Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid f5e04a3b4317746ce9ec962c7425236a Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Radary, fotoradary, lidary i videorejestratory ogólnie - Nowe 'modele' skrzynek
Autor Wiadomość
miras
Dziędobry!


Dołączył: 29 Paź 2007
Pochwał: 3
Posty: 46
Skąd: Zielono-Biały Radom
Wysłany: 4 Sierpień 2009, 22:42   Nowe 'modele' skrzynek

Dowiedziałem się o nowym modelu skrzynek, który zafundowano nam w okolicach Radomia...





Patrząc na nią z boku czy z przodu, można by się nawet pomylić...



Za to widok z tyłu rozwiewa wszelkie wątpliwości...
A ta atrakcja stoi w miejscowości Grabowa na drodze nr 740 Radom-Potworów.
 
 
Automobil

Wysłany:    A może to Cię zainteresuje



 
 
 
wksek 
Forum Lider


Dołączył: 26 Lut 2009
Pochwał: 284
Posty: 2543
Skąd: Wrocław
Wysłany: 4 Sierpień 2009, 22:50   

Swego czasu obiło mi się o uszy, że mają zacząć stawiać słupy w kolorach rzucających się w oczy (w tym wypadku czerwony pięknie kontrastuje z pozostałymi kolorami) także chyba nie były to słowa rzucone na wiatr.
 
 
 
miras
Dziędobry!


Dołączył: 29 Paź 2007
Pochwał: 3
Posty: 46
Skąd: Zielono-Biały Radom
Wysłany: 4 Sierpień 2009, 22:51   

Kolejna podobna skrzyneczka stoi kilkanaście kilometrów dalej, na wjeździe od strony Tomaszowa Maz. do miejscowości Łojków przy drodze K-48. Tu postarali się troszkę bardziej...





I obiektyw ma jak trzeba... :D



Nawet zamek w skrzynce...
Na CB radio kierowcy mówili, że to aktywna skrzynka, ale jak jest naprawdę?
 
 
 
miras
Dziędobry!


Dołączył: 29 Paź 2007
Pochwał: 3
Posty: 46
Skąd: Zielono-Biały Radom
Wysłany: 4 Sierpień 2009, 22:55   

Swoją drogą ten człowiek, który pozwolił żeby mu w Łojkowie na posesji skrzynkę ustawili musi nie mieć sumienia...
 
 
 
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 4 Sierpień 2009, 23:09   

Pięknie namalowany przepust dla wiązki radaru. Przypomina mi wąsy Groucho Marx'a. On podobno malował je pastą do butów :)))
 
 
miras
Dziędobry!


Dołączył: 29 Paź 2007
Pochwał: 3
Posty: 46
Skąd: Zielono-Biały Radom
Wysłany: 4 Sierpień 2009, 23:29   

wksek napisał/a:
Swego czasu obiło mi się o uszy, że mają zacząć stawiać słupy w kolorach rzucających się w oczy (w tym wypadku czerwony pięknie kontrastuje z pozostałymi kolorami) także chyba nie były to słowa rzucone na wiatr.

W okolicach mojego miasta wszystkie skrzynki są jaskrawo pomalowane. Inna sprawa, że większość z nich z daleka da się odróżnić. Atrapy wyglądają jak by je skacowany kowal robił... :D :D
 
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1549
Posty: 31913
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 5 Sierpień 2009, 08:19   

Gdyby nie ten napis znaki.pl, to oceniając ją zdaleka można się naprawdę pomylić...

miras napisał/a:
Swoją drogą ten człowiek, który pozwolił żeby mu w Łojkowie na posesji skrzynkę ustawili musi nie mieć sumienia...

Mieszkańcom wcale się nie dziwię, że chcą aby pod ich oknami kierowcy jeździli wolniej...
 
 
hellypton
Zaczyna kumać

Dołączył: 27 Lut 2009
Pochwał: 52
Posty: 102
Skąd: Dysk lokalny C
Wysłany: 5 Sierpień 2009, 12:48   

Ja jestem za tym żeby prawdziwe FR tak właśnie były oznaczane - widoczne z daleka, może nawet malowane farbą odblaskową. Kierowca wtedy zwolni wcześniej (i o to chodzi), a nie z piskiem powodując kolizję/wypadek albo przeleci 120km/h. Co z tego, że mu zrobią fotkę jak i tak przejedzie za szybko i może zabić, uszkodzić.
Ale wiadomo, w ten sposób poprawiłoby się bezpieczeństwo, a nie bezpieczeństwo finansowe...
 
 
miras
Dziędobry!


Dołączył: 29 Paź 2007
Pochwał: 3
Posty: 46
Skąd: Zielono-Biały Radom
Wysłany: 5 Sierpień 2009, 13:53   

A nie łatwiej i bezpieczniej było by jeździć W MIARĘ przepisowo? Nie mam tu na myśli jechania (50) na dwupasmówce z dala od zabudowań, ale np. poza terenem zabudowanym nie 150-180 jak niektórzy potrafią, a powiedzmy setką? Wtedy problem się sam rozwiąże. Nie trzeba będzie gwałtownie hamować przed fotoradarem czy suszarką...
 
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1549
Posty: 31913
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 5 Sierpień 2009, 14:13   

Miras, masz rację...

Ale...

Jeżdżąc po drogach made in Germany polatam sobie autostradami z prędkością zalecaną wedle własnego widzi mi się...to potem na drogach lokalnych mogę sobie spokojnie jechać...
A Polak...który ma 200 koni pod maską nie ma gdzie się wyszaleć, to lata nam z takimi prędkościami pod oknami...

Ponadto, kary wymierzane przez służby są po prostu śmieszne...
Pojedź w Skandynawii (180) na (90) ...to Cię do paki zamkną!

Wczoraj w Trójce wypowiadał się zawodowy kierowca Tira, który lata po Skandynawii. Jechał (37) na ogr. (30) . Dostał za to 3 pkt. Tam jest limit 12 pkt. (!!!), a kasują się dop. po 3 latach. Raz w miesiącu jego pracodowaca sprawdza jego stan punktów. Wiesz co będzie, jak uzbiera 6 punktów? Wyleją go z pracy!
 
 
BluesWings
Gość
Ostrzeżeń: 22/5
Wysłany: 5 Sierpień 2009, 14:21   

Heh,

Ty Skandynawię do Polski porównywać chcesz?
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1549
Posty: 31913
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 5 Sierpień 2009, 14:22   

A co, zły przykład? Mam tylko na myśli kary!
 
 
phonemaniac
Videomaniac


Dołączył: 10 Paź 2008
Pochwał: 1316
Posty: 4394
Skąd: WKZ
Wysłany: 5 Sierpień 2009, 14:28   

Podobnie jest w USA - wg opowiadań rodzinki - max. 12 pktów i do tego jak złapiesz odpowiednią ilość pktów to ci zniżki na ubezpieczenie samochodu zabierają.
 
 
 
miras
Dziędobry!


Dołączył: 29 Paź 2007
Pochwał: 3
Posty: 46
Skąd: Zielono-Biały Radom
Wysłany: 5 Sierpień 2009, 16:16   

piotreg napisał/a:
A co, zły przykład? Mam tylko na myśli kary!

Podobnie jest bodajże w Finlandii - tam mandaty naliczane są wg zarobków. Kilka lat temu głośna była sprawa jak prezes, czy ktoś z zarządu jednej z firm produkujących telefony komórkowe (nie użyję nazwy, bo była by to reklama, ale i tak wszyscy wiedzą o jaką firmę chodzi) został złapany przez Policję na znacznym przekroczeniu dozwolonej szybkości i zarobił jakąś kosmiczną kwotę mandatu (nie pamiętam szczegółów, ale było to kilka lub kilkanaście tysięcy euro). I moim zdaniem takie karanie u nas może by poskutkowało. Taryfikator jednak nie traktuje wszystkich równo: kwota mandatu choćby nawet 300 (czyli przekroczenie o około 40km/h) złotych dla przeciętnego Kowalskiego jest często 1/4 jego pensji. Dla wielu piratów trzy stówki to drobiazg. Byłby tylko jeden mały kłopot w Polsce. Jak zaczętoby mandaty naliczać wg zarobków, to okazałoby się, że nawet ministrowie zarabiają 1200 złotych brutto :D
 
 
 
kalex
Jajcarz

Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 127
Posty: 1223
Skąd: Wrocław
Wysłany: 5 Sierpień 2009, 17:47   

Kary są jak najbardziej współmierne do polskich realiów finansowych. Niewiem czego wy chcecie - mandatów po 5000 zł, w sytuacji gdzie gminy hurtem kupują FR, bo staje się to niezłym źródłem dochodów. Pozatym każdy rozsądny wie, że są miejsca niebezpieczne i tam jedziemy wolniej(co nie znaczy 40), a są miejsca gdzie jedziemy szybciej.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Radary, fotoradary, lidary i videorejestratory ogólnie - Nowe 'modele' skrzynek | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group