Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid 0ca32e79bf27f0db7a786456af78861c Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
DOLNOŚLĄSKIE - Drołtowice - DK nr 25 (Oleśnica - Międzybórz)
Autor Wiadomość
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 3 Wrzesień 2016, 13:53   

phonemaniac napisał/a:
Ale ustawowo to tolerancja raczej do <FR> się tyczy, czy do zwykłych <RR> też?

Tylko <FR> .
 
 
Automobil

Wysłany:    A może to Cię zainteresuje



 
 
skansen 
Forum Lider

Dołączył: 06 Wrz 2012
Pochwał: 88
Posty: 396
Skąd: Kraków
Wysłany: 4 Wrzesień 2016, 15:08   

piotreg napisał/a:
phonemaniac napisał/a:
Ale ustawowo to tolerancja raczej do <FR> się tyczy, czy do zwykłych <RR> też?

Tylko <FR> .

Dokładnie, z tym, że za przekroczenie dopuszczalnej prędkości do 10 km/h jest 0 pkt i mandat do 50 zł więc w praktyce jest mało prawdopodobne aby zostać za to zatrzymanym. Ponoć brzuchaczom z <itd> (w nieoznakowanych VR) się to zdarza...
 
 
rafall
Dziędobry!

Dołączył: 01 Kwi 2017
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 1 Kwiecień 2017, 09:19   

Przepraszam za odgrzewanie, ale mam pytanie dotyczące tej skarbonki. Jakiś czas temu przejeżdżałem obok późną nocą i w ostatniej chwili go zauważyłem. Gwałtownie przyhamowałem, ale nie jestem pewien czy wystarczająco. Nie zauważyłem żadnego błysku, a żeby w takiej ciemności skutecznie naświetlić coś światłem białym, by auto było widoczne dla obiektywu, to pewnie nieźle by musiało dać po oczach. A tutaj nic. I moje pytanie brzmi, czy udało mi się, czy też może fotoradar naświetla sobie jakimś niewidocznym światłem (podczerwonym.? Przed samą skrzynką miałem prędkość na pewno przekroczoną, ale nie wiem, o ile dokładnie (czy zdążyłem zwolnić na tyle, by mnie nie zarejestrował).
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 1 Kwiecień 2017, 14:32   

Spokojnie śpij. Wali flashem po gałach tak, że nie sposób go przeoczyć.
 
 
ziomPL
Dziędobry!

Dołączył: 19 Maj 2017
Posty: 2
Skąd: Ostrów Wlkp
  Wysłany: 19 Maj 2017, 21:50   Błysk lampy

Proszę o pomoc w nietypowej sprawie, otóż wyprzedzałem zestaw ciężarowy z przyczepą obładowaną betonem. Niestety było to przed tym właśnie fotoradarem. Jadąc za zestawem nie dostrzegłem ostrzeżenia o fotoradarze. Zacząłem wyprzedzać zestaw i zauważyłem znak (40) , a dalej fotoradar. Musiałem jednak zakończyć manewr wyprzedzania. Normalnie przed fotoradarem gwałtownie bym zahamował aby uniknąć zdjęcia. W tej jednak sytuacji po zakończeniu wyprzedzania gdybym gwałtownie zahamował na 100% miałbym wypadek i ciężarówka z betonem zmiażdżyłaby moje auto. O dziwo fotoradar nie błysnął światłem. Przeczytałem forum na temat tego fotoradaru i mam pytanie:

Czy ten konkretny fotoradar zawsze błyska jak jest ustawiony? Jechałem w słoneczny dzień.

Cytat:
Zdjęcie nie zawsze wykonywane jest z użyciem lampy błyskowej
Fotoradar, w zależności od ustawienia, może działać z włączoną lampą błyskową, wyłączoną lampą lub automatyczną kontrolą naświetlania (urządzenie samo dobiera sobie ustawienia w zależności od warunków). Jeśli lampa nie została użyta, rejestracja nie jest prześwietlona (nie odbiła światła).

Mam cichą nadzieję, że nie zrobił mi jednak zdjęcia.

Cytat:
UWAGA! W nowej generacji fotoradarów, np. MultaRadar CD, jeżeli rozpoznany zostanie więcej niż jeden pojazd w wiązce radarowej, to pomiar jest automatycznie odrzucany przez komputer sterujący radarem (nie jest wykonywane zdjęcie).

Z góry dzięki za każdą pomoc
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 20 Maj 2017, 07:03   

Duża szansa, że Ci się udało, o ile w wiązce radarowej był już "duży".
 
 
ziomPL
Dziędobry!

Dołączył: 19 Maj 2017
Posty: 2
Skąd: Ostrów Wlkp
  Wysłany: 20 Maj 2017, 07:30   

Tylko czy ten fotoradar zawsze błyska przy robieniu zdjęć :?: Jak są one konfigurowane, ponieważ jest kilka opcji. Proszę o wypowiedź specjalistów.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 21 Maj 2017, 18:18   

ziomPL napisał/a:
Proszę o wypowiedź specjalistów.

Czekamy na głos specjalisty.
 
 
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 24 Maj 2017, 14:10   Re: Błysk lampy

ziomPL napisał/a:
Czy ten konkretny fotoradar zawsze błyska jak jest ustawiony? Jechałem w słoneczny dzień.

Tak. Przy fotoradarze stacjonarnym nikt się nie bawi we włączanie, wyłączanie lampy na dzień, na noc. Lampa jest cały czas włączona.

Cytat:
UWAGA! W nowej generacji fotoradarów, np. MultaRadar CD, jeżeli rozpoznany zostanie więcej niż jeden pojazd w wiązce radarowej, to pomiar jest automatycznie odrzucany przez komputer sterujący radarem (nie jest wykonywane zdjęcie).

Możliwe, że tak jest, tego akurat nie wiem. Wiem natomiast, że nawet fotoradary, które tego nie robią mają na zdjęciu wizualizację szerokości wiązki i jeśli znajdą się w niej dwa pojazdy, pomiar jest nieważny.

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 12 Sierpień 2017, 19:11   

Z lotu ptaka...

Drołtowice.jpg
Plik ściągnięto 134 raz(y) 1,16 MB

 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 14 Czerwiec 2020, 12:51   

Cytat:
Na odcinku z Oleśnicy do Międzyborza jest jeden fotoradar - w Drotłowicach. To jedno z miejsc, w których najczęściej dochodzi do przekraczania dozwolonej prędkości. Od stycznia 2019 do końca marca 2020 ujawnił aż 10403‬ przypadki. Tylko w ubiegłym roku było ich 8744.

Link
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 5 Wrzesień 2020, 12:26   

Cytat:
Na odcinku z Oleśnicy do Międzyborza jest jeden fotoradar - w Drotłowicach. W pierwszym półroczu ujawniono tutaj 2727 przekroczeń prędkości. To jedno z miejsc, gdzie bardzo często kierowcy pozwalają sobie na zbyt szybka jazdę. Na całym ubiegłym roku tylko ten jeden fotoradar złapał 8744 piratów drogowych.

https://gazetawroclawska.pl
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 22 Sierpień 2022, 15:03   

Od stycznia do końca czerwca tego roku 24 urządzenia w województwie dolnośląskim wykonały łącznie 32 798 zdjęć! W Drołtowicach 1929 zdjęć.

Źródło
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 13 Luty 2023, 08:10   

Cytat:
Najbardziej zapracowane fotoradary na Dolnym Śląsku. Rekordzista dziennie łapał nawet 26 piratów drogowych!



Sprawdziliśmy jakie fotoradary są najbardziej zapracowane na Dolnym Śląsku. Mamy kilkadziesiąt miejsc w województwie, gdzie na bieżąco monitorowane są popisy piratów drogowych. Najbardziej zapracowany fotoradar w zeszłym roku łapał średnio 26 kierowców dziennie. Gdzie on się znajduje i jak wypadały inne fotoradary?


Dane pochodzą z Centrum Nadzoru nad Ruchem Drogowym, który koordynuje pracą ponad 500 fotoradarów, odcinkowych pomiarów prędkości czy urządzeń do monitorowania wjazdów na czerwonym świetle w całej Polsce. Takich punktów na Dolnym Śląsku jest 27, w tym najwięcej fotoradarów.

Rekordzista na Dolnym Śląsku dziennie łapał nawet 26 kierowców

Najbardziej zapracowany fotoradar na terenie województwa dolnośląskiego znajduje się przy drodze krajowej nr 8, na 66 kilometrze w Szklarach pomiędzy Ząbkowicami Śląskimi, a Niemczą. W 2022 roku ten fotoradar złapał 9 574 piratów drogowych to 22 procent wszystkich naruszeń przepisów na Dolnym Śląsku. Średnio fotoradar robił 26 zdjęć dziennie. Szklarski rejestrator już od kilku lat rejestruje najwięcej wykroczeń na Dolnym Śląsku.

- Największym zarejestrowanym wykroczeniem w Szklarach w 2022 roku było przekroczenie dozwolonej prędkości o 79 km/h. W lipcu kierujący volkswagenem jechał 119 km/h. W miejscu, gdzie stoi fotoradar obowiązuje ograniczenie do 40 km/h – mówi Wojciech Król z biura prasowego Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego.

Inne fotoradary na Dolnym Śląsku też ciężko pracowały

W poprzednim roku oprócz fotoradaru w Szklarach najwięcej wykroczeń zarejestrowały urządzenia w:

- Miłosnej na DK 36 – 5 119 wykroczeń
- Głuszycy Górnej na DW 381 – 4 204 wykroczenia
- Drołtowicach na DK 25 – 4 086 wykroczeń

Najwięcej mandatów w 2022 roku na Dolnym Śląsku nazbierali kierowcy na drodze krajowej nr 8 - 14 457 wykroczeń. Fotoradary stoją tam w Szklarach, Przerzeczynie-Zdrój, Ząbkowicach Śląskich i Mlecznej. Kolejną drogą, gdzie kierowcy nałapali 7 346 mandatów to droga krajowa DK 36, gdzie rejestratory stoją w Miłosnej i Niemstowie. Podium na Dolnym Śląsku zamyka DK 94 z 5 071 zarejestrowanymi wykroczeniami, gdzie fotoradary stoją w Marcinkowicach, Spalonej i Oławie.

- Największym zarejestrowanym wykroczeniem w woj. dolnośląskim w 2022 roku było przekroczenie dozwolonej prędkości w marcu w Miłosnej. Kierujący samochodem BMW przy ograniczeniu do 50 km/h, jechał 178 km/h. - dodaje Wojciech Król.

Coraz mniej mandatów z fotoradarów

W 2022 roku CANARD odnotowało blisko 969 tysięcy przypadków przekroczenia dozwolonych limitów prędkości. Rok wcześniej było ich ponad 1,4 miliona. Jak przyznają pracownicy biura prasowego Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego mają na to wpływ zaostrzone kary za przekroczenie prędkości.

Link
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
DOLNOŚLĄSKIE - Drołtowice - DK nr 25 (Oleśnica - Międzybórz) | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group