Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid 38108b821b1c33669f86d7454e824094 Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
LUBELSKIE - Rudnik Kolonia - droga lokalna (Kraśnik - Lublin)
Autor Wiadomość
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 1 Czerwiec 2016, 08:52   Re: Kolonii Rudnik przy drodze krajowej nr 19.

koalsonik napisał/a:
Witam, ja piszę z pytaniem, a właściwie z prośbą o pomoc. Jechałem drogą K-19, w Koloni Rudnik dostałem pomarańczowym światłem z fotoradaru. Nie zauważyłem go, bo się śpieszyłem. Jechałem 110 km/h. Jakie będę miał problemy z tego tytułu. Proszę o pomoc.

Tam jest ograniczenie do (50) , więc mandat w przedziale 400-500zł, 10 punktów karnych i zatrzymanie PJ na okres 3 miesięcy.
 
 
Ogrodzenia

Wysłany:    Balustrady, zadaszenia, meble metalowe MRM-metal



 
 
skansen 
Forum Lider

Dołączył: 06 Wrz 2012
Pochwał: 88
Posty: 396
Skąd: Kraków
Wysłany: 1 Czerwiec 2016, 13:31   Re: Kolonii Rudnik przy drodze krajowej nr 19.

piotreg napisał/a:
Tam jest ograniczenie do (50) , więc mandat w przedziale 400-500zł, 10 punktów karnych i zatrzymanie PJ na okres 3 miesięcy.

piotreg, nie strasz gościa. :D To są teoretyczne, najgorsze możliwe konsekwencje. Żeby tak się stało zdjęcie musi być wyraźne, z widoczną twarzą kierującego i bez innych pojazdów. Jest też szansa, że nie stanie się nic, jeśli pytający zignoruje wezwanie od ITD. Oni bowiem bardzo często nie wyrabiają się i wykroczenie najzwyczajniej w świecie się przedawnia. Sam ciekaw jestem, czy oni w jakiś sposób nadają wyższy priorytet dla tego typu wykroczeń. Teraz może i tak, kiedyś - na pewno nie. Do firmy kiedyś przyszło z ITD +50km/h, poszło do kosza. Przyszło ponownie, znowu kosz. :D Więcej nas nie niepokoili (przekroczenie z 2013 roku).
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 1 Czerwiec 2016, 16:53   

Ale zwrotkę dostali, że odebraliście. Dziwne.

Zawsze też może wziąć na klatę działę za niewskazanie - bez punktów i bez utraty PJ. :twisted:
 
 
skansen 
Forum Lider

Dołączył: 06 Wrz 2012
Pochwał: 88
Posty: 396
Skąd: Kraków
Wysłany: 1 Czerwiec 2016, 18:46   

piotreg napisał/a:
Ale zwrotkę dostali, że odebraliście. Dziwne.

Zawsze też może wziąć na klatę działę za niewskazanie - bez punktów i bez utraty PJ. :twisted:

Mogli sprawę skierować do sądu, ale tego nie zrobili. Dziwie się trochę, że na wzór firm windykacyjnych nie mają automatycznych generatorów wniosku o ukaranie do sądu. Najprostsza metoda na uniknięcie mandatu z ITD to po prostu olanie sprawy. Efekt taki sam, jak formalnej odmowy przyjęcia mandatu. Można oczywiście prosić o przesłanie zdjęcia, ale to spowoduje, że sprawa, którą "mielił" system jest kierowana na tory "ręczne". Urzędniczek, który się nią ma zająć z dużym prawdopodobieństwem, jeśli już wyśle zdjęcie, to - jeśli uzna, że zdjęcie jest wyraźne, jednak skieruje sprawę do sądu. A brak reakcji powoduje, że sprawę mieli sobie system i sprawa się przedawnia.
 
 
phonemaniac
Videomaniac


Dołączył: 10 Paź 2008
Pochwał: 1316
Posty: 4393
Skąd: WKZ
Wysłany: 1 Czerwiec 2016, 18:56   

Teraz automatycznie przesyłają zdjęcia, także nie musisz o nic prosić.
 
 
 
małymobil 
Moderatore

Dołączył: 10 Lis 2010
Pochwał: 1099
Posty: 3312
Skąd: TST/ WWL
Wysłany: 27 Lipiec 2016, 14:36   

mariom2 napisał/a:
Na oficjalnej stronie <itd> nie ma go już na mapie. Nie wiem czemu, ale to ciekawe zjawisko. :twisted:

Stoi i ma się świetnie.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 2 Lipiec 2019, 12:52   

Cytat:
Na Lubelszczyźnie jest aktywnych blisko 30 fotoradarów stacjonarnych, a do tego mamy jeszcze jeden odcinkowy pomiar prędkości. W pierwszym kwartale br. najwięcej kierowców (prawie 2400) wpadło w fotopułapkę w miejscowości Stara Dąbia (gm. Ryki). Równie skuteczne w "łapaniu" amatorów zbyt szybkiej jazdy okazało się urządzenie w Kolonii Rudnik (gm. Wilkołaz). Tam mandat za przekroczenie prędkości otrzymało ponad 2160 kierujących. Trzecie miejsce należy z kolei do fotoradaru w Polichnie (gm. Szastarka), który zrobił zdjęcie blisko 1600 kierowców.

Link
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 24 Styczeń 2024, 15:29   

Droga utraciła status drogi krajowej w związku z oddaniem do użytku drogi S-19. W chwili obecnej jest to droga powiatowa.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
LUBELSKIE - Rudnik Kolonia - droga lokalna (Kraśnik - Lublin) | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group