Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid 5caa6faeb73f66b03b0c5d3618532fae Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Dura lex sed lex - Nowe przestępstwo - ucieczka przed pościgiem policji
Autor Wiadomość
kalex
Jajcarz

Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 127
Posty: 1222
Skąd: Wrocław
Wysłany: 4 Czerwiec 2017, 19:12   

piotreg napisał/a:
Błąd! Za Twoje bezpieczeństwo w czasie kontroli odpowiada policjant i to on wybiera miejsce do zatrzymania się!

A pupeczkę też policjant wytrze jak zrobimy kupeczkę? Piotruś nie przesadzaj.
 
 
Automobil

Wysłany:    A może to Cię zainteresuje



 
 
tqmeh 
Forum Lider


Dołączył: 26 Mar 2009
Pochwał: 620
Posty: 3707
Skąd: DZL
Wysłany: 4 Czerwiec 2017, 22:34   

piotreg napisał/a:
Myślałem, że miejsce do zatrzymania wybiera policjant, nie kierujący!

Błąd! Za Twoje bezpieczeństwo w czasie kontroli odpowiada policjant i to on wybiera miejsce do zatrzymania się!

Żeby to zrobić powinien wyprzedzić zatrzymywanego i wskazać miejsce, gdy jest za mną. Zatrzymuję się gdzie ja uważam za stosowne. Nie umiem mu czytać w myślach.

piotreg napisał/a:
Zjeżdżam do boku, aby ułatwić przejazd.

Wyrwane z kontekstu jak już powiedziałem. Droga miała po 2. pasy w każdą stronę. Miejsca było dość dla TIR-a.

piotreg napisał/a:
A co?!

Tobie chyba nie potrzebuję tłumaczyć jak wygląda poprawnie wykonane zatrzymanie. :razz:
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 5 Czerwiec 2017, 11:30   

tqmeh napisał/a:
Żeby to zrobić powinien wyprzedzić zatrzymywanego i wskazać miejsce, gdy jest za mną. Zatrzymuję się gdzie ja uważam za stosowne. Nie umiem mu czytać w myślach.

Przeczytaj sobie rozporządzenie w sprawie kontroli ruchu drogowego i rozporządzenie w sprawie znaków i sygnałów drogowych.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 5 Czerwiec 2017, 12:02   

Cytat:
UCIEKALI PRZED POLICJĄ. ZGODNIE Z NOWYMI PRZEPISAMI ODPOWIEDZĄ ZA PRZESTĘPSTWO

Od 1 czerwca br. niezatrzymanie się do kontroli jest przestępstwem. Kierowca uciekający przed Policją musi liczyć się z karą od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Na uciekinierów sąd będzie też nakładał bezwzględny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów na okres od roku do 15 lat. Taka kara grozi 24-letniemu motocykliście zatrzymanemu przez łódzką drogówkę. Również do 5 lat więzienia grozi dwóm młodym mężczyznom, którzy na Lubelszczyźnie nie zatrzymali się do kontroli drogowej. Pierwszy z nich 25-latek w Kocku uciekając skuterem doprowadził do kolizji drogowej uszkadzając 2 pojazdy i płot. Dwie godziny później na terenie gm. Józefów nad Wisłą 22-latek także na skuterze próbował uciec policjantom. Okazało się, że miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.


4 czerwca br. około godziny 14.00 patrol z Wydziału Ruchu Drogowego łódzkiej komendy zauważył w okolicy ulic Rydza Śmigłego i Piłsudskiego kilkudziesięcioosobową grupę motocyklistów. Większość przejeżdżała pomiędzy autami w sposób stwarzający zagrożenie. Policjanci postanowili skontrolować kierujących motocyklami odcinając im drogę. Kiedy ci zauważyli oznakowany radiowóz na sygnałach rozjechali się w stronę centrum miasta. Jeden z motocyklistów uciekając na czerwonym świetle przed funkcjonariuszami przewrócił się na torowisko. Po porzuceniu pojazdu dalej usiłować uniknąć kontroli, ale został po kilku metrach zatrzymany. Badanie nie wykazało w jego organizmie alkoholu. Motocykl, którym jechał nie miał żadnych cech identyfikacyjnych, tabliczek znamionowych czy też tablicy rejestracyjnej. Zabezpieczono go do celów procesowych. Sam kierujący nie miał przy sobie żadnych dokumentów tożsamości ani też motocykla co stanowi, kolejne po wjechaniu na skrzyżowanie przy czerwonym świetle, wykroczenie. Dodatkowo 24-latek z Małopolski odpowie za przestępstwo polegające na niezatrzymaniu się do kontroli.

Przypominamy, że od 1 czerwca br. niezatrzymanie się do kontroli jest przestępstwem. Kierowca uciekający przed Policją musi liczyć się z karą od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Na uciekinierów sąd będzie też nakładał bezwzględny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów na okres od roku do 15 lat.

To pierwsi kierowcy, którzy nie zastosowali się do zaostrzonych przepisów karnych uderzających w piratów drogowych. Do pierwszego zdarzenia doszło wczoraj w Kocku przed godziną 17.00. Policjanci chcieli zatrzymać do kontroli motorowerzystę, który jechał tzw. wężykiem. Ten jednak zignorował sygnały i polecenia policjantów do zatrzymania się i rozpoczął ucieczkę. Po kilkuset metrach na jednym ze skrzyżowań nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu innemu kierującemu i doprowadził do kolizji, a następnie uderzył jeszcze w zaparkowanego seata i ogrodzenie posesji. Samemu motorowerzyście ani kierowcy audi nic poważnego się nie stało. 25-latek prowadzący skuter z licznymi otarciami i potłuczeniami trafił do szpitala. W związku z podejrzeniem kierowania w stanie nietrzeźwości pobrano od niego krew do badań.

Do podobnego zdarzenia doszło na terenie gm. Józefów nad Wisłą. Po godzinie 19.00 policjanci zwrócili uwagę na przejeżdżający skuter. Kierowca tego pojazdu jechał w sposób wskazujący na to, że może być on pod wpływem alkoholu. Policjanci próbowali zatrzymać kierowcę, ale mężczyzna na ich widok rzucił się do ucieczki. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za nim w pościg. Młodemu mężczyźnie udało się dostać do swojej posesji i zamknąć bramę chcąc uniemożliwić funkcjonariuszom wejście do środka. Policjanci przeskoczyli przez ogrodzenie i zatrzymali go.

W chwilę później potwierdziły się przypuszczenia funkcjonariuszy co do przyczyny tej desperackiej ucieczki. Mężczyzna chciał uciec przed odpowiedzialnością za kierowanie skuterem w stanie nietrzeźwości. Policyjne badanie wykazało, że miał w organizmie ponad 1,5 promila.

Link
 
 
tqmeh 
Forum Lider


Dołączył: 26 Mar 2009
Pochwał: 620
Posty: 3707
Skąd: DZL
Wysłany: 5 Czerwiec 2017, 15:37   

piotreg napisał/a:
Przeczytaj sobie rozporządzenie w sprawie kontroli ruchu drogowego i rozporządzenie w sprawie znaków i sygnałów drogowych.

Poczytałem we własnym temacie.

Cytat:
Policjant umundurowany w warunkach dostatecznej widoczności podaje sygnały do zatrzymywania pojazdów tarczą lub ręką, a w warunkach niedostatecznej widoczności - latarką ze światłem czerwonym albo tarczą do zatrzymywania pojazdów ze światłem odblaskowym lub światłem czerwonym.

Klik

piotreg, mieszasz temat. Co innego Twój wpis powyżej, gdzie gość był zatrzymywany (z lakonicznego artykułu to nie wynika) i zwiał, a co innego mój przykład, przy którym byłem i się na niego powołuje.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 6 Czerwiec 2017, 10:59   

:facepalm:

Cytat:
2. Jadący pojazdem samochodowym policjant, inspektor Inspekcji Transportu Drogowego lub żołnierz Żandarmerii Wojskowej może, w zakresie swoich ustawowych uprawnień, dawać kierującemu pojazdem polecenia do:
1) określonego zachowania - za pomocą urządzeń nagłaśniających, sygnalizacyjnych lub świetlnych,
2) zatrzymania - w przypadku jazdy za kierującym, do którego jest skierowane polecenie - przez krótkotrwałe włączenie niebieskiego światła błyskowego i sygnału dźwiękowego o zmiennym tonie.

Link
 
 
tqmeh 
Forum Lider


Dołączył: 26 Mar 2009
Pochwał: 620
Posty: 3707
Skąd: DZL
Wysłany: 6 Czerwiec 2017, 11:57   

:facepalm:

Mamy gdzieś próbkę tych zmiennych sygnałów? Żeby nie było nierozumień oczywiście, czy już kierowca łamie przepisy...

Dla przykładu poniższe kino - Kia czy Opel powinni się zatrzymać, czy nie? :razz:




YT

Ja tam u siebie mam luz, ale we Wrocku, gdzie tego dużo lata, proponuję walić po heblach jak tylko coś zawyje sygnałem zmiennym. :razz: Żeby nie było lipy z <R> i §, które stosują.
 
 
PieTrzaK
Forum Lider


Dołączył: 06 Wrz 2010
Pochwał: 472
Posty: 1471
Skąd: Łomża/Białystok
Wysłany: 6 Czerwiec 2017, 12:15   

Nie rozumiem. Jedzie za Tobą radiowóz i zrobi "ŁEŁO" to masz sie zatrzymać, jak jedzie, bo jedzie i robi "ŁEŁOŁEŁOŁEŁO" to mu ustępujesz drogi. Chyba, że nie zrozumiałem pytania. :grin:
 
 
tqmeh 
Forum Lider


Dołączył: 26 Mar 2009
Pochwał: 620
Posty: 3707
Skąd: DZL
Wysłany: 6 Czerwiec 2017, 12:42   

PieTrzaK, :lol: .

Masz u mnie browara.
 
 
kalex
Jajcarz

Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 127
Posty: 1222
Skąd: Wrocław
Wysłany: 6 Czerwiec 2017, 13:28   

Panowie, TQ ma rację. Wszystko fajnie jak jest fajnie. Ale trafisz, albo się przypałęta jakaś sytuacja z Johnem Rambo w radiowozie.

Druga sprawa - według mnie jeżeli oficer dyżurny nie zostanie poinformowany, że wszczęto pościg za pojazdem, który się nie zatrzymał do kontroli, to mogą sobie nagwizdać.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 6 Czerwiec 2017, 14:59   

Ja się poddaję. Uchylam się od dalszej dyskusji w temacie.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 29 Czerwiec 2017, 13:36   

Cytat:
Policjanci po pościgu zatrzymali 16-latka, który kierował quadem bez uprawnień

Policjanci z legnickiej drogówki chcieli zatrzymać młodego kierowcę quada do kontroli. Pomimo wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych dawanych przez funkcjonariuszy do zatrzymania prowadzący pojazd nie zamierzał się im podporządkować. W pewnym momencie próbował jeszcze uciec, ale został zatrzymany po pościgu. Okazało się, że kierującym jest nastolatek, który nie ma uprawnień, a pojazd wziął bez zgody rodziców. Teraz sprawa trafi do sądu rodzinnego, który zdecyduje o jego dalszym losie.


Do zdarzenia doszło w Spalonej, kiedy policjanci legnickiej drogówki postanowili zatrzymać do kontroli kierującego quadem. Młody mężczyzna siedzący za kierownicą pojazdu widząc radiowóz i sygnały dawane przez funkcjonariuszy, gwałtownie przyspieszył. W związku z tym policjanci podjęli za nim pościg. Kierujący pomimo wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie zamierzał się zatrzymać i poddać kontroli drogowej. Chwilę później mężczyzna gwałtowanie skręcił w boczną drogę, a następnie stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Kierujący próbował jeszcze uciekać, jednak szybko został zatrzymany przez policjantów. Jak się okazało 16 - letni mieszkaniec gminy Prochowice nie zatrzymał się do kontroli, ponieważ w ogóle nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami a quada wziął pod nieobecność rodziców i bał się konsekwencji.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tego zdarzenia. O dalszym losie nastolatka zdecyduje sąd rodzinny.

Link
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dura lex sed lex - Nowe przestępstwo - ucieczka przed pościgiem policji | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group