Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid 0621ea9b9082ecd9e7b2c7ded9521488 Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Wrocław - Laser
Autor Wiadomość
wksek 
Forum Lider


Dołączył: 26 Lut 2009
Pochwał: 284
Posty: 2543
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2 Luty 2013, 21:57   

Strzał wyłapałem mniej więcej na wysokości przecięcia z torowiskiem od strony centrum. Także łapanka jakieś 200-300 metrów miejsca <LR> . Miejsce stałe dla <RR> .
 
 
Automobil

Wysłany:    A może to Cię zainteresuje



 
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 6 Luty 2013, 10:27   

Potwierdzam :!: LTI 20.20 Ultralyte. Wczoraj po 22.00 gwiezdne wojny na Moście Milenijnym - kier. Popowice. Mnie się udało, ale wielu kierujących miało pecha. A do kasy kolejka jak za komuny na CPN'ie :lol:
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 7 Luty 2013, 10:50   

Dzieje się na Milenijnym :!: Gwiezdne wojny, że hoho.
Jechałem wczoraj ok. 12.30 - stali i walili. Jechałem po 22.00 - również walili. Za każdym razem w kier. Os. Popowice, więc uważajcie.
 
 
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 7 Luty 2013, 18:50   

Pamiętam, jak kiedyś, kiedyś, uczyli tam milicyjne dzieci z Rapida 1A promieniować. Może teraz też każden jeden milicjant chce sobie szczelnąć? :lol:
 
 
kalex
Jajcarz

Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 127
Posty: 1222
Skąd: Wrocław
Wysłany: 21 Luty 2013, 20:48   

W Długołęce <LR> . Sprytny misiek w wełnianej czapce zakamuflowany niczym słup telegraficzny, bacznie obserwował podążających od Mirkowa. Widać było, że czekał żeby wybrać asa peletonu, nie marnował strzałów na bele kogo.
 
 
wksek 
Forum Lider


Dołączył: 26 Lut 2009
Pochwał: 284
Posty: 2543
Skąd: Wrocław
Wysłany: 18 Marzec 2013, 14:03   

Wczoraj gwiezdne wojny były na wlocie do Wrocławia od strony Kudowy. Na wysokości Norauto. Mierzyli ze zjazdu do Supermarketów - jakieś 300-400 metrów prostej.
 
 
 
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 18 Marzec 2013, 18:46   

Patrz, a byłem w okolicy! Mogłem im trochę poprzeszkadzać :grin:
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 11 Styczeń 2018, 10:12   

Cytat:
Nowa broń dolnośląskiej Policji w walce z piratami drogowymi



Nowej generacji sprzęt do pomiaru prędkości na drogach trafił do dolnośląskiej Policji. Nowoczesny laserowy mierniki prędkości, to doskonałe narzędzie ułatwiające w znacznym stopniu walkę z piratami drogowymi. Dzięki przyjętym rozwiązaniom, urządzenia te oprócz pomiaru prędkości mają też szersze zastosowanie. 18 urządzeń tego typu, wzmocni działania policjantów ruchu drogowego na terenie województwa.


Prędkość wciąż jest jedną z głównych przyczyn wypadków. Tylko w 2017 r. dolnośląscy policjanci ujawnili blisko 110 tys. wykroczeń związanych z przekroczeniem dozwolonej prędkości. Ponad 3,3 tys. kierujących straciło prawo jazdy w związku z przekroczeniem prędkości na terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

Od kilku dni dolnośląskich policjantów ruchu drogowego w walce z piratami drogowymi wspiera 18 nowoczesnych laserowych mierników prędkości. To pierwsza partia urządzeń nowej generacji, które trafiły na Dolny Śląsk, a które oprócz pomiaru prędkości, mają też szersze zastosowanie w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Urządzenie wyposażone jest w kamerę, która rejestruje obraz podczas wykonywania pomiaru prędkości. Umożliwia też rejestrację innych wykroczeń w trybie video – np. niestosowanie się do świateł, niezapięte pasy bezpieczeństwa, czy też używanie telefonu komórkowego podczas jazdy. Urządzenie umożliwia także pomiar odległości pomiędzy pojazdami.

Laserowy miernik prędkości może dokonać pomiaru nawet na odległość ponad 1 kilometra i wskazać pojazd poruszający się z prędkością nawet ponad 300 km/h. Podczas pomiaru zostaje wykonane zdjęcie z zarejestrowaną prędkością i godziną zaistniałego zdarzenia, które będzie podstawą do ukarania sprawcy wykroczenia na miejscu w postępowaniu mandatowym lub podstawą do dalszego postępowania, prowadzonego przez zespół ds. wykroczeń.

Teraz, każdy kierowca będzie mógł tuż po kontroli zobaczyć wynik zmierzonej prędkości jego samochodu wraz z dokumentującymi to wszystko filmem i zdjęciami. Dzięki temu będzie można uniknąć wątpliwości poprawności pomiaru, jeszcze na miejscu kontroli.

Radar może rejestrować prędkość pojazdów zbliżających się jak i odjeżdżających z miejsca pomiaru, a także zarejestrować znajdujące się z tyłu numery rejestracyjne. Dodatkowo, ma możliwość wskazania optymalnych warunków cyfrowej dokumentacji przy niekorzystnych warunkach pogodowych.

Urządzenie ma też możliwość nagrywania filmu w wysokiej rozdzielczości i jego późniejszego odtworzenia. To daje możliwość jednoczesnego zarejestrowania kilku wykroczeń. Co jest szczególnie istotne przy możliwości nagrywania z dużej odległości.

Może się okazać, że kierowca nie będąc świadomym, co do obecności patrolu Policji na drodze, oprócz przekroczenia dozwolonej prędkości, pozwoli sobie też na inne zachowania stwarzające zagrożenie. Tym razem nie uniknie już konsekwencji prawnych za popełnione wykroczenie.

Policja apeluje o dostosowanie prędkości do obowiązujących przepisów oraz do warunków panujących na drodze. Prędkość zabija - wolniej znaczy bezpieczniej.

Link
 
 
czapla
Świeżak w kasku


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 108
Posty: 1430
Skąd: Żary
Wysłany: 11 Styczeń 2018, 11:02   

Cytat:
Policja apeluje o dostosowanie prędkości do obowiązujących przepisów oraz do warunków panujących na drodze. Prędkość zabija - wolniej znaczy bezpieczniej.

Jestem za. :) Daj lajka.
 
 
caps89 
Dziędobry!

Dołączył: 15 Kwi 2019
Posty: 2
Skąd: Wrocław
Wysłany: 15 Kwiecień 2019, 21:27   

Panowie mam pytanie, jechałem sobie dziś Legnicką od Jana Pawła do Pl. Strzegomskiego, dosyć szybko. Wiadomo - prędkość przekroczona dość znacznie i nagle zobaczyłem policjanta stojącego przy drodze z jakimś urządzeniem. Zobaczyłem go dopiero jak byłem od niego kilkanaście metrów, cały czas celował w drogę za mną. Nikt mnie nie zatrzymał, nie było radiowozu ani nic, tylko ten policjant. Jaka jest szansa że wyłapie mandat? No przyznam się, że na pewno (90) na budziku było, ale (100) nie przekroczyłem na 99%.
 
 
czapla
Świeżak w kasku


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 108
Posty: 1430
Skąd: Żary
Wysłany: 16 Kwiecień 2019, 12:45   

Wygląda, że miałeś farta. :)
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 17 Kwiecień 2019, 12:59   

czapla napisał/a:
Wygląda, że miałeś farta. :)

Bardzo dużego farta. Policjant prawdopodobnie był zainteresowany innym pojazdem. Legnicka a Młodych Techników to ostatnio bardzo częste miejsce pomiaru. Radiowóz stoi zwykle w ciągu aut na Młodych Techników i dla jadących ul. Legnicką jest praktycznie niewidoczny.
 
 
caps89 
Dziędobry!

Dołączył: 15 Kwi 2019
Posty: 2
Skąd: Wrocław
Wysłany: 17 Kwiecień 2019, 17:01   

A jest taka możliwość, że zrobili mi zdjęcie i niedługo przyjdzie pocztą? Auto na lewym pasie jechało nawet szybciej niż ja i też go nie zatrzymali. Może robił tylko zdjęcia.
 
 
skansen 
Forum Lider

Dołączył: 06 Wrz 2012
Pochwał: 88
Posty: 396
Skąd: Kraków
Wysłany: 17 Kwiecień 2019, 19:11   

Nie. Policja nie używa fotoradarów.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 18 Kwiecień 2019, 11:14   

Nowe lasery kręcą filmiki, więc teoretycznie jest to możliwe by na adres domowy przyszło do Ciebie wezwanie. W praktyce, nie słyszałem by gdziekolwiek taka sytuacja miała miejsce.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Wrocław - Laser | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group