Forum Mapy Fotoradarów - Strona Główna Antyradary Mapa fotoradarów
FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Jutrzenka - DW nr 209 (Słupsk - Bytów)
Autor Wiadomość
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1217
Posty: 28388
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 6 Wrzesień 2012, 17:00   Jutrzenka - DW nr 209 (Słupsk - Bytów)

Cytat:
Fotoradar stacjonarny na terenie miejscowości Jutrzenka

- wlot do miejscowości
, jadąc od strony Bytowa, ogr. (50)

Cytat:
Gmina Borzytuchom. Wójt ma bat na piratów drogowych. W Jutrzence będzie fotoradarJeden dokument przeciąga w czasie montaż stałego fotoradaru w Jutrzence. Wójt traci cierpliwość, bo piratów drogowych chciał łapać już od lipca. Wakacje mijają, a przez Jutrzenkę co niektórzy nadal pędzą jak szaleni.

- Postanowienie o montażu fotoradaru mamy już od maja, ale niemiłosiernie długo czekamy na zaakceptowanie pisemnego porozumienia - przyznaje wójt Witold Cyba.

Porozumienie to dokument określający podział zadań pomiędzy GITD, gminą Borzytuchom i Zarządem Dróg Wojewódzkich.

- Nam przypadła najtrudniejsza misja postawienia skrzynki elektrycznej w Jutrzence, co wykonałem do połowy czerwca. Zarząd Dróg Wojewódzkich ma zainstalować urządzenie, co proste nie jest. Trzeba je odpowiednio ustawić. Natomiast GITD dostarcza radar - wyjaśnia wójt. - Wszyscy jesteśmy gotowi, ale sprawa utknęła w Warszawie. Od końca czerwca czekamy na sporządzenie pisemnej wersji porozumienia przez GITD.

Cyba opowiada, że w minioną środę rozmawiał z jednym z warszawskich dyrektorów. Obiecał przyspieszyć sprawę i oddzwonić.

- Nie oddzwonił - podkreśla Cyba. - Marzyłem, że fotoradar zacznie działać od 1 lipca. Później od 1 sierpnia, a teraz jestem nastawiony na wrzesień. Jestem zaniepokojony tym opóźnieniem.

W porozumieniu ma być napisane, że gmina poniesie koszty prądu. Chodzi o ok. 30 zł miesięcznie.

Cierpliwość tracą też mieszkańcy Jutrzenki, którzy raz drogę już blokowali. Teraz myślą o kolejnym paraliżu ruchu w celu przyspieszenia działań GITD.

- To przesada czekać tyle czasu na jeden dokument. Jak tak dalej będzie, to znowu zrobimy blokadę - ostrzega Iwona Reca z Jutrzenki.

Po naszej telefonicznej interwencji sprawa nabrała przyspieszonego obrotu.

- Biuro prawne dało już dokument do podpisu. W ciągu tygodnia sprawa będzie załatwiona - zapewnia Aleksandra Kobylska z Generalnego Inspektoratu Transportu Drogowego w Warszawie.

- Siła mediów jest ogromna! - ucieszył się Cyba.

Po naszej interwencji odebrał też telefon od przedstawiciela GITD. Obiecano mu szybszy montaż fotoradaru.
Co udało się w Jutrzence, nie powiodło się w gminie Trzebielino. GITD odmówiła zgody na montaż 2 fotoradarów.

Link
_________________
Mapa fotoradarów/Mapa videopatroli
 
 
Automobil

Wysłany:    fotoradar 
 
phonemaniac
Videomaniac


Dołączył: 10 Paź 2008
Pochwał: 1238
Posty: 4179
Skąd: WKZ
Wysłany: 25 Październik 2012, 14:57   Jutrzenka, Gm. Borzytuchom

Cytat:
Nowy fotoradar w regionie wkrótce będzie gotowy

Za kilka dni w Jutrzence (gmina Borzytuchom) stanie maszt fotoradarowy. Teraz trwają między innymi prace przyłączeniowe.


– W końcu doczekaliśmy się fotoradaru – komentują mieszkańcy Jutrzenki obserwujący postęp prac.

Witold Cyba, wójt Borzytuchomia, mówi, że wykonano już barierki ochronne i wybetonowano miejsce na maszt. – Teraz trwają prace związane z przyłączem energetycznym. Za kilka dni urządzenie powinno być gotowe – informuje Cyba.

Kupiła je Inspekcja Transportu Drogowego. Przekazała je zarządcy drogi wojewódzkiej nr 209, przy której stanie fotoradar.

Fotoradar zostanie zamontowany niedaleko przejścia dla pieszych.

– Jego zasięg będzie dosyć duży. Urządzenie będzie zainstalowane na zwrotnicy, która umożliwi wykonywanie zdjęć zarówno z kierunku Bytowa, jak i Słupska, także przy wjeździe i wyjeździe z miejscowości – mówi wójt.

Gmina nie będzie miała wpływów z mandatów, bo fotoradar będzie obsługiwany przez Inspekcję Transportu Drogowego.

Przypomnijmy, że mieszkańcy Jutrzenki walczyli o fotoradar przez kilka lat. Droga wojewódzka, która przebiega przez wieś, jest prosta. Kierowcy nie stosują się do znaków ograniczających prędkość, przyciskając pedał gazu. A w części wsi nie ma chodnika, co jeszcze zwiększa niebezpieczeństwo dla pieszych.

– Teraz kierowcy, szczególnie ciężarówek, nie będą mieli wyjścia. Muszą zwalniać do 40-50 kilometrów na godzinę. Będziemy bardziej bezpieczni – mówią ludzie.

LINK
_________________
Gość - najlepsze w tym forum jest to, że posiada takiego użytkownika jak Gość

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 2790
Posty: 8052
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 4 Listopad 2012, 17:34   

Cytat:
A w Jutrzence mają fotoradar...

Stacjonarny fotoradar pojawił się w Jutrzence, gm. Borzytuchom. To efekt zabiegów mieszkańców wsi i samorządu gminy o poprawę bezpieczeństwa na drodze, biegnącej wzdłuż Jutrzenki.

Długa prosta droga, wzdłuż której stoją zabudowania we wsi, zachęca kierowców do szybkiej jazdy. Mieszkańcy Jutrzenki uznali, że sposobem na kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego i jeżdżących przez ich miejscowość o wiele za prędko, będzie fotoradar. Urządzenie pojawiło się kilka dni temu we wsi.

- Do nas, jako gminy, należało przygotowanie odpowiedniej infrastruktury w miejscu, gdzie stanął fotoradar – mówi wójt gminy Borzytuchom, Witold Cyba – nie płaciliśmy za montaż urządzenia z własnych pieniędzy, te koszty pokrył Zarząd Dróg Wojewódzkich.

Inaczej było w przypadku gminy Trzebielino, gdzie stoją dwa fotoradary zakupione przez gminę i obsługiwane przez Straż Gminną. Mandaty za nadmierną prędkość zasilają tam kasę samorządu. W Borzytuchomiu straży gminnej nie ma, urządzenie będzie obsługiwane przez Inspekcję Transportu Drogowego. We wsi pojawiły się już tablice informujące o kontroli radarowej. Mieszkańcy Jutrzenki liczą, że teraz kierowcy wjeżdżając do ich miejscowości zdejmą nogę z gazu.

LINK

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1217
Posty: 28388
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 11 Listopad 2012, 08:03   

Lepsza fota:

KR2_6137.jpg
Plik ściągnięto 281 raz(y) 44,45 KB

_________________
Mapa fotoradarów/Mapa videopatroli
 
 
Fear
Szwagier


Dołączył: 08 Lut 2010
Pochwał: 424
Posty: 957
Skąd: Lubin
Wysłany: 24 Listopad 2012, 08:01   

Cytat:
Borzytuchom. Fotoradar stoi pusty bo... brakuje podpisu

Na razie to tylko skrzynka, i do tego pusta! Pierwszy stały fotoradar drogowy na Ziemi Bytowskiej ciągle jest nieczynny.


Przydrożny fotoradar w Jutrzence (gm. Borzytuchom), o którym pisaliśmy dwa tygodnie temu, miał zacząć robić pierwsze zdjęcia. Tymczasem skrzynka ciągle jest pusta.

- Jak już wcześniej mówiłem, fotoradar postawiono w ramach trójstronnego porozumienia między Urzędem Gminy, ZDW a Inspekcją Transportu Drogowego. Z tego co mi wiadomo, z naszej strony jest już wszystko załatwione i urządzenie powinno działać. Jeśli jednak coś jest nie tak i urządzenia faktycznie tam nie ma, to coś więcej może wiedzieć Inspekcja Transportu - mówi Roman Jankowski z Zarządu Dróg Wojewódzkich. - W zeszłym tygodniu rozmawiałem z wykonawcą i coś było nie tak z firmą, która miała odebrać urządzenie. W kraju jest tylko kilka firm, które mają do tego uprawnienia. Z tego co się orientuję, fotoradar może po prostu nie został odebrany - dodaje R. Jankowski.

W Inspekcji Transportu Drogowego w Gdańsku niewiele wiedzą na ten temat. Jak tłumaczą, fotoradarami na terenie naszego województwa zajmuje się ich delegatura północna z Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego Bydgoszczy.


LINK

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1217
Posty: 28388
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 13 Grudzień 2012, 09:54   

Cytat:
Fotoradar nie robi zdjęć, bo gminy nie stać na prąd!Od ponad miesiąca w Jutrzence (gmina Borzytuchom) stoi fotoradar. Nie pstryka jednak zdjęć, bo urządzenie nie jest podłączone do prądu. Chodzi o to, że nie zapłacono za potrzebny do tego dokument.

– Urządzenie miało działać od początku listopada. Mamy grudzień, a fotoradar to atrapa. Zależy nam na fotoradarze z powodów bezpieczeństwa. Przez naszą wieś prowadzi prosta droga i kierowcy nie zwalniają – mówi mieszkanka Jutrzenki, wsi przy drodze wojewódzkiej nr 209. Witold Cyba, wójt Borzytuchomia, też nie ukrywa irytacji z powodu nieczynnego fotoradaru.

– Mamy spisane porozumienie w tej sprawie z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Gdańsku. Nas obciążają koszty eksploatacji i obsługi urządzenia – mówi. – Zarząd Dróg Wojewódzkich miał zainstalować maszt i znaki. I to zrobił. Aby fotoradar działał, brakuje jednak zaświadczenia dotyczącego wykonania przyłącza energetycznego. Ono jest wykonane. Nie ma jednak dokumentu. I z tego powodu Energa nie daje prądu i nie zakłada licznika – tłumaczy Cyba. W sumie to nawet dokument jest, tyle że nie ma go gmina, aby go dostarczyć do koncernu Energa.

– Za dokument powinien zapłacić wykonawcy Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku. Ale nie zapłacił. I stąd cały problem. Moje rozmowy z drogowcami nic nie dają – denerwuje się Cyba. Włodzimierz Kubiak, zastępca dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku, twierdzi, że wykonawca otrzymał ryczałtowe wynagrodzenie za swoją pracę.

– I w tym są pieniądze za wszystko. Dla nas więc nie ma sprawy – oznajmia Kubiak.

Wójt Cyba twierdzi jednak, że Zarząd Dróg Wojewódzkich w swojej specyfikacji przetargowej przeoczył to zaświadczenie, które kosztuje 600 złotych.

– I stąd jest teraz problem. Chciałem nawet zapłacić wykonawcy te 600 złotych, kiedy się u nas pojawił, ale nie mam formalnych podstaw, bo inne jest porozumienie – mówi Cyba.

Generalna Inspekcja Transportu Drogowego może uruchomić fotoradar, jak będzie prąd i licznik, w ciągu jednego dnia.
Ale okazuje się, że od miesiąca w tej sprawie jest pat. Czy to oznacza, że fotoradar nie będzie działał, bo wykonawca nie otrzymał 600 złotych?

– Zorganizujemy spotkanie zainteresowanych stron i spróbujemy dojść do porozumienia – obiecuje Kubiak.

Link
_________________
Mapa fotoradarów/Mapa videopatroli
 
 
phonemaniac
Videomaniac


Dołączył: 10 Paź 2008
Pochwał: 1238
Posty: 4179
Skąd: WKZ
Wysłany: 7 Styczeń 2013, 13:35   

Cytat:
Powiat bytowski: Mieszkańcy Jutrzenki mają upragniony fotoradar

Wprawdzie nie obyło się bez kłopotów, ale w końcu mieszkańcy podbytowskiej wsi Jutrzenka mają fotoradar. Urządzenie już robi zdjęcia kierowcom łamiącym przepisy na drodze wojewódzkiej Bytów - Słupsk. Fotoradar ustawiono po protestach mieszkańców, którzy dla sprawy blokowali nawet drogi.


Rejestrator miał działać już w wakacje, jednak jego uruchomienie opóźniło się o kilka miesięcy. Pomiędzy wójtem gminy Borzytuchom, Zarządem Dróg Wojewódzkich i Generalną Inspekcją Transportu Drogowego zawarte zostało trójstronne porozumienie, w którym zapisane zostały główne zadania poszczególnych partnerów.

Niedługo potem maszt udało się ustawić. Przez kilka tygodni stał przy drodze pusty, ponieważ brakowało pisma poświadczającego wykonanie przyłącza elektrycznego do urządzenia.

Takiego zaświadczenia z firmy, która wykonywała instalację nie było, ponieważ jej wykonawca nie otrzymał stosownej zapłaty od ZDW, a gmina przez to nie mogła wystąpić do dostawcy prądu o założenie licznika w urządzeniu.

Dopiero po naszych publikacjach sprawa nabrała rozpędu, a fotoradar jest już nazywany "batem" wójta na piratów drogowych, którzy za nic mają sobie ograniczenie prędkości do 50 km/h w tym miejscu. Fotoradar w Jutrzence rejestruje wykroczenia kierowców 24 godz. na dobę.

- Mieszkańcy Jutrzenki w końcu będą mogli czuć się bezpiecznie - komentuje Witold Cyba, wójt Borzytuchomia.

LINK
_________________
Gość - najlepsze w tym forum jest to, że posiada takiego użytkownika jak Gość

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
 
bicker5 
Forum Lider

Dołączył: 17 Mar 2009
Pochwał: 47
Posty: 678
Skąd: Kraków
Wysłany: 7 Styczeń 2013, 21:05   

phonemaniac napisał/a:
Mieszkańcy Jutrzenki w końcu będą mogli czuć się bezpiecznie (...)

Ciekawe, który pierwszy z tych mieszkańców wpier... doli się na własne życzenie. :lol:
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 2790
Posty: 8052
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 28 Styczeń 2014, 10:54   

Cytat:
Chcieli fotoradar, dostali atrapę

Miał być fotoradar - jest jego atrapa. Mieszkańcy Jutrzenki, którzy walczyli o poprawę bezpieczeństwa w ich miejscowości, są rozgoryczeni.

Co prawda, w skrzynce ustawionej przy drodze znajduje się sprzęt do robienia zdjęć, ale nie działa. W 2013 roku zrobił zaledwie kilkadziesiąt zdjęć. Mieszkańcy jednak nie chcą składać broni i zapowiadają dalszą walkę o sprzęt, który będzie pracować 24 godziny na dobę i przez cały rok.

Zarządca fotoradaru, czyli Inspekcja Transportu Drogowego, tłumaczy, że Jutrzenka leży przy drodze wojewódzkiej, co uniemożliwia ustawienie na jej terenie nowoczesnego urządzenia z systemu CANARD.


Źródło: www.weekendfm.pl

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
andrzej59
Forum Lider


Dołączył: 22 Mar 2009
Pochwał: 310
Posty: 1472
Skąd: Kielce
Wysłany: 6 Wrzesień 2015, 14:17   

Aktualny widok.

Jutrzenka 03.jpg
Plik ściągnięto 134 raz(y) 363,82 KB

Jutrzenka 02.jpg
Plik ściągnięto 129 raz(y) 420,83 KB

Jutrzenka 01.jpg
Plik ściągnięto 133 raz(y) 438,71 KB

_________________
NIE JEDŹ SZYBCIEJ NIŻ LECI TWÓJ ANIOŁ STRÓŻ!!!

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1217
Posty: 28388
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 24 Grudzień 2015, 10:06   

Uwaga! Pierwszy "canarek" na drodze wojewódzkiej! W Jutrzence w miejsce "Zurada" pojawił się MRCD (nr seryjny: 593-072/72009).
_________________
Mapa fotoradarów/Mapa videopatroli
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1217
Posty: 28388
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 27 Kwiecień 2016, 09:48   

Cytat:
Zniszczone pobocze i atak na fotoradarPo wypadku Tira w Jutrzence zarząd dróg nie naprawił uszkodzonego pobocza. Jest bardzo niebezpiecznie, bo dzieci nie mają jak chodzić na boisko.


Do tego jeszcze ktoś próbował zniszczyć fotoradar. Mieszkańcy Jutrzenki czują się bezradni.

Link
_________________
Mapa fotoradarów/Mapa videopatroli
 
 
andrzej59
Forum Lider


Dołączył: 22 Mar 2009
Pochwał: 310
Posty: 1472
Skąd: Kielce
Wysłany: 12 Sierpień 2018, 08:59   

piotreg napisał/a:
Uwaga! Pierwszy "canarek" na drodze wojewódzkiej! W Jutrzence w miejsce "Zurada" pojawił się MRCD (nr seryjny: 593-072/72009).

Obecny. Zarabiający.

FR Jutrzenka.jpg
Plik ściągnięto 11 raz(y) 477,71 KB

_________________
NIE JEDŹ SZYBCIEJ NIŻ LECI TWÓJ ANIOŁ STRÓŻ!!!

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1217
Posty: 28388
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 12 Sierpień 2018, 13:54   

W drodze powrotnej walnij fotkę od drugiej strony. :twisted:
_________________
Mapa fotoradarów/Mapa videopatroli
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group