Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid 2f11c7f23482b6c8c49abcd0a0f7f824 Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Radary, fotoradary, lidary i videorejestratory ogólnie - Radary odcinkowe
Autor Wiadomość
kalex
Jajcarz

Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 127
Posty: 1222
Skąd: Wrocław
Wysłany: 29 Lipiec 2010, 12:44   

Nie ma gęby, nie ma wykroczenia. Tyle w temacie.
 
 
Telematyka

Wysłany:    https://dbkfleetmanagement.com/



 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 29 Lipiec 2010, 13:35   

A co powiesz na fotki odjazdowe, które robi cały tuzin straży gminnych?
 
 
kalex
Jajcarz

Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 127
Posty: 1222
Skąd: Wrocław
Wysłany: 29 Lipiec 2010, 16:30   

To co zawsze. Użyj Panie opcji szukaj :D
 
 
Misial 
Forum Lider

Dołączył: 08 Mar 2009
Pochwał: 71
Posty: 605
Skąd: Nakło
Wysłany: 29 Lipiec 2010, 19:44   

piotreg napisał/a:
A co powiesz na fotki odjazdowe, które robi cały tuzin straży gminnych?

Biały Bór i inne badziewia nie idą na ukaranie i punkty tylko aby do kasy gminy wpłynęło... kolega był, nie przyznał się, powiedział, że w tym czasie ktoś inny prowadził. Z 300zł (bo trudna sytuacja itp. itd.) zrobiło się 100 i bez punktów karnych...
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 29 Lipiec 2010, 21:21   

kalex napisał/a:
To co zawsze. Użyj Panie opcji szukaj :D

A czego ja mam szukać? Nie ma twarzy, a grzywna do kasy gminnej i tak wpłynie. I co Ty na to?
 
 
jojo
Forum Lider

Dołączył: 22 Mar 2010
Pochwał: 64
Posty: 807
Skąd: ES / ETM
Wysłany: 30 Lipiec 2010, 07:45   

piotreg napisał/a:
kalex napisał/a:
To co zawsze. Użyj Panie opcji szukaj :D

A czego ja mam szukać? Nie ma twarzy, a grzywna do kasy gminnej i tak wpłynie. I co Ty na to?


Grzywna za co? Jeśli to nie wiedza tajemna:)
 
 
 
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 30 Lipiec 2010, 07:48   

Fragment zapisu czatu z gościem OnetCzat i serwisu OnetMoto - zastępcą naczelnika WRD KMP w Krakowie Witoldem Norkiem:

Cytat:
~robbo: Czy są prowadzone prace nad prowadzeniem pomiaru średniej prędkości z odcinka, tak jak to było planowane w ustawie, która jakiś czas temu wypadła z sejmu? Wydaje się, że tego typu pomiar zamiast miejscowego za pomocą fotoradaru powinien być skuteczniejszy w ograniczaniu nadmiernej prędkości.

Witold Norek: Nie ma w Polsce tzw. odcinków bramowych kontroli prędkości i na chwilę obecną nie jest to przewidziane.

Cały materiał >>

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 30 Lipiec 2010, 09:58   

OJCIEC napisał/a:
Nie ma w Polsce tzw. odcinków bramowych kontroli prędkości i na chwilę obecną nie jest to przewidziane.

Taki to własnie radar odcinkowy stoi w Stroniu Śl. przy ul. Kościuszki. Tam stoi zwykła atrapa. Zresztą... rzućcie okiem na tą ulicę. Widzicie taki sprzęt na drodze, która nawet nie ma statusu wojewódzkiej, czyli drogi czwartego stopnia?
 
 
STEFAN
Forum Lider

Dołączył: 06 Wrz 2009
Pochwał: 20
Posty: 264
Wysłany: 1 Sierpień 2010, 16:26   

phonemaniac napisał/a:
Troche odświeżę temat w związku z TYM artykułem.

Na stronie Via Secura są podane miejsca, gdzie są zainstalowane ich systemy pomiaru odcinkowego prędkości. Wychodzi na to, że system ten już jest zainstalowany w Legionowie na ul. Kwiatowej i w Stroniu Śląskim na ul. Kościuszki. Ja ze swojej strony będę miał rękę na pulsie i fotki oczywiście wykonam i pokaże jak to jest wykonane w Pionkach.

Spotkałem się z chłopakami z Via Secury pod Warszawą na jednej komisji bezpieczeństwa. Zabrali się dopiero za temat i surowi są, ale udało im się przekonać straż w Legionowie oraz w Stroniu Śląskim, ale zdjęcia są robione tylko w dzień. Nie mają lampy błyskowej i jakość zdjęć jest żadna. Mają OCR-A - rozpoznają tablice, tylko zdjęcia z rozpoznawaniem tablic trafiają do dalszej obróbki. Dopóki nie będzie odpowiedzialności właściciela to takie kiepskie jakościowo (ale tanie) systemy nie mają racji bytu. W nowelizacji ustawy PRD ma być dodany do KW 96 par. 3, ale nie wierzę, że będzie to klepnięte. Tyle na temat.

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 1 Sierpień 2010, 20:05   

Moje pytanie brzmi - czy ten system w Legionowie i Stroniu Śl. działa i czy kierowcy płacą tam na podstawie tego zapisu mandaty?
 
 
STEFAN
Forum Lider

Dołączył: 06 Wrz 2009
Pochwał: 20
Posty: 264
Wysłany: 1 Sierpień 2010, 22:31   

Chłopaki z Via Secury twierdzili, że Legionowo to mandatuje. Jeśli się ktoś złapał, dajcie znać.
 
 
lukaszr
Administratore banitore


Dołączył: 12 Mar 2009
Pochwał: 106
Posty: 2630
Skąd: PL
Wysłany: 2 Sierpień 2010, 07:11   

A w którym dokładnie jest to miejscu w Legionowie?
 
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 2 Sierpień 2010, 10:25   

Będą chyba fotki... :-)
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 15 Październik 2010, 11:36   

I oto jest - pierwszy udokumentowany radar odcinkowy na polskiej ziemi!

Gdzie? Na ul. Wrocławskiej w Trzebnicy (woj. dolnośląskie) - wlot do miasta dla jadących od strony Wrocławia.
Pierwsza kamerka jest tuż przed stacją Orlen (dla jadących od str. Wrocławia), a druga jest tuż przed wiaduktem kolejowym. Na całym odcinku prędkość ograniczono do (40) z uwagi na znajdującą się zaraz za stacją Orlen szkołą.

W tym miejscu niewarto lekceważyć słynnych niebieskich tablic...



Jak to działa? Na dzień dobry dostajemy fotkę w plecy z tej kamery (bez względu na prędkość z jaką się poruszamy)...





A na do widzenia dostajemy fotkę od przodu z tej...



Na podstawie czasu przejazdu urządzenie wyliczy nam średnią prędkość na tym odcinku (na moje oko to ok. 500m - wksek, dobrze wyliczyłem?).
Odległość między kamerami wyliczył geodeta, a czas przejazdu urządzenie wyliczy nam dzięki technologii GPS.
Jeśli przekroczymy założony próg litości (+11 km/h!!!) to niestety dostaniemy polecony z Trzebnicy. W chwili obecnej w ciągu doby łapie się na to ok. 30-40 kierowców.

Jest się czego bać, bo naród nie jest przyzwyczajony do takich urządzeń. Zobaczy mobil tablice, zwolni. Tradycyjnego słupa nie dostrzeże, za drugim razem już nie zwolni...

Małe, niepozorne - w oczy się nie rzuca







Szerokości, mobilu!!!

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
wksek 
Forum Lider


Dołączył: 26 Lut 2009
Pochwał: 284
Posty: 2543
Skąd: Wrocław
Wysłany: 15 Październik 2010, 11:45   

Ta, będzie z 500 metrów :) Miejcie się na baczności.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Radary, fotoradary, lidary i videorejestratory ogólnie - Radary odcinkowe | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group