Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid b5e2572b5573721912fc75fcd8f3df0e Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Gm. Nowy Tomyśl - Fotoradary stacjonarne
Autor Wiadomość
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1549
Posty: 31913
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 5 Styczeń 2013, 18:26   

ciekawy_nt napisał/a:
Mam pytanie, jak to jest, czy znaki muszą być odsłonięte jak fotoradar jest czynny?

Tak. Jeśli znak był zasłonięty, fotka winna trafić do kosza, a kierujący powinien zostać co najwyżej pouczony.
 
 
Automobil

Wysłany:    A może to Cię zainteresuje



 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 3687
Posty: 9606
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 17 Styczeń 2013, 14:09   

Cytat:
Straż miejska zasłania znaki. Bo ma jeden fotoradar na pięć puszek...

Straż miejska w Nowym Tomyślu "ubiera" w niebieskie plandeki znaki "kontrola prędkości" na trasie do Wolsztyna. Powód: przepisy zabraniają stawiania znaku w miejscach, gdzie zamiast fotoradaru jest tylko pusta skrzynka. A miejscowi strażnicy mają tylko jeden fotoradar, który naprzemiennie wkładają do jednej z pięciu puszek.

- Te plandeki z kłódkami kosztowały nas ok. 1600 zł. Gdybyśmy ich nie zakupili, musielibyśmy demontować w sumie 8 znaków ostrzegawczych, za każdym razem, gdy zmieniamy lokalizację fotoradaru. Byłoby to nieekonomiczne. A tak zakładamy plandeki i nie ma problemu - mówi Arkadiusz Wieczorek, komendant straży miejskiej w Nowym Tomyślu.

Ale problem jest, bo z zakrycia znaków wcale nie cieszą się mieszkańcy miejscowości przy trasie na Wolsztyn. - Wcześniej przynajmniej był jakiś straszak na przekraczających prędkość. A tak, hulaj dusza. Tu są szkoły, przedszkola, dzieci. Może dojść do tragedii, zwłaszcza gdy nikt nie będzie respektował ograniczenia do 40 km/godz., skoro będzie wiedział, że nikt go nie skontroluje - mówią.

Ze zdaniem mieszkańców zgadza się komendant: - To jest trasa, którą często wykorzystują samochody ciężarowe, by ominąć system Via Toll. Także osobówki objeżdżają trasą na Wolsztyn płatną autostradą A2. Nasz jedyny fotoradar liczy, ile samochodów przejechało - bywało, że nawet 6 tys. w ciągu kilku godzin. Więc te puste puszki miały swoje uzasadnienie. Były ustawione po konsultacjach z policją i przede wszystkim na wniosek mieszkańców.

- Fotoradary i kontrole są konieczne. Ale absurdem jest konieczność informowania o nich kierowców. Oni powinni respektować zwykłe znaki pojawiające się na trasie - ograniczenia prędkości, obszar zabudowany. Wtedy nie byłoby obawy o mandat - kwituje szef nowotomyskiej straży miejskiej.


Źródło: www.wiadomosci.gazeta.pl
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1549
Posty: 31913
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 17 Styczeń 2013, 14:28   

:facepalm:
 
 
inżynier
Forum Lider

Dołączył: 21 Cze 2012
Pochwał: 282
Posty: 666
Skąd: WPI/SK/RZ
Wysłany: 17 Luty 2013, 11:02   

Jeżeli znak jest odsłonięty, znaczy fotoradar aktywny. Znak zasłonięty - można lecieć.
Takie newsy cały czas krążą po #19.
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 3687
Posty: 9606
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 29 Maj 2013, 20:52   

Cytat:
Już nie będzie bata na piratów?

Z czterech z pięciu wsi w gminie Nowy Tomyśl niedługo znikną fotoradary. Nowy pomysł Ministerstwa Transportu wydaje się być „strzałem w stopę”, w walce z piratami drogowymi.

W myśl rozporządzenia, w każdym słupie fotoradarowym, który się w danym miejscu znajduje, ma być działające urządzenie pomiarowe. Co to oznacza dla gminy Nowy Tomyśl? Likwidację aż czterech, z pięciu miejsc pomiarowych.

- Dotychczas same znaki o fotoradarze powodowały, że większość kierowców ściągała nogę z gazu. Najpierw w myśl przepisów kazano absurdalnie zasłaniać znaki tam, gdzie akurat słup nie był załadowany, a teraz nakazują całkowite usunięcie słupów. Przez naszą wieś codziennie jeździ bardzo dużo samochodów (około 7000 na dobę, dane z 2010 roku – przyp. red.). Wcześniej sam znak, czy słup były naturalnym hamulcem dla kierowców. Teraz, jeśli słupy znikną, to już w ogóle zrobi się niebezpiecznie. Kiepska sprawa – powiedział nam sołtys Bukowca Lech Drążkowiak.

Gmina Nowy Tomyśl posiada tylko jedno urządzenie, które dotychczas, co kilka tygodni było wsadzane do innego słupa.

- Teraz będziemy musieli zainstalować urządzenie w stały punkt, a pozostałe zlikwidować – opowiada nam komendant nowotomyskiej Straży Miejskiej, Arkadiusz Wieczorek. – Najprawdopodobniej radar znajdzie się w Sękowie. Dlaczego tam? Przeprowadziliśmy audyt, który wykazał, że właśnie w tej miejscowości, w ostatnich trzech latach dochodziło do największej liczby wypadków. Ponadto ruch tam jest spory (ok. 10 – 12 tysięcy aut na dobę), są przejścia dla pieszych, blisko domostwa i dość wąsko. Prócz audytu sprawę bezpieczeństwa ruchu analizowaliśmy wraz z policją. Wiele na to wskazuje, że to właśnie w Sękowie na stałe zostanie postawiony fotoradar – dodaje komendant.

Od momentu kupna fotoradaru i ustawienia masztów, liczba drogowych wykroczeń popełnianych przez kierowców sukcesywnie spadała. Dla porównania w 2010 strażnicy odnotowali 2397 wykroczeń, natomiast w 2012 już tylko 1574.

Gmina Nowy Tomyśl zapewnia, że nigdy nie traktowała fotoradaru, jak maszynki do zarabiania pieniędzy. W 2011 i 2012 roku wpływy głównie z mandatów wystawionych na podstawie zdjęć zrobionych przez fotoradar wynosiły niecałe 200 tysięcy złotych rocznie.

Źródło: www.opalenica.naszemiasto.pl
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 3687
Posty: 9606
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 23 Styczeń 2014, 17:49   



Źródło: www.youtube.com
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1549
Posty: 31913
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 23 Styczeń 2014, 19:29   

Myślałem, że maszt też będzie ofoliowany. Głupota. Nie ma znaku? Kierowco, pomykaj!
Jeśli już <SM> / <SG> muszą korzystać z fotoradarów, to niech korzystają tylko z masztów. Wówczas nie dochodziłoby do patologii, którą znamy z zagłębia fotoradarowego.
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1549
Posty: 31913
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 3 Luty 2014, 10:08   

Iron Duke, napisz proszę co tam ciekawego słychać w temacie fotoradarów stacjonarnych? Nadal wszystkie funkcjonują? Z artykułów wynika, że jeden maszt jest na chodzie, a pozostałe są ofoliowane (maszt i znak D-51). Który "chodzi"? <SM> rotuje wkładem, czy cały czas jest status quo?
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1549
Posty: 31913
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 3 Luty 2014, 14:47   

Boruja Kościelna.

Boruja Kościelna (1).JPG
Plik ściągnięto 86 raz(y) 1,09 MB

Boruja Kościelna (2).JPG
Plik ściągnięto 87 raz(y) 1,07 MB

 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1549
Posty: 31913
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 3 Luty 2014, 14:47   

Jastrzębsko Stare:

Jastrzębsko Stare (1).JPG
Plik ściągnięto 88 raz(y) 1,29 MB

Jastrzębsko Stare (2).JPG
Plik ściągnięto 89 raz(y) 1,11 MB

 
 
brem 
Dziędobry!

Dołączył: 07 Kwi 2014
Posty: 2
Skąd: ZG
Wysłany: 7 Kwiecień 2014, 01:35   

Witam.

Miałem podobną sytuację, o której wspomniał ciekawy_nt. Przytrafiło mi się zdarzenie w listopadzie 2012, że zostałem pstryknięty w Sękowie przez fotoradar stacjonarny, gdy znak informujący o tych urządzeniach był zasłonięty czymś niebieskim chyba. Niestety nie zrobiłem zdjęcia. :sad: Odwoływałem się dwa razy, że znak był niewidoczny, ale teraz mam wezwanie do Sądu w Nowy Tomyślu na 14 kwietnia. Czy ktoś mógłby mi użyczyć zdjęcia zasłoniętej tablicy w tym Sękowie albo chociaż jednej z tych czterech? Mieszkam w Zielonej Górze i trudno mi zebrać dowód niefrasobliwości <SM> z Nowego Tomyśla. Zawsze płacę mandaty jak łapią mnie zgodnie z regułami gry, ale tu było niezłe przegięcie.
Z góry dziękuję.
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1549
Posty: 31913
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 7 Kwiecień 2014, 10:03   

Ciężko będzie cokolwiek ugrać bez zdjęcia. Bo przesłuchany w charakterze świadka do sprawy strażnik zapewne zezna (pod odpowiedzialnością karną za składanie fałszywych zeznań), że znak był widoczny! Gdybyś miał fotkę z widoczną datą/godziną, mógłbyś powalczyć z nimi jak równy z równym. A tak, lipa! Choć, z drugiej strony, ktoś mi kiedyś powiedział, że do Sądu nie idzie się po sprawiedliwość, tylko po wyrok, więc wcale nie jest wykluczona Twoja wygrana. :D

Drogi ustawodawco, zobacz coś żeś uczynił! :facepalm: brem przekroczył prędkość. Przekroczenie to udokumentowało zalegalizowane urządzenie pomiarowe, zakupione za niemałe pieniądze m.in. z podatków moich. I co? W każdym cywilizowanym kraju obywatel dostaje pokutę i jedynie co, to może zapytać, dlaczego tak dużo. A u Nas? Pojawiają się kwestie znaków drogowych, zatwierdzonych grafików... a Ty drogi ustawodawco i tak masz immunitet, więc co Ciebie to... :facepalm:

Cytując klasyka:



A kiedy już "immumided" wygaśnie...

Cytat:
Były wiceszef MSW zatrzymany przez policję. Padły strzały

Obława za byłym wiceministrem w rządzie Prawa i Sprawiedliwości. Zbigniew R. został zatrzymany w Wielkopolsce, w okolicach miejscowości Bolewicko. Miał po pijanemu prowadzić samochód i strzelać z ostrej amunicji.


- W niedzielę ok. godziny 21 dyżurny z Nowego Tomyśla otrzymał zgłoszenie, że w okolicy Chrośnicy kierowca BMW zablokował drogę osobowemu volkswagenowi i zaczął strzelać z pistoletu. Na miejsce natychmiast wysłano patrole policji - informuje WP.PL rzecznik prasowy wielkopolskiej policji podinsp. Andrzej Borowiak.

Jak dodał rzecznik, funkcjonariusze namierzyli podejrzany pojazd w okolicy miejscowości Bolewicko. Mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany. Zabezpieczony przy nim broń palną wraz z amunicją, na którą miał pozwolenie.

- Wstępne badanie alkomatem wykazało u Zbigniewa R. 1,64 promila alkoholu we krwi. Mężczyzna trafił do policyjnej izby zatrzymań. Gdy wytrzeźwieje, zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty - relacjonuje podinsp. Andrzej Borowiak.

Jak ustaliło Radio Merkury, były wiceszef MSWiA wracał do domu autem po mocno zakrapianej imprezie.

Zbigniew R. był zastępcą ministra spraw wewnętrznych i administracji w rządzie Jarosława Kaczyńskiego.

Link
 
 
brem 
Dziędobry!

Dołączył: 07 Kwi 2014
Posty: 2
Skąd: ZG
Wysłany: 16 Kwiecień 2014, 12:25   

Witam.

Opiszę zakończenie sprawy. Zjawiłem się w sądzie w Nowym Tomyślu. W trakcie wyjaśnień z bardzo życiowym sędzią napomknął mi, że raczej nie warto się znowu odwoływać i walczyć ze strażą, bo wynik końcowy będzie wątpliwy (żaden się nie przyzna, że zapomniał odsłonić tablicę). Z racji tego, że nie mam zdjęcia lub filmiku, przyznałem mu rację, a on oznajmił, że orientuje się dobrze w grząskim temacie strażników i z grzywny 800zł zjechał na 150zł. :smile: Potargowałem się jeszcze, bo status niski, pytali się, jakie auto i zarobki no i przy 100zł poddałem się karze. Dochodzą koszty procesu i paliwo, więc pod 300zł wyszło. W porównaniu do mandatu 200 trochę więcej, ale przynajmniej powalczyłem z dziadami ile mogłem.
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1549
Posty: 31913
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 17 Kwiecień 2014, 10:11   

Zapomniałeś o swoim czasie, a to chyba jest najcenniejsze. Moje przypuszczenia się potwierdziły. W takiej sytuacji lepiej jest przyjąć mandat, tym bardziej, że nie był on z najwyższej półki.
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 3687
Posty: 9606
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 24 Maj 2014, 18:53   

Cytat:
Ogłoszenie z dnia 2014-05-22

Nowy Tomyśl: Zakup i montaż wyposażenia masztów fotoradarowych na terenie gminy Nowy Tomyśl

Numer ogłoszenia: 172830 - 2014; data zamieszczenia: 22.05.2014
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - usługi

Zamieszczanie ogłoszenia: obowiązkowe.
Ogłoszenie dotyczy: zamówienia publicznego.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I. 1) NAZWA I ADRES: Urząd Miejski, ul. Poznańska 33, 64-300 Nowy Tomyśl, woj. wielkopolskie, tel. 061 4426600, 4426641, faks 061 4422754.
Adres strony internetowej zamawiającego: www.nowytomysl.pl - BIP - przetargi - ogłoszenia o przetargach - SPE 0514A
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Administracja samorządowa.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Zakup i montaż wyposażenia masztów fotoradarowych na terenie gminy Nowy Tomyśl.
II.1.2) Rodzaj zamówienia: usługi.
II.1.4) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia: W zakres prac wchodzi wykonanie:
1) Zakup i montaż wyposażenia masztów fotoradarowych na terenie gminy Nowy Tomyśl w następującym zakresie:
- zakup wyposażenia masztów fotoradarowych wieżowych typu HITAUER - 4 szt,
Powyższy sprzęt musi posiadać aktualne świadectwa legalizacji zgodne z
Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 09 listopada 2007 r. W sprawie
wymagań, którym powinny odpowiadać przyrządy do pomiaru prędkości
pojazdów w ruchu drogowym, oraz szczegółowego zakresu badań i sprawdzeń
wykonywanych podczas prawnej kontroli metrologicznej tych przyrządów
pomiarowych - Dz. U. z 2007, Nr 225, poz. 1663,
Urządzenia rejestrujące muszą spełniać wszystkie wymagania określone w ustawie
z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym - Dz. U. z 2012r., poz. 1137,
- montaż w/w wyposażenia w masztach fotoradarowych wieżowych typu
HITAUER - 4 szt,
- malowanie lub oklejenie masztów fotoradarowych wieżowych typu HITAUER
- 5 szt (zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 03 lipca 2003 r.
W sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz
urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach -
Dz. U. z dnia 23 grudnia 2003 r. Nr 220, poz. 2181)

Źródło: www.przetargi.egospodarka.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Gm. Nowy Tomyśl - Fotoradary stacjonarne | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group