Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid c9954a4acfb978036fc081356514bb0b Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Chojnice - Fotoradar przenośny
Autor Wiadomość
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 20 Sierpień 2009, 16:42   Fotoradar przenośny

KPP Chojnice korzysta z urządzenia przenośnego, to pewne.
Ale nie mają takowego na własność. Mają w pobliskim Człuchowie...

KPP Chojnice raz na jakiś czas prowadzi działania z trójnogiem na terenie całego powiatu:

Cytat:
Fotoradar w powiecie chojnickim

W okresie od 12 do 21 lipca 2009r. na terenie powiatu chojnickiego prowadzone będą wzmożone działania prewencyjno-kontrolne z wykorzystaniem fotoradaru. Zbyt duża prędkość to jedna z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych. Policja apeluje: noga z gazu!

Źródło

'Nasi' trafili urządzenie na trzech nogach w dwóch miejscach:

Cytat:
Fotoradar przenośny na terenie miasta Chojnice

- ul. Gdańska, wylot z miasta, jadąc w kierunku Czerska
- ul. Tucholska, wylot z miasta, jadąc w kierunku Świecia

Zapewne było to urządzenie typu Fotorapid. Tak wygląda ten sprzęt:



 
 
Automobil

Wysłany:    A może to Cię zainteresuje



 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 8 Styczeń 2014, 10:52   

Cytat:
Fotoradar w Chojnicach!

Straż Miejska w Chojnicach ma być doposażona w fotoradar. Jednak miasto nie zamierza takiego sprzętu kupować, a i miejsce kontroli nie będzie przypadkowe. Chodzi o szybką poprawę bezpieczeństwa na ulicy Człuchowskiej, gdzie niedawno doszło do śmiertelnego potrącenia pieszego na przejściu.




- Oznakowanie w tym miejscu strefy pomiaru prędkości mogłoby spowodować, że kierowcy zdejmowaliby nogę z gazu - mówi burmistrz Chojnic Arseniusz Finster:
- Chojnicka Straż Miejska fotoradar będzie pożyczała i okresowe pomiary prędkości będziemy realizować. Oprócz tego zwróciłem się do policji poprzez Straż Miejską, aby nasza chojnicka policja dokonywała pomiarów prędkości w tym newralgicznym punkcie, a umieszczając konkretne znaki informujemy o tym, że takie pomiary prędkości będą.

Znaki informujące o kontroli prędkości mają się także pojawić na wlocie do Chojnic od strony Czerska. Tam także kierowcy będą się mogli spodziewać fotoradaru.

Źródło: WeekendFm.pl
 
 
lost
Zaczyna kumać


Dołączył: 19 Cze 2015
Pochwał: 41
Ostrzeżeń: 1/5
Posty: 100
Skąd: warszawa
Wysłany: 12 Luty 2016, 22:57   

Z braku laku dobry kit - Szkolenie z empatii dla strażników. :lol:

Cytat:
Szkolenie z empatii dla strażników i nie tylko

Wykład z burmistrzem cieszył się dużym zainteresowaniem. Na wczorajsze szkolenie ze współodczuwania przyjechała nawet ekipa telewizji informacyjnej. Pośród strażników można było też wypatrzeć prezesa basenu Mariusza Palucha. Jego współpracownicy także mieli możliwość udziału w szkoleniu, ale z niego nie skorzystali.

Szkolenie i inne działania zapowiadane przez ratusz mają przyczynić się do ocieplenia wizerunku formacji, która już otarła się o likwidację. Nie dość, że strażnicy przeżyli jeden stres, to permanentny funduje im przełożony, zapowiadając kolejne głosowanie na początku 2017 r. Do tego czasu muszą się dwoić i troić, by sprostać oczekiwaniom nie tyle szefa, co obywateli. Ci powtórnie mają odpowiedzieć na pytanie o likwidację i tym razem, niezależnie od frekwencji, Arseniusz Finster zapowiada uszanowanie ich woli. Zaczął naukę od empatii, bo jej brak był w zasadzie głównym zarzutem stawianym byłemu już komendantowi Tadeuszowi Rudnikowi.

Póki co jest bardzo zadowolony z pierwszego swojego wykładu. Przyjechała na niego ekipa TVN, ale odpiera jakoby chodziło o rozgłos. Burmistrz samokrytycznie przyznaje, że to pierwsze takie spotkanie problemowe ze strażą miejską w komplecie od 17 lat. - Taka szczera rozmowa nastąpiła po raz pierwszy i będziemy ją kontynuować w praktyce na patrolach straży miejskiej na osiedlach chojnickich.

Co podczas szczerej rozmowy od strażników usłyszał prowadzący? - Dowiedziałem się, że mają taki mały żal do mnie, że poszedłem ścieżką wtórnego referendum. Wyczułem również, że mają pewne obawy, ale próbowałem zagrzewać ich do boju.

Sam komendant municypalnych Arkadiusz Megger przyznaje, że ma pewien żal do szefa i uważa, że referendum nie jest najwłaściwszą weryfikacją.

Ale nie tylko mundurowi i cywilni pracownicy SM zasiedli w sali wykładowej Wszechnicy Chojnickiej. Rodzynkiem był prezes miejskiej spółki Mariusz Paluch. Miało się pojawić jeszcze kilku pracowników Parku Wodnego, ale ostatecznie nie przybyli. - Pan prezes sam zaproponował, czy nie mogliby przyjść jego pracownicy. Na co ja się zgodziłem.

- Pan prezes Paluch tam nikomu nie przeszkadzał, a że lubi słuchać moich wykładów, to już jego sprawa. W końcu mój uczeń - dodaje burmistrz Finster.

Link
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Chojnice - Fotoradar przenośny | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group