Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid e534e7f597266956bf8e3a2be82db213 Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
MAŁOPOLSKIE - Gaj - DK nr 7 (Kraków - Myślenice)
Autor Wiadomość
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 22 Maj 2015, 22:32   

Ze spokojem. Się nie gniewamy, prosząc jednocześnie o nie generowanie dodatkowej roboty moderatorom. Kompletnie nie przejmuj się dzisiejszą sytuacją. :cool:
 
 
Trucker

Wysłany:    https://gielda.grupadbk.com



 
 
małymobil 
Moderatore

Dołączył: 10 Lis 2010
Pochwał: 1098
Posty: 3309
Skąd: TST/ WWL
Wysłany: 23 Maj 2015, 18:07   

Nowe zdjęcia. Celuje teraz w jadących do Krakowa.

gaj.jpg
Plik ściągnięto 195 raz(y) 263,18 KB

gaj1.jpg
Plik ściągnięto 183 raz(y) 265,56 KB

Gaj 2.jpg
Plik ściągnięto 176 raz(y) 217,16 KB


Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
skansen 
Forum Lider

Dołączył: 06 Wrz 2012
Pochwał: 88
Posty: 396
Skąd: Kraków
Wysłany: 25 Grudzień 2015, 14:23   

Milo89 napisał/a:
Złoty został obrócony na tych jadących od Zakopanego. Mam pytanie nurtujące mnie od jakiegoś czasu, ostatnio często przejeżdżam tą trasą i kilkanaście razy miałem sytuację kiedy fotoradar błysnął, mimo iż miałem na liczniku (70) . Następnego dnia zrobiłem test, zwolniłem do (60) i taka sama sytuacja. Trzeciego dnia jechałem (70) i foto nie wystrzelił. Sytuacja wygląda w ten sposób od momentu, w którym obrócili go w stronę Zakopanego i pierwszy raz zdarzyła się jak jeszcze stała przy nim grupa specjalistów z inspekcji. Czy to jest jakiś system sprawdzania pasów/komórek? Czy tak zwana "usterka".

Ja miałem podobną sytuację wczoraj, starałem się zwolnić do licznikowych 80 km/h (około 77 km/h wg GPS), ale i tak mi błysnął. Nie wiem więc czy na moment rozpędziłem się do 81 km/h co by sugerowało niską tolerancję czy też znowu działał w trybie testowym. Doszedłem do wniosku, że tryb testowy mógłby służyć sprawdzeniu, czy <FR> działa. Jeśli <FR> nie robi zdjęcia np. cały dzień wówczas CANARD obniża na chwile limit i sprawdza czy i jakie zdjęcia przychodzą.
 
 
bicker5 
Forum Lider

Dołączył: 17 Mar 2009
Pochwał: 49
Posty: 699
Skąd: Kraków
Wysłany: 26 Grudzień 2015, 16:16   

Tam jest mocno z góry, więc łatwo się rozpędzić. GPS podaje tylko składową poziomą prędkości oraz ma lekkiego laga przy wyświetlaniu prędkości, bo oblicza prędkość, mierząc dystans i czas, więc pokazywana prędkość może trochę odbiegać od zmierzonej w danej chwili przez fotoradar, poza tym dopuszczalna tolerancja ZURADU to +/- 3km/h, więc kuszenie losu przez jazdę na granicy limitu czasem może się skończyć pamiątką. :grin:
 
 
skansen 
Forum Lider

Dołączył: 06 Wrz 2012
Pochwał: 88
Posty: 396
Skąd: Kraków
Wysłany: 26 Grudzień 2015, 21:14   

bicker5 napisał/a:
GPS podaje tylko składową poziomą prędkości oraz ma lekkiego laga przy wyświetlaniu prędkości, bo oblicza prędkość, mierząc dystans i czas, więc pokazywana prędkość może trochę odbiegać od zmierzonej w danej chwili przez fotoradar (...)

Masz rację. Podałem wartość wg GPS żeby wskazać wysoką precyzję prędkościomierza. Niektóre potrafią (wobec rzeczywistej, nie GPS'owej) zawyżać o 10-15 km/h.

bicker5 napisał/a:
(...) poza tym dopuszczalna tolerancja ZURADU to +/- 3km/h, więc kuszenie losu przez jazdę na granicy limitu czasem może się skończyć pamiątką. :grin:

I tutaj chyba podałeś jedno z możliwych i bardzo prawdopodobnych rozwiązań zagadki. Moje 80 km/h (plus poprawka na błąd odczytu) mogło być 81 km/h licznikowym, 80 km/h rzeczywistym a ZURAD zmierzył 83 km/h. :mad: Pożyjemy, zobaczymy. :twisted:
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 21 Kwiecień 2016, 13:52   

"Canarek" w Gaju nadal znajduje się w czołówce jeżeli chodzi o ilość zarejestrowanych naruszeń. <itd> podsumował I kwartał 2016 r. W tym czasie fotoradar zarejestrował 12 500 przypadków nie stosowania się do ograniczenia prędkości. To pierwszy co do skuteczności maszt w skali całego kraju. Mobilu, jedź i myśl, ponieważ znaki ostrzegawcze stoją!
 
 
ag1968
Dziędobry!

Dołączył: 08 Sty 2016
Posty: 11
Skąd: bielsko
Wysłany: 7 Maj 2016, 07:40   

Może być w czołówce, bo jak kolega pisał we wcześniejszych postach błyska dość często. Wczoraj wyraźnie strzelił fotkę pojazdowi jadącemu góra 60 km/h.

Ja jadąc za nim (70) musiałem hamować. Chyba że to akcja komórki, pasy. Albo jakaś prewencja.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 12 Styczeń 2017, 19:00   

piotreg napisał/a:
"Canarek" w Gaju nadal znajduje się w czołówce jeżeli chodzi o ilość zarejestrowanych naruszeń. <itd> podsumował I kwartał 2016 r. W tym czasie fotoradar zarejestrował 12 500 przypadków nie stosowania się do ograniczenia prędkości. To pierwszy co do skuteczności maszt w skali całego kraju. Mobilu, jedź i myśl, ponieważ znaki ostrzegawcze stoją!

Cytat:


Najwięcej naruszeń w okresie od stycznia do września 2016 roku zarejestrował fotoradar zainstalowany na drodze krajowej nr 7 w miejscowości Gaj - 20,8 tys.

http://www.motofakty.pl
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 8 Marzec 2017, 10:58   

<itd> podsumował 2016 r.

Cytat:
Fotoradary kierowcy znają od lat, a obecnie tylko duże, wyraźnie pomalowane na żółto urządzenia rejestrują przekroczenia prędkości. Zlikwidowano właściwie fotoradary przenośne, używane głównie przez straż miejską lub gminną, zatem wydawać by się mogło, że trudno o wpadkę. Nie brakuje nawet aplikacji informujących o urządzeniach. Niestety wciąż dochodzi do wielu naruszeń, a rekordową liczbę zdjęć zrobił w 2016 r. radar w miejscowości Gaj – 22,7 tys. Jest umieszczony na drodze nr 7 pomiędzy Krakowem a Myślenicami, ale warto dodać, że to również trasa w kierunku Zakopanego, więc jest tam wielu kierowców przyjezdnych.

http://autokult.pl
 
 
euros 
Czai bazę

Dołączył: 08 Cze 2010
Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania
Pochwał: 207
Ostrzeżeń: 4/5
Posty: 453
Skąd: się znamy?
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 12 Sierpień 2017, 19:05   

Cytat:
Skuteczny fotoradar w Gaju na zakopiance

Tylko od początku wakacji fotoradar ustawiony w Gaju na zakopiance w stronę Krakowa zrobił około 1200 zdjęć.




Inspektorzy Transportu Drogowego przekonywali dziś, że statystyki są dowodem na to, że fotoradary spełniają swoją rolę. - Tak jest w przypadku urządzenia do pomiaru prędkości ustawionego w Gaju – mówił Marek Konkolewski z Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego – przez ostatnie trzy lata nikt w tym miejscu nie zginął. To dowód na to, że warto inwestować w fotoradary. One pełnią nadzór nad naszym bezpieczeństwem przez 24 godziny, czego nie może uczynić polska policja drogowa.

Inspekcja Transportu Drogowego nadzoruje czterysta fotoradarów. W ciągu dwóch lat planowany jest zakup nowych urządzeń, które ustawiane będą m.in. na drogach lokalnych i drogach wojewódzkich.

Link

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 25 Lipiec 2018, 10:36   

W Gaju tuż przed masztem wkopali znak (50) . Uwaga!
 
 
małymobil 
Moderatore

Dołączył: 10 Lis 2010
Pochwał: 1098
Posty: 3309
Skąd: TST/ WWL
Wysłany: 25 Lipiec 2018, 11:12   

piotreg napisał/a:
W Gaju tuż przed masztem wkopali znak (50) . Uwaga!

Musiało być to na dniach, bo w zeszłym tygodniu była jeszcze (70) .
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 25 Lipiec 2018, 11:42   

Potwierdzam. Świeży temat. Choć na mapie canarków dalej wisi (70) .
 
 
bicker5 
Forum Lider

Dołączył: 17 Mar 2009
Pochwał: 49
Posty: 699
Skąd: Kraków
Wysłany: 29 Lipiec 2018, 19:18   

piotreg napisał/a:
W Gaju tuż przed masztem wkopali znak (50) . Uwaga!

Jadąc od Zakopanego znak (50) jest wkopany za masztem. Jadąc od Krakowa znak (50) jest przed skrzyżowaniem i przed masztem. Biorąc aktualny kierunek pomiaru to (70) jest poprawne.

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 30 Lipiec 2018, 11:21   

Dzięki, bicker5. :good:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
MAŁOPOLSKIE - Gaj - DK nr 7 (Kraków - Myślenice) | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group