym rozporządzeniem z 1993 roku, zgodnie z którym przy drogach, którymi w ciągu jednej godziny przejeżdża ponad 800 samochodów, kierowcy mogą korzystać tylko ze stacji po prawej stronie drogi.

Dużym problemem na drogach krajowych jest wymieszany ruch pieszych i samochodów. Aby temu zaradzić, GDDKiA podjęła decyzję o budowie ponad 5000 metrów chodników, m.in. w miejscowościach Bełchatów, Sieniec, Kuźnica, Olewi, Widoradz. W samej Dąbrowie powstaną dwa kilometry nowego chodnika. Powstaną także dojścia do zatoczek autobusowych.

No teraz każdy kto jedzie drogą K-9 powinien mieć antyradar. :) Bo tak będzie musiał zwalniać kolo każdej skrzynki. :evil:

Tu mapka to artykulu:



Ps. Nasza mapka aż się prosi o aktualizację. :D
 
 
wkokot
Dziędobry!

Dołączył: 11 Lip 2007
Posty: 2
Wysłany: 11 Lipiec 2007, 09:00   

Mam pytanie odnoście radaru między Cieszycami, a Kobierzycami. Czy jest aktywny? Proszę pomóżcie.
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1546
Posty: 31888
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 11 Lipiec 2007, 09:30   

Mateusz napisał/a:
Nasza mapka aż się prosi o aktualizację. :D

Spokojnie... wakacje są. :-)
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1546
Posty: 31888
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 11 Lipiec 2007, 09:32   

wkokot napisał/a:
Mam pytanie odnoście radaru między Cieszycami, a Kobierzycami. Czy jest aktywny? Proszę pomóżcie.

Jeśli nadal ma biała zaślepkę, a w niedziele nad ranem jeszcze miał, to śpij spokojnie...

Po co jechałeś obok niego szybko?
Przecież są tablice ostrzegawcze. Jeśli nie używasz AR, patrz na pobocze, na dolnośląskim odcinku drogi K-8, każdy fotoradar oznaczony jest dużymi, niebieskim, tablicami.
 
 
wkokot
Dziędobry!

Dołączył: 11 Lip 2007
Posty: 2
Wysłany: 11 Lipiec 2007, 10:25   

Może mi ktoś pomóc i powiedzieć czy na fotoradarze między Cieszycami, a Kobierzycami wczoraj były nadal zaślepki?
 
 
Mateusz
Gość
Ostrzeżeń: 22/5
Wysłany: 11 Lipiec 2007, 10:37   

piotreg napisał/a:
Spokojnie... wakacje są. :-)

Ty masz wakacje, czy Ojciec. :) Wiesz, naród potrzebuje tej mapy. Chyba nie powiesz, że następna aktualizacja 1 września. :lol:

piotreg napisał/a:
wkokot napisał/a:
Mam pytanie odnoście radaru między Cieszycami, a Kobierzycami. Czy jest aktywny? Proszę pomóżcie.

Jeśli nadal ma biała zaślepkę, a w niedziele nad ranem jeszcze miał, to śpij spokojnie...

Po co jechałeś obok niego szybko?
Przecież są tablice ostrzegawcze. Jeśli nie używasz AR, patrz na pobocze, na dolnośląskim odcinku drogi K-8, każdy fotoradar oznaczony jest dużymi, niebieskim, tablicami.

piotreg ma racje, trzeba patrzeć na pobocze. Większość Polaków widzi tylko przed siebie, nie zwraca uwagi na tablice ostrzegawcze. :evil: A potem wyskakuje z głupimi pytaniami. Tak myślę, że jak straż miejska zacznie pstrykać to i w tych puchach zaczną pojawiać się wkłady.
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1546
Posty: 31888
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 11 Lipiec 2007, 12:36   

Jest b. ambitny plan pt. aktualizacja w sobotę. :-)

Puszki na drodze K-8 raczej będą obsługiwane przez Policję. Bo tak... SM jest we Wrocławiu... i zakres jej działania do sam Wrocław, natomiast, czy gdzieś po drodze jest straż gminna? Nie wiem... może w Dzierżoniowie, ale gmina Dzierżoniów jest mała, nie wiem, czy choć jedna puszka by pod nią podlegała.

Umówmy się... te puszki to przede wszystkim prewencja. Jeden wkład średnio na 15 puszek?
Na waszym miejscu uważał bym na te puchy głównie nocą...
 
 
bartek_63
Zaczyna kumać

Dołączył: 26 Mar 2007
Pochwał: 3
Posty: 72
Skąd: Zamość
Wysłany: 11 Lipiec 2007, 12:50   

piotreg napisał/a:
Na waszym miejscu uważał bym na te puchy głównie nocą...

Czy możesz wyjaśnić dlaczego?

Chyba dorastam do zakupu AR. Czy ktoś może coś polecić. Jaki jest najwyższy wymiar kary za używanie AR.
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1546
Posty: 31888
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 11 Lipiec 2007, 13:57   

Jeszcze za dnia nie widziałem pełnej puszki. No raz... w Siedlcach. W nocy każdy jedzie, nikt nie zwraca uwagi na puszki.

AR...? A ile masz kasy?
 
 
bartek_63
Zaczyna kumać

Dołączył: 26 Mar 2007
Pochwał: 3
Posty: 72
Skąd: Zamość
Wysłany: 11 Lipiec 2007, 14:16   

piotreg napisał/a:
Jeszcze za dnia nie widziałem pełnej puszki. No raz... w Siedlcach. W nocy każdy jedzie, nikt nie zwraca uwagi na puszki.

To uważaj żebyś nie dostał pięknego zdjęcia i to nie z mojego aparatu. Zapraszam na wschód Polski. Tu pracują i w dzień.

piotreg napisał/a:
AR...? A ile masz kasy?

A ile mam mieć? Gentelmeny nie rozmawiają o pieniądzach. Bardziej mnie interesuje najwyższy wymiar kary za używanie. Czy na to mnie będzie stać?
 
 
Mateusz
Gość
Ostrzeżeń: 22/5
Wysłany: 11 Lipiec 2007, 16:18   

piotreg napisał/a:
Jest b. ambitny plan pt. aktualizacja w sobotę. :-)

Puszki na drodze K-8 raczej będą obsługiwane przez Policję. Bo tak... SM jest we Wrocławiu... i zakres jej działania do sam Wrocław, natomiast, czy gdzieś po drodze jest straż gminna? Nie wiem... może w Dzierżoniowie, ale gmina Dzierżoniów jest mała, nie wiem, czy choć jedna puszka by pod nią podlegała.

Umówmy się... te puszki to przede wszystkim prewencja. Jeden wkład średnio na 15 puszek?
Na waszym miejscu uważał bym na te puchy głównie nocą...

Na razie tak jest, że są puste, ale ja twierdzę, że około 18-20 będzie z tych 90-92 pełnych, ale często będą zmieniać miejsca. Ale efekt ogromny i aż strach myśleć, że w następnym roku
tym programem będzie objęte kolejnych 7 dróg krajowych :?
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1546
Posty: 31888
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 11 Lipiec 2007, 16:55   

bartek_63 napisał/a:
A ile mam mieć? Gentelmeny nie rozmawiają o pieniądzach. Bardziej mnie interesuje najwyższy wymiar kary za używanie. Czy na to mnie będzie stać?

Kara...? Najpierw trzeba dać się złapać. :-)
Podobno mandat... do 500 zł i mogą sprzęt zarekwirować. Ale... trzeba dać się złapać. O AR gadaj z OJCEM, wejdź na www.antyradary.phi.pl - tam masz wszystko co chcesz, całą ofertę.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Radary, fotoradary, lidary i videorejestratory ogólnie - "90 Fotoradarów" na drodze K-8 | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group