Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid f458300ab567dfd321924b574ee16fa7 Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: piotreg
7 Luty 2014, 09:28
Gm. Ożarów Maz. - Fotoradar przenośny
Autor Wiadomość
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 17 Październik 2009, 11:01   Fotoradar przenośny

Uwaga! Straż Miejska w Ożarowie Maz. pod koniec lipca 2009 r. ogłosiła przetarg na dostawę fotoradaru.

Padło na Fotorapida CM (pasmo K - 24,125 GHz).
Panowie ze straży przewożą go srebrnym combiakiem, nr rej. WZ 97986. Sprzęt stawiają na specjalnym stojaku w bagażniku.
 
 
Automobil

Wysłany:    A może to Cię zainteresuje



 
 
Fotoradar2 
Dziędobry!

Dołączył: 05 Lut 2014
Pochwał: 2
Posty: 4
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 5 Luty 2014, 23:32   Kąt

Przepraszam za moją ignorancję, ale czy mógłby mi ktoś wyliczyć jaki jest kąt na poniższym zdjęciu z fotoradaru? Fotoradar powinien być ustawiony pod kątem 22 stopni do kierunku ruchu pojazdu i wtedy pomiar jest prawidłowy. Jaki jest kąt w tym przypadku? Ktoś może mi go wyliczyć?

Fotoradar.jpg
Plik ściągnięto 136 raz(y) 3,02 MB


Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
małymobil 
Moderatore

Dołączył: 10 Lis 2010
Pochwał: 1099
Posty: 3312
Skąd: TST/ WWL
Wysłany: 5 Luty 2014, 23:54   

A mogę wiedzieć po co ci ten kąt?
 
 
Fotoradar2 
Dziędobry!

Dołączył: 05 Lut 2014
Pochwał: 2
Posty: 4
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 5 Luty 2014, 23:58   

Bo jeśli nie ma 22 stopni to zdjęcie jest nieważne i mandat anulowany. Na pewno nie jechałem wtedy z taką prędkością i nie zgodziłem się przyjąć mandatu. W poniższym linku też ktoś miał podobny problem:

Cytat:
Kompletnie nie ta tematyka, ale muszę - czyli jak mnie "złapał" fotoradar

Kwestia może niezupełnie związana z komputerami, ale spróbuję podejść do tego choć trochę technicznie. O co chodzi? O fotoradar, który złapał mnie, kiedy 26 lipca przejeżdżałem przez miasto Czaplinek, w woj. zachodniopomorskim.

69 w wykonaniu Fotorapida CM nr... 069

Zabawne. Fotorapid CM nr 069 zarejestrował, że przejechałem ulicą Dąbrowskiego/7KPP z prędkością 69 km/h. Już na samym początku zdradzę Wam pewną tajemnicę - jechałem samochodem z włączonym tempomatem na 50-tce. Surprise. Szkoda tylko, że nie można tego w żaden sposób udowodnić.

Wyjaśnienie + ciekawostka

- Może Was dziwić, dlaczego jeżdżę w mieście na tempomacie, przystosowanym do długich tras, głównie do autostrad. Ustawiam w nim po prostu opcję ograniczenia prędkości do 50 km/h, lub opcję utrzymywania prędkości na poziomie 50 km/h, jeśli jest jakiś dłuższy odcinek prostej w miejscowości.

Po co w mieście? Ano po to, żeby nie musieć non stop kontrolować prędkości na konsoli, tylko skupić się na poboczu drogi. Za wiele razy w różnych miastach znikąd wyskakiwały mi dzieciaki, czy inne nieodpowiedzialne jednostki, proszące się o krzywdę. Za wiele razy też w ostatniej chwili wykonywałem gwałtowne i bądź co bądź niebezpieczne hamowanie przed wyrastającym z zaskoczenia fotoradarem, bo nie zauważyłem, że prędkość mi z górki podbiła się o 10-15 km/h. Mam tempomat/ogranicznik, mogę jechać spokojnie. Tfu! Mogłem. Bo teraz przy 50-tce mówią, że mam na liczniku ok. 70-tki. Paranoja...

A w ramach tej ciekawostki - w Poznaniu, na ul. Złotowskiej, przed skrzyżowaniem między kościołem a szkołą, poznańska policja stawia fotoradar zaraz za znakiem ograniczenia do 30 km/h. Co więcej, sami stoją ok. 300 metrów dalej, i zdjęcie pokazują od ręki. I wszystko byłoby "super", gdyby nie szczegół, jak ustawiony jest fotoradar. Owszem, jest prawidłowo oznakowany znakiem D-51 z plakietką odległości, i nie jest zamaskowany, ale już nie można powiedzieć, że jest widoczny z daleka - stoi bowiem na chodniku, między stojącymi tam legalnie samochodami, i najwcześniej można go zauważyć z odległości ok. 10-20 metrów, chyba, że akurat stoi za suvem lub furgonetką (wtedy szans brak). Ogólnie, pochwalam ideę tego urządzenia, gdyż mało kto tej 30-stki tam przestrzega, ale żeby musieć go tak chować?



Full

"Jak to się mogło stać?!"

Jak to się stało, że fotoradar mnie złapał? Porównałem sobie swoje zdjęcie z innymi dostępnymi w sieci. Fotorapid CM, niezależnie, czy na maszcie, czy na stojaku, powinien zostać ustawiony względem kierunku ruchu pojazdu pod kątem 22 stopni. Zdjęcie, które mi zrobiono, ustawione jest pod kątem ok. 12 stopni, podczas gdy inne zdjęcia, które znalazłem w sieci, faktycznie mają kąt ok. 22 stopnie. Przykład powyżej. Nie wiem, może to jakiś nowy model i ma przekręconą kamerę? Tak czy siak, zabawny jest też fakt, że na otrzymanym przeze mnie zdjęciu, samochód znajduje się hen hen daleko w lewej krawędzi, a w prawej widoczny jest fragment innego auta. Na innych zdjęciach, fotografowany pojazd znajduje się w centrum. Przypadek? Nowe ustawienia? Wątpię...

Ustawienie to nie jedyne uchybienie fotoradaru, który mnie ustrzelił. Stoi on... za krzakami, co widać na samym zdjęciu. Wydaje się, że są niskie, ale kawałeczek za radarem coś go najpewniej przysłoniło - przecież sam Fotoradar ma skłaniać do zdjęcia nogi z gazu, a nie tylko zdjęcie, które się otrzymuje po miesiącu... Dodajmy, że stał w miejscu rzadko uczęszczanym przez pieszych. I jakoś nie pamiętam, żeby był tam znak D-51 ("Kontrola prędkości - Fotoradar"). Tak więc jest więcej uchybień, co powinno mnie skłonić do odmówienia przyjęcia mandatu.

Dodatkowo, bawi mnie fakt, że w erze, gdzie mamy 12-megapikselowe aparaty, kamery Full HD i różne inne bajery, które potrafią działać w 24-bitowej skali barw, zdjęcie z fotoradaru pozostaje czarno-białe, przez co ciężko w ogóle stwierdzić, czy pojazd na nim to ten sam, który prowadziliśmy, szczególnie, gdy jest daleko (tak małe zdjęcie jak na moim raporcie czyni tablicę rejestracyjną nieodczytywalną). Bawi mnie też "kolaż" z powiększonymi tablicami rejestracyjnymi. No litości! Mamy 2012 rok! Co to, wernisaż technologii średniowiecza?

Decyzja: przyjmuję mandat, walczę w Sieci

Ostatecznie jednak, wolę przedstawić sprawę w Internecie i liczyć, że odezwie się więcej w ten sposób pokrzywdzonych przez tamtejszą Straż Miejską; że potwierdzą oni moją wersję wydarzeń i będzie można zacząć bitwę o uczciwe podejście do kierujących. Sam nic niestety nie zdziałam, prędzej dostanę po tyłku i wlepią mi 500 zł za niepodanie kierowcy, niż mi odpuszczą tę stówkę. Ja po prostu będę musiał oszczędzić na czymś - czy to na sprzęcie, czy to na paliwie, albo czymś innym - tego nie wiem, ale o tyle nie opłaca mi się nawet wszczynać bójki. Co innego, gdyby radar zarejestrował 71 km/h - wówczas mandat 200 zł już skłaniałby mnie do walki o swoje... A tak, to pozostanę przy utyskiwaniu w Sieci, mimo że, jak wiecie, umiem się wykłócać o jakość otrzymanej, promocyjnej darmówki, co nie raz udowadniałem.

Podsumowanie

Uważajcie. Naprawdę. To, co teraz jest naprawdę niebezpieczne, to nie wyskakujące z lasu zwierzęta, "bo nie starczyło pieniędzy na ogrodzenie", nie dzieci na placach zabaw, wykopujące piłkę pod samochód, "bo nie starczyło pieniędzy na Orlika", ani też pijani ludzie wpełzający na drogę z zaskoczenia, "bo nie starczy im na normalne życie" i muszą zapijać smutki. Najniebezpieczniejsze na drogach są aktualnie fotoradary, na które pieniędzy wystarcza, a które są źle ustawiane i wielokrotnie zamaskowane, czyhające tylko, aby po miesiącu wystawić Wam najdroższą, czarno-biała odbitkę świata...

LINK

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
małymobil 
Moderatore

Dołączył: 10 Lis 2010
Pochwał: 1099
Posty: 3312
Skąd: TST/ WWL
Wysłany: 6 Luty 2014, 00:04   

W solówce jest tachograf, a to twardy dochód. Argument, że fotoradar był ustawiony pod złym kątem spotka się z lawiną śmiechu ze strony straży. Myślę, że wałkowali oni ten temat tysiąc razy, więc szkoda zachodu.
 
 
Fotoradar2 
Dziędobry!

Dołączył: 05 Lut 2014
Pochwał: 2
Posty: 4
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 6 Luty 2014, 00:08   

W aucie nie ma tachografu. Według Ciebie wszystko z tym zdjęciem jest w porządku? Dokładnie wiem ile jechałem. I nie wiem czy taka kupa śmiechu, bo potrafisz z tego zdjęcia wyliczyć kąt? Według mnie nie ma osi jezdni, więc nie ma jak wyliczyć kąta.
 
 
małymobil 
Moderatore

Dołączył: 10 Lis 2010
Pochwał: 1099
Posty: 3312
Skąd: TST/ WWL
Wysłany: 6 Luty 2014, 00:15   

Jak dla mnie wszystko ok. Ty wiesz ile jechałeś, a obsługa <FR> wie, czy dobrze ustawiła. Nie widzę tu niczego, od czego wiązka mogłaby się odbić.
 
 
Fotoradar2 
Dziędobry!

Dołączył: 05 Lut 2014
Pochwał: 2
Posty: 4
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 6 Luty 2014, 00:32   

Obsługa fotoradaru to są strażnicy miejscy. Jeśli masz do nich zaufanie, to pozostaje mi tylko Ci pogratulować. A jeśli dla Ciebie jest wszystko OK. i nawet nie dziwi Cię zoom F:100 to tym bardziej nie mam pytań.
 
 
kalex
Jajcarz

Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 127
Posty: 1222
Skąd: Wrocław
Wysłany: 6 Luty 2014, 05:38   

Kolego, czepianie się do "kąta" jest takim samym argumentem, jak to, że obsługa foto podczas wykonania tego zdjęcia kończyła drugą flaszkę wyborowej.
 
 
phonemaniac
Videomaniac


Dołączył: 10 Paź 2008
Pochwał: 1316
Posty: 4393
Skąd: WKZ
Wysłany: 6 Luty 2014, 07:34   

Fotoradar2 napisał/a:
Obsługa fotoradaru to są strażnicy miejscy. Jeśli masz do nich zaufanie, to pozostaje mi tylko Ci pogratulować. A jeśli dla Ciebie jest wszystko OK. i nawet nie dziwi Cię zoom F:100 to tym bardziej nie mam pytań.

Dla mnie ogniskowa F:100 świadczy o tym, że <FR> nie stał przy samej drodze, tylko w pewnym oddaleniu od niej (pewnie jakiś zmyślny kamuflaż). Gdybyś znał budowę fotoradaru Fotorapid, to byś wiedział, że składa on się m. in. ze zmodyfikowanego aparatu fotograficznego NIKON, do którego możesz doczepiać różne obiektywy o zmiennych ogniskowych. Więc zoom-a też bym się nie czepił.
 
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 6 Luty 2014, 08:40   

Ludzie, naoglądaliście się filmików Pana Emila i tak oto powstał mit złego kąta. A tak naprawdę mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że ustawienie fotoradaru niezgodnie z instrukcją obsługi może powodować przekłamania również na korzyść kierującego! :D Pójdź do biegłego, on wyliczy Ci kąt! Ale czy gra jest warta świeczki?

Jaką prędkość stwierdziło urządzenie? Jak to nie miałeś tacho?

Trafiła Cię <SM> Ożarów Maz.?
 
 
euros 
Czai bazę

Dołączył: 08 Cze 2010
Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania
Pochwał: 207
Ostrzeżeń: 4/5
Posty: 453
Skąd: się znamy?
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 6 Luty 2014, 22:42   

małymobil napisał/a:
W solówce jest tachograf, a to twardy dochód. Argument, że fotoradar był ustawiony pod złym kątem spotka się z lawiną śmiechu ze strony straży. Myślę, że wałkowali oni ten temat tysiąc razy, więc szkoda zachodu.

Tacho to żaden chyba dowód? Ostatnio gdzieś nad morzem fotoradar przekłamywał. Kierowcy jako dowód przedstawili tacho. Nic to nie dało. Ale ostatecznie mandatów nie było, bo na komendanta siadł Prorok.
 
 
autogaz1984 
500+


Dołączył: 02 Sty 2014
Pochwał: 1268
Ostrzeżeń: 1/5
Posty: 2469
Skąd: Toruń/Czernikowo/Lipno
Wysłany: 30 Czerwiec 2015, 13:20   

Harmonogram pracy <FR> <SM> Ożarów Mazowiecki na lipiec: klik


sm.ozarow-mazowiecki.pl

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
autogaz1984 
500+


Dołączył: 02 Sty 2014
Pochwał: 1268
Ostrzeżeń: 1/5
Posty: 2469
Skąd: Toruń/Czernikowo/Lipno
Wysłany: 2 Sierpień 2015, 20:11   

Harmonogram pracy <FR> <SM> Ożarów Mazowiecki na sierpień: klik

sm.ozarow-mazowiecki.pl

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
autogaz1984 
500+


Dołączył: 02 Sty 2014
Pochwał: 1268
Ostrzeżeń: 1/5
Posty: 2469
Skąd: Toruń/Czernikowo/Lipno
Wysłany: 2 Wrzesień 2015, 13:19   

Harmonogram pracy <FR> <SM> Ożarów Mazowiecki na wrzesień: klik

sm.ozarow-mazowiecki.pl

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Gm. Ożarów Maz. - Fotoradar przenośny | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group