Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid 1cd042f45c32582fe66d99ce0857c0b5 Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: piotreg
10 Styczeń 2014, 14:05
Lipno - Videorejestratory
Autor Wiadomość
DarioG
Forum Lider


Dołączył: 27 Lis 2009
Pochwał: 77
Posty: 377
Skąd: Głogów
Wysłany: 3 Marzec 2011, 17:36   

Cytat:
Pędził 150 na godzinę. Dopadła go policyjna alfa

Policyjne alfy 159 wreszcie w akcji. Ich "ofiarą" padł w środę kierowca osobowego mercedesa, który na krajowej "10" przy obowiązującej "siedemdziesiątce" jechał dwa razy szybciej i nieprzepisowo wyprzedał inne auto. Za swój uwieczniony policyjną kamerą wyczyn dostał 1000 złotych mandatu i 20 punktów karnych.
Do zdarzenia doszło wczoraj przed godz. 15 na ruchliwym odcinku drogi krajowej nr 10, w miejscowości Skępe.

Policjanci z lipnowskiej drogówki patrolujący tę trasę w oznakowanej alfie 159, namierzyli osobowego mercedesa. Auto łamiąc przepisy wyprzedziło inny samochód na oznakowanym skrzyżowaniu i na pasie ze strzałkami skrętu w lewo. Ponadto przy obowiązującej "siedemdziesiątce" miało na liczniku 151 km/h.

Spieszyło mu się

Kierowcą zatrzymanego do kontroli mercedesa okazał się 41-letni mieszkaniec Torunia. Swój nierozważny wyczyn obejrzał na ekranie policyjnego wideorejestratora. Za popełnienie trzech wykroczeń został ukarany maksymalną kwotą mandatu i zebrał w sumie 20 punktów karnych.

Mężczyzna swoją niebezpieczną jazdę tłumaczył pośpiechem. Jak relacjonują policjanci przyznał też, że słyszał o policyjnej alfie, ale nie przypuszczał, że spotka ten radiowóz na swojej drodze.

120 radiowozów Alfa Romeo 159 trafiło do policji na początku roku. Mają pomóc w ściganiu piratów drogowych.

KLIK

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
Migawka

Wysłany:    Fotografia profesjonalna Foto-Art



 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1550
Posty: 31926
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 3 Marzec 2011, 17:42   

Jej numer boczny to C672. Brakuje nam jeszcze tylko blaszek. :D

A tu wyczyn pana z Mesia:

 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1550
Posty: 31926
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 5 Marzec 2011, 21:01   

piotreg napisał/a:
Uwaga na beżowego Fiata Bravo, nr rej. CLI L009

:arrow: kamerka przód

Fałszywy alarm :!: Ściągam go z mapy.
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1550
Posty: 31926
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 11 Marzec 2011, 08:01   

Masz może jej blaszki :?: Bo tego nam brakuje.
 
 
lukaszr
Administratore banitore


Dołączył: 12 Mar 2009
Pochwał: 106
Posty: 2630
Skąd: PL
Wysłany: 11 Marzec 2011, 08:07   

Fajnie by było, ale niestety cyfrówka nie wyrobiła zdjęć seryjnych i nie udało mi się złapać blaszek. Pytałem na CB, ale cisza. Sam jestem zły.
 
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1550
Posty: 31926
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 11 Marzec 2011, 08:26   

Wystarczyło rzucić okiem... technika zawiodła, chłop poległ :D
 
 
lukaszr
Administratore banitore


Dołączył: 12 Mar 2009
Pochwał: 106
Posty: 2630
Skąd: PL
Wysłany: 11 Marzec 2011, 08:32   

Bywa :oops: :oops: :oops:
 
 
 
Misial 
Forum Lider

Dołączył: 08 Mar 2009
Pochwał: 71
Posty: 605
Skąd: Nakło
Wysłany: 13 Marzec 2011, 21:38   

Dzisiaj na wjeździe do Lipna, od strony Sierpca, robili przymusowy zjazd do boksu innej osobówce, na stacje Orlen.

Numer blach to...

Ach, zapomniałem :lol:

PS. Łukasz, zastanawiam się co ta Vectra robiła w Obrowie... to już chyba podlega pod Toruń, ale może się tak daleko wypuszczają :o
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1550
Posty: 31926
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 14 Marzec 2011, 07:51   

Oki. Dzięki za info.
 
 
lukaszr
Administratore banitore


Dołączył: 12 Mar 2009
Pochwał: 106
Posty: 2630
Skąd: PL
Wysłany: 14 Marzec 2011, 09:14   

Misial napisał/a:
PS. Łukasz, zastanawiam się co ta Vectra robiła w Obrowie... to już chyba podlega pod Toruń, ale może się tak daleko wypuszczają :o

Napisałem, że chyba ta Vectra, ponieważ nie widziałem tablic rejestracyjnych (tylko zauważyłem "C" na początku). Wyglądała identycznie, więc być może ta, a być może inna.
 
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 3695
Posty: 9618
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 18 Marzec 2011, 17:20   

Cytat:
162 km/h na liczniku, 400 zł mandatu i 10 pkt karnych

Namierzeni przez policyjny videorejestrator kierowcy forda focusa i renault clio kompletnie zignorowali obowiązującą prędkość i to na niebezpiecznych odcinkach krajowej "dziesiątki".

Pierwszy z nich zamiast dopuszczalnej "dziewięćdziesiątki" miał na liczniku 162 km/h. Drugi przy ograniczeniu do "pięćdziesiątki" jechał nieomal 3 razy za szybko.

Policjanci z lipnowskiej drogówki w trakcie wczorajszych policyjnych działań na drogach krajowych pod kryptonimem "Bezpieczna Droga" namierzyli dwóch kierowców jadących z brawurową prędkością. Obydwa wykroczenia odnotowano na niebezpiecznych odcinkach krajowej "dziesiątki". Najpierw krótko przed 15:00 w miejscowości Skępe funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierowcę forda focusa po tym, jak na obowiązujące "dziewięćdziesiątce" jechał z prędkością 162 km/h.

Za to wykroczenie 40-letni kierowca z powiatu legionowskiego został ukarany mandatem w kwocie 400 złotych i 10 punktami karnymi. Kilka minut po 16:00 w miejscowości Kolankowo w gminie Lipno, 30-letni bydgoszczanin prowadził renault clio z prędkością 149 km, przy ograniczeniu do 50. W tym przypadku niebezpieczna jazda kosztowała kierowcę mandat w kwocie 500 złotych i również 10 punktów karnych.

Policjanci alarmują - nie stosowanie się do obowiązujących ograniczeń prędkości to jedna z najczęstszych przyczyn śmiertelnych wypadków. Nadmierna prędkość to zarówno ta wykraczająca poza obowiązujące ograniczenie jak i prędkość zbyt wysoka w stosunku do warunków panujących na drodze, warunków atmosferycznych oraz indywidualnych cech kierowcy. Im wyższa prędkość, tym dłuższa droga hamowania, która wydłuża się przy mokrej i śliskiej nawierzchni. Nawet jeśli nadmierna prędkość nie jest główną przyczyną wypadku, to jego skutki na pewno zależą bezpośrednio od prędkości, z jaką poruszał się pojazd w chwili zderzenia.

LINK
 
 
Misial 
Forum Lider

Dołączył: 08 Mar 2009
Pochwał: 71
Posty: 605
Skąd: Nakło
Wysłany: 25 Marzec 2011, 12:45   

Piraci :lol: Nie chciałem komentować, ale po remoncie drogi K-10 to śmiech na sali... co chwila piękne skrzyżowania z lewoskrętami... a tu co chwila 50km/h :!: Już nie raz pisałem, wolałem tą drogę przed remontem. To nic, że była dziurawa z koleinami, ale można było jechać normalnie...

Pewnie niektórzy pomyślą, że jestem piratem drogowym, ale uwierzcie mi, jadąc tą drogą swobodnie można by było dać tylko ograniczenie do 70km/h... a tak teraz Policja z Lipna ma się czym wykazać w statystykach u Komendanta Wojewódzkiego...

Wiele razy jadąc tym odcinkiem jechałem w kolumnie kilku aut i jak jeden zgodny mąż nikt nie hamował... :D
 
 
PieTrzaK
Forum Lider


Dołączył: 06 Wrz 2010
Pochwał: 472
Posty: 1471
Skąd: Łomża/Białystok
Wysłany: 7 Kwiecień 2011, 15:40   

Alfa działa :twisted:

Cytat:
Stracić prawo jazdy na 300 metrach? Możliwe. Dokonał tego kierowca jadący krajową "dziesiątką" w okolicach Lipna (woj. kujawsko-pomorskie).
35-letni mieszkaniec Łodzi jechał dostawczym mercedesem vito.

Za piracki manewr dostał maksymalny mandat (1 tys. złotych) i 29 punktów karnych. Żeby znowu zasiąść za kółkiem, będzie musiał zdać ponowny egzamin na prawo jazdy.

LINK
 
 
bicker5 
Forum Lider

Dołączył: 17 Mar 2009
Pochwał: 49
Posty: 700
Skąd: Kraków
Wysłany: 7 Kwiecień 2011, 17:59   

Piękny przykład pomiaru z najazdu. Skur... stwo w czystej postaci, pomiar na odcinku 50 metrów, tak aby ofiara się nie zorientowała jak jest rąbana bez wazeliny. Sami zap... li ponad (140) i na przejściu dla pieszych podwójną ciągłą mieli centralnie między kołami, ale oczywiście nie stwarzali zagrożenia.
 
 
pstryk
Forum Lider


Dołączył: 21 Mar 2009
Pochwał: 213
Posty: 724
Skąd: PL
Wysłany: 7 Kwiecień 2011, 19:08   

Na początku filmiku w 2 sekundzie pojawia się napis: Błąd odległości... :o

Co do podwójnej ciągłej, znaku B-25 i przejścia dla pieszych widać ewidentnie wykroczenia, ale prędkość tutaj faktycznie jest naciągnięta... :idea:

Iskrą go raczej nie mierzyli z tego wynika... :o
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Lipno - Videorejestratory | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group