Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid a2c96d6cf03f24f94a35af89d3d6ab33 Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: delpiero
20 Sierpień 2011, 05:41
Gm. Kęsowo - Żalno - DW nr 240 (Chojnice - Tuchola)
Autor Wiadomość
phonemaniac
Videomaniac


Dołączył: 10 Paź 2008
Pochwał: 1316
Posty: 4393
Skąd: WKZ
Wysłany: 6 Wrzesień 2013, 06:20   

Ale w artykule jest mowa o mandatach z fotoradarów od GITD, a nie od <SM> lub <SG> .
 
 
Serwisant

Wysłany:    https://grupadbk.com/uslugi/serwis-pojazdow/



 
 
 
andrzej59
Forum Lider


Dołączył: 22 Mar 2009
Pochwał: 314
Posty: 1488
Skąd: Kielce
Wysłany: 6 Wrzesień 2013, 06:21   

To nie rób nic (czekaj na rozwój wypadków) - w najgorszym przypadku będzie sąd = kara powiększona o koszty sądowe.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 6 Wrzesień 2013, 13:21   

BoSsSman napisał/a:
I bądź tu teraz człowieku mądry, co robić... ehhhh.
Ciekawe, czy tamten portal jest wiarygodny itp.?

Pamiętaj, że tą samą sprawę dwa różne sądy mogą inaczej rozpoznać...
 
 
BoSsSman 
Dziędobry!

Dołączył: 02 Wrz 2013
Posty: 7
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 6 Wrzesień 2013, 21:36   

No to też jest prawda... Cóż, zawiniłem, to trza płacić. :grin: Napiszę do nich podanie, żeby mi zeszli z tej kwoty i do tego na rozbili raty, jakoś to chyba będzie. :D Cóż, pierwszy mandat w końcu się trafił, od 8 lat... :twisted: Dzięki Wam za odpowiedzi. Szerokości ;)
 
 
zaq 
Dziędobry!

Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 1
Skąd: Kęsowo pierdowo żygowo
Wysłany: 20 Wrzesień 2013, 11:30   

Moja ulubiona gminna, moi ulubieni strażnicy Teksasu, "miszcze" fotoradarów, strażnicy bezpieczeństwa, spełnieni życiowo. Gorąco polecam lekturę artykułu zamieszczonego w Tygodniku Tucholskim:

Cytat:
Komendant straży gminnej zawieszony w obowiązkach

Gdańska prokuratura uważa, że jedna z osób, której umożliwiono zdawanie egzaminu na strażnika bez uprzedniego przebycia obowiązkowych szkoleń i praktyk to wójt gminy Kęsowo.



W dzisiejszym papierowym wydaniu TT piszemy o komendancie kęsowskiej straży gminnej. Komendanta zawiesił w obowiązkach wójt gminy Kęsowo Radosław Januszewski. Dzisiejsza "Gazeta Wyborcza" jako pierwsza opublikowała natomiast informację, że w sprawie egzaminów na strażników pojawia się również właśnie wójt.

Potwierdziliśmy te doniesienia w Prokuraturze Okręgowej w Gdańsku. Według śledczych jedną z osób, której dotyczyło poświadczenie nieprawdy w protokole z egzaminu był właśnie Januszewski.

- To jedna z osób, której umożliwiono zdawanie egzaminu bez uprzedniego przebycia obowiązkowych szkoleń i praktyk. Po prostu potwierdzono, że te szkolenia i praktyki się odbyły. Nie oznacza to jednak podstaw do jakichkolwiek dalszych kroków prawnych wobec tej osoby poza jej przesłuchaniem i złożeniem przez nią wyjaśnień. Postępowanie nasze zostało już zakończone. W jego wyniku aktem oskarżenia zostały objęte dwie osoby. W tym gronie nie ma wójta gminy Kęsowo - mówi Grażyna Wawryniuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Z wójtem nie udało nam się na razie skontaktować - przebywa do poniedziałku na urlopie.

Do tematu będziemy wracać na bieżąco.

Link

Brawo <SG> Kęsowo! Tak trzymać!!!
 
 
sibista
Dziędobry!

Dołączył: 07 Maj 2010
Pochwał: 10
Posty: 34
Skąd: Gmina Tuchola
Wysłany: 23 Wrzesień 2013, 18:42   

Mało tego :evil:

Cytat:
Wójt Kęsowa: Nie muszę się tłumaczyć, powinienem dostać medal

- Kurs na strażnika gminnego zrobiłem prywatnie, za własne pieniądze i nie muszę się z tego tłumaczyć - mówi Radosław Januszewski, wójt Kęsowa.

Fakt poświadcza Prokuratura Okręgowa w Gdańsku, która badała nieprawidłowości w funkcjonowaniu ośrodka szkolącego i egzaminującego kandydatów na strażników. Według śledczych, wójt był wśród osób, które dopuszczono do egzaminu bez zaliczenia obowiązkowych zajęć praktycznych i teoretycznych. Nie postawiła włodarzowi żadnych zarzutów z tego tytułu. Radosław Januszewski uważa, że to najlepszy dowód na to, że wszytko jest w porządku.

Ja nie rozumiem tego, ja powinienem jeszcze medal za to dostać i pochwałę. Że wójt poszerzył swoją wiedzę za swoje pieniądze - mów wójt Radosław Januszewski.

Ta sprawa to tylko jeden z wątków, które były przedmiotem zainteresowania CBA. Przypomnijmy, że na skutek prowadzonego przez tę służbę śledztwa zarzut poświadczenia nieprawdy postawiono komendantowi Straży Gminnej w Kęsowie Tomaszowi Stoltmannowi. Komendant egzaminował kandydatów na strażników. Miał zaświadczyć, że dwie osoby starające się o uprawnienia strażników, były pracownikami jednostki w Kęsowie. Ta sprawa nie ma związku z wójtem Kęsowa. Komendant tłumaczy, że chodziło o stażystów i że to zwykłe nieporozumienie, a nie poświadczenie nieprawdy. Oskarżająca go prokuratura wnioskuje w sądzie o warunkowe umorzenie sprawy.

Link

:facepalm:

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 24 Wrzesień 2013, 13:55   

Cytat:
Komendant zawieszony w obowiązkach



Prokuratura Okręgowa w Gdańsku skierowała przeciwko Tomaszowi S. akt oskarżenia. Zarzuca mu poświadczenie nieprawdy w dokumencie wystawionym przez gdańską komisję egzaminującą kandydatów na strażników.


Tomasz S. był jej członkiem. Mówi rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk:
- Poświadczył nieprawdę co do okoliczności mających znaczenie prawne w protokole z egzaminu końcowego, w którym ujęty został zapis, że dwie osoby są zatrudnione w straży gminnej, pomimo, że jako komendant wiedział, że takie osoby nie były w tej jednostce zatrudnione. W tym zakresie poświadczył nieprawdę.

Jak udało się nam ustalić, o uprawnienia strażnika gminnego przed gdańską komisją ubiegał się też zwierzchnik Tomasza S. wójt Kęsowa Radosław Januszewski.

Komendant Straży Gminnej w Kęsowie Tomasz S. zawieszony w pełnieniu obowiązków służbowych.

Nie pojawi się w swoim gabinecie do czasu sądowego rozstrzygnięcia zarzutów stawianych mu przez Prokuraturę Okręgową w Gdańsku. Mówi sekretarz gminy Kęsowo Adam Jakubczyk:
Przyszła informacja do nas z prokuratury, że jest postępowanie, więc zgodnie z Ustawą o strażach gminnych trzeba tego strażnika zawiesić. Wiemy, że tam dziesiątego ma być pierwsze posiedzenie sądu w tej sprawie.

Komendant jest oskarżony o poświadczenie nieprawdy w protokole komisji egzaminującej kandydatów na strażników. Według śledczych skłamał co do dwóch osób. Prokuratura Okręgowa we wniosku przesłanym do sądu proponuje warunkowe umorzenie kary wobec Tomasza S.

- Jeśli sąd przystanie na tę propozycję, komendant wróci do pracy - mówi Radiu Weekend Adam Jakubczyk.

Tomasz S., komendant Straży Gminnej w Kęsowie, jest spokojny o sądowe postępowanie dotyczące jego osoby.

- Wytłumaczyłem wszystko prokuratorowi. Moim zdaniem można tu mówić o zwykłej pomyłce - mówi Radiu Weekend.

- Zarzut dotyczy dwóch osób, które w Straży Gminnej w Kęsowie odbywały praktyki przed przystąpieniem do egzaminu, a konkretnie dotyczy protokołu z egzaminu. W tym protokole znalazł się zapis wg prokuratury, że te dwie osoby były zatrudnione w straży. Według mnie jest to zapis, że one odbywały praktyki i tu jest cała różnica zdań między prokuraturą a mną. Mój udział w protokole to był po prostu podpis.

Link

PS. Ktoś rozpoznaje miejscówkę ze zdjęcia?

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
andrzej59
Forum Lider


Dołączył: 22 Mar 2009
Pochwał: 314
Posty: 1488
Skąd: Kielce
Wysłany: 24 Wrzesień 2013, 16:29   

piotreg napisał/a:
PS. Ktoś rozpoznaje miejscówkę ze zdjęcia?

Żalno, jadąc od Tucholi na końcu miejscowości lub jadąc od Chojnic na początku.
 
 
dmarch 
Dziędobry!

Dołączył: 25 Wrz 2013
Posty: 1
Skąd: Grudządz
Wysłany: 25 Wrzesień 2013, 08:32   

Witam. Otrzymałem wczoraj z Sądu w Tucholi wyrok nakazowy za przekroczenie prędkości. Oczywiście <SG> Kęsowo. Przeglądałem to forum i oczywiście nie zapłaciłem mandatu, które wystawiło <SG> Kęsowo. Sprawa z 28-09-2012 kiedy to straż nie istniała formalnie... a jednak Sąd uznał inaczej. Jest sens się odwoływać?
 
 
ansu
Dziędobry!

Dołączył: 31 Sty 2013
Pochwał: 1
Posty: 6
Skąd: Lublin
Wysłany: 3 Październik 2013, 20:05   

Ja mam zdjęcie z 30-09-2012. Jeszcze nie dostałem wyroku nakazowego. Na pewno się odwołam. :good:
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 13 Październik 2013, 09:20   



Źródło: www.weekend.fm
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 21 Październik 2013, 14:24   

Materiał dziennikarzy TTV: Link.
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 3666
Posty: 9577
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 6 Maj 2014, 16:24   



Źródło: www.youtube.com
 
 
andrzej59
Forum Lider


Dołączył: 22 Mar 2009
Pochwał: 314
Posty: 1488
Skąd: Kielce
Wysłany: 6 Maj 2014, 17:28   

:facepalm:

Niedouczony ten kamerzysta.
 
 
jojo
Forum Lider

Dołączył: 22 Mar 2010
Pochwał: 64
Posty: 807
Skąd: ES / ETM
Wysłany: 6 Czerwiec 2014, 16:13   

Przejrzałem z grubsza temat i tak się zastanawiam czego aktualnie mogę się spodziewać jak będę przejeżdżał przez teren gm. Kęsowo. Mają jeszcze tę Multanovę, która przewija się na fotkach, czy tylko ten niebieski Fotorapid?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Gm. Kęsowo - Żalno - DW nr 240 (Chojnice - Tuchola) | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group