Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid 068dc70bde4a2134cea51f0c50ca4ad4 Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Gm. Trzebnica - Fotoradar przenośny
Autor Wiadomość
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 18 Lipiec 2009, 14:20   Fotoradar przenośny

KPP Trzebnica nie ma swojego fotoradaru.

Żadna straż też niegroźna.

Raz na jakiś czas sprzęt wypożycza KWP Wrocław.

Zawsze jest to urządzenie firmy Zurad (pasmo K - 24,125 GHz).

Może to być Fotorapid:





Może to być Fotorapid C:



Widziani byli tutaj:

- ul. Wrocławska, na wysokości szkoły, ogr. (40)
- obwodnica, jadąc w kierunku Wrocławia
 
 
Ogrodzenia

Wysłany:    Balustrady, zadaszenia, meble metalowe MRM-metal



 
 
BluesW.
[Usunięty]

Ostrzeżeń: 22/5
Wysłany: 12 Marzec 2010, 07:23   

Cytat:
Trzebnica: Strażnik nauczy, ostrzeże i sprawdzi prędkość

Od lipca w Trzebnicy będzie działać straż miejska. Ma ścigać piratów drogowych, edukować i prowadzić działania prewencyjne
Co więcej, nauka będzie darmowa, ponieważ koszty utrzymania nowej formacji nie obciążą budżetu miasta. Burmistrz liczy, że pokryją je wpływ z mandatów wlepianych kierowcom nieprzestrzegającym przepisów.

Straż powołali radni na początku lutego. Plan zakłada zatrudnienie do 1 lipca trzech strażników. Na razie burmistrz rozpisał konkurs, który do końca maja ma rozstrzygnąć, kto będzie komendantem straży miejskiej. Komendant opracuje regulamin straży i przyjmie do pracy dwóch strażników - mówi Jadwiga Janiszewska, wiceburmistrz Trzebnicy.

Na początku strażnicy mają prowadzić przede wszystkim działania edukacyjne i prewencyjne. - Chcemy, żeby mieszkańcy przyzwyczaili się do strażników. W tym czasie nie będą wystawiać mandatów, a jedynie upominać i instruować - mówi Janiszewska.

W zamyśle burmistrza strażnicy mają odciążyć policję. Powinni zadbać, by mieszkańcy utrzymywali czystość wokół swoich posesji i prawidłowo parkowali samochody. - Będą też prowadzić w szkołach spotkania z uczniami w ramach profilaktyki antynarkotykowej i alkoholowej - dodaje Janiszewska.

Rocznie straż miejska ma kosztować 300 tys. zł. W pierwszej kolejności kupione zostaną wyposażenie i umundurowanie dla strażników oraz samochód służbowy. Na razie nie wiadomo, ile mieliby zarabiać przyszli stróże porządku. Według kalkulacji przedstawionej przez burmistrza straż miejska będzie się samofinansować dzięki wpływom z mandatów drogowych.

- Skrzyżowanie obwodnicy miasta i ul. Marcinkowskiej jest bardzo niebezpieczne. Dochodzi tam do wielu wypadków, a kierowcy ignorują ograniczenie prędkości - tłumaczy Janiszewska.

Straż miejska ma ustawić na skrzyżowaniu wydzierżawiony fotoradar - pieniądze z mandatów będą wpływać do jej kasy. Burmistrz przedstawił symulację, według której straż zarobi w ten sposób nawet 536 tys. zł rocznie.

- Te przychody miałyby w przyszłości sfinansować zwiększenie liczebności straży i zakup własnego fotoradaru - podkreśla Janiszewska.

Źródło: Gazeta Wyborcza Wrocław
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 12 Marzec 2010, 07:35   

Co się rzuca w oczy...

Chcą bazować na sukcesach sąsiedniej gminy, Prusice.
Ustawią maszt przy drodze K-5, który z pewnością będzie chodził 24h / dobę. Raz na jakiś czas pojadą z trzech nóg, a kasa będzie spływała na konto.
 
 
Zemin
Zaczyna kumać

Dołączył: 17 Sie 2009
Pochwał: 22
Posty: 166
Wysłany: 15 Lipiec 2010, 19:37   

Od kilku tygodni na drodze K-5 między Trzebnicą, a Prusicami na 331 km, 8 słupek w gąszczu krzaków ustawia się biała Skoda Felicja, jest kompletnie niewidoczna przez krzaki, wystawia również fotoradar na tle krzaków, celujący w jedną lub drugą stronę...

Fotoradar jest na trójnogu, ma bardzo małą kamerkę i małą głowicę, wszystko bez obudowy (wygląda jak mały kompaktowy aparat na zwykłym statywie).

Jest to zestaw na tle krzaków praktycznie NIEZAUWAŻALNY!!! Mój przyjaciel dostał fotkę - 134/90 km, dziś jechałem i znów stali, stoją podobno codziennie i mają okrutne żniwo! Niestety ze względu na opóźnienie nie dałem rady zrobić zdjęć.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 15 Lipiec 2010, 19:47   

My już kiedyś widzieliśmy z Ojcem w tym miejscu coś co na #19 nazywali fotoradarem. Wg nas był to pomiar natężenia ruchu.

Jeśli to rzeczywiście fotoradar to na pewno nie SM z Trzebnicy. Ta sprzęt będzie miała w okolicach września/października.
 
 
Zemin
Zaczyna kumać

Dołączył: 17 Sie 2009
Pochwał: 22
Posty: 166
Wysłany: 15 Lipiec 2010, 20:19   

Pomiar natężenia ruchu był w 3 innych miejscach. TO JEST FOTORADAR!!!

Nie interesuje mnie czy to FR Trzebnicy, Prusic, czy prywaciarza, zdjęcia przychodzą, tubylcy na #19 drą się, że fotoradar i to bez tolerancji, bo mierzy od 91/90. AMEN.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 15 Lipiec 2010, 20:21   

:lol:
 
 
miś
Zaczyna kumać

Dołączył: 14 Cze 2010
Pochwał: 1
Posty: 126
Skąd: Polska
Wysłany: 15 Lipiec 2010, 20:32   

Pytanie, czy mogą tak ustawiać fotoradar żeby nie miał żadnej tolerancji?
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 15 Lipiec 2010, 20:33   

Nie! Choć teoretycznie jest to możliwe!
 
 
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 15 Lipiec 2010, 20:34   

Zemin napisał/a:
91/90

A bana chcesz?
 
 
miś
Zaczyna kumać

Dołączył: 14 Cze 2010
Pochwał: 1
Posty: 126
Skąd: Polska
Wysłany: 15 Lipiec 2010, 20:44   

A no właśnie - to odwołujący się do sądu obywatel może coś uzyskać.
 
 
Zemin
Zaczyna kumać

Dołączył: 17 Sie 2009
Pochwał: 22
Posty: 166
Wysłany: 16 Lipiec 2010, 07:07   

OJCIEC napisał/a:
A bana chcesz?

Za co, czegoś nie doczytałem? :evil:
 
 
Zemin
Zaczyna kumać

Dołączył: 17 Sie 2009
Pochwał: 22
Posty: 166
Wysłany: 16 Lipiec 2010, 07:08   

miś napisał/a:
A no właśnie - to odwołujący się do sądu obywatel może coś uzyskać.

Pewnie może, ponieważ jest tolerancja błędu pomiaru. Pewnie jak zwykle zależy to od sądu i ekspertyz.

Wczoraj tubylcy dużo krzyczeli na #19 o tym, że mierzą od 91 km/h.
 
 
BluesW.
[Usunięty]

Ostrzeżeń: 22/5
Wysłany: 16 Lipiec 2010, 07:20   

Zemin napisał/a:
Wczoraj tubylcy dużo krzyczeli na #19 (...)

Jesteś zbyt łatwowierny. :lol:
 
 
Zemin
Zaczyna kumać

Dołączył: 17 Sie 2009
Pochwał: 22
Posty: 166
Wysłany: 16 Lipiec 2010, 07:41   

Nie, wolę się nie przekonywać... a co nie mogą tak mierzyć? Tam i tak 90% ludzi jeździ grubo ponad (100) .

Dziwni mnie na tym forum jedna rzecz. Ogólnie forum jest spoko, ale Wasze eksperckie podejście do tematów po prostu mnie rozwala. Ja nie mam 17 lat, a w swoim życiu zrobiłem około 700 000 km. Otarłem się o utratę prawka, zapłaciłem niezliczoną ilość mandatów.
Jeśli coś piszę to piszę to nie dla samej idei tylko, żeby komuś pomóc. Nie rozumiem więc po co podważanie informacji na temat tego czy to jest pomiar ruchu czy też nie, skoro kolega dostał zdjęcie z tego miejsca. Po co podważacie informację, że mierzą od (91), a nie z tolerancją +20, skoro nie jest to na 100% potwierdzone. To chyba lepiej jechać w tym miejscu (90) .

Nie wszędzie możecie być i nie wszystko potwierdzicie, więc nie traktujcie innych użytkowników forum jak bandy osłów, którzy zobaczyli fotoradar i robią z tego tanią sensację.

Mogę jeszcze dodać, że na drodze K-5 co druga stacjonarka jest załadowana. Wczoraj pstryknął w Jargoniewicach jakiemuś busowi.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Gm. Trzebnica - Fotoradar przenośny | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group