Forum Mapy Fotoradarów - Strona Główna Antyradary Mapa fotoradarów
FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Fotoradary stacjonarne
Autor Wiadomość
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1167
Posty: 27636
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 8 Październik 2009, 10:55   Fotoradary stacjonarne

Cytat:
Płonące fotoradary

120 tysięcy złotych strat poniosła Straż Gminna w Człuchowie. Nieznani sprawcy podpalili przydrożny maszt w którym znajdował się jej fotoradar. Gmina zapowiada, że odbuduje urządzenie i nadal będzie walczyć z piratami drogowymi. „Wszystko było ubezpieczone a my nie zamierzamy się poddawać. Po naprawie w pobliżu masztu zainstalujemy monitoring a zatem każdy kto się do niego zbliży będzie identyfikowany ” – mówi wójt Adam Marciniak. W ubiegłym roku wandale spalili też 3 inne maszty: W Rytlu, Łęgu i Czarnej Wodzie. Należały one do policji. Na szczęście nie było w nich urządzeń rejestrujących. Maszty nie zostały naprawione. Sprawcy wciąż są poszukiwani.

LINK

Maszt, o którym mowa znajduje się w miejscowości Rychnowy i rzeczywiście został spalony - byłem tam pod koniec września.
_________________
Mapa fotoradarów/Mapa videopatroli
 
 
Automobil

Wysłany:    Na laser jammery laserowe, na fotoradary antyradary.sklep.pl. Kierowcy mają do wyboru najlepsze modele - wykrywacze Escort, Valentine One, Noxo, Whistler wyposażone w euro pasma radarów. 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 2504
Posty: 7563
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 14 Grudzień 2009, 12:22   

Cytat:
Gmina Człuchów: Fotoradar nie będzie pracował całą dobę

Jeszcze w tym tygodniu w Rychnowach na trasie Człuchów - Chojnice na maszt ma wrócić fotoradar. Nowe urządzenie zastąpi to, które spłonęło 20 września br.

Kilka miesięcy temu Straż Gminna w Człuchowie kupiła za 95 tys. zł fotoradar stacjonarny, który 24 godziny na dobę rejestrował pojazdy, jadące z niedozwoloną prędkością na tzw. berlince, w terenie zabudowanym w Rychnowach. Po miesiącu ktoś podpalił urządzenie na tyle skutecznie, że nie nadawało się do dalszej pracy. Uszkodzony został wtedy słup i nadpalone przewody wewnętrzne. Ktoś stłukł także osłonę obiektywu i uszkodził urządzenie rejestrujące. Policja sprawcy jeszcze nie złapała.
Urządzenie w sobotę lub niedzielę powinno wrócić na swoje miejsce.

- Zakończyło się postępowanie szkodowe, po którym otrzymaliśmy 93 tys. zł odszkodowania - mówi Krzysztof Bulwan, komendant Straży Gminnej w Człuchowie. - Z kolei człuchowska Komenda Powiatowa Policji otrzymała pieniądze na naprawę masztu. Gdy się zakończy i zamówione fabrycznie nowe urządzenie do nas dotrze z Ostrowi Mazowieckiej, znów rozpoczniemy pomiar w Rychnowach.

Teraz fotoradar będzie tam pracował codziennie, ale w godz. 7-22.
Aby zabezpieczyć się przed podobnymi aktami wandalizmu, strażnicy gminni z Człuchowa zastanawiają się nad zainstalowaniem kamery, która rejestrowałaby to, co się dzieje wokół masztu.

- Oczywiście urządzenie zostało także tym razem ubezpieczone - mówi Bulwan.
LINK

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1167
Posty: 27636
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 14 Grudzień 2009, 13:51   

Nie kumam przesłania tego artykułu... czyli co, między 22-7 można tam jechać ile fabryka dała?

Tego feralnego 20 września ponoć jakiś zły człowiek wbił pręt w obiektyw :-) Jego problem polegał na tym, że dysku twardego nie uszkodził. I oni go jeszcze nie namierzyli?
_________________
Mapa fotoradarów/Mapa videopatroli
 
 
phonemaniac
Videomaniac


Dołączył: 10 Paź 2008
Pochwał: 1228
Posty: 4140
Skąd: WKZ
Wysłany: 14 Grudzień 2009, 14:04   

Autor, wg mnie oczywiście, miał na myśli, że chłopaki dawajcie ile fabryka dała, a przy okazji nieświadomi obecności aparatu będą darli ile fabryka dała, żeby szkody i stracony czas nadrobić ;)
_________________
Gość - najlepsze w tym forum jest to, że posiada takiego użytkownika jak Gość
 
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1167
Posty: 27636
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 14 Grudzień 2009, 17:43   

Wg mnie noc to najlepszy moment na polowanie z masztu :-)
_________________
Mapa fotoradarów/Mapa videopatroli
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 2504
Posty: 7563
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 25 Sierpień 2010, 12:34   

Cytat:
Wlepili mandat nieboszczykowi!To pomyłka rodem jak z komedii. Ale czarnej. Bogdan Starczewski (39 l.) z Gąsocina pod Ciechanowem dostał 200 zł mandatu i cztery punkty karne za przekroczenie prędkości podczas jazdy ciężarówką. Wezwanie wystawiła Straż Gminna w Człuchowie. Niby sprawa jak tysiące innych, tyle że pan Bogdan... nie żyje od 20 lat! Na dodatek nigdy nie miał samochodu!

- To jakiś absurd! Tata przecież zmarł dawno temu. Jak mógł teraz jechać za szybko? - oburza się Barbara Cuch (35 l.), córka pana Bogdana. - Poza tym przecież on nigdy nie miał samochodu, jedynym jego pojazdem był motor! - dodaje.

Niestety, mandat, który kobieta trzyma w ręku, stwierdza zupełnie coś innego. Na zdjęciu z fotoradaru ustawionego w Rychnowach przy drodze krajowej nr 22 widnieje olbrzymia ciężarówka, której kierowca w czerwcu tego roku przekroczył dopuszczalną prędkość o 22 km! Przesyłka z mandatem za nieprawidłową jazdę zaadresowana do Bogdana Starczewskiego przyszła pocztą do jego matki mieszkającej w miejscowości Gąsocin koło Ciechanowa.

- Babcia odebrała list bo myślała, że chodzi o jej drugiego syna. Dopiero potem zauważyła pomyłkę i zachodziła w głowę, jak to się mogło stać - opowiada pani Barbara.
Rodzina zmarłego kilkakrotnie kontaktowała się ze strażą gminną w Człuchowie, która wystawiła mandat, by dowiedzieć się, o co chodzi. Ale nikt nie potrafił wytłumaczyć im tego fatalnego błędu. W końcu bliscy pana Bogdana usłyszeli, że nawet jeśli to pomyłka, to nikt nie będzie przepraszał zmarłego.
Fakt postanowił wyjaśnić sprawę. - Taką informację otrzymaliśmy z Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców, a zatem nie dopatruję się naszym zachowaniu nieprawidłowego działania. Jeśli jest błąd to w CEPIK MSWiA - zapewniał komendant straży gminnej w Człuchowie Krzysztof Bulwan.
Jednak urzędnicy z CEPiK odbijają piłeczkę i zapewniają, że błąd popełnili sami strażnicy. - Według naszych ustaleń osoba wystawiająca mandat wpisała do systemu CEPiK numer rejestracyjny, w którym brakowało ostatniej cyfry i zamiast kierowcy wyświetlił się właściciel motocykla - tłumaczy rzecznik MSWiA Małgorzata Woźniak.

Jednak wciąż nikt nie potrafi wyjaśnić, jak to się stało, że wezwanie do zapłaty trafiło do nieżyjącej osoby. Na szczęście strażnicy z Człuchowa zdecydowali się odstąpić od dalszych czynności i jednak przeprosić rodzinę zmarłego.
LINK

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 2504
Posty: 7563
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 31 Październik 2010, 18:59   

Cytat:
Straż Gminna będzie wkrótce miała aż sześć fotoradarów!

Dwa nowe maszty na fotoradary stanęły przy drodze krajowej nr 25 w powiecie człuchowskim - w Wierzchowie Dworzec i Rzeczenicy. Kolejne pojawią się wkrótce.

Fotoradar w Wierzchowie ustawiono w okolicach szkoły. Z obu stron ustawiono znaki informujące o kontroli.
- To miejsce, gdzie dzieci wsiadają i wysiadają z gimbusów, w którym kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność - mówi Krzysztof Bulwan, komendant straży. - Kontrole wykonywane za pomocą mobilnego fotoradaru wskazywały na to, że w tym miejscu istnieje zagrożenie. Zresztą kontrole fotoradarem mobilnym prowadzimy tam od prawie sześciu lat i dla kierowców nie powinna być zaskoczeniem obecność fotoradaru.

Obecnie Straż Gminna testuje w Wierzchowie urządzenie udostępnione jej bezpłatnie na miesiąc (do 19 listopada) przez producenta. Przez pierwsze dni wykonane zdjęcia chowane były do szuflady, jednak od niedzieli za zarejestrowane wykroczenia kierowcy mogą się spodziewać mandatów. Jak zapewnia komendant Bulwan, nawet gdy urządzenie jest wypożyczone, straż może egzekwować prawo na podstawie wykonanych przez nie zdjęć.

Aktualnie Straż Gminna w Człuchowie posiada dwa mobilne i jeden stacjonarny fotoradar montowany w maszcie w Rychnowach. Ten w Wierzchowie będzie czwarty, a do końca roku przybędą dwa kolejne. Jeden maszt stanie w Barkowie (droga nr 22) przy szkole, drugi w Mosinach (droga nr 188) przy kościele. Zgodnie z nowymi przepisami, które wkrótce uchwali parlament, nie mogą one stać puste więc do wszystkich gmina zakupi "wkłady". Wkrótce powinien być ogłoszony przetarg.

Maszt na fotoradar w Rzeczenicy zakupiła gmina za około 30 tys. zł. Stanął on w niedalekim sąsiedztwie Urzędu Gminy, przy przedszkolu. Jest oznakowany.
- Ten maszt ma służyć głównie prewencji - mówi Jacek Mroziewicz, komendant SG w Rzeczenicy. - W pobliżu masztu są przedszkole, szkoła, boisko, Urząd Gminy, przejście dla pieszych, skrzyżowanie więc postawienie go w tym miejscu jest jak najbardziej uzasadnione. Nie będziemy kupować nowego fotoradaru. W maszcie będziemy montować wkład z naszego mobilnego urządzenia. Poza tym, gdy fotoradar jest w maszcie, nie trzeba wysyłać z nim na kilka godzin w teren strażnika, który jest teraz do dyspozycji mieszkańców. Planujemy też nowe działania, czyli wspólne patrole ze Strażą Leśna oraz częstsze patrole z policją.
Choć fotoradar nie robi jeszcze pomiarów, bo brakuje mu na razie wyposażenia, komendant mówi, że wizualnie widać, że samochody przejeżdżające przez wieś zwalniają.
LINK

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 2504
Posty: 7563
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 9 Grudzień 2010, 07:07   

Cytat:
Stoją już dwa nowe fotoradary

W ciągu kilku, najdalej kilkunastu dni powinny zacząć działać dwa nowe fotoradary stacjonarne w gminie Człuchów.

Maszty stanęły już w Barkowie (fragment drogi krajowej nr 22, czyli tzw. berlinki, pomiędzy Człuchowem a Jastrowiem) i Mosinach (droga wojewódzka nr 188 na odcinku z Człuchowa do Debrzna), ale na razie stoją puste. Ten pierwszy skierowany jest na auta jadące od strony Człuchowa, a drugi na pojazdy podróżujące z Debrzna. W najbliższych dniach Straż Gminna w Człuchowie ma otrzymać dwa nowe fotoradary. Człuchowska gmina wiejska za ich zakup zapłaciła 319 tys. zł. Jako jedyna do rozstrzygniętego właśnie przetargu zgłosiła się firma Lifor z Bytomia.

- Na razie pracujemy przy montażu monitoringu masztów, podłączeniu ich do prądu i oznakowaniu - mówi Krzysztof Bulwan, komendant Straży Gminnej w Człuchowie. - Gdy urządzenia do nas dotrą, przez jakiś czas po ich uruchomieniu damy się kierowcom do nich "przyzwyczaić". Początkowo nie będziemy więc wyciągać konsekwencji wobec kierowców, których wykroczenia zarejestrujemy. Podobnie zrobiliśmy stawiając całkiem niedawno stacjonarny fotoradar w Wierzchowie Dworcu i zdało to egzamin.

Straż Gminna w Człuchowie będzie więc wkrótce miała sześć fotoradarów (cztery stacjonarne - w Rychnowach, Wierzchowie Dworcu, Barkowie i Mosinach oraz dwa przenośne), a w powiecie człuchowskim będzie ich osiem, bo mobilne urządzenia mają także Straż Miejska w Debrznie i Straż Gminna w Rzeczenicy. Ta druga wykorzystuje go także jako "wkład" do masztu, który stoi od niedawna w Rzeczenicy.
LINK

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1167
Posty: 27636
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 9 Grudzień 2010, 07:41   

Jeżeli po 1. stycznia maszty przejmie ITD to inwestycja nie będzie trafiona...
Ale na pewno będzie bezpieczniej... :D
_________________
Mapa fotoradarów/Mapa videopatroli
 
 
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 229
Posty: 6534
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 9 Grudzień 2010, 09:12   

piotreg napisał/a:
Jeżeli po 1. stycznia...

Tu jest błąd merytoryczny. Nie "jeżeli", tylko "gdy" :grin:
_________________
antyradary.sklep.pl
fotoradary.phi.pl
nieoznakowane.phi.pl
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1167
Posty: 27636
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 9 Grudzień 2010, 09:50   

:facepalm:
_________________
Mapa fotoradarów/Mapa videopatroli
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 2504
Posty: 7563
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 16 Grudzień 2010, 20:32   

Cytat:
Kierowcy uważajcie na portfele! Internauta ostrzega

Nasz internauta ostrzega. Uważaj w Mosinach! Jedziesz sobie spokojnie przez miejscowość, aż tu nagle dostajesz fleszem po oczach. Co się stało? Prawdopodobnie właśnie Twój portfel uszczuplił się o paręset złotych. A wszystko dzięki nowemu fotoradarowi, który już czeka na kierowców.

LINK

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
pstryk
Forum Lider


Dołączył: 21 Mar 2009
Pochwał: 213
Posty: 724
Skąd: PL
Wysłany: 16 Grudzień 2010, 20:34   

Cytat:
Jedziesz sobie spokojnie przez miejscowość, aż tu nagle dostajesz fleszem po oczach.

To pewnie 'spokojne' zdjęcie testowe... :grin:
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1167
Posty: 27636
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 17 Grudzień 2010, 08:02   

Pewności nie masz, a jeżeli to tylko testowe to nigdy nie wiadomo, kiedy te testy się skończą...
_________________
Mapa fotoradarów/Mapa videopatroli
 
 
andrzej59
Forum Lider


Dołączył: 22 Mar 2009
Pochwał: 309
Posty: 1465
Skąd: Kielce
Wysłany: 19 Sierpień 2011, 19:52   

Rychnowy, ogr. (50) . Droga K-22 (Chojnice - Człuchów) - na jadących w stronę Człuchowa).
Nabity - Zurad.

Rychnowy 03.jpg
Plik ściągnięto 1224 raz(y) 172,88 KB

Rychnowy 04.jpg
Plik ściągnięto 1207 raz(y) 160,49 KB

_________________
NIE JEDŹ SZYBCIEJ NIŻ LECI TWÓJ ANIOŁ STRÓŻ!!!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group