Forum Mapy Fotoradarów - Strona Główna Antyradary Mapa fotoradarów
FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: piotreg
28 Wrzesień 2012, 13:35
Fotoradar przenośny
Autor Wiadomość
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1289
Posty: 29543
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 25 Grudzień 2009, 20:04   Fotoradar przenośny

Straż Gminna w Nowej Dębie niebawem będzie miała swoją zabawkę.

Miasto zorganizowało pokaz fotoradaru firmy oferującej sprzedaż tego typu urządzeń:

Cytat:
W Nowej Dębie pojawił się nowy przydrożny gadżet. Przenośny fotoradar, który został ukryty w koszu na śmieci! Tak zamaskowane urządzenie ustawiono 21 października 2009 r. około godz. 14:00 na chodniku w okolicy Gimnazjum nr 2 w Nowej Dębie przy krajowej 9. Urządzenie było testowane przez Strażników Miejskich z Nowej Dęby.

Źródło: www.majdankrolewski.eu

"Pismak" z pewnością miał na myśli kontener producenta... :-)
_________________
Mapa fotoradarów/Mapa videopatroli
 
 
Automobil

Wysłany:    A może to Cię zainteresuje 
 
Fear
Szwagier


Dołączył: 08 Lut 2010
Pochwał: 424
Posty: 957
Skąd: Lubin
Wysłany: 12 Październik 2011, 01:15   Gm. Nowa Dęba

Cytat:
Niebezpiecznie w Nowej Dębie – będzie fotoradar?

We wtorkowy poranek doszło do groźnie wyglądającej kolizji drogowej na ulicy Łagockiego w Nowej Dębie. Samochód ciężarowy po zderzeniu z oplem astra, zjechał z drogi i wjechał na prywatną posesję.

To drugie niebezpieczne zdarzenie drogowe w tej części Nowej Dęby. Przypomnijmy, 24 września ciężarówka potrąciła 14-letnią dziewczynkę, we wtorek samochód ciężarowy wjechał na prywatną posesję przy ulicy Łagockiego. Radni już kilka dni wcześniej apelowali do władz Nowej Dęby, aby ta postarała się o montaż fotoradaru na osiedlu Dęba.

ZAPARKOWAŁ NA OGRODZENIU

Jak zostaliśmy poinformowani przez policję, we wtorek o godzinie 5.35 mundurowi zostali powiadomieni o kolizji drogowej. Doszło do niej na drodze krajowej numer 9 na ulicy Łagockiego w Nowej Dębie.

Z ustaleń funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Nowej Dębie wynika, że 48-letni mężczyzna jadący w kierunku Rzeszowa oplem astra, nie zachował szczególnej ostrożności i zjechał na przeciwny pas ruchu wprost pod samochód ciężarowy marki Scania. W wyniku zdarzenia ciężarówka uderzyła w betonowy przepust, a następnie wjechała na prywatną posesję niszcząc ogrodzenie i ozdobne drzewka. Utrudnienia na drodze krajowej numer 9 trwały przez godzinę. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

RADAR NA RATUNEK

Zwiększona ilość zdarzeń drogowych na osiedlu Dęba wskazuje na potrzebę podjęcia kroków zwiększających bezpieczeństwo w tym rejonie. Na wrześniowej sesji Rady Miasta i Gminy radni zasygnalizowali burmistrzowi Nowej Dęby poczynienie działań mających na celu zamontowanie fotoradaru.

Pomysł montażu fotoradaru na wysokości osiedla Dęby, przy drodze krajowej numer 9 zasygnalizował radny Marek Ostapko.

Do tej kwestii w swojej wypowiedzi odniósł się również radny Jan Flis, który przedstawiając sytuacje na osiedlu zwracał uwagę na potrzebę montażu miernika prędkości.
Burmistrz jeszcze na sesji odniósł się do przedstawionych uwag i powiedział, że gmina będzie musiała skierować pisma do stosownych organów o montaż urządzenia. Natomiast jeśli chodzi o zakup przez gminę przenośnego radaru to ta sprawa zostanie szczegółowo omówiona podczas posiedzeń komisji Rady Miejskiej.

- Nie jestem zwolennikiem stawiania tych urządzeń gdzie popadnie, ale ostatnie wydarzenia wskazują, iż w tym miejscu radar jest potrzebny - mówi Marek Ostapko.

LINK
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 3143
Posty: 8718
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 3 Kwiecień 2012, 07:39   

Cytat:
Ogłoszenie z dnia 2012-04-02

Nowa Dęba: Dostawa urządzenia samoczynnie rejestrującego wykroczenia w ruchu drogowym - fotoradar

Numer ogłoszenia: 74557 - 2012; data zamieszczenia: 02.04.2012
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - dostawy

Zamieszczanie ogłoszenia: obowiązkowe.
Ogłoszenie dotyczy: zamówienia publicznego.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I. 1) NAZWA I ADRES: Gmina Nowa Dęba, ul. Rzeszowska 3, 39-460 Nowa Dęba, woj. podkarpackie, tel. 015 8462671, faks 015 8465137.
Adres strony internetowej zamawiającego: www.nowadeba.pl
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Administracja samorządowa.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Dostawa urządzenia samoczynnie rejestrującego wykroczenia w ruchu drogowym
- fotoradar.
II.1.2) Rodzaj zamówienia: dostawy.
II.1.3) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia: a) W skład zamówienia wchodzą:
aparatura radarowa na trójnogu,
oprogramowanie,
sprzęt komputerowy,
obsługa techniczna.
(...)
LINK

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
bicker5 
Forum Lider

Dołączył: 17 Mar 2009
Pochwał: 49
Posty: 694
Skąd: Kraków
Wysłany: 3 Kwiecień 2012, 16:52   

Oczywiście przetarg nie jest ustawiony pod "Multę" :facepalm: :facepalm: :lol: :lol:
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 3143
Posty: 8718
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 31 Lipiec 2012, 19:15   

Cytat:
Fotoradar w gminie Nowa Dęba

Straż Miejska wzbogaciła się o nowoczesny fotoradar. Zgodnie z założeniami budżetowymi gminy na rok 2012, pod koniec marca, ogłoszony został przetarg nieograniczony na zakup fotoradaru. Po zakończeniu procedury przetargowej (w kwietniu) wyłoniono dostawcę urządzenia rejestrującego. Była to firma Lifor Sp. z o.o. z Bytomia, przedstawiciel na Polskę Firmy Robot Visual Systems GmbH w Niemczech, która dostarczyła urządzenie MultaRadar CM. Jest to fotoradar najnowszej generacji. Przyrząd ten służy do kontroli i rejestracji przekraczania dozwolonej prędkości i może pracować w różnych konfiguracjach:

- na trójnogu/statywie,
- w kontenerze MultaGuard,
- w samochodzie,
- w maszcie.

Obsługa całego przyrządu i wszystkich jego funkcji odbywa się poprzez pulpit sterujący lub zdalnie (za pomocą sieci WiFi, Internetu, GSM) z komputera stacjonarnego lub laptopa. Służy do tego celu dedykowany interfejs - Robot GUI (Graficzny Interfejs Użytkownika).
Urządzenie posiada ochronę jego najważniejszych elementów, szczególnie narażonych na uszkodzenia podczas pracy w trudnych warunkach atmosferycznych (deszcz, śnieg itp.). To solidne i kompaktowe urządzenie pomiarowe, w całości zabezpieczone przed wodą i kurzem.

Zalety fotoradaru MULTARADAR CM to między innymi:

- różnorodne sposoby instalacji,
- jednoczesne pomiary prędkości dla zbliżającego się i oddalającego się pojazdu,
- rozróżnianie samochodów osobowych od ciężarowych,
- rejestracja wykroczeń do trzeciego pasa ruchu włącznie,
- automatyczne rejestrowanie wykroczeń,
- najwyższej jakości zdjęcia z wyraźną twarzą kierowcy,
- wykorzystanie filtru antyrefleksyjnego i filtru Seidl, przenoszącego na zdjęciu czytelne i bezbłędnie identyfikowane numery tablicy rejestracyjnej,
- rejestracja dwóch zdarzeń na sekundę,
- wykonywanie zdjęć w dzień i w nocy, w sposób bezpieczny dla kierowców przy wykorzystaniu wszystkich rodzajów lamp doświetlających tj. lampę błyskową, lampę laserową oraz lampę pracującą w paśmie podczerwieni,
- możliwość ustawienia różnej prędkości w tym samym przedziale czasu dla ruchu odjeżdżającego i nadjeżdżającego.

Straż Miejska rozpocznie wykonywanie pomiarów prędkości przy pomocy tego urządzenia rejestrującego już w tym tygodniu. Mamy nadzieję, że sam fakt ustawienia przy drodze krajowej znaków informujących o możliwej kontroli radarowej, spowoduje zmniejszenie prędkości przejazdu pojazdów przez Nową Dębę, a tym samym zwiększy bezpieczeństwo na drogach w mieście, jak i poza nim. Kierowcy o tzw. „ciężkiej nodze” będą musieli ponieść konsekwencje w postaci mandatu wg obowiązującego taryfikatora.
Apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę!
LINK
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1289
Posty: 29543
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 14 Sierpień 2012, 13:19   

Cytat:
Przenośny fotoradar pojawi się na drogach w tym tygodniu!

Na drodze krajowej nr 9 pojawiło się oznakowanie miejsc, w których będzie ustawiany fotoradar! Urządzenie pojawi się na naszych drogach już w tym tygodniu!

Od kilku dni kierowcy mogą zobaczyć tablice informujące o możliwości występowania fotoradaru. - Był to ostatni wymóg formalny, który musiał być spełniony, aby urządzenie mogło zacząć "pracować" na drogach. Miejsca te to: w Nowej Dębie ul. Bieszczadzka, ul. Rzeszowska i ul. Ks. Łagockiego oraz w Tarnowskiej Woli, odcinek pomiędzy skrzyżowaniem z drogą powiatową nr P1117R, a kościołem. - informuje komendant Straży Miejskiej Mieczysław Nalepa.

Urządzenie będzie ustawiane od wtorku do piątku, i pojawi się na drodze już w tym tygodniu. Nie znaczy to, że będzie ono "pracować" w każdym z tych dni. Kiedy zwróci się koszt zakupu urządzenia? -Założeniem jest, aby zakup tego urządzenia zwrócił się do końca roku. Nie chcę w tej chwili próbować wskazywać konkretnego terminu. Jeżeli nastąpi to wcześniej, na pewno poinformuję o tym fakcie Radę Miasta na sesji.

Link
_________________
Mapa fotoradarów/Mapa videopatroli
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1289
Posty: 29543
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 20 Sierpień 2012, 11:11   

Cytat:
Nowodębski fotoradar czuwa! Są już pierwsze efekty...Od początku miesiąca strażnicy miejscy z Nowej Dęby dysponują przenośnym fotoradarem.

Miejsca, w których może zostać ustawiony zostały specjalnie oznakowane. Mimo tego kilku kierowców w najbliższym czasie może znaleźć w skrzynce na listy kopertę ze zdjęciem i mandatem.

- Zauważyliśmy, że prędkość samochodów przejeżdżających przez miasto trochę się zmniejszyła. To zasługa samych znaków ostrzegających przed fotoradarem (...) – mówi komendant nowodębskiej straży miejskiej Mieczysław Nalepa.

Link
_________________
Mapa fotoradarów/Mapa videopatroli
 
 
kowalik 
Dziędobry!

Dołączył: 22 Sty 2014
Pochwał: 8
Posty: 39
Skąd: PL
Wysłany: 20 Maj 2014, 19:58   

Wczoraj wieczorem wracając ze Stolicy, zauważyłem ustawiony na trójnogu czarny fotoradar - jakieś 200 metrów za Orlenem w kierunku na Rzeszów.
_________________
Jedź i myśl!
 
 
inżynier
Forum Lider

Dołączył: 21 Cze 2012
Pochwał: 248
Posty: 567
Skąd: WPI/SK/RZ
Wysłany: 29 Czerwiec 2019, 10:58   

Cytat:
Rada Nowej Dęby zlikwidowała Straż Miejską[b]Straż Miejska w Nowej Dębie zostanie rozwiązana.


O losach tej formacji zdecydowała większościowa grupa 8 radnych, z której wyszła inicjatywa uchwałodawcza w tej sprawie. Ich główne argumenty to wysoki koszt utrzymania strażników, powoływanie się na wolę niezadowolonych mieszkańców i słabe efekty pracy funkcjonariuszy.

Nie pomogły kontrargumenty pięciorga radnych, którzy byli przeciwni likwidowaniu Straży Miejskiej, przytaczane liczby, raporty i analizy. Obecny na sesji wicekomendant tarnobrzeskiej policji zaprezentował m.in. opinię Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie z której wynikało, że nowodębscy strażnicy dobrze wykonują swoją pracę. Nadkomisarz Marek Pietrykowski wykazał też, że w minionym roku podjęli oni prawie 1000 interwencji (dokładnie 997) na terenie gminy. Dla porównania w tym samym czasie miejscowa policja odnotowała 1225 interwencji. Straż Miejska w Nowej Dębie sprawdzała się również w patrolach mieszanych z policją - dowodził wicekomendant Pietrykowski.

W nowodębskiej Straży Miejskiej pracuje 6 funkcjonariuszy, którzy po uprawomocnieniu uchwały otrzymają trzymiesięczny okres wypowiedzenia oraz trzymiesięczne pobory tytułem odprawy.

Link
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1289
Posty: 29543
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 30 Czerwiec 2019, 17:24   

Innego zdania byliby Radni, gdyby <SM> mogła korzystać z fotoradaru.
_________________
Mapa fotoradarów/Mapa videopatroli
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group