Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid ec1a6a539170c10d24fbea8cabe9dbad Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Dura lex sed lex - Przejazdy kolejowe
Autor Wiadomość
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 2 Sierpień 2009, 12:17   Przejazdy kolejowe

Lekceważysz przejazdy kolejowe?
Nie zatrzymujesz się przed torami?

Tylko dla idiotów

Każdy może przegrać
 
 
Automobil

Wysłany:    A może to Cię zainteresuje



 
 
kalex
Jajcarz

Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 127
Posty: 1222
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2 Sierpień 2009, 14:30   

Bez urazy dla szczytnego celu. Ale ktoś z tej kampanii powinien wziąć jedną rzecz pod uwagę. Jest kupa takich przejazdów, gdzie tory idą pod takim kątem do jezdni, że absolutnie nie ma szans na dojrzenie czegokolwiek, chyba że z torów, do tego dochodzi jeszcze stróżówka przy samym skrzyżowaniu, która zasłania dodatkowo. Jak jestem w takim miejscu i muszę wjechać na tory, aby się przekonać, czy nie jedzie pociąg, odrazu przypominam sobie o kampanie "bezpieczny przejazd", wtedy bym ich tam przyprowadził - niech pokażą jak to się robi.
 
 
tqmeh 
Forum Lider


Dołączył: 26 Mar 2009
Pochwał: 620
Posty: 3707
Skąd: DZL
Wysłany: 18 Sierpień 2009, 09:46   

Witam,

To były stany teraz czas na polskie realia.

W Legnicy jak staną miśki za STOP-em to złapią chyba połowę miasta, normalnie korek się robi jak nie zatrzymują aut. :lol:

Pozdrawiam.
 
 
garny 
Forum Lider

Dołączył: 08 Lis 2008
Pochwał: 128
Posty: 1543
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18 Sierpień 2009, 20:28   

No niby problem, ale ostatnio i mi się zdarzyło na stopie przelecieć wracając z Kamiennej Góry, no cóż absolutnie moja wina, ale tak się zdarza, że pośpiech bierze górę, dobrze że przejazd raczej nieczynny od dawna, a znak jest tam baaaardzo profilaktycznie.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 18 Sierpień 2009, 21:17   

A to już jest odrębny problem - tory, na których drzewa rosną, a znak nadal stoi...

Na takich przejazdach profilaktycznie zwalniam... w trosce o miskę olejową. Użytkownicy Octavii wiedzą o co chodzi. :-)
 
 
wksek 
Forum Lider


Dołączył: 26 Lut 2009
Pochwał: 284
Posty: 2543
Skąd: Wrocław
Wysłany: 18 Sierpień 2009, 21:20   

A zwalniasz na DK 8 za Bielanami i Kobierzycami? :lol:
 
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 18 Sierpień 2009, 21:39   

Ale tam nie ma znaku STOP. I jest to uzasadnione. :-)

Zwalniam... tak do (70) . :-)
 
 
wksek 
Forum Lider


Dołączył: 26 Lut 2009
Pochwał: 284
Posty: 2543
Skąd: Wrocław
Wysłany: 18 Sierpień 2009, 21:54   

Hehe, to fakt, stopu nie ma, ale posiadam fotki, na których przejeżdża... pociąg. :) Wrzucę jak znajdę.

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 19 Sierpień 2009, 06:53   

Normalnie chcę to zobaczyć. :-)
 
 
garny 
Forum Lider

Dołączył: 08 Lis 2008
Pochwał: 128
Posty: 1543
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19 Sierpień 2009, 20:28   

wksek napisał/a:
Hehe, to fakt, stopu nie ma, ale posiadam fotki, na których przejeżdża... pociąg. :) Wrzucę jak znajdę.

To podobnie jak na przejeździe przez ul. Krakowską czy już Opolską, można się zdziwić jak ktoś jest przyzwyczajony, że jedyne szynowe zjawisko w tej okolicy to tramwaj. :)
 
 
wksek 
Forum Lider


Dołączył: 26 Lut 2009
Pochwał: 284
Posty: 2543
Skąd: Wrocław
Wysłany: 19 Sierpień 2009, 20:42   

Obiecane foto. :) Troszkę średniej jakości, ale dokładnie widać wszystko.



Sam się mocno zdziwiłem tym widokiem. :lol: No, ale jak widać jeździ :!: Sprawa natomiast wygląda tak, że zwalniać do 0 fakt nie trzeba. Manewr zatrzymania wygląda w sposób taki, że z pociągu wysiada maszynista lub ktoś w tym stylu w żółtej kamizelce z lizakiem jak policjant i zatrzymuje oba pasy, pociąg oczywiście jest wyhamowany do (0). Jak ruch samochodowy stanie, pociąg spokojnie jedzie sobie dalej. :)

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 20 Sierpień 2009, 08:32   

wksek, nie o tym przejeździe myślałem.

W głowie miałem przejazd między Kobierzycami, a Cieszycami. :-)

Tym rzeczywiście jeżdżą średnio dwa pociągi dziennie - kiedyś pracowałem przy tych torach.
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 3666
Posty: 9577
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 14 Sierpień 2010, 07:47   

Cytat:
Zamknięty między szlabanami

Niezwykle niebezpieczną sytuację obserwowali kierowcy, którzy stali przed przejazdem kolejowym we Wrocławiu przy ul. Lotniczej. - Kierowca Skody wjechał na czerwonym świetle i został zamknięty między szlabanami. Miał szczęście, że pociąg jechał drugimi torami - napisał do nas @jerzyjanusz.

Magdalena Kruaze, rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu twierdzi, że posunięcie kierowcy było bardzo nieodpowiedzialne.

- Kierowca złamał art. 28 ustawy o ruchu drogowym, który mówi, że zbliżając się do przejazdu kolejowego oraz przejeżdżając przez przejazd, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność. Za złamanie przepisów kierowca naraził się na mandat w wysokości 300 zł. Jednak należy wziąć pod uwagę, że spowodował poważne zagrożenie w ruchu drogowym. Mogło dojść do katastrofy. Kara w takim przypadku może być znaczni wyższa - mówi Magdalena Krauze.


LINK

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
tqmeh 
Forum Lider


Dołączył: 26 Mar 2009
Pochwał: 620
Posty: 3707
Skąd: DZL
Wysłany: 14 Sierpień 2010, 09:46   

Na wylocie z Legnicy w kier. Złotej jest bardzo aktywny przejazd ze STOP-em, jednak jest sporo osób, które mają to w nosie, z TIR-ami na czele. Przejazd jest lekko przysłonięty od strony miasta, więc niejeden się zdziwił, a kilku zostało, taką właśnie sytuację opisał mi znajomy:

Wracał w nocy, była lekka mgła, na przejeździe stoi auto, dojechał do niego i nic się nie dzieje, gość dalej stoi, wysiada, a tu samochód przed nim nie ma przodu :!: Jechał sobie pociąg, gość uznał, że nie zatrzyma się na STOP-ie, w wyniku czego przywalił w oś lub coś innego, na jego szczęście nie dostał się między wagony, bo mogłoby być nieciekawie. Pociąg dawno pojechał, a facet z rodziną i połową samochodu został na przejeździe...

Rejestracja gdzieś z Polski...

Pozdr.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 14 Sierpień 2010, 10:02   

A propos Lotniczej we Wrocławiu - ostatnio na ulicy leżała jedna z rogatek - ktoś się spieszył na cmentarz i ją urwał, kiedy się zamykała. Ludzie nie wyciągają wniosków, chcą ginąć na przejazdach!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dura lex sed lex - Przejazdy kolejowe | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group