Forum Mapy Fotoradarów - Strona Główna Antyradary Mapa fotoradarów
FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: piotreg
27 Styczeń 2014, 14:22
Stare Bielice - DK nr 6 (Koszalin - Karlino)
Autor Wiadomość
wlodek76 
Dziędobry!

Dołączył: 21 Kwi 2013
Pochwał: 2
Posty: 21
Skąd: PL
Wysłany: 28 Sierpień 2013, 10:25   Stare Bielice - DK nr 6 (Koszalin - Karlino)

Cytat:
Fotoradar stacjonarny na terenie miejscowości Stare Bielice

- jadąc w kierunku Karlina /zdemontowany/

Cytat:
Nowy fotoradar w Starych Bielicach

W Starych Bielicach na skrzyżowaniu z drogą krajowej nr 6 na 136km (150m) stanął nowy fotoradar.


Nie jest on jeszcze aktywny, jednak z chwilą dopełnienia wszystkich formalności tj. ustawienia znaku D-51 (kontrola prędkości) i zgłoszeniem go do Wydziału Ruchu Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie i Głównego Inspektora Transportu Drogowego w Warszawie, fotoradar będzie rejestrował wykroczenia.

Głównym jego zadaniem będzie zdyscyplinowanie kierowców przekraczających prędkość na tym odcinku.

Przewiduje się, że uruchomienie fotoradaru nastąpi jeszcze w tym miesiącu.

Link
Źródło: Gazeta Gminna Biesiekierz

Niezła zmiana ograniczeń na tym odcinku - z 70-tki na 40 km/h. :o
Pozdrawiam, Włodek.
 
 
Automobil

Wysłany:    fotoradar 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1216
Posty: 28369
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 28 Sierpień 2013, 11:42   

To gminny fotoradar - obsługiwać go będzie <SG> Biesiekierz, a na pace pojawi się Fotorapid CM.
_________________
Mapa fotoradarów/Mapa videopatroli
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 2790
Posty: 8046
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 23 Październik 2013, 11:55   

Cytat:
Podstępny fotoradar w Starych Bielicach podwaja prędkość

Czy 24-tonowa ciężarówka z zainstalowanym ogranicznikiem prędkości do 90 km/h może jechać 132 km/h? Według fotoradaru w Starych Bielicach - tak.

Nasz Czytelnik prowadzi firmę spedycyjną. Jego ciężarówki często odbywają kursy krajową "szóstką". Po jednym z kolejnych otrzymał wezwanie od Straży Gminnej Biesiekierzu z załączonym zdjęciem jednej z ciężarówek uchwyconej przez fotoradar w Starych Bielicach.

Mocno się zdziwił, gdy je obejrzał: fotografia wskazywała prędkość 132 km/h, a więc o 62 km/h wyższą niż dopuszczalna w tym miejscu! - Pomijając już fakt, że trudno byłoby osiągnąć taką szybkość tak ciężkim pojazdem, to jest to niemożliwe, bo mamy w nim zainstalowany ogranicznik, który nie pozwala przekraczać "dziewięćdziesiątki" - wskazuje mężczyzna (nazw. do wiad. red.). Na dowód przedstawił nam certyfikację ogranicznika oraz wskazania tachografu.

Wynika z niego, że przez całą drogę z Koszalina do Świnoujścia ciężarówka nie przekraczała 90 km/h, a w chwili zrobienia zdjęcia przez fotoradar jechała ok. 10 km wolniej. Podobnie bezpodstawne wezwania dostały także inne firmy spedycyjne w regionie. Odpowiednie dokumenty z żądaniem zakończenia sprawy wysłał już do strażników w Biesiekierzu. - My się jakoś wybronimy, bo mamy tachografy, ale co z kierowcami aut osobowych, którzy nie będą w stanie udowodnić z jaką prędkością jechali? To zwykłe naciąganie - oburza się przedsiębiorca.

Źródło: www.gk24.pl
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 2790
Posty: 8046
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 2 Listopad 2013, 19:22   

Cytat:
Oszukał mnie fotoradar

Czy samochód dostawczy wypełniony materiałami budowlanymi, a w dodatku z ogranicznikiem prędkości może jechać 150 km/h? Według fotoradaru w Starych Bielicach (woj. zachodniopomorskie), tak, bo nowo zainstalowane urządzenie podwaja prędkość przejeżdżającym pojazdom! Sypie się lawina mandatów, a sprawę wadliwego fotoradaru bada prokuratura.

Jednym z kierowców, który dostał zdjęcie z fotoradaru jest Roman Kowalski (38 l.) z Koszalina. Tego dnia jechał swoim 22-letnim dostawczym mercedesem, wioząc materiały budowlane. Po kilku dniach otrzymał wezwanie od Straży Gminnej z załączonym zdjęciem ciężarówki uchwyconej przez fotoradar w Starych Bielicach. Mocno się zdziwił. Fotografia wskazywała prędkość 150km/h. – Trudno byłoby mi osiągnąć taką szybkość moim dostawczakiem, bo mam w nim zainstalowany ogranicznik, który nie pozwala przekraczać "setki", a auto w dodatku jechało pod górkę - mówi oburzony pan Roman.

Podobne bezpodstawne wezwania dostało także kilkuset innych kierowców. – Fotoradar jest po to, żeby działał, a nie stał nieużywany. Prawdopodobnie jest to efekt odbicia sygnału od znaków drogowych, co sprawia, że właściwa prędkość jest podwajana – wyjaśnia spokojnie Krzysztof Płachta Komendant Straży Gminnej w Biesiekierzu. Sprawę wadliwego fotoradaru bada prokuratura.


Źródło: www.fakt.pl
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1216
Posty: 28369
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 11 Listopad 2013, 18:14   

_________________
Mapa fotoradarów/Mapa videopatroli
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1216
Posty: 28369
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 27 Styczeń 2014, 14:26   

Rzecz miała miejsce w Starych Bielicach:

Cytat:
Straż gminna prawie w mieścieStaży gminnej z Biesiekierza chyba już brakuje miejsc, gdzie mogą wystawiać swój przenośny fotoradar, zwany śmietnikiem.


Tuż przed wjazdem do Koszalina od strony Biesiekierza dosłownie 5 metrów od znaku D-42 (obszar zabudowany) i znakiem z nazwą miejscowości Koszalin straż gminna z Biesiekierza wystawiła swój fotoradar. Nie byłoby nic dziwnego, gdyby nie fakt, że było to tuż przed wjazdem do Koszalina. Na domiar tego fotoradar stał za rowem odprowadzającym deszczówkę, zajmując kawałek pasa przeznaczonego dla rowerzystów.

W momencie kiedy skończyłem robić zdjęcia owego "śmietnika" zdumienie moje sięgnęło zenitu: otóż ujrzałem samochód straży gminnej z Biesiekierza na prywatnej posesji, za ogrodzeniem, gdzie strażnicy ukryli się, by mieć radar na oku.

W momencie skierowania obiektywu w stronę auta straży gminnej dostrzegłem, że jeden ze strażników prywatnym telefonem komórkowym nagrywa moment robienia przeze mnie zdjęć całej tej sytuacji.

Szkoda, że straż miejska z Koszalina w tym samym momencie nie wystawiła się ze swoim fotoradarem przed znakiem "Koszalin" od strony miasta, a nie na drodze do Jamna, tuż za przejściem dla pieszych, kryjąc się za służbowym samochodem terenowym.

Link
_________________
Mapa fotoradarów/Mapa videopatroli
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1216
Posty: 28369
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 29 Styczeń 2014, 15:41   

Cytat:
Fotoradar podwajał prędkość. Prokuratura odmówiła wszczęcia postępowaniaProkuratura odmówiła wszczęcia postępowania w sprawie używania przez Straż Gminną fotoradaru w Starych Bielicach.


"Nie doszło do ukarania żadnej osoby, której nieprawidłowo zmierzono prędkość" - tak prokuratura uzasadniła odmowę wszczęcia postępowania w sprawie używania przez SG podwajającego prędkość fotoradaru w Starych Bielicach.

Problem z urządzeniem ujawniliśmy w październiku 2013 r. Zdjęcia wysyłane właścicielom ciężarówek przekraczających prędkość w Starych Bielicach były przekłamane - auta miały zainstalowane ograniczniki maksymalnej prędkości (do 90 km/h), a z tachografów wynikało, że w momencie zrobienia fotografii jechały kilkadziesiąt kilometrów na godzinę wolniej niż wskazał fotoradar.

Komendant Straży Gminnej w Biesiekierzu przyznał na naszych łamach, że w wyniku odbicia sygnału od znaków drogowych urządzenie podwaja prędkość mierzoną ciężarówkom. Nie uznał tego jednak za wystarczający powód do jego wyłączenia czy chociażby zaprzestania wysyłania bezpodstawnych wezwań. - Fotoradar jest po to, żeby działał, a nie stał nieużywany. Prędkość aut osobowych jest mierzona prawidłowo - uzasadniał Krzysztof Płachta.

Po naszej publikacji sprawą zainteresowała się jednak Prokuratura Rejonowa w Koszalinie - śledczy wszczęli postępowanie sprawdzające. Zakończyło się ono kilka dni temu. - Prokurator wydał postanowienie o odmowie wszczęcia postępowania w sprawie przekroczenia uprawnień przez komendanta Straży Gminnej, gdyż nie doszło do popełnienia przestępstwa - informuje Ryszard Gąsiorowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej. - Straż gminna poprzestała na pierwszym etapie, jakim jest wezwanie do wskazania kierowcy, który w chwili zrobienia zdjęcia jechał autem.

Prokurator wskazuje, że SG wstrzymała procedurę wymierzania mandatów natychmiast po powzięciu wiedzy o nieprawidłowych pomiarach, ale wezwania wysyłała jeszcze przez cztery kolejne dni (21-25 października). - Wiedząc o nieprawidłowych pomiarach, komendant powinien wyeliminować problem bez angażowania kierowców i unikać wysyłania nawet tych wstępnych pism. Taka postawa jednak nie jest przestępstwem, może rodzić najwyżej konsekwencje służbowe - zaznacza Ryszard Gąsiorowski.

Przełożonym komendanta jest wójt Biesiekierza, który od początku wspierał decyzję swojego podwładnego. - Poczekam na pisemne uzasadnienie decyzji prokuratury, ale nie widzę powodu, by wyciągać jakieś poważne konsekwencje służbowe - podkreśla Marian Hermanowicz. - Porozmawiamy i uczulimy strażników, by w przyszłości nie popełniali podobnych błędów (wysyłanie wezwań na podstawie zdjęć z nieprawidłowo działającego fotoradaru - red.). Fotoradary są jak najbardziej potrzebne, ale należy je wykorzystywać tak, żeby nie było żadnych wątpliwości.

Z tego powodu gmina przeznaczyła dodatkowe pieniądze na gruntowne sprawdzenie urządzenia w Starych Bielicach, mimo uzyskania odpowiednich certyfikatów od producenta. - Zrobiliśmy to, by nie było już żadnych wątpliwości - tłumaczy wójt, zapewniając, że obecnie urządzenie mierzy prędkość prawidłowo.

Link
_________________
Mapa fotoradarów/Mapa videopatroli
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 2790
Posty: 8046
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 8 Marzec 2015, 21:21   

Aktualne fotki:

Stare Bielice.JPG
Plik ściągnięto 144 raz(y) 504,89 KB

Stare Bielice..JPG
Plik ściągnięto 159 raz(y) 583,35 KB

 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1216
Posty: 28369
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 8 Marzec 2015, 21:24   

Idzie wiosna... :twisted:
_________________
Mapa fotoradarów/Mapa videopatroli
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1216
Posty: 28369
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 1 Grudzień 2015, 13:40   

<SG> Biesiekierz napisał/a:
Straż Gminna w Biesiekierzu korzystała z fotoradaru stacjonarnego do 15 września 2015 roku. Na dzień dzisiejszy nie jestem w stanie odpowiedzieć na pytanie kiedy zostanie zdemontowany maszt znajdujący się w Starych Bielicach przy drodze krajowej nr 6.
_________________
Mapa fotoradarów/Mapa videopatroli
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1216
Posty: 28369
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 17 Lipiec 2018, 01:52   

Pucha zdemontowana.

_________________
Mapa fotoradarów/Mapa videopatroli
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group