Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid 6fef28a512fc5c4d3406fbd05c44f8b8 Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Gm. Biały Bór - Fotoradar stacjonarny
Autor Wiadomość
Misial 
Forum Lider

Dołączył: 08 Mar 2009
Pochwał: 71
Posty: 605
Skąd: Nakło
Wysłany: 1 Lipiec 2009, 10:02   Fotoradar stacjonarny

Cytat:
Fotoradar stacjonarny na terenie miejscowości Biały Bór

- ul. Dworcowa
, wlot do miasta, jadąc od strony Człuchowa
- ul. Słupska, wylot z miasta, jadąc w kierunku Słupska /zdemontowany/

Wczoraj żona opowiadała, że część pracowników z jej Urzędu wybrała się na wyjazd nad morze do Mielna, jadąc z Nakła mijają sławetne miejsca, jechali jak mi żona powiedziała w 6. aut, na razie 2. odebrało już fotki, dziś kolejnych 2. czeka na odebranie awizo, no i jeszcze 2. zostało. :D To żonie powiedziałem, aby czasami zaglądali do netu, nie tylko na naszą-klasę. :D

A wszystkie zdjęcia zrobione na 40 km/h, przysłali kwoty od 50 do 100zł, wiem, że jedna fota o 18km/h przekroczenie, to tolerancja znikoma.:D
 
 
Automobil

Wysłany:    A może to Cię zainteresuje



 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 9 Lipiec 2009, 02:35   

Biały Bór, Człuchów - oni z tym koksem jadą praktycznie non stop!
 
 
lukaszr
Administratore banitore


Dołączył: 12 Mar 2009
Pochwał: 106
Posty: 2630
Skąd: PL
Wysłany: 11 Sierpień 2009, 07:48   

piotreg napisał/a:
Biały Bór, Człuchów - oni z tym koksem jadą praktycznie non stop!

Mam rodzinę w Białym Borze i jedna osoba mi mówiła ostatnio, że ma znajomą, która mieszka przy ulicy, gdzie w nocy jest codziennie aktywny FR - babka mówiła, że ma już dość, bo w nocy spać nie może, bo ciągle coś błyska. :D
 
 
 
Sinus
Dziędobry!

Dołączył: 13 Paź 2009
Pochwał: 8
Posty: 23
Wysłany: 13 Październik 2009, 20:08   

Cytat:
... gdzie w nocy jest codziennie aktywny FR (...)

On jest czynny całą dobę, fotkę dostałem od nich, 10km/h, o ten chodzi pewnie.

 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 14 Październik 2009, 09:22   

Przekroczyłeś prędkość tylko o 10km/h?
 
 
Sinus
Dziędobry!

Dołączył: 13 Paź 2009
Pochwał: 8
Posty: 23
Wysłany: 14 Październik 2009, 17:41   

Dokładnie o 12., ale w sumie żadna różnica. W lipcu tego roku przejeżdzając przez BB widziałem jednego nygusa ze straży wiejskiej jak dłubie przy FR i wtedy nie wytrzymałem, kilka słów usłyszał.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 14 Październik 2009, 17:46   

Wiesz... gość ma taką robotę... trudno go winić za to, że jego zwierzchnik chce ratować zrujnowany budżet gminy. :D
 
 
Sinus
Dziędobry!

Dołączył: 13 Paź 2009
Pochwał: 8
Posty: 23
Wysłany: 14 Październik 2009, 19:38   

Takie życie. :) Całe stada cwaniaków i obiboków na miejskich i wiejskich stołkach. :D
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 8 Luty 2010, 10:35   

Maszt jest aktywny non stop.
 
 
gucio40
Gość
Ostrzeżeń: 22/5
Wysłany: 9 Luty 2010, 15:27   

Jak najbardziej prawidłowa tolerancja w tym miejscu :idea:
40 znaczy 40, nie 52.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 9 Luty 2010, 17:20   

Może masz i rację... ale nie zapominaj o jednym... na polskiej ziemi jest ogólnonarodowe przyzwolenie na łamanie przepisów ruchu drogowego. Polska to nie Skandynawia!!!
Patrząc na to z punktu widzenia Kowalskiego taka tolerancja jest przynajmniej śmieszna.
 
 
gucio40
Gość
Ostrzeżeń: 22/5
Wysłany: 10 Luty 2010, 09:08   

Jeżeli maszt jest oznakowany, to każdy co ma zdjęcie jest sobie sam winny, a że już takich dużych ryb nie łapią, bo są sławni na całą polskę, to zaniżyli tolerancję do takiej jak na zachodzie.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 10 Luty 2010, 11:33   

gucio40 napisał/a:
Jeżeli maszt jest oznakowany, to każdy co ma zdjęcie jest sobie sam winny...

Chcąc nie chcąc muszę się z Tobą zgodzić... na oznakowanych masztach płacą tylko gamonie.
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 3666
Posty: 9577
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 23 Luty 2010, 14:58   

Cytat:
Biały Bór: Postawcie nam fotoradar

Mieszkańcy ulicy Bobolickiej, gdzie ciężarówki systematycznie rozbijają domy, domagają się stałego fotoradaru. Ale w tej sprawie nie ma zgody we władzach gminy.

Prawie pół setki mieszkańców ulicy Bobolickiej w Białym Borze podpisało się pod petycją o postawienie tam stałego masztu z fotoradarem. Trafiła ona do władz gminy, policji i Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Potrzebę postawienia słupa mieszkańcy uzasadniają faktem, że ulica jest w ciągu bardzo ruchliwej szosy krajowej nr 25, gdzie dochodziło do wielu groźnych wypadków, w tym śmiertelnych.
– Niedaleko jest jezioro i już przy zerowej temperaturze powietrza na ulicy osadza się szadź, co powoduje, że samochody wpadają w poślizgi. To jest niebezpieczne tym bardziej, że ulica opada stromo w dół – tłumaczy Teresa Olszewska, przedstawicielka wnioskujących.

W petycji mieszkańcy wymieniają dziewięć najbardziej dramatycznych wypadków z ostatnich lat (dołączyli do niej dokumentację fotograficzną i artykuły z "Głosu” na ten temat). Na przykład, przypominają wjazd do jednego z domów ciężarówki. – Tylko szczęśliwym zbiegiem okoliczności nikt z domowników wtedy nie zginął – przypomina Teresa Olszewska. – Ale oni do dzisiaj boją się spać w tym pokoju.

Podają też przykłady: uszkodzenia budynku przez wojskowy pojazd opancerzony, rozbicie przez ciężarówkę samochodu białoborskiej straży miejskiej, śmierci dziecka i drogowego robotnika, uderzonych przez samochody.

Nie można powiedzieć, że z tych dramatycznych wypadkach służby drogowe nie wyciągnęły żadnych wniosków. Przy newralgicznie położonych budynkach zostały ustawione zapory betonowe lub metalowe. Na dwustumetrowym odcinku ulicy postawiono 12 ostrzegawczych i informacyjnych znaków drogowych (np. ograniczają prędkość do "czterdziestki”, ostrzegają o dużym skłonie i możliwej kontroli radarowej). Ponadto są tam oznakowane ostre zakręty, a przed skłonem została zamontowana na szosie spowalniająca wysepka.

– To nie wystarczy. Kierowcy jak pędzili, tak pędzą – twierdzi pani Teresa. – Prawda jest taka, że my żyjemy w ciągłym strachu. Mieszkańców ul. Bobolickiej najbardziej zdenerwowała pogłoska, że władze gminy – zamiast u nich – planują postawienie masztu na ulicy Dworcowej. Potwierdziło ją pismo od szefa Rady Miejskiej Tadeusza Markiewicz. Pisze on, że według radnych "najwłaściwszym miejscem, gdzie powinien stanąć stacjonarny fotoradar jest ulica Dworcowa, na odcinku pomiędzy szkołami.”

– Ja, jako władza wykonawcza nic o tym nie wiem, że na ulicy Dworcowej ma być postawiony maszt – dziwi się burmistrz Franciszek Lech Kwaśniewski. – Na Dworcowej jest długa prosta, a więc dobra widoczność. Łatwiej jest tam ustawić nasz przenośny fotoradar. Osobiście uważam, że bardziej uzasadniony byłby na Bobolickiej. Na razie do wniosku mieszkańców nie ustosunkowali się policja i GDDKiA. Może czekają na osiągnięcie kompromisu w białoborskim samorządzie?
LINK
 
 
SlaBro
Forum Lider

Dołączył: 16 Gru 2009
Pochwał: 48
Posty: 83
Skąd: Łódź
Wysłany: 22 Sierpień 2010, 13:38   

Do kompletu jeszcze jedno ujęcie wyżej wspomnianego FR na ul. Żymierskiego na wysokości Poczty.

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Gm. Biały Bór - Fotoradar stacjonarny | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group