Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid 5bd4f2db15931dddc34929f9df96f299 Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Kołaczyce - Fotoradar przenośny
Autor Wiadomość
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 16 Lipiec 2009, 20:47   Fotoradar przenośny

Kolejna Iskra obsługiwana przez Straż Gminną:

Cytat:
Na drogach w gminie Kołaczyce jest już bezpieczniej, a to za sprawą fotoradaru, który funkcjonuje tam od maja br. na zasadzie leasingu. Nieoficjalnie wiadomo, że urządzenie ma ustawioną tolerancję na 20 km/h, więc dopiero po przekroczeniu dopuszczalnej prędkości z takim „zapasem” kierujący mogą się spodziewać mandatu.

Małgorzata Salacha, wójt gminy Kołaczyce nie zdradza szczegółów dotyczących umowy dzierżawy fotoradaru. Zapewnia jednak, że od tego czasu kierowcy, którzy przejeżdżają przez tę miejscowość robią to zgodnie z przepisami. Niemałą rolę odgrywają tutaj posiadacze CB radia, którzy informują pozostałych użytkowników ruchu o fotoradarze. - Dla nas najważniejsze jest bezpieczeństwo ludzi. Nie zależy nam na tym, żeby zarobić – podkreśla wójt.

O tym, że fotoradar sprawdza się w wielu przypadkach mówi nam kierowca, pan Bartłomiej, posiadacz CB. - Radia CB bardzo ułatwiają podróż samochodem ze względu na wiele swoich walorów. Dla mnie najważniejszą zaletą używania CB jest możliwość znalezienia konkretnego adresu w miejscowości, której nie znam. W razie konieczności można wezwać też pomoc. Jeżeli chodzi o funkcje radia CB jako "antyradaru", to trzeba przyznać, że bardzo szybko można się dowiedzieć na jakiej drodze można spotkać patrol policyjny lub inne służby, które kontrolują kierowców. Zaznacza jednak, że do końca nie można ufać wszystkim informacjom, które są podawane przez CB radio. - Zdarzają się takie sytuacje, gdzie policjanci posiadający w swoich radiowozach "CB" dezorientują kierujących, podając mylne komunikaty. Dlatego nie warto bezgranicznie polegać na informacjach zasłyszanych na kanale 19.

Pan Krzysztof, który nie ma CB radia, uważa jednak, że jest to dobry i potrzebny wynalazek mimo, że nie można do końca zaufać podawanym tam informacjom. - Niewątpliwe posiadanie radia CB umożliwia komunikację z kierowcami i poprzez to, uniknięcie płacenia mandatów. Zawsze można kogoś spytać o ścieżkę, czy jest pusta. Jednak każdy, kto w takowe radio jest wyposażony może wpuścić w kanał innego użytkownika ruchu, poprzez udzielenie mylnych informacji. Ktoś pyta o drogę na Pilzno, słyszy, jedzie i natyka się na patrol. Dlatego trzeba dużej ostrożności w podejściu do zasłyszanych tam informacji. I choć pan Krzysztof nie posiada radia CB, to świetnie radzi sobie w trasie. - Regularnie kilka razy w miesiącu pokonuję dłuższe odcinki. Fakt, że ktoś jadący przede mną z anteną od radia CB na dachu zwalnia, powoduje pewną ostrożność i przeświadczenie, że on coś wie od innych "mobilków". To jest dodatkowym plusem dla tych, którzy CB jednak nie posiadają.

Jak widać CB radio doskonale się sprawdza, ale jego posiadanie nie zwalnia kierowców od myślenia i przestrzegania przepisów ruchu drogowego.


Źródło
 
 
Automobil

Wysłany:    A może to Cię zainteresuje



 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 24 Wrzesień 2009, 16:09   

W obstawie Iskry stoi zawsze srebrny Citroen C5 Combi. Coś mi się wydaje, że jest to dobrze nam znany powóz z woj. lubuskiego.

Czyli już wiemy od kogo oni dzierżawią ten sprzęcior :-)
 
 
phonemaniac
Videomaniac


Dołączył: 10 Paź 2008
Pochwał: 1316
Posty: 4393
Skąd: WKZ
Wysłany: 13 Październik 2009, 18:56   

Właśnie dostałem info od kolegi z Jasła, że w Kołaczycach szaleje Renault Kangoo z Zielonej Gory i często i gęsto robi foto ludziskom poruszającym się za szybko po drogach.

Na wyposażeniu Renault oprócz pracownika firmy ze sprzętem jest dodatkowo strażnik gminny.

Kolega obiecał, że jak będzie miał chwilę czasu, a będą fotografować, to im też fotkę strzeli ;)

Cytat:
- Ja na przykład uwielbiam wkurzać prywatną firmę co obsługuje fotoradar z samochodu. Stoją na parkingu przy głównej drodze z fotoradarem w samochodzie i jak jestem akurat tam i widzę ich, biorę gazetę, rozkładam i staję na chodniku tak by im zasłonić widoczność i nic mi nie mogą zrobić, bo chodnik jest publiczny :P

- Nie pogonili cię?

- Próbowali więc poprosiłem o podstawę prawną i zrobiłem zdjęcie straznikowi, że nie miał blach z numerem na klapie, a rozporządzenie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych jasno określa jak ma być umundorowany - za brak blachy grożą dwa lata więzienia. Od tego czasu nawet nie wychodzi z samochodu jak stanę z gazetą.

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
 
lukaszr
Administratore banitore


Dołączył: 12 Mar 2009
Pochwał: 106
Posty: 2630
Skąd: PL
Wysłany: 13 Październik 2009, 19:10   

Zadzwoń do mnie następnym razem - spotkamy się i we dwóch poczytamy gazetę :D
 
 
 
pstryk
Forum Lider


Dołączył: 21 Mar 2009
Pochwał: 213
Posty: 724
Skąd: PL
Wysłany: 11 Wrzesień 2010, 16:57   

ul. Mickiewicza - wylot z Kołaczyc na Pilzno - teren zabudowany.
Iskra-video w Citroenie C5 - nr rej. na prośbę zasłonięte :roll:
Pan strażnik i pan z firmy Meter sympatyczni i fotki podglądowe są :twisted:








Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 11 Wrzesień 2010, 22:38   

Citroen lata po całej Polsce...

Niestety jego blaszki już wiszą na mapie...

FZ 56524. Trafiłem :?:
 
 
Fear
Szwagier


Dołączył: 08 Lut 2010
Pochwał: 424
Posty: 957
Skąd: Lubin
Wysłany: 11 Wrzesień 2010, 22:46   

phonemaniac napisał/a:
Właśnie dostałem info od kolegi z Jasła, że w Kołaczycach szaleje Renault Kangoo z Zielonej Gory i często i gęsto robi foto ludziskom poruszającym się za szybko po drogach.

Na wyposażeniu Renault oprócz pracownika firmy ze sprzętem jest dodatkowo strażnik gminny.

Kolega obiecał, że jak będzie miał chwilę czasu, a będą fotografować, to im też fotkę strzeli ;)

Cytat:
- Ja na przykład uwielbiam wkurzać prywatną firmę co obsługuje fotoradar z samochodu. Stoją na parkingu przy głównej drodze z fotoradarem w samochodzie i jak jestem akurat tam i widzę ich, biorę gazetę, rozkładam i staję na chodniku tak by im zasłonić widoczność i nic mi nie mogą zrobić, bo chodnik jest publiczny :P

- Nie pogonili cię?

- Próbowali więc poprosiłem o podstawę prawną i zrobiłem zdjęcie strażnikowi, że nie miał blach z numerem na klapie, a rozporządzenie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych jasno określa jak ma być umundorowany - za brak blachy grożą dwa lata więzienia. Od tego czasu nawet nie wychodzi z samochodu jak stanę z gazetą.
















LINK

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 11 Wrzesień 2010, 22:55   

Ma ktoś blaszki tego kangura :?:
 
 
Fear
Szwagier


Dołączył: 08 Lut 2010
Pochwał: 424
Posty: 957
Skąd: Lubin
Wysłany: 11 Wrzesień 2010, 22:57   

Poszukam na necie, może znajdę, ale głowy nie dam.
 
 
gryszu 
Dziędobry!


Dołączył: 24 Paź 2010
Pochwał: 30
Posty: 41
Skąd: Jasło
Wysłany: 24 Październik 2010, 18:18   

Blaszki tego Kangura to: RJS 29SY
Widziana tam była też Toyota Yaris na blachach zaczynających się od "FZ" ... - cyferek nie ustaliłem. Toyoty już dawno w Kołaczycach nie widziano.

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 24 Październik 2010, 19:55   

Yariska śmiga na FZ 71669. Myślę, że zaczną działać pełną gębą jak zostaną naprawione szkody powodziowe...
 
 
pstryk
Forum Lider


Dołączył: 21 Mar 2009
Pochwał: 213
Posty: 724
Skąd: PL
Wysłany: 25 Październik 2010, 15:44   

Most w Kołaczycach przy drodze K-73 pewnie jeszcze długo nie zostanie naprawiony... :idea:

Na razie po moście tymczasowym z ruchem wahadłowym trzeba się poruszać.

PS. Sesje zdjęciowe są robione... w zeszłym tygodniu siało pasmo K :twisted:

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 25 Październik 2010, 17:57   

To czego się nie chwalisz :?: :o Stała miejscówka :?:
 
 
pstryk
Forum Lider


Dołączył: 21 Mar 2009
Pochwał: 213
Posty: 724
Skąd: PL
Wysłany: 25 Październik 2010, 18:40   

Tak, jak na fotkach wyżej... wylot na Pilzno. :cool:

Mierzył Kangurek :)

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
pstryk
Forum Lider


Dołączył: 21 Mar 2009
Pochwał: 213
Posty: 724
Skąd: PL
Wysłany: 15 Listopad 2010, 20:42   

Pomiar z Kangurka. :twisted:

Zdjęcia dzięki uprzejmości obsługi. :good:

Pozdrowienia dla nich. :wink:




Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Kołaczyce - Fotoradar przenośny | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group