Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid b7091cf03657c2fe49fb5ec97a96f8c3 Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Radary, fotoradary, lidary i videorejestratory ogólnie - Przyszła fotka, mam za dużo punktów...
Autor Wiadomość
Ziemowit
Dziędobry!

Dołączył: 20 Cze 2009
Posty: 3
Wysłany: 20 Czerwiec 2009, 01:06   Przyszła fotka, mam za dużo punktów...

Jest masę tematów odnośnie co zrobić gdy zdjęcie z fotoradaru jest niewyraźne.
Co w sytuacji odwrotnej?

Konkretnie chodzi o taką sytuację:

Dostałem właśnie polecony od Straży Wiejskiej. W nim ksero wydruku z fotoradaru. Jakość nie powala (może to wina ksera), ale każdy kto mnie zna to mnie rozpozna :(
Do tego dostałem też karteczkę z oświadczeniem czy to ja prowadziłem i jeżeli tak to, że przyjmuje madat, a jeżeli nie ja to żeby podać kto.

I teraz chodzi o to, czy moge podać wujka, dziadka, sąsiada czy kogokolwiek innego, że to on prowadził. Czy będą porównywać twarz z fotoradaru z twarzą osoby, która zgłosi się zamiast mnie jako kierujący?
Czy może to być osoba absolutnie nie podobna lub nawet kobieta, czy muszę poszukać kogoś podobnego?

Będą to sprawdzać czy nie?

P.S.

Podkreślam, że to pstykacz strażników, nie policji. W pisemku było, że jeżeli odeślę im oświadczenie, że to ja i że przyjmuje mandat to nawet się nie musze zgłaszać do nich, a zaoczny wyślą pocztą.
Jeżeli podam kogoś innego jako prowadzącego czy też mu tylko wyślą fotę i oświadczenie, że ma się przyznać czy będa go wzywać?
 
 
Automobil

Wysłany:    A na mapie nieoznakowane radiowozy policji. I wszystko wiadomo!



 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 20 Czerwiec 2009, 05:42   

Po pierwsze...za składanie fałszywych zeznań grozi... :-)

I teraz pytanie, na wypadek wtopy, czy ta gra jest warta świeczki?

Jeżeli na zdjęciu nie widać twarzy kierującego, warto zaryzykować, jeśli stan punktów jest niezadowalający...

Problem polega na tym, że ludzie - debile - zwykle robią takie babole, że szkoda gadać, tu przykład - na zdjęciu widać, że kierowcą jest młody mężczyzna, a oni podają, że kierował staruszek (zawsze biorą nasz nr PESEL), albo, że podają kobietę, mimo, że widać, że jest to mężczyzna.

Jeżeli rozpoznałeś siebie na zdjęciu ponosisz jakieś tam ryzyko.

A gdzie Cię cyknęli? :-)
 
 
Ziemowit
Dziędobry!

Dołączył: 20 Cze 2009
Posty: 3
Wysłany: 20 Czerwiec 2009, 13:07   

Gra warta świeczki, bo dzień po pstryknięciu fotki (o czym nie wiedziałem dopóki nie dostałem listu) zatrzymali mnnie z videoradarem, bo ich wyprzedziłem :) I dostałem 20 pkt, a teraz przyszedł list z 6 pkt.
Więc albo ktoś weźmie na siebie albo tracę prawko :(
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 20 Czerwiec 2009, 13:40   

Czyżby 10 za prędkość, 5 za zakaz wyprzedzania i 5 za podwójną ciągłą? :-)

Można też sprzedać swoje punkty, poszukaj na Allegro :-)
 
 
jakub
Forum Lider

Dołączył: 09 Mar 2009
Pochwał: 31
Posty: 477
Skąd: DZA
Wysłany: 20 Czerwiec 2009, 13:45   

Faktycznie z tą nową 6-tką to nieciekawie wygląda Twoje saldo. Zakładając, że się z nią jakoś uporasz to biegnij kolego czym prędzej do WORD-u i rób szkolenie, trwa kilka godzin, kosztuje w przybliżeniu z tego co wiem 300-400zł i na koniec dostajesz zaświadczenie, z zaświadczeniem na komisariat i zdejmują z konta 6 karnych, wtedy będziesz miał 14 choć to i tak już raczej wysoki wynik w mojej ocenie.
 
 
mussawir
Dziędobry!


Dołączył: 16 Kwi 2009
Pochwał: 6
Posty: 44
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 20 Czerwiec 2009, 20:29   

Hmmm, a jak wygląda procedura, kiedy odmówimy podania kierowcy? Z tego co pamiętam jest taka opcja i wtedy kończy się na mandacie bez punkciaków...
 
 
 
jakub
Forum Lider

Dołączył: 09 Mar 2009
Pochwał: 31
Posty: 477
Skąd: DZA
Wysłany: 20 Czerwiec 2009, 20:40   

Faktycznie, jest coś takiego. W tym przypadku to chyba byłby optymalny pomysł, pytanie tylko, czy da się go wdrożyć w życie.
 
 
kalex
Jajcarz

Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 127
Posty: 1222
Skąd: Wrocław
Wysłany: 21 Czerwiec 2009, 10:02   

Coś za coś. 8) Wklej nam fotkę, daj pocieszyć oko, napisz coś więcej, co, gdzie i jak cię złapali :D
A teraz konkretnie. Jak np. Twój dziadek podpisze, że to on, a strażacy będą dzwonić, pisać i się stawiać, pamiętaj, że dziadek musi iść w zaparte, że to on jechał i się rozpoznaje. Przecież wiemy wszyscy, że chodzi o pieniądze, a nie o kierowców. A robienie sprawy, że to pewnie nie Ty, zupełnie im się nie opłaca, strażacy musieli by latać po sądach itd. itp.
 
 
Ziemowit
Dziędobry!

Dołączył: 20 Cze 2009
Posty: 3
Wysłany: 21 Czerwiec 2009, 12:59   

Dzieki za odpowiedzi i rady ;)
Skoro nawet na allegro można "oddać" punkty no to chyba nie szuka sie na allegro sobowtóra.
No to trzeba iść w zaparte, że to nie ja, tylko mój szwagier - tak podobnie do mnie wyszedł :twisted:

Fotkę wstawię później, bo nie mam teraz jak jej wrzucić.

Videoradar - srebrny pasacik z Poznania, a w nim miły policjant i pani policjantka :) Czyżby Piotreg też zaliczył 20 pkt, bo dokładnie tak jak pisałeś - prędkość, podwójna ciągłą, zakaz wyprzedzania (co mnie dziwi że zakaz wyprzedzania i ciągłą traktują jako coś innego i liczą osobno)

Fotoradar też poznańska straż wiejska, przyczaiła się z trójnogiem na wjeździe do Poznania od strony Wrocławia (dla niezorientowanych droga ekspresowa wyglądająca lepiej niż autostrada - dwa pasy w każdą stronę oddzielone bardzo szerokim pasem zieleni i barierkami, a na niej ograniczenie do 80).
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 21 Czerwiec 2009, 13:23   

Ziemowit napisał/a:
No to trzeba iść w zaparte, że to nie ja, tylko mój szwagier - tak podobnie do mnie wyszedł

Postaraj się załatwić wszelkie formalności drogą pocztową...

Ziemowit napisał/a:
Czyżby Piotreg też zaliczył 20 pkt, bo dokładnie tak jak pisałeś - prędkość, podwójna ciągłą, zakaz wyprzedzania (co mnie dziwi że zakaz wyprzedzania i ciągłą traktują jako coś innego i liczą osobno)

piotreg nigdy w życiu jeszcze nie zapłacił...tak, żeby ktoś jakieś punkty musiał naliczać.
Jedyny mandat jaki mnie spotkał, to parkowanie na trawniku przy lotnisku Katowice-Pyrzowice.
Wypisali mi wtedy 50 zł...że niby roślinność niszczyłem :-)

Ziemowit napisał/a:
Fotoradar też poznańska straż wiejska, przyczaiła się z trójnogiem na wjeździe do Poznania od strony Wrocławia (dla niezorientowanych droga ekspresowa wyglądająca lepiej niż autostrada - dwa pasy w każdą stronę oddzielone bardzo szerokim pasem zieleni i barierkami, a na niej ograniczenie do 80).

Źli ludzie...
 
 
mussawir
Dziędobry!


Dołączył: 16 Kwi 2009
Pochwał: 6
Posty: 44
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 21 Czerwiec 2009, 16:02   

A ja nadal bym prosił, żeby ktoś przybliżył tą procedure odmowy podania kierowcy, jak to wygląda i konsekwencje. ;)
 
 
 
Castellano
Zaczyna kumać

Dołączył: 29 Lip 2009
Pochwał: 9
Posty: 62
Wysłany: 1 Sierpień 2009, 09:28   

Z tego co mi wiadomo za nie podanie kierowcy i nie przyznanie się, że ty kierowaleś dostaje się 500 zł mandatu i bez punktów. Tak przynajmniej miał mój kolega, który jednego dnia dostał 14 pkt z videorejestratora i dwa zdjęcia. Poszedł w zaparte, nie pamięta kto prowadził, a mówił, że nie on. I taki właśnie dostał mandat plus zaoszczędził 12 pkt (o ile tak można powiedzieć). Minus to wiadomo jaki.
Ostatnio zmieniony przez Castellano 25 Sierpień 2010, 18:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mexyk
Dziędobry!

Dołączył: 18 Kwi 2009
Pochwał: 4
Posty: 21
Wysłany: 1 Sierpień 2009, 09:48   

Jest tak jak pisze Castellano, za nie podanie kto prowadził właściciel auta dostaje 500 złotych i punktów karnych nie przyznają. Problem jest kiedy na fotce wyraźnie widać twarz kierowcy i jest ona taka sama jak właściciela auta. Wtedy, o ile nie pójdziesz w zaparte, że to ktoś bardzo podobny, a nieznajomy to nic nie ugrasz. Możesz ściemniać, że to kuzyn z Ameryki, podać jakiś adres i dane i tak tego nie sprawdzą.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 1 Sierpień 2009, 09:53   

Taki myk prawie zawsze przejdzie w przypadku straży miejskich / gminnych, bo im zależy żeby kasa została w gminie.

Jeżeli sprawa trafi do sądu grodzkiego, wbogaci się skarb państwa.
 
 
Bożo
Dziędobry!

Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 3
Skąd: Wrocław
Wysłany: 20 Sierpień 2009, 17:46   

A jak wygląda sytuacja gdy pojazd jest w leasingu. Natomiast to nie leasingobiorca prowadził pojazd?

Fotka najpierw przychodzi do leasingobiorcy po jego ustaleniu u leasingodawcy (banku) z pytaniem, czy to on prowadził pojazd? A jeżeli nie to aby podał kto prowadził? Według mnie to będzie trwało wieki :o
A słyszałem, że jak auto jest w leasingu to zanim dochodzi do wyjaśnienia kto użytkuje pojzad to już są naliczane koszta sądowe?

Więc najzwyklej w świecie można przepisać ten mandat (pkt.) na kogoś innego? Pytam się ponieważ jakoś niejasno zostało to wytłumaczone :roll:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Radary, fotoradary, lidary i videorejestratory ogólnie - Przyszła fotka, mam za dużo punktów... | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group