Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid 769aeb98829c8d6d4a840faaa8bc17e9 Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Gm. Czaplinek - Fotoradar przenośny
Autor Wiadomość
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 15 Wrzesień 2009, 17:37   Fotoradar przenośny

Straż Miejska w Czaplinku także działa...

Cytat:
Gmina Czaplinek zamierza dokonać zakupu przenośnego fotoradaru, który obsługiwany będzie przez Staż Miejską w Czaplinku.

Źródło

Cytat ten pochodzi z połowy 2008r.
Testowali co się da, wybrali polską myśl techniczną siejącą na 24,125 GHz :-)

Tak wygląda te sprzęt:

 
 
Automobil

Wysłany:    A może to Cię zainteresuje



 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 11 Luty 2010, 14:55   

Cytat:
Fotoradar przenośny na terenie miasta Czaplinek

- ul. Wałecka, wylot z miasta, przy tartaku, jadąc w kierunku Piły / Wałcza
 
 
dżepetto 
Zaczyna kumać

Dołączył: 02 Wrz 2010
Pochwał: 29
Posty: 64
Skąd: Dramburg
Wysłany: 29 Listopad 2010, 08:07   

Fotoradar Straży Miejskiej z Czaplinka. Najczęściej ustawiany na (40) w Siemczynie lub w Starym Drawsku.

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
Ater
[Usunięty]

Ostrzeżeń: 22/5
Wysłany: 1 Wrzesień 2012, 16:19   

Odświeżę troszkę ten wątek. Przenośny Fotorapid CM jest ustawiany teraz na ul. 7KKP w Czaplinku. Przesłonięty rosnącymi wzdłuż drogi zaroślami, jest dla kierujących od strony ronda całkowicie niewidoczny. Strzela w obie strony. Nie pamiętam, żebym mijał tam oznakowanie D-51 - <FR> .

Aha, i jedźcie tam 30-stką, bo mimo ograniczenia do 50 km/h, zdaje się, że ten radar jest krzywo ustawiany...
 
 
Ater
[Usunięty]

Ostrzeżeń: 22/5
Wysłany: 1 Wrzesień 2012, 16:33   Czaplinek, ul. 7KPP/Dąbrowskiego

Miałem miesiąc temu nieprzyjemność zostania sfotografowanym przez przenośny Fotorapid CM nr 069 należący do <SM> w Czaplinku. O fakcie tym dowiedziałem się po ok. 31 dniach, więc prewencyjnie to nie podziałało ani trochę.

Co gorsza, ten stojak jest tam schowany za krzaczkami, rosnącymi wzdłuż drogi, a i nie wiem co stało za radarem (strzela od tyłu), ale skutecznie go przede mną zasłoniło. Znaku <FR> też tam chyba nie ma, ale za to głowy już nie dam.

Teraz ciekawostka - radar wyrzucił na zdjęciu, że miałem na liczniku 69 km/h. Trochę śmieszne, bo jechałem tam wtedy na odpalonym tempomacie wbitym na 50-tkę i jakoś nie pamiętam, żebym go rozłączał. Zresztą, paręset metrów dalej znajduje się dość niefajna krzyżówka, więc nie było sensu szarżować.

Wiem, że w Czaplinku co rusz jest jakiś stojak lub stacjonarny. Paranoja, szczególnie jak na wlocie od Wałcza oba (przenośny i stały) są nabite jednocześnie. Tak czy siak, właśnie z powodu tej świadomości, w tym mieście albo odpalam tempomat, albo załączam w nim funkcję ogranicznika prędkości i mogę sobie jechać spokojnie.

Mam wrażenie, że ten radar nie tylko był schowany, ale stał krzywo, i to jest przyczyną. Jak porównuję kąt zdjęcia z tymi dostępnymi na tym forum, oraz z informacjami z Sieci odnośnie prawidłowego kąta, też mi coś nie gra - powinno być 22 stopnie, jest ok. 12...

Czy ktoś się już z tym spotkał i wie jak to zwalczać? 100 zł mnie aż tak nie boli, więc mandat przyjmuję - nie chce mi się po sądach latać - ale mam wrażenie, że właśnie zostałem okradziony przez kogoś, kto ma mnie chronić...

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 2 Wrzesień 2012, 07:55   

Czyli wychodzi na to, że na maszcie siedzi Fotorapid C, a z trójnoga walą z CM'a.

Tak wygląda:



Wracając do postów przedmówcy...

Ater napisał/a:
Miałem miesiąc temu nieprzyjemność zostania sfotografowanym przez przenośny Fotorapid CM nr 069 należący do <SM> w Czaplinku. O fakcie tym dowiedziałem się po ok. 31 dniach, więc prewencyjnie to nie podziałało ani trochę.

Ustawowo mają na to 180 dni...

Straże miejskie/gminne zdjęcia robią przede wszystkim prewencyjnie. :lol:

Ater napisał/a:
Znaku <FR> też tam chyba nie ma, ale za to głowy już nie dam.

Ja myślę, że był...

Ater napisał/a:
Mam wrażenie, że ten radar nie tylko był schowany, ale stał krzywo, i to jest przyczyną. Jak porównuję kąt zdjęcia z tymi dostępnymi na tym forum, oraz z informacjami z Sieci odnośnie prawidłowego kąta, też mi coś nie gra - powinno być 22 stopnie, jest ok. 12...

Nieprawidłowy kąt może równie dobrze działać na korzyść kierującego...

Zeskanuj zdjęcie, zasłoń nr rejestracyjny, dane osobowe i wrzuć tutaj... popatrzymy i być może pomożemy wyciągnąć właściwe wnioski.
 
 
Ater
[Usunięty]

Ostrzeżeń: 22/5
Wysłany: 2 Wrzesień 2012, 11:46   

180 tak, czy nie - nie chodziło mi o to, że późno dostałem powiadomienie, tylko, że nie byłem świadom, że tam w ogóle był fotoradar. Z tego co wiem, prewencyjne działanie polega na tym, że w momencie przejazdu już się powinienem zastanawiać: "Cyknął, czy nie? Chorobcia, tam był fotoradar!"

Wiem, że <FR> jest za wlotem do Czaplinka od Wałcza (za miejscem, gdzie stawiają przenośny, nie przed - o dziwo) i wyznacza lokalizację stacjonarnego. Nie wiem jak to wygląda na Dąbrowskiego/7KPP, bo tam po prostu zwykle nie jeżdżę - normalnie biorę ścieżkę przez centrum, jadąc grzecznie 40-stką, gdyż niesamowicie nie lubię tego podwójnego skrzyżowania, które jest na tej "pseudo-obwodnicy". Jest niebezpieczne, a ja nie lubię kusić losu.

Odnośnie kąta, teraz mam nieco wątpliwości co do moich zarzutów, gdyż otrzymałem z innego źródła informację, że mógł być poprawny. Tylko dlaczego w takim razie mój samochód jest sfotografowany tak daleko po lewej, z kawałkiem innego auta po prawej, a nie - jak to normalnie bywało na zdjęciach, które widziałem - w centrum fotografii?

I ostateczna kwestia - co z tymi krzakami? :)

Moje zdjęcie:

SCN_0010_dp.jpg
Plik ściągnięto 465 raz(y) 153,74 KB


Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 2 Wrzesień 2012, 19:08   

Ater napisał/a:
I ostateczna kwestia - co z tymi krzakami? :)

Wyciąć :?: Czy nie :?: :o
 
 
andrzej59
Forum Lider


Dołączył: 22 Mar 2009
Pochwał: 314
Posty: 1488
Skąd: Kielce
Wysłany: 2 Wrzesień 2012, 23:33   

<FR> mają jeszcze opcję ustawiania odległości pomiaru, może to jest przyczyną takich różnic w odległościach.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 4 Wrzesień 2012, 17:20   

Na prośbę usera Ater post FEAR'a został wykasowany. Siłą rzeczy wycięte zostały także posty odnoszące się do postu FEAR'a.
 
 
andrzej59
Forum Lider


Dołączył: 22 Mar 2009
Pochwał: 314
Posty: 1488
Skąd: Kielce
Wysłany: 11 Sierpień 2013, 11:56   

Machliny, DW nr 163 (Czaplinek-Wałcz) - <SM> Czaplinek (niesprawdzone, ale mają najbliżej), ograniczenie (50) . Prawidłowe oznakowanie z obu stron. Fotorapid CM. Widok - jadąc od strony Czaplinka.

MACHLINY 001.jpg
Plik ściągnięto 247 raz(y) 496,34 KB

MACHLINY 002.jpg
Plik ściągnięto 242 raz(y) 493,73 KB


Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
andrzej59
Forum Lider


Dołączył: 22 Mar 2009
Pochwał: 314
Posty: 1488
Skąd: Kielce
Wysłany: 11 Sierpień 2013, 11:59   

Machliny - widok jadąc od strony Wałcza.

MACHLINY 003.jpg
Plik ściągnięto 199 raz(y) 496,7 KB

MACHLINY 005.jpg
Plik ściągnięto 187 raz(y) 494,35 KB


Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 3666
Posty: 9577
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 11 Sierpień 2013, 13:20   



Źródło: www.youtube.com

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
andrzej59
Forum Lider


Dołączył: 22 Mar 2009
Pochwał: 314
Posty: 1488
Skąd: Kielce
Wysłany: 11 Sierpień 2013, 13:38   

Czyli <SM> Czaplinek - strażnik ten sam, <FR> ten sam, obstawa ta sama.
 
 
autogaz1984 
500+


Dołączył: 02 Sty 2014
Pochwał: 1268
Ostrzeżeń: 1/5
Posty: 2469
Skąd: Toruń/Czernikowo/Lipno
Wysłany: 13 Czerwiec 2014, 18:47   



LINK

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Gm. Czaplinek - Fotoradar przenośny | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group