Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid cd12c3bacbbaf8506a72562e0ba0222a Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: piotreg
31 Grudzień 2014, 12:04
Gm. Debrzno - Fotoradar przenośny
Autor Wiadomość
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 27 Sierpień 2011, 08:39   

Pytanie, czy przy takim nasłonecznieniu w ogóle jest sens błyskać lampą :?: :o
Zapewne twarze kierujących i tak były bardzo dobrze widoczne :!:
 
 
Automobil

Wysłany:    A może to Cię zainteresuje



 
 
wksek 
Forum Lider


Dołączył: 26 Lut 2009
Pochwał: 284
Posty: 2543
Skąd: Wrocław
Wysłany: 27 Sierpień 2011, 23:18   

piotreg napisał/a:
Pytanie, czy przy takim nasłonecznieniu w ogóle jest sens błyskać lampą :?:

Generalnie to pytanie z podobnych do: Czy przy takim nasłonecznieniu w ogóle jest sens jazda na światłach. :lol:
 
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 28 Sierpień 2011, 08:29   

:facepalm:
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 3666
Posty: 9577
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 21 Wrzesień 2011, 18:55   

Cytat:
Debrzno: Fotoradar nawet przed blokiem

W Debrznie wyznaczono odcinki pomiaru prędkości ruchu drogowego, w związku z tym w mieście stanęło 10 niebieskich tablic informacyjnych. Jest to jedyne miasto w powiecie człuchowskim, w którym prowadzone są takie pomiary.

- Mieszkańcy zgłosili potrzebę przeprowadzania pomiaru prędkości nawet na drogach osiedlowych - mówi Ireneusz Ruszczyk, komendant SM w Debrznie. - Zdarza się, że kierowcy przy ograniczeniu 30 km/h jadą nawet 90 km/h.

W Debrznie kontrola prowadzona może być na odcinkach drogi wojewódzkiej, która przebiega przez ulice: Woj. Polskiego, Kościuszki i Harcerską, oraz na całej drodze powiatowej, czyli ul. Miodowej i Niepodległości.

Ponadto na drogach gminnych, na ul. Mokotowskiej i Przechodniej. Do tej pory odcinki pomiaru w gm. Debrzno istniały w Cierzniach i Uniechowie, dwa w Myśligoszczy i po jednym w Uniechówku i Strzeczonie.
LINK

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 21 Wrzesień 2011, 20:25   

Pierwsi wpier... się mieszkańcy tych osiedlowych uliczek... :lol:
 
 
woju13
Forum Lider

Dołączył: 03 Paź 2009
Pochwał: 76
Posty: 254
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 5 Październik 2011, 19:30   


Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
AdiDi
Dziędobry!

Dołączył: 06 Sty 2012
Posty: 3
Skąd: Europa Centr.
Wysłany: 6 Styczeń 2012, 01:19   

Witam Wszystkich Forumowiczów. To mój pierwszy i powitalny post. Uznałem, że czas zabrać głos. :) :idea:

Mianowicie - zwróciłem uwagę na bardzo ciekawy materiał Video (TV BIGOS). :) W jego uzupełnieniu - kilka informacji:

- Uniechówek (miejscowość w gminie Debrzno) z przebiegającą drogą K-22 :)
- Niby jasne... ale - teren zabudowany (w rozumieniu PRD) od niedawna - od kiedy utworzono SG Debrzno :)
- wcześniej tylko oznaczona (miejscowość) znakami informacyjnymi (zielone) i prędkość oznaczona znakami pionowymi do 70 km/h.
- na koniec HIT - na co nikt nie zwrócił uwagi - oznaczony TEREN ZABUDOWANY - to odcinek niecałych 300 m :!:

Żeby dolać "oliwy do ognia"... napiszę jeszcze kilka słów na temat kwalifikacji, jakie posiadają (a raczej nie posiadają) niektórzy Szanowni Panowie, szumnie zwani KOMENDANTAMI SG (nie mylić ze Strażą Graniczną) :) Otóż... gdyby "prześledzić" ich kariery zawodowe, ukończone szkoły (NIE JEDNO lub DWUDNIOWE szkolenia) oraz zweryfikować przygotowanie merytoryczne (np. w zakresie ujawniania i zwalczania, a co najważniejsze ZAPOBIEGANIA wykroczeń (i niekoniecznie tych dot. RUCHU DROGOWEGO), to okazuje się wielu z nich najzwyczajniej w świecie nie nadaje się do tej pracy. Uczą się na pamięć tematyki związanej z tzw. fotoradarami (prawidłowo: urządzenia do samoczynnej rejestracji wykroczeń popełnianych w ruchu drogowym) a na temat np. zabezpieczenia prewencyjnego w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa mieszkańców miasta/gminy nie mają zielonego pojęcia.
Pozdrawiam - po raz pierwszy - zapewne nie ostatni. :)

AdiDi
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 6 Styczeń 2012, 10:30   

AdiDi napisał/a:
Witam Wszystkich Forumowiczów.
To mój pierwszy i powitalny post. Uznałem, że czas zabrać głos :) :idea:

My również witamy w naszych skromnych progach. O zdrowie pytamy.

AdiDi napisał/a:
- Uniechówek (miejscowość w gminie Debrzno) z przebiegającą drogą K-22 :)

Miałem przyjemność - przejeżdżałem, zatrzymałem się i Multaradar sfotografowałem...

AdiDi napisał/a:
- Niby jasne... ale - teren zabudowany (w rozumieniu PRD) od niedawna - od kiedy utworzono SG Debrzno :)
- wcześniej tylko oznaczona (miejscowość) znakami informacyjnymi (zielone) i prędkość oznaczona znakami pionowymi do 70 km/h.
- na koniec HIT - na co nikt nie zwrócił uwagi - oznaczony TEREN ZABUDOWANY - to odcinek niecałych 300 m :!: :!: :!:

Drogą nie zarządza Gmina tylko GDDKiA - więc z pretensjami o oznaczenie tej miejscowości znakami <ZAB> / <KZAB> kieruj się właśnie do GDDKiA. Niewykluczone, że Gmina lobbowała w tej sprawie, ale decydujący głos leżał po stronie Dyrekcji Dróg. Z drugiej strony, mieszkają tam ludzie i z ich punktu widzenia ogr. (50) jest zapewne dobrym rozwiązaniem...

AdiDi napisał/a:
Żeby dolać "oliwy do ognia"... napiszę jeszcze kilka słów na temat kwalifikacji, jakie posiadają (a raczej nie posiadają) niektórzy Szanowni Panowie, szumnie zwani KOMENDANTAMI SG (nie mylić ze Strażą Graniczną) :) Otóż... gdyby "prześledzić" ich kariery zawodowe, ukończone szkoły (NIE JEDNO lub DWUDNIOWE szkolenia) oraz zweryfikować przygotowanie merytoryczne (np. w zakresie ujawniania i zwalczania, a co najważniejsze ZAPOBIEGANIA wykroczeń (i niekoniecznie tych dot. RUCHU DROGOWEGO), to okazuje się wielu z nich najzwyczajniej w świecie nie nadaje się do tej pracy. Uczą się na pamięć tematyki związanej z tzw. fotoradarami (prawidłowo: urządzenia do samoczynnej rejestracji wykroczeń popełnianych w ruchu drogowym) a na temat np. zabezpieczenia prewencyjnego w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa mieszkańców miasta/gminy nie mają zielonego pojęcia.

Umówmy się - zdecydowana większość Straży Gminnych gdyby nie możliwość pracy na fotoradarach w ogóle by nie powstała. Wszyscy o tym wiedzą :!: Trzeba się z tym pogodzić i jeździć tak, aby nie wspierać gminnych budżetów, czyli albo w zgodzie z przepisami (zalecam) albo tak aby nie dać się złapać (skoro już musicie).

Szerokiej i bezpiecznej...
 
 
AdiDi
Dziędobry!

Dołączył: 06 Sty 2012
Posty: 3
Skąd: Europa Centr.
Wysłany: 6 Styczeń 2012, 20:34   

Cytat:
My również witamy w naszych skromnych progach. O zdrowie pytamy

Dziękuję - zdrowie póki co - bez uwag. A Wasze zdrowie? :)

Cytat:
Miałem przyjemność - przejeżdżałem, zatrzymałem się i Multaradar sfotografowałem...

Nie Ty jeden :) Ja także mam zdjęcia owego miejsca i urządzenia, ale z racji tego, że znajdują się już one na forum, nie zamieszczam ich po raz drugi (czy nawet kolejny).
Informacyjnie napisałem, jak kto woli - tytułem wstępu. Nie kwestionuję przyjemności zatrzymania i fotografowania... :)

Cytat:
Drogą nie zarządza Gmina tylko GDDKiA - więc z pretensjami o oznaczenie tej miejscowości znakami <ZAB> / <KZAB> kieruj się właśnie do GDDKiA. Niewykluczone, że Gmina lobbowała w tej sprawie, ale decydujący głos leżał po stronie Dyrekcji Dróg. Z drugiej strony, mieszkają tam ludzie i z ich punktu widzenia ogr. (50) jest zapewne dobrym rozwiązaniem...

Nie pisałem z pretensjami. Nie pytałem też kto zarządza drogą (doskonale to wiem), znam też procedury dotyczące oznakowań dróg. Widząc budynki mieszkalne też stwierdzam - tam mieszkają ludzie! Niestety nie wiem czy z drugiej strony czy z tej pierwszej. ;) Punkt widzenia "ludzi" zazwyczaj jest argumentem wykorzystywanym przez różne instytucje. Szkoda tylko, że owi "ludzie" niekoniecznie wiedzą o tym, że mają "taki" punkt widzenia i że jest on w taki, a nie inny sposób wykorzystywany.

Cytat:
Umówmy się - zdecydowana większość Straży Gminnych gdyby nie możliwość pracy na fotoradarach w ogóle by nie powstała. Wszyscy o tym wiedzą :!: Trzeba się z tym pogodzić i jeździć tak, aby nie wspierać gminnych budżetów, czyli albo w zgodzie z przepisami (zalecam) albo tak aby nie dać się złapać (skoro już musicie).

Masz rację w 1000%. Każdy podobno wie o tym, jednak moje słowa skierowałem do Szanownych Czytelników Forum, którzy być może żyją w przeświadczeniu, że Komendanci <SG> to fachowcy "nie z tej ziemi". Oczywiście - są przypadki byłych (emerytowanych zazwyczaj) funkcjonariuszy Policji, Straży Granicznej i innych służb lub formacji mundurowych, którzy pełnią funkcje kierownicze w <SG> , niemniej są to sytuacje wyjątkowe.

Cytat:
Szerokiej i bezpiecznej...

Lustereczko dla Ciebie... i dla Wszystkich czytających :)
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 7 Styczeń 2012, 09:21   

AdiDi napisał/a:
Dziękuję - zdrowie póki co - bez uwag. A Wasze zdrowie? :)

Coś mi - q'wa - chrupnęło w lędźwiach...

AdiDi napisał/a:
Nie Ty jeden :) Ja także mam zdjęcia owego miejsca i urządzenia, ale z racji tego, że znajdują się już one na forum, nie zamieszczam ich po raz drugi (czy nawet kolejny).

Gotów - przez moment - byłem pomyśleć, że sobie nimi pokój tapetujesz... :lol:

AdiDi napisał/a:
Masz rację w 1000%. Każdy podobno wie o tym, jednak moje słowa skierowałem do Szanownych Czytelników Forum, którzy być może żyją w przeświadczeniu, że Komendanci <SG> to fachowcy "nie z tej ziemi". Oczywiście - są przypadki byłych (emerytowanych zazwyczaj) funkcjonariuszy Policji, Straży Granicznej i innych służb lub formacji mundurowych, którzy pełnią funkcje kierownicze w <SG> , niemniej są to sytuacje wyjątkowe.

Każda branża przeżywa podobne problemy, niemniej z punktu widzenia takiego burmistrza, któremu ten nieudolny - wg Ciebie - komendant <SG> zarobił w przeciągu roku 20 milionów złotych (...)

Kończyć chyba nie muszę... a Panu komendantowi to się chyba solidna premia należy (temu - Twoim zdaniem nieudolnemu) :lol:
 
 
AdiDi
Dziędobry!

Dołączył: 06 Sty 2012
Posty: 3
Skąd: Europa Centr.
Wysłany: 7 Styczeń 2012, 11:43   

Cytat:
Coś mi - q'wa - chrupnęło w lędźwiach...

To wal - q'wa - do lekarza... prędziutko! :lol:
PS. interpretujesz "Wy" jako "Ty"? ;) Więc witajcie Towarzyszu, piotreg. Witajcie!
Cytat:
Gotów - przez moment - byłem pomyśleć, że sobie nimi pokój tapetujesz... :lol:

Jestem tradycjonalistą. Piję czystą polską wódkę, jem schabowego i beegees (nie jeżdżę po alkoholu). Pokoju więc tradycyjnie nie oklejam zdjęciami. No, chyba, że to "nowa świecka tradycja"? :lol: Za to oglądając Twoją kolekcję zdjęć na forum, jestem przekonany, że nie tylko masz pokoje wytapetowane, ale i glazurę z naniesionymi fotografiami, że o terakocie nie wspomnę. Oczywiście szacun za ich ilość.
Cytat:
Każda branża przeżywa podobne problemy, niemniej z punktu widzenia takiego burmistrza, któremu ten nieudolny - wg Ciebie - komendant <SG> zarobił w przeciągu roku 20 milionów złotych (...)

Wymiana zdań prowadzona przez Ciebie jest bezprzedmiotowa. Nie czytasz z uwagą i zrozumieniem moich postów (nie napisałem słowa o jakiejkolwiek "nieudolności"). Zauważ też, że słowa moje skierowałem do "Szanownych Czytelników Forum, którzy być może żyją w przeświadczeniu, że Komendanci <SG> to fachowcy "nie z tej ziemi".
Ty nie żyjesz w takim przeświadczeniu, więc bądź zdrów i się nie martw :mrgreen:
Cytat:
Kończyć chyba nie muszę... a Panu komendantowi to się chyba solidna premia należy (temu - Twoim zdaniem nieudolnemu) :lol:

"Kończ Waść i wstydu oszczędź" jak pisał Wieszcz. Sobie oczywiście oszczędź... gdyż w drugiej części cyt. zdania znowu coś mi insynuujesz. Coś, czego w rzeczy samej - nie napisałem. Reasumując - pozdrawiam i miłego dnia życzę Wszystkim Użytkownikom i Czytelnikom Forum (nie każdy Użytkownik to czytelnik - jak wskazałem powyżej). :wink:
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 7 Styczeń 2012, 14:39   

Tak :!: To ja pójdę... pójdę do tego lekarza :!:
 
 
pstryk
Forum Lider


Dołączył: 21 Mar 2009
Pochwał: 213
Posty: 724
Skąd: PL
Wysłany: 7 Styczeń 2012, 19:38   

AdiDi napisał/a:
Za to oglądając Twoją kolekcję zdjęć na forum, jestem przekonany, że nie tylko masz pokoje wytapetowane, ale i glazurę z naniesionymi fotografiami, że o terakocie nie wspomnę. Oczywiście szacun za ich ilość.

No i oglądając wspomniane zdjęcia myślę, że odpowiednie wnioski wyciągasz. :good:

A jak masz swoje to wrzucaj na warsztat - pooglądamy. :twisted:
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 7 Styczeń 2012, 19:43   

pstryk napisał/a:
A jak masz swoje to wrzucaj na warsztat - pooglądamy. :twisted:

Myślę, że kolega szemranych interesów nie będzie wspierał... :lol:
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 3666
Posty: 9577
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 24 Styczeń 2012, 20:31   

Cytat:
Debrzno (pow. człuchowski): Za mandat można zapłacić jak za... zakupy w internecie

Komenda Straży Miejskiej w Debrznie znana jest nie tylko ze swojej działalności fotoradarowej, ale i wprowadzanych tu nowinek. W ub.r. komendant stworzył platformę internetową, gdzie zainteresowani mogli śledzić etapy załatwiania swojego mandatu, w komendzie można należność regulować kartą płatniczą. Od kilku dni za fotkę z fotoradaru można zaś też płacić przez internet, jak za zakupy na Allegro.

- Przymiarki trwały pół roku - mówi Ireneusz Ruszczyk, komendant SM w Debrznie. - W piątek wysyłaliśmy już pierwsze zawiadomienia z informacją, że mandaty można regulować przez internet. Popularność samej platformy, szczerze mówiąc, przeszła nawet moje oczekiwania. Jak wynika z danych na 19 stycznia, od kwietnia ubiegłego roku, kiedy zaczęła działać, zarejestrowanych było 74 tys. odwiedzin. Z tego około 25 tysięcy to konkretne logowania, z podaniem właściwego loginu i hasła, czyli osób, które sprawdzały konkretną sprawę.

- Platforma usprawnia pracę, ale też zmniejsza dolegliwość kary dla sprawców wykroczeń - dodaje komendant. - Bo trzeba przecież wypełnić oświadczenie, pójść na pocztę, postać w kolejce, wysłać. Potem co chwilę ktoś wydzwaniał, czy już doszło. Jeśli nawet ktoś płacił przelewem z konta, to często nie zgadzało się nazwisko, nie było numeru sprawy. Często nerwy i stres związane z całą procedurą były większe niż dolegliwość samej kary finansowej.

Teraz większość tych spraw można załatwić, nie wychodząc z domu - sprawdzić, na jakim etapie jest załatwianie mandatu, czy wpłynęły dokumenty, wpłata. - Docelowo przez internet będzie można zaś załatwić wszystko, bo pracujemy właśnie nad możliwością wysłania do nas tą drogą także oświadczenia, na razie trzeba je wysyłać pocztą - mówi Ruszczyk.

Warto dodać, że pomoc techniczną strażnicy mają pod ręką, bo komendant jest z zawodu informatykiem.
LINK

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Gm. Debrzno - Fotoradar przenośny | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group