Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid b56dd13fb15f879d4cc66fe9ddd58825 Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: piotreg
31 Grudzień 2014, 12:04
Gm. Debrzno - Fotoradar przenośny
Autor Wiadomość
bicker5 
Forum Lider

Dołączył: 17 Mar 2009
Pochwał: 49
Posty: 699
Skąd: Kraków
Wysłany: 24 Styczeń 2012, 20:54   

:facepalm:
 
 
Transport

Wysłany:    https://grupadbk.com/



 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 3666
Posty: 9577
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 25 Kwiecień 2012, 10:03   

Cytat:
Ogłoszenie z dnia 2012-04-24

Debrzno: Dostawa urządzenia rejestrującego (fotoradaru) przeznaczonego do pomiaru prędkości i samoczynnego rejestrowania pojazdów przekraczających dopuszczalną prędkość w ruchu drogowym wraz z niezbędnym wyposażeniem

Numer ogłoszenia: 92541 - 2012; data zamieszczenia: 24.04.2012
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - dostawy

Zamieszczanie ogłoszenia: obowiązkowe.
Ogłoszenie dotyczy: zamówienia publicznego.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I. 1) NAZWA I ADRES: Urząd Miasta i Gminy w Debrznie, ul. Traugutta 2, 77-310 Debrzno, woj. pomorskie, tel. 059 8335366, faks 059 8335351.
Adres strony internetowej zamawiającego: bip.debrzno.pl
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Administracja samorządowa.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Dostawa urządzenia rejestrującego (fotoradaru) przeznaczonego do pomiaru prędkości i samoczynnego rejestrowania pojazdów przekraczających dopuszczalną prędkość w ruchu drogowym wraz z niezbędnym wyposażeniem.
(...)
LINK

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 3666
Posty: 9577
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 11 Lipiec 2012, 08:53   

Cytat:
Powiat człuchowski: W Debrznie będzie jeszcze więcej fotoradarów

Kierowcy przejeżdżający przez gminę Debrzno muszą uważać jeszcze bardziej niż do tej pory. Strażnicy miejscy z tej miejscowości dostali bowiem do przetestowania nowy fotoradar. Na swoim terenie mają już cztery urządzenia. Dwa z nich to fotoradary stacjonarne. Stoją na berlince w miejscowościach Cierznie i Uniechów. Dwa pozostałe urządzenia są przenośne. Strażnicy mogą stać z nimi w Myśligoszczy, Debrznie, Starym Gronowie, Uniechówku i w Strzeczonie.

- Na pewno fotoradar, który udostępniono nam do przetestowania, będziemy mieli do dyspozycji do końca września - mówi Ireneusz Ruszczyk, komendant Straży Miejskiej w Debrznie. - Jest szansa na to, że okres testów będzie mógł zostać przedłużony, może nawet do końca roku. Będziemy mogli pracować na nim za darmo. Urządzenie jest podobne do tego, którym dysponowaliśmy już wcześniej, w zasadzie jedyna różnica to nowsze oprogramowanie.

Dzisiaj przenośne fotoradary w gminie Debrzno będą ustawione w Strzeczonie, Debrznie i Myśligoszczy - tak przynajmniej wynika z harmonogramu dyżurów.

Powiat człuchowski jest określany często jako zagłębie fotoradarowe. W budżecie gminy Debrzno zaplanowano, że wpływy z mandatów płaconych przez kierowców przekraczających prędkość wyniosą 7 milionów złotych.
LINK

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 12 Październik 2012, 08:22   

Cytat:
DEBRZNO. Mandaty są nieważne?

Znaki ograniczające na ulicy Ogrodowej w Debrznie prędkość do 30 kilometrów na godzinę zostały ustawione samowolnie. Zniknęły w ubiegłym roku, ale fotoradar debrzneńskich strażników zdążył "ustrzelić" kilkunastu kierowców. Czy zgodnie z prawem otrzymali mandaty?



Na krańcach ulicy Ogrodowej stały znaki, które ograniczały dozwoloną prędkość do 30 kilometrów na godzinę. Stały, bo już ich nie ma. Mieszkańcy osiedla przy tej ulicy nie wiedzą kto i kiedy je założył, ani kto i kiedy je zdjął. Kierowcy z kolei zaczęli podejrzewać, że znaki ustawione zostały... niezgodnie z prawem. - Nie wiem, kto postawił te znaki, ale na pewno latem tego roku, gdy budowali tu boczną drogę, to już ich nie było – mówi Irena Trompakais, przewodnicząca rady osiedlowej. Wtóruje jej mieszkający przy ulicy Ogrodowej Damilian Stasiak – Już dawno je zdjęli, ale nie jestem w stanie podać konkretnej daty. W czasie kiedy znaki stały, fotoradar stał tu często. Teraz jakby rzadziej – dodaje.

Link
 
 
phonemaniac
Videomaniac


Dołączył: 10 Paź 2008
Pochwał: 1316
Posty: 4393
Skąd: WKZ
Wysłany: 9 Maj 2013, 12:50   

Cytat:
Złapał ich fotoradar, mandatu nie zapłacą. Jeśli...

150 kierowców złapanych przez fotoradary w gminie Debrzno w Pomorskiem będzie mogło uniknąć finansowej kary. Warunek: muszą odwiedzić Debrzno w Dzień Dziecka i przejść specjalne symulacje.


Niefinansową karę będzie można odbyć podczas pikniku organizowanego między innymi przez Straż Miejską. Trzeba będzie przejść dwie symulacje: dachowania oraz zderzenia z innym pojazdem, a także odbyć dyscyplinującą rozmowę ze strażnikiem miejskim.

Jest jednak kilka ograniczeń: to musi być pierwsze wykroczenie, do tego jeżdżący ponad 100 kilometrów na godzinę nie mogą liczyć na pobłażliwość. Tak dużych prędkości na pewno nie będziemy umarzać, bo takie świadczą już tylko o piractwie - mówi Ireneusz Ruszczyk, komendant Straży Miejskiej w Debrznie. Dodaje, że decyzję podejmować będzie osobiście strażnik prowadzący rozmowę.

Super pomysł. Co prawda, nie dostałem nigdy zdjęcia z fotoradaru, tak że nie znam tego uczucia, ale takie symulacje chyba będą bardziej pouczające i będą miały lepszy wpływ na to, jak ludzie jeżdżą, niż wyciskanie z nich pieniędzy - mówi o akcji kierowca.

Na symulacje w Debrznie nie będzie się można wcześniej zapisać. Trzeba po prostu dotrzeć do miasta i ustawić się w kolejce. Chętnych na pewno nie zabraknie. Miesięcznie fotoradary łapią w Debrznie od 500 do 1000 kierowców. Straż miejska podkreśla przy tym, że akcja nie jest adresowana tylko do kierowców z okolic Debrzna.

LINK

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 9 Maj 2013, 15:09   

phonemaniac napisał/a:
(...) a także odbyć dyscyplinującą rozmowę ze strażnikiem miejskim.

:lol:
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 7 Listopad 2013, 09:45   

Po aferze związanej z gminnymi masztami, znowu jest głośno o <SG> Debrzno!

Cytat:
Rozpoczęte procedury zmierzające do referendum w sprawie likwidacji Straży Miejskiej w Debrznie

Wiele wskazuje na to, że może dojść do referendum w sprawie likwidacji Straży Miejskiej w Debrznie. Piotr Multan, były policjant i główny oponent formacji, złożył w środę wniosek o podanie informacji dotyczącej liczby mieszkańców gminy Debrzno uprawnionych do głosowania. Gdy otrzyma te dane, rozpocznie zbieranie podpisów pod wnioskiem o referendum. - To nie jest mój wymysł - mówi Piotr Multan. - Wielu mieszkańców gminy Debrzno prosiło mnie, abym zrobił porządek ze strażą.



Szykuje się pierwsze referendum w sprawie likwidacji straży miejskiej w powiecie człuchowskim. W jednym z najbardziej usprzętowionych w fotoradary regionów w Polsce funkcjonują cztery podobne formacje. O likwidację tej debrzneńskiej zawalczy Piotr Multan, były policjant, który od dawna toczy spory ze strażnikami. W środę pan Piotr zrobił pierwszy krok w kierunku referendum - złożył wniosek o udostępnienie mu informacji na temat liczby mieszkańców gminy uprawnionych do głosowania.

- W mojej ocenie strażnicy z Debrzna działają niezgodnie z prawem - mów Piotr Multan. - Mam dowody na to, że w niewłaściwy sposób ustawiają urządzenia. Tymczasem minimalna różnica w ustawieniu już powoduje błąd pomiaru. Osobiście byłem świadkiem gdy znajoma z którą jechałem miała na liczniku 55 kilometrów na godzinę, tymczasem dostała mandat z którego wynikała, że jechała w tym miejscu z prędkością 63 km/h.
Debrznianin podkreśla, że do walki ze strażnikami zachęcają go mieszkańcy gminy, którzy prosili go o to aby zabrał się za zorganizowanie referendum.

Link
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 7 Listopad 2013, 09:49   

Cytat:
Główny przeciwnik Straży Miejskiej w Debrznie zatrzymany

Główny przeciwnik Straży Miejskiej w Debrznie zatrzymany przez strażników. Czy inicjator referendum w sprawie rozwiązania Straży Miejskiej w Debrznie kierował samochodem pod wpływem alkoholu, bądź też w stanie nietrzeźwości? Na to pytanie mają odpowiedzieć badania krwi mężczyzny.




Nie zgodził się on bowiem na badanie alkomatem. Smaczku sprawie dodaje fakt, że mężczyzna został zatrzymany przez strażników z Debrzna w dniu gdy powołano komisję, która policzy podpisy złożone przez Piotra Multana pod wnioskiem o referendum.
- W poniedziałek około godziny 21 strażnicy zauważyli podejrzanie poruszający się samochód – opowiada Ireneusz Ruszczyk, komendant Straży Miejskiej w Debrznie. - Gdy samochód zatrzymał się na osiedlowym parkingu i kierowca wysiadł z auta, strażnicy postanowili go zatrzymać, tym bardziej, że wiele wskazywało na to iż mężczyzna był nietrzeźwy. Na miejsce wezwany został patrol policji. Kierowca jednak odmówił badania alkomatem.

Link
 
 
inżynier
Forum Lider

Dołączył: 21 Cze 2012
Pochwał: 282
Posty: 666
Skąd: WPI/SK/RZ
Wysłany: 13 Listopad 2013, 16:17   

15 grudnia naród zdecyduje.

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 16 Grudzień 2013, 11:43   

Cytat:
Straż Miejska w Debrznie zostaje. Referendum nieważne

Referendum w sprawie odwołania Straży Miejskiej w Debrznie nieważne. Do urn wyborczych poszło zbyt mało głosujących. Jak dowiedziało się Radio Weekend - frekwencja wyniosła 23,06%. Do tego, by uznać referendum za ważne zabrakło 511 głosów.

Uprawnionych do głosowania było 7355 mieszkańców. Jak poinformował Radio Weekend sekretarz Gminy Debrzno Andrzej Świderski w niedzielnym (15.12.) głosowaniu udział wzięło natomiast 1696 osób.

Za odwołaniem straży miejskiej opowiedziało się 1534 spośród wszystkich głosujących, co stanowi 90,45% biorących udział w głosowaniu. Przeciwko likwidacji było 127 głosujących.

Żeby referendum było ważne powinno wziąć w nim udział co najmniej 30% uprawnionych do głosowania, czyli 2207 mieszkańców.

Głosy można było oddawać w godzinach od 7:00 do 21:00 w siedmiu wyznaczonych na terenie gminy lokalach wyborczych

Przypomnijmy, że inicjatorzy referendum chcieli odwołać Straż Miejską, bo zarzucają jej nieprawidłowe działanie i nadużycia.

Na początku grudnia podobne referendum odbyło się w gminie Czersk. Ze względu na niską frekwencję również okazało się nieważne.

Sukces - tak wynik referendum w sprawie odwołania Straży Miejskiej w Debrznie komentują jego inicjatorzy. Mówią też, że to jeszcze nie koniec i zapowiadają nawet złożenie protestu wyborczego - Mówi Radiu Weekend jeden z inicjatorów referendum Piotr Multan.

- To ważny sygnał dla mnie - tak o wyniku referendum w sprawie odwołania Straży Miejskiej w Debrznie mówi burmistrz Debrzna Mirosław Burak. Choć referendum jest nieważne, ze względu na niską frekwencję, to za odwołaniem straży opowiedziało się nieco ponad 90% głosujących.

Włodarz gminy na styczeń zapowiada spotkanie z mieszkańcami gminy. Poruszone na nim mają być kwestie ewentualnych zmian w funkcjonowaniu oraz oczekiwań wobec straży miejskiej. Pod lupę burmistrz weźmie też kwestie premiowania oraz wysokości wynagrodzeń strażników. W rozmowie z reporterem Weekend FM zaprzeczył też temu, że urząd utrudniał informowanie społeczeństwa o referendum.

Źródło: www.weekendfm.pl
 
 
pablo90
Dziędobry!

Dołączył: 27 Maj 2014
Posty: 3
Skąd: Poznań
Wysłany: 27 Maj 2014, 13:55   

Mam takie pytanie, orientuje się ktoś na jakim odcinku w mijescowości Cierznie mierzą prędkość? Tzn. jak mówi znak? Bo dostałem fotę, praktycznie 100-150 m od końca wioski.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 28 Maj 2014, 15:42   

A jak tam się ma słup w Cierzniach? Zdemontowali?
 
 
pablo90
Dziędobry!

Dołączył: 27 Maj 2014
Posty: 3
Skąd: Poznań
Wysłany: 28 Maj 2014, 16:13   

Nie widziałem stacjonarnego fotoradaru, tak samo znaku też nie ma. A wystawili dwa fotoradary w momencie mojej jazdy, jeden na początku wioski, co go zauważyłem w ostatniej chwili. Stał za rowem, w kącie przy płocie posesji prywatnej, a drugiego nawet się nie spodziewałem i walnął mi fotę od tyłu, nawet nie byłbym go wstanie zauważyć, jadąc od Poznania, bo musiał być schowany za rogiem posesji...
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 30 Maj 2014, 09:31   

Coś mi tu nie gra. Nie mogą w jednym czasie na terenie jednej miejscowości ustawić dwa urządzenia, bo po pierwsze musi je dzielić odległość min. 2 km w terenie zabudowanym (dobrze pamiętam?), po drugie muszą być poprzedzone znakiem D-51!
 
 
pablo90
Dziędobry!

Dołączył: 27 Maj 2014
Posty: 3
Skąd: Poznań
Wysłany: 30 Maj 2014, 20:20   

Znak D-51 informujący, że jest kontrola drogowa na odcinku danym był. Dlatego się zdziwiłem, że dostałem zdjęcie, ponieważ pierwszy fotoradar zauważył znajomy przy wlocie do wioski, gdzie zwolniłem i nie miał prawa mnie chwycić, stąd me zdziwienie gdy dostałem pocztę. Ale jak zobaczyłem zdjęcie, odnalazłem je na Maps Google, to musiał być drugi fotoradar, jakieś 100-150 m od zakończenia terenu zabudowanego, i to ten mi strzelił zdjęcie, nawet w lusterku bocznym nie zauważyłem błysku...

Znalazłem, że musi je dzielić co najmniej 500 metrów.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Gm. Debrzno - Fotoradar przenośny | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group