Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid e2f8cc5afd16b04de43720efc1b903da Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Gm. Biały Bór - Fotoradar stacjonarny
Autor Wiadomość
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 3666
Posty: 9577
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 14 Kwiecień 2011, 13:34   


LINK

Cytat:
Nagranie powstało w styczniu 2011 r. Pierwszy raz spotkałem się osobiście z Komendantem Straży Miejskiej Białego Boru. Nie miałem tego dnia czasu na kręcenie się z kamerką, ale Komendant zgodził się na rozmowę przed kamerą przy kolejnej mojej wizycie w Białym Borze. Tak się też stało - przygotowałem kilkanaście pytań najbardziej palących w tym czasie, na które Komendant odpowiedział. Nagranie z tego spotkania pojawi się w kilku częściach na stronie http://www.emil-tv.pl w przyszłym tygodniu. Ten odcinek można potraktować jako otwarcie sezonu 2011 r.
 
 
Automobil

Wysłany:    A może to Cię zainteresuje



 
 
Fear
Szwagier


Dołączył: 08 Lut 2010
Pochwał: 424
Posty: 957
Skąd: Lubin
Wysłany: 15 Czerwiec 2011, 06:37   

Cytat:
Biały Bór bije Warszawę fotoradarami

Tylko w zeszłym roku trzy drogowe fotoradary w Białym Borze (woj. zachodniopomorskie) "zarobiły" dla gminnej kasy 7 mln zł. To ponad dwa razy więcej niż suma, jaką zebrały stołeczne postrachy kierowców.

Choć władze Białego Boru zapewniają, że fotoradary zapewniają bezpieczeństwo na drogach, to mieszkańcy tego małego miasteczka na północy Polski twierdzą co innego.

- To jest maszynka do zarabiania pieniędzy. Przy okazji może to służy też poprawie bezpieczeństwa, ale przede wszystkim to jest do zarabiania pieniędzy - przekonują miejscowi kierowcy.

Faktycznie, coś w tym jest, bo pieniądze z mandatów znacznie poprawiają stan gminnej kasy.

Więcej od Warszawy

W 2010 r. dziesięciu strażników z Białego Boru "zarobiło" na fotoradarach ponad dwa razy więcej niż 1,8 tys. miejskich strażników w stolicy.

- Jestem zadowolony z funkcjonowania fotoradarów i straży miejskiej, która je obsługuje - chwali podwładnych burmistrz Białego Boru Franciszek Lech Kwaśniewski.

Prawdziwe żniwa zaczynają się dopiero teraz. Bo Biały Bór to trasa z Warszawy i Poznania do Kołobrzegu i Mielna.

LINK
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 15 Czerwiec 2011, 07:47   

Rok 2011 będzie na pewno dużo gorszy. :evil:
 
 
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 15 Czerwiec 2011, 14:00   

Polecą na trzy zmiany, to nadrobią. :grin:
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 15 Czerwiec 2011, 17:13   

Mnie inna rzecz na filmiku zaciekawiła - urywki z Warszawy.
Warszawska <SM> ma 2. AD9 C :!:
 
 
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 15 Czerwiec 2011, 17:36   

No jeden w białym Partnerze (Berlingo?), a drugi na trójnogu. :o

Edit: Dopiero teraz przyszło mi do głowy - a oni nie mają czasem starego Ramera 7M, a nie AD9 :?:
 
 
lukaszr
Administratore banitore


Dołączył: 12 Mar 2009
Pochwał: 106
Posty: 2630
Skąd: PL
Wysłany: 15 Czerwiec 2011, 19:48   

piotreg napisał/a:
Mnie inna rzecz na filmiku zaciekawiła - urywki z Warszawy.
Warszawska <SM> ma 2. AD9 C :!:

Mają 2 różne: Klik
 
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 15 Czerwiec 2011, 20:01   

OJCIEC napisał/a:
No jeden w białym Partnerze (Berlingo?), a drugi na trójnogu. :o

Edit: Dopiero teraz przyszło mi do głowy - a oni nie mają czasem starego Ramera 7M, a nie AD9 :?:

Teraz wszystko jasne - 2x AD9 C + Ramer 7M.
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 3666
Posty: 9577
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 4 Luty 2012, 10:57   

Cytat:
Nowe fotoradary staną w Białym Borze

Przy drogach krajowych przebiegających przez gminę Biały Bór wkrótce staną dwa maszty fotoradarowe: przy ulicy Bobolickiej w Białym Borze oraz we wsi Trzebiele.

Jeszcze w starym roku władze Białego Boru zapowiedziały, że wszystkie gminne fotoradary znajdą się w masztach, co w znacznym stopniu odciąży miejskich strażników. Dzięki temu będą oni mogli intensywniej zająć się porządkiem publicznym na terenie gminy. Sprawdziliśmy, w jakim stopniu udało się zrealizować te obietnice.

- Postawienie dwóch masztów fotoradarowych już uzgodniliśmy z policją i Inspekcją Transportu Drogowego oraz z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad. Obecnie wchodzimy w fazę projektowania zadania. Potem trzeba będzie zorganizować przetarg na jego wykonanie. Myślę, że z początkiem wiosny słupy będą już gotowe na przyjęcie urządzeń do pomiaru prędkości.

Co z pozostałymi miejscami, gdzie białoborscy strażnicy mają prawo do ustawiania mobilnego fotoradaru: przy ulicy Dworcowej oraz we wsiach Drzonowo i Przybrda?

– Tam maszty postawimy w drugim etapie, chociaż jeszcze nie ma decyzji, czy w obu tych wsiach – tłumaczy Paweł Mikołajewski. – Sprawy te będziemy musieli uzgodnić z instytucjami, które współuczestniczą w podejmowaniu decyzji.

LINK
 
 
Fear
Szwagier


Dołączył: 08 Lut 2010
Pochwał: 424
Posty: 957
Skąd: Lubin
Wysłany: 8 Maj 2012, 23:05   

Cytat:
Szalał motorem po Białym Borze. Uzbierał 40 punktów!

W dni długiego majowego weekendu na ulicach Białego Boru szalał motocyklista. Prawie do czerwoności rozgrzał tamtejsze fotoradary.

Motocyklista prawdopodobnie nie miał świadomości, że miasto naszpikowane jest fotoradarami. Dozwolone tam prędkości przekraczał o ponad 80 kilometrów na godzinę!

- Rzeczywiście, nasz stacjonarny fotoradar przy ulicy Żymierskiego, gdzie obowiązuje prędkość do 40 km na godzinę, trzykrotnie odnotował nadmierną prędkość motocykla: 87, 97 i 122 kilometry na godzinę - potwierdza Waldemar Lada, komendant Straży Miejskiej w Biały Borze.

- To jednak nie wszystko. W naszych archiwach znaleźliśmy dokumentację, że tego samego motocyklistę fotoradar wychwycił także w kwietniu, kiedy jechał z prędkością 123 km na godzinę. Wówczas odstąpiliśmy od ukarania, ponieważ mieliśmy pewne wątpliwości związane z napisami na tablicy rejestracyjnej. Teraz, kiedy porównaliśmy zdjęcia, doszliśmy do przekonania, że to sam motocyklista: identyczny kombinezon, kask, ale też te same cechy pojazdu.

Białoborskiej straży udało się już ustalić właściciela motocykla. Jest nim wypożyczalnia pojazdów z Pasłęka.

- Właściciel ustala, komu wypożyczył na ten czas motocykl - dodaje Waldemar Lada.

W sumie pirat drogowy uzbierał w Białym Borze 40 punktów karnych, a łączna kwota mandatów sięgnęłaby dwóch tysięcy złotych. Waldemar Lada raczej jednak odstąpi od karania go mandatami.

- W związku z tak drastycznym przekroczeniem dozwolonej prędkości sprawę skierujemy do sądu, licząc na jeszcze surowszy wymiar kary dla pirata - tłumaczy komendant.


LINK
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 3666
Posty: 9577
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 24 Sierpień 2012, 16:00   

Cytat:
Ogłoszenie z dnia 2012-08-21

Biały Bór: Zakup urządzeń rejestrujących - Dostawa masztu radarowego z wyposażeniem

Numer ogłoszenia: 180553 - 2012; data zamieszczenia: 21.08.2012
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - dostawy

Zamieszczanie ogłoszenia: obowiązkowe.
Ogłoszenie dotyczy: zamówienia publicznego.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I. 1) NAZWA I ADRES: Gmina Biały Bór, ul. Żymierskiego 10, 78-425 Biały Bór, woj. zachodniopomorskie, tel. 094 3839002, faks 094 3739745.
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Administracja samorządowa.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Zakup urządzeń rejestrujących - Dostawa masztu radarowego z wyposażeniem.
II.1.2) Rodzaj zamówienia: dostawy.
II.1.3) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest:
Zakup, dostawa i montaż masztu wieżowego radarowego wraz z niezbędnymi urządzeniami do zabudowy w jego wnętrzu urządzeń pomiarowych i rejestrujących systemu fotoradarowego Multanova 6F, będącego w posiadaniu Straży Miejskiej w Białym Borze i użytkowanego w obudowie przenośnej.
1.1 Przedmiot zamówienia obejmuje:
1) Dostawę masztu wieżowego radarowego wraz z oklejeniem zgodnie z rozporządzeniem ministra infrastruktury
2) Dostawę fundamentu prefabrykowanego
3) Dostawę obudowy montażowej
4) Dostawę uchwytu do kamery
5) Dostawę uchwytu do anteny
6) Dostawę obudowy PawerBox wraz z akumulatorem - szt. 2
7) Dostawę tablicy rozdzielczej na 230V
8) Dostawę obudowy dla jednostki centralnej - Chassis
9) Dostawę kabla generatora
10) Przełożenie z obudowy mobilnej do masztu wieżowego urządzeń pomiarowych i rejestrujących systemu fotoradarowego Multanova 6F
11) Montaż i kalibracja.
(...)
LINK
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 25 Sierpień 2012, 09:01   

I dobrze :!: To wszystko w trosce o bezpieczeństwo budżetu... tzn. obywateli.
Mnie to cieszy :!: W końcu, o ile będzie mi dane poruszać się gminnymi chodnikami, będę mógł się poczuć naprawdę bezpiecznie. Brakuje mi tego, kiedy przebywam na terenie innych gmin. Apeluję więc do włodarzy innych gmin - powołujcie straże, nawet jednoosobowe, reperujcie swoje budżety... tzn. dbajcie o bezpieczeństwo, choćby od jutra :lol:
 
 
Fear
Szwagier


Dołączył: 08 Lut 2010
Pochwał: 424
Posty: 957
Skąd: Lubin
Wysłany: 5 Październik 2012, 19:01   

Cytat:
Fotoradar złapał golasa na rowerze. "Tłumaczył, że miał stringi"



Fotoradar w Białym Borze na Pomorzu "widział" już wiele. Tym razem złapał rowerzystę, który nocą jechał z prędkością 53 km/h. Jedyną częścią garderoby, jaką miał na sobie, były majtki... na głowie.

Minął fotoradar z prędkością o 13 km/h większą, niż dozwolone w tym miejscu 40 km/h. Już to mogło wprawić przeglądających zdjęcia strażników miejskich z Białego Boru w zdumienie. Ale naprawdę zaskakujący okazał się strój cyklisty - a raczej jego brak, jeśli nie liczyć... majtek na głowie.

- Fantazja ułańska młodzieży już nigdy mnie nie zaskoczy - komentuje Paweł Radtke ze straży miejskiej.

"Byłem w stringach"

Rowerzysta został rozpoznany, bo majtki na głowie twarzy nie zakrywały. Strażnicy wezwali go "na dywanik": za przekroczenie prędkości miał otrzymać 100 zł mandatu. Nieprzyzwoitemu cykliście zarzucono jednak jeszcze jedno wykroczenie, też za 100 zł.

- W momencie, gdy strażnik przedstawił mu drugi zarzut, tak zwanego nieobyczajnego wybryku, stwierdził, że był w stringach silikonowych - relacjonuje Waldemar Lada, komendant Straży Miejskiej z Białego Boru.

1000 zł kary

Pirat drogowy mandatu nie przyjął. Sprawą zajął się więc sąd w Szczecinku, który stringów na zdjęciach się nie dopatrzył. Rowerzysta, który "kierując rowerem nie zastosował się do znaku drogowego B-33, przekraczając dozwoloną prędkość o 13 km/h" oraz "kierując rowerem - nago dopuścił się nieobyczajnego wybryku" został ostatecznie ukarany grzywną w wysokości 1000 zł.


LINK

:lol: :lol:
 
 
PieTrzaK
Forum Lider


Dołączył: 06 Wrz 2010
Pochwał: 472
Posty: 1471
Skąd: Łomża/Białystok
Wysłany: 6 Październik 2012, 07:06   

Dżizas... :facepalm:
 
 
kalex
Jajcarz

Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 127
Posty: 1222
Skąd: Wrocław
Wysłany: 6 Październik 2012, 21:05   

Wziąłby kolegę z rowerem i wystąpiliby razem, to fotka poszłaby do kosza. :grin:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Gm. Biały Bór - Fotoradar stacjonarny | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group