Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid c1825a13ac7cc95e456e1739ab252884 Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Gm. Człuchów - Fotoradary stacjonarne
Autor Wiadomość
lukaszr
Administratore banitore


Dołączył: 12 Mar 2009
Pochwał: 106
Posty: 2630
Skąd: PL
Wysłany: 22 Styczeń 2013, 15:31   

Mi to jeden pies czy idzie tu czy tu - ważne żeby nie stawiali tego w tysiącach byle gdzie tylko w miejscach, gdzie jest to naprawdę potrzebne i nie służy tylko wyłudzaniu pieniędzy.
 
 
Ogrodzenia

Wysłany:    Balustrady, zadaszenia, meble metalowe MRM-metal



 
 
 
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 22 Styczeń 2013, 16:11   

piotreg napisał/a:
Nie przeszkadza Ci pazerność gmin :?: :o Przypomnij sobie działania straży ze Sławy:

(...)

Takiej gminie nie zostawię nawet złamanego centa.

A mam to w ****. Mam antyradar i dla mnie mogą sobie stać co parę kilometrów. Nigdy w życiu nie dostałem fotki, a po podróży bez detekcji czynnego słupa, a najlepiej jakiejś maszyny na trójnogu jestem zwyczajnie zawiedziony. Jak różnicować pazerność inaczej niż po wielkości jej apetytu? Czy pazerność centralna jest lepsza od lokalnej, bo jest centralna? Po prostu wolę, żeby kasiora została w parafii.

Odnośnie Sławy - miałeś kiedykolwiek podczas podróży samochodem lepszą zabawę? A dziadzia generał ze szlugiem na wardze to już było mistrzostwo świata samo w sobie :grin:
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1549
Posty: 31912
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 22 Styczeń 2013, 20:01   

Moja niechęć może wynika z tego, że w lokalnych strażach pracują... mało kompetentni funkcjonariusze :razz: Nadają się tylko do tego by wjechać w krzaczory z fotoradarem.
 
 
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 22 Styczeń 2013, 21:15   

No tak, tylko że co mnie to. Równie mi dynda, że w MPO pracują mało kompetentni śmieciarze :grin:
 
 
skansen 
Forum Lider

Dołączył: 06 Wrz 2012
Pochwał: 90
Posty: 400
Skąd: Kraków
Wysłany: 22 Styczeń 2013, 21:27   

piotreg napisał/a:
(...) w lokalnych strażach pracują... mało kompetentni funkcjonariusze Nadają się tylko do tego by wjechać w krzaczory z fotoradarem.

Zupełnie jak ITD ;)
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1549
Posty: 31912
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 23 Styczeń 2013, 07:29   

OJCIEC napisał/a:
No tak, tylko że co mnie to. Równie mi dynda, że w MPO pracują mało kompetentni śmieciarze :grin:

A mnie to nie lotto :D
 
 
wksek 
Forum Lider


Dołączył: 26 Lut 2009
Pochwał: 284
Posty: 2543
Skąd: Wrocław
Wysłany: 23 Styczeń 2013, 07:54   

MPO jest OK. W 2. dni uporali się ze śniegiem na drogach :wink:
 
 
 
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 23 Styczeń 2013, 18:35   

To pseplasam :oops:
 
 
Mateyos
Dziędobry!

Dołączył: 01 Lut 2013
Posty: 1
Skąd: Polska
Wysłany: 1 Luty 2013, 23:41   Fotoradar Barkowo - jakie ograniczenie?

Witam wszystkich bardzo serdecznie.
Mam jedno ważne pytanie, otóż przyszło do mnie zdjęcie z fotoradaru. Ograniczenie (50) , prędkość 62km/h. Niby wszystko okej, gdyby nie to, że zdjęcie zrobiono około godziny piątej rano. Przyznam że rzadko tamtędy jeżdżę i interesuje mnie czy pod znakiem <ZAB> jest znak (50) . Wtedy zmieniałoby to postać rzeczy, ponieważ bez znaku (50) w godzinach od 22 do 6 prędkość obowiązująca na terenie zabudowanym to (60) . Proszę o stuprocentową odpowiedź, pozdrawiam.
 
 
skansen 
Forum Lider

Dołączył: 06 Wrz 2012
Pochwał: 90
Posty: 400
Skąd: Kraków
Wysłany: 2 Luty 2013, 00:34   Re: Fotoradar Barkowo - jakie ograniczenie?

Podniesienie limitu prędkości do 60km/h w terenie zabudowanym obowiązuje pomiędzy 23 a 5 (a nie jak cisza nocna pomiędzy 22 a 6).

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1549
Posty: 31912
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2 Luty 2013, 13:15   

Mateyos, zerknij na fotkę. Na zdjęciu masz godz. podaną z dokładnością do 1. sek. Może jechałeś przed 5 :?: :o

W Barkowie na pewno jest tylko <ZAB> .
 
 
Fear
Szwagier


Dołączył: 08 Lut 2010
Pochwał: 424
Posty: 957
Skąd: Lubin
Wysłany: 21 Kwiecień 2013, 19:49   

Cytat:
POWIAT CZŁUCHOWSKI. Niepotrzebne maszty mogą zniknąć

Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej bierze pod lupę stacjonarne fotoradary, działające przed czerwcem 2011 roku. Jeśli okaże się, że któryś z masztów służy jedynie jako maszynka do zarabiania pieniędzy, może zniknąć z pobocza.




Obecnie w powiecie człuchowskim działa pięć masztów, a tylko ten w Stołcznie został postawiony po 28 czerwca 2011 roku (we wrześniu 2011 roku), a więc gdy w życie weszły przepisy zobowiązujące do uzyskania szeregu zgód i opinii przed postawieniem stacjonarnego fotoradaru. Maszty w Rzeczenicy oraz te w gminie Człuchów: w Wierzchowie, Barkowie i Mosinach zostały postawione w 2010 roku, a ten w Rychnowach w 2008 roku. I właśnie ich dotyczą nowe przepisy.

LINK

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 3687
Posty: 9606
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 24 Kwiecień 2013, 16:14   

Cytat:
Rajdy przed fotoradarem. Fajna "zabawa"?

Kolejnych piratów drogowych, których wykroczenia zostały zarejestrowane przez fotoradar, poszukuje Straż Gminna w Człuchowie. Tym razem młodzi motocykliści urządzili sobie zabawę, przejeżdżając celowo z nadmierną prędkością przez Rychnowy.

- Ich zachowanie było szczególnie lekkomyślne, ponieważ poruszali się pojazdem niedopuszczonym do ruchu, łamiąc przy tym jeszcze kilka innych przepisów - mówi Krzysztof Bulwan, szef Straży Gminnej w Człuchowie.

- Poruszanie się z prędkością prawie 100 km/h, bez hełmu, we dwójkę na jednoosobowym motorze. Wystarczyłoby, żeby w motorze pękła opona, żeby wybiegł na drogę kot, żeby z naprzeciwka jakiś samochód jechał. Przy takiej prędkości skutki nieodpowiedzialnego i bezmyślnego zachowania tych młodych ludzi byłyby tragiczne.

Sprawcom wykroczeń grozi mandat w wysokości 1000 zł oraz kara za jazdę nieubezpieczonym pojazdem. Człuchowska straż prosi o pomoc w ustaleniu personaliów piratów drogowych.

W ubiegłym roku strażnicy poszukiwali motocyklisty - pirata z Wierzchowa. Kierowcę ustalono, ale nie udało mu się udowodnić winy, gdyż właściciel pojazdu, prawdopodobnie w obawie przed odpowiedzialnością, rozebrał go na części.




Źródło: www.weekendfm.pl

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1549
Posty: 31912
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 24 Kwiecień 2013, 18:57   

delpiero napisał/a:
W ubiegłym roku strażnicy poszukiwali motocyklisty - pirata z Wierzchowa. Kierowcę ustalono, ale nie udało mu się udowodnić winy, gdyż właściciel pojazdu, prawdopodobnie w obawie przed odpowiedzialnością, rozebrał go na części.

:lol:
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 3687
Posty: 9606
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 16 Czerwiec 2013, 19:49   

Cytat:
Motocyklowe wybryki nie zawsze są bezkarne. Strażnicy z Człuchowa namierzyli pirata drogowego

Motocykliście z gminy Człuchów nie pomogło to, że jechał motocyklem na holenderskich numerach rejestracyjnych. Strażnikom z gminy Człuchów udało się go namierzyć.
Dzięki wsparciu policjantów dotarli też do jednego z żartownisiów, który na crossowym motorze, bez kasku kilka razy przejeżdżał przed fotoradarem w Rychnowach ze środkowym palcem wyciągniętym w kierunku kamery.

Na zdjęciach, które urządzenie w Mosinach zrobiło 7 czerwca, widać mężczyznę na motorze, który jedzie przez teren zabudowany, mając na liczniku ponad 100 kilometrów na godzinę. Jedno ze zdjęć udokumentowało, jak kobieta z dzieckiem ucieka przed motocyklistą.

- Początkowo sądziliśmy, że to jednorazowy wybryk jakiegoś obcokrajowca - mówi Krzysztof Bulwan, komendant Straży Miejskiej w Człuchowie.

- Przeglądając kolejne zdjęcia, zauważyliśmy jednak, że ten sam motocyklista jest na kilku z nich. Wówczas zorientowaliśmy się, że to nie był przypadek. Dzięki pomocy mieszkańców gminy Człuchów udało nam się ustalić jego dane.

W sumie strażnicy będą w stanie udowodnić piratowi z Mosin trzy wykroczenia.

- Jeśli zdecyduje się przyjąć mandat, zapłaci 700 złotych - dodaje Krzysztof Bulwan. - Jeśli nie, stanie przed sądem, gdzie może być ukarany grzywną do 5 tysięcy złotych.

Motocykliści dość często bawią się ze strażnikami w kotka i myszkę. Jeżdżą bez tablic rejestracyjnych bądź też podginają je tak, aby nie były czytelne dla fotoradarów. Coraz częściej przekonują się jednak, że takie metody nie zdają egzaminu.

Pod koniec kwietnia fotoradar w Rychnowach zarejestrował dwóch motocyklistów ewidentnie "bawiących się" ze strażnikami z gminy Człuchów. Jeździli na motorze crossowym bez tablic, kasków, za to z wyciągniętym środkowym palcem. Strażnicy rozpowszechnili zdjęcia z fotoradaru w mediach i czekali. Długo wydawało się, że nie uda się namierzyć sprawców. W końcu policjanci ustalili, że jednym z nich jest młody mieszkaniec Chojnic.

Niestety, do tej pory nie udało im się ukarać rekordzisty, który przed znajdującym się w pobliżu szkoły w Wierzchowie fotoradarem jeździł, mając na liczniku 189 km/h.

- Wiemy, kto to jest, tym bardziej że ten człowiek chodzi po barach i chwali się swoim wyczynem - mówi Krzysztof Bulwan. - Niestety, nie mamy twardych dowodów, aby go ukarać.


Źródło: www.dziennikbaltycki.pl

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Gm. Człuchów - Fotoradary stacjonarne | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group