Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid 38108b821b1c33669f86d7454e824094 Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: piotreg
11 Luty 2019, 18:14
Lublin - Red light
Autor Wiadomość
ST3F4N
Dziędobry!

Dołączył: 11 Lut 2019
Posty: 1
Skąd: Lublin
Wysłany: 11 Luty 2019, 16:02   Red light

Hejka, nie wiem czy piszę w odpowiednim dziale, za co przepraszam z góry, ale mam pytanko. Otóż dwa dni temu, wracając z pracy, na Spółdzielczości Pracy w Lublinie na drodze, gdzie jest podwyższenie prędkości do (70) miałem może (90) . Zapaliło się żółte światło i nie dałbym rady wyhamować, więc przyśpieszyłem, a mijając sygnalizację miałem ok. (110) na liczniku. Po fakcie zorientowałem się, że na skrzyżowaniu są jakieś kamerki i mam pytanie, czy to są te zwykłe białe informujące o natężeniu ruchu i używane np. do wypadków, czy to ma związek z jakimś radarem? Nie było znaków o kontroli prędkości, z tyłu również nie ma żadnych kamer, które mogłyby mi cyknąć fotkę od tyłu za przejazd na czerwonym. Szukałem w internecie i nic nie znalazłem o żadnych kontrolach prędkości, ani o ukrytych radarach, przynajmniej tutaj.



To właśnie te kamerki. Proszę o pomoc, z góry dzięki za odpowiedź.
 
 
Ogrodzenia

Wysłany:    Balustrady, zadaszenia, meble metalowe MRM-metal



 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 11 Luty 2019, 18:14   

Systemy Red light nie są poprzedzone znakami ostrzegawczymi. Spokojnie śpij. Wszystkie systemy Red light naniesione są na mapę fotoradarów. Lublin jest czysty.
 
 
Majkel12 
Dziędobry!

Dołączył: 02 Maj 2019
Posty: 1
Skąd: Lublin
Wysłany: 2 Maj 2019, 13:22   

Pamiętam, że w Częstochowie było coś takiego jakiś czas temu - ze 3-4 lata temu. Wystarczyło delikatnie wyjechać za linię i cyk mandacik. Wtedy nie było żadnych oznaczeń, ale z tego co wiem teraz każde musi mieć oznaczenie, tak samo jak z radarami. Wtedy trzepali ostry hajs na tych światłach, pamiętam.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 3 Maj 2019, 10:23   

Majkel12 napisał/a:
Wtedy nie było żadnych oznaczeń, ale z tego co wiem teraz każde musi mieć oznaczenie, tak samo jak z radarami.

Wtedy nie było, dzisiaj też nie ma i nie będzie. Systemy "Red light" nie poprzedzają znaki ostrzegawcze.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 30 Grudzień 2020, 11:18   

GITD ogłosił przetarg na dostawę 30 systemów Red light. W Lublinie przewidziano lokalizacje podstawowe:

Cytat:
- Lublin, Rondo Kuklińskiego - Lubomelska/al. Solidarności
- Lublin, al. Tysiąclecia/al. Unii Lubelskiej
 
 
DawidMs 
Dziędobry!

Dołączył: 26 Gru 2023
Posty: 1
Skąd: Lublin
Wysłany: 26 Grudzień 2023, 18:13   

Witam, czy w Lublinie na rondzie Dmowskiego oraz rondzie Kuklińskiego są systemy tzw. Red Light (monitorujące przejazd na czerwonym świetle)? W Internecie znalazłem sprzeczne informacje. Na powyższych rondach, na masztach sygnalizacji świetlnej, zauważyłem kamery podobne do tych, które w Internecie pokazują jako kamery rejestrujące przejazd na czerwonym świetle. Z góry dziękuję za odpowiedź.

maszt-niepodleglosci-lublin.jpg
Plik ściągnięto 323 raz(y) 54,57 KB

 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 27 Grudzień 2023, 12:51   

Kamery Red light są żółte. Post wyżej masz wskazane dwa skrzyżowania, które będą objęte rejestracją naruszeń.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Lublin - Red light | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group