Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid d561581491685244dedad9ff876c3101 Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Gm. Nagłowice - Fotoradar przenośny
Autor Wiadomość
Max50
Forum Lider

Dołączył: 26 Mar 2007
Pochwał: 9
Posty: 179
Skąd: śląskie
Wysłany: 26 Październik 2009, 17:39   

Jaronowice /czy jakoś tak 175 km/ to wieś skażona :lol: A na CB... szkoda gadać, ogólna paranoja. Jadę rano, oglądam i sprawdzam dokładnie z użyciem techniki - zero. Odpowiadam gościowi na CB, że OK, a zaraz trzech mnie poprawia, że jest schowany, że nie zauważyłem, wieczorem to samo. Lepiej wiedzący i widzący poprawiają, że jest i "robi dzieci przez dotyk". :mrgreen:
Sam nie wiem czy to dobrze, czy źle, widząc Tiry jadące grzecznie, przez wioski (60) ? Ja więcej w tej wiosce nie będę odzywał się na CB.
 
 
Lolpress

Wysłany:    Laserów, radarów i fotoradarów na drogach przybywa, ale kierowcy wcale nie są bezbronni. Pomagają im https://antyradary24.wordpress.com - detektory, wykrywacze, laserowe jammery i inne ciekawe urządzenia.



 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1547
Posty: 31911
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 26 Październik 2009, 19:08   

Wiecie co jest najlepsze? Tam b. długo może być czysto... bo tamtejsza straż na szczęście dzierżawi...
 
 
andrzej59
Forum Lider


Dołączył: 22 Mar 2009
Pochwał: 314
Posty: 1488
Skąd: Kielce
Wysłany: 26 Październik 2009, 19:35   

To zależy jak stoją z planem. Chodzi o przetarg na 10 tyś. zdjęć w 2009r.

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1547
Posty: 31911
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 26 Październik 2009, 19:39   

Równie dobrze mogli normę wyrobić. Na moje oko 100 zdjęć na godzinę na takiej drodze to żaden problem...
 
 
phonemaniac
Videomaniac


Dołączył: 10 Paź 2008
Pochwał: 1316
Posty: 4394
Skąd: WKZ
Wysłany: 15 Listopad 2009, 11:09   

Cytat:
W Jaronowicach jeszcze tylko czasem zatrąbią

Mieszkańcy Jaronowic powoli odzyskują spokój. Coraz mniej kierowców przyłapanych w tej wsi przez fotoradar decyduje się na złośliwe szykany.

O niespotykanej sytuacji w Jaronowicach pisaliśmy miesiąc temu. W tej leżącej na ruchliwej trasie Kielce - Katowice wsi w gminie Nagłowice gminny fotoradar od czasu do czasu wyłapywał piratów drogowych. A odkąd posypały się pierwsze mandaty, i wieś, i samo urządzenie obrosły w legendę. Za fotoradar kierowcy brali anteny internetowe na balkonach mieszkańców, a w eterze CB-radia krążyły opowieści o urządzeniu ukrytym w ogródkach prywatnych domów, za kwiatkami czy na balkonie u sołtysa, choć sołtys balkonu nie ma. Mało tego. Ze złości za mandaty kierowcy szykanowali mieszkańców Jaronowic. Kierowcy tirów, przejeżdżając przez wieś, uporczywie trąbili, szczególnie nocami, a nawet wjeżdżali na posesje i ubliżali mieszkańcom.

Pomoc obiecał Tomasz Wydrzyński, szef policji w Jędrzejowie. Zapowiedział w "Gazecie", że nie zostawi mieszkańców z tym problemem, we wsi pojawią się patrole, a kierowcy, którzy bez powodu używają klaksonów, zostaną ukarani.

I słowa dotrzymał. Przez ostatni miesiąc do Jaronowic skierowano kilkadziesiąt patroli. - Z Nagłowic, łączone z naszym ruchem drogowym, byli też policjanci po cywilnemu. I nie spotkaliśmy się z przypadkami, żeby ktoś w tamtym terenie złośliwie trąbił. Być może po tekście w "Gazecie" do kierowców dotarło w końcu, że tego fotoradaru wcale tam nie ma - informuje Norbert Maj, naczelnik wydziału ruchu drogowego i prewencji Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie. - Wręczyliśmy natomiast kilkanaście mandatów za przekroczenie prędkości. Sytuacja się uspokoiła, nie mamy sygnałów od mieszkańców, by mieli kłopot z kierowcami - dodaje.

Potwierdza to Olga Pawłowska, sołtys Jaronowic. - Jest lepiej. Jeszcze tylko czasem zdarza się, że ktoś przejedzie i zatrąbi nad ranem czy późnym wieczorem, żeby nie można go było zidentyfikować. Ale staramy się tym nie przejmować. Mam nadzieję, że do większości kierowców dotarło, że my nie mamy nic wspólnego z tym fotoradarem - podkreśla.

LINK
 
 
 
spit
Forum Lider


Dołączył: 10 Paź 2009
Pochwał: 134
Posty: 583
Skąd: Kielce
Wysłany: 15 Listopad 2009, 20:15   

Cytat:
W Jaronowicach jeszcze tylko czasem zatrąbią

I słowa dotrzymał. Przez ostatni miesiąc do Jaronowic skierowano kilkadziesiąt patroli.

No i zgadza się, ostatnio za każdym razem jak jadę tą drogą stoją miśki na przystanku typowo prewencyjnie, zazwyczaj oparci o Kijankę bez suszarki. Fotoradar raczej zakończył swoja karierę, bo już dawno nic się nie działo.
 
 
 
pstryk
Forum Lider


Dołączył: 21 Mar 2009
Pochwał: 213
Posty: 724
Skąd: PL
Wysłany: 15 Listopad 2009, 22:04   

Ale popatrzcie jaką prewencję zrobił ten fotoradar :)
Każdy grzecznie pomyka, w graniach błędu.
Tyle, że mieszkańcy nasłuchali się klaksowów i zbędych komentarzy, ale to nasze społeczeństwo jest dziwne i cóż poradzić... :)
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1547
Posty: 31911
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 16 Listopad 2009, 09:16   

Natrzepali setki zdjęć przez przyciemnianą szybę lub zza krzaka (to moja hipoteza)... na moje oko z prewencją to nie miało nic wspólnego!

Mogli go postawić na widoku i potrzymać go tam przez kilka dni...
Kilku wariatów i tak by złapali, a efekt byłby zupełnie inny!
Przez własną głupotę i pazerność nadszarpnęli swój wizerunek i narazili na nieprzyjemności miejscową społeczność.
 
 
pstryk
Forum Lider


Dołączył: 21 Mar 2009
Pochwał: 213
Posty: 724
Skąd: PL
Wysłany: 16 Listopad 2009, 17:52   

Ale widzisz Piotrku... postawiony na widoku fotoradar jest czystą prewecją w momencie kiedy stoi - wtenczas każdy największy kozak z batem na dachu będzie jechał jak niewiniątko... fakt niektórzy np. jak zobaczą w danym miejscu przenośny fotoradar następnym razem będą tam jechać z wielką uwagą :)
A teraz pytając o drogę z Jędrzejowa do Zawiercia zazwyczaj pada odpowiedź, że czysto, ale uważaj, bo nie wiadomo, czy gdzieś tam na X kilometrze nie ma tego fotoradru - efekt: więkoszość pomyka w granicach błędu - ot cała prewencja... a i zagadką jest gdzie ten fotoradar jest/był, bo nikt go nie widział przecież :D
Szerokości, widoczności :)
 
 
phonemaniac
Videomaniac


Dołączył: 10 Paź 2008
Pochwał: 1316
Posty: 4394
Skąd: WKZ
Wysłany: 16 Listopad 2009, 18:33   

Ten fotoradar można zaliczyć do gatunku świata pszczółki Mai :P

Cytat:
Jest gdzieś, lecz nie wiadomo gdzie...

:P :P
 
 
 
andrzej59
Forum Lider


Dołączył: 22 Mar 2009
Pochwał: 314
Posty: 1488
Skąd: Kielce
Wysłany: 16 Listopad 2009, 18:48   

phonemaniac napisał/a:
Cytat:
Jest gdzieś, lecz nie wiadomo gdzie...

:P :P


No nie zupełnie. Na podstawie zdjęć i opisów miejsca ustawienia FR zostały dość precyzyjnie ustalone (patrz zdjęcia kilkanaście postów wyżej)
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1547
Posty: 31911
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 16 Listopad 2009, 18:50   

pstryk napisał/a:
Ale widzisz Piotrku... postawiony na widoku fotoradar jest czystą prewecją w momencie kiedy stoi - wtenczas każdy największy kozak z batem na dachu będzie jechał jak niewiniątko... fakt niektórzy np. jak zobaczą w danym miejscu przenośny fotoradar następnym razem będą tam jechać z wielką uwagą :)
A teraz pytając o drogę z Jędrzejowa do Zawiercia zazwyczaj pada odpowiedź, że czysto, ale uważaj, bo nie wiadomo, czy gdzieś tam na X kilometrze nie ma tego fotoradru - efekt: więkoszość pomyka w granicach błędu - ot cała prewencja... a i zagadką jest gdzie ten fotoradar jest/był, bo nikt go nie widział przecież :D
Szerokości, widoczności :)

A co stoi na przeszkodzie żeby tam stali b. często?
Wariatów i tak wyłapią! Mało to razy we Wrocławiu Skoda stała jak na patelni, a wiara jak jechała tak jechała...
I co? Powiesz strażnikowi we Wrocławiu, że w kulki leci? Nie! Bo próg przywoity, a i każdy ma szansę wyhamować. Ci co nie chcą to płacą!
 
 
Riad
Dziędobry!

Dołączył: 17 Lis 2009
Pochwał: 1
Posty: 5
Wysłany: 17 Listopad 2009, 18:02   

A powiedzcie koledzy czy nie macie wrażenia, że fotek zawyża wartość, Ja stawałem w Hubertusie na obiadek i koło fotki miałem max. 55-60 na godzinę, a dostałem fotę za (87) na godzinę, czy ktoś miał taki problem?
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1547
Posty: 31911
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 17 Listopad 2009, 18:09   

Nie ma szans. Legalizuje je Główny Urząd Miar i Wag, który zakłada plomby.

Błąd pomiaru może się zdarzyć, ale w przypadku osobówki jest to nie do udowodnienia.

Raz kierowca Stara wygrał proces, bo biegły stwierdził, że jego auto nie mogło osiągnąć wyniku podanego przez urządzenie...
 
 
Riad
Dziędobry!

Dołączył: 17 Lis 2009
Pochwał: 1
Posty: 5
Wysłany: 17 Listopad 2009, 18:34   

Dziwne, czytałem kiedyś artykuł o tym, że takie urządzenie musi stać pod odpowiednim kątem do jezdni, nie wiem ile w tym prawdy, ale podobno zły kąt przekłamuje.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Gm. Nagłowice - Fotoradar przenośny | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group