Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid 1f5df59f6f5ddb20954aaaf6283e754b Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: piotreg
31 Grudzień 2014, 12:04
Gm. Debrzno - Fotoradar przenośny
Autor Wiadomość
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 23 Lipiec 2009, 18:08   Fotoradar przenośny

Cytat:
Debrzno. Będzie straż miejska i fotoradar

Od przyszłego roku w gminie Debrzno ma rozpocząć działalność straż miejska. Niemal od razu nowi strażnicy zostaną wyposażeni w fotoradar.

O powstaniu straży w Debrznie mówiono już od dawna, jednak decyzję o jej powołaniu radni podjęli dopiero na ostatniej sesji.

Strażników ma być czterech, a swoją siedzibę będą mieć w ratuszu. Ich służba ma być całodobowa. Koszt powstania Straży Miejskiej w Debrznie szacuje się na około 400 tysięcy złotych. Sam fotoradar w ramach oszczędności samorząd chce wziąć w leasing.

Gdy strażnicy z Debrzna uzbrojeni w fotoradar wyruszą na drogi, jedynym miejscem w powiecie człuchowskim, w którym takiego urządzenia nie ma, będzie sam Człuchów.

Na wszystkich innych odcinkach dróg krajowych nr 22 i 25 lepiej więc przestrzegać ograniczenia prędkości.

LINK
 
 
Automobil

Wysłany:    A może to Cię zainteresuje



 
 
Malina
Dziędobry!

Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 1
Wysłany: 8 Sierpień 2009, 21:35   Debrzno

A może łaskawie władze Debrzna zainteresowałyby się losem mieszkańców i wypuściłyby tą straż pod nocne lokale w Debrznie i na osiedla nawiedzane przez użytkowników pewnego lokalu, nie trzeba by wtedy co roku nasadzać nowych drzewek, kosze na śmieci nie walałyby się po ulicach itd. itd. Może od czasu do czasu, jakiś bywalec wiadomego lokalu, zapłacił by za wszystkie dokonywane zniszczenia.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 9 Sierpień 2009, 08:35   

Ale po co, skoro mogą dbać o bezpieczeństwo jadących. :-)
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 20 Sierpień 2009, 08:19   

Kolejny artykuł potwierdzający ten stan rzeczy:

Cytat:
Straż Miejska powstanie od nowego roku w Debrznie koło Człuchowa

Jest to 3 samorząd w powiecie, po gminie wiejskiej Człuchów i gminie Rzeczenica, który będzie miał taką formację. Zatrudnionych zostanie 4 strażników i kilka osób cywilnych. Straż Miejska ma dbać o porządek w mieście i walczyć z piratami drogowymi. Burmistrz Debrzna Mirosław Burak zapowiada, że fotoradar będzie używany w miejscach gdzie obecnie, najczęściej dochodzi do wypadków. "Są to miejscowości Cierznie, Uniechów i Uniechówek na drodze krajowej nr 22 oraz na drogach loklanych z Debrzna do Barkowa i w kierunku Lipki" – poinformował burmistrz Debrzna. Straż ma patrolować miasto przez całą dobę. Jej funkcjonariusze będą pełnili wspólne służby z policją. Utworzenie Straży Miejskiej w Debrznie będzie kosztowało 400 tysięcy złotych. Później na roczne utrzymanie będzie trzeba wydać około 100 tysięcy rocznie.

LINK
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 3666
Posty: 9577
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 1 Marzec 2010, 15:12   

Cytat:
Powiat człuchowski: Straż już powołali, fotoradar... kupią

Kierowcy trzymajcie się za portfele - tak sołtysi z gminy Debrzno (powiat człuchowski) komentowali na piątkowej sesji przyklepanie przez Radę Miejską uchwały o powołaniu Straży Miejskiej.


Awantury na piątkowym posiedzeniu nie było, ale ta trwała przez kilka miesięcy na posiedzeniach komisji przy radzie. Ostatecznie przeciwnicy utworzenia służby, zwanej przez niektórych dzieckiem burmistrza Mirosława Buraka, pozostali w mniejszości i za powołaniem straży zagłosowało 12 z 15 radnych (wstrzymał się Jan Adam Beme, a przeciwni byli Elżbieta Gonia-Lasek i Zdzisław Marek).

Debrzno stało się trzecim samorządem w powiecie, po gminach wiejskich Człuchów i Rzeczenica, który powołał własną służbę. Tym samym po drogach krajowych na terenie powiatu człuchowskiego, czyli "22" (popularna berlinka) oraz "25", fotoradaru będzie się można spodziewać wszędzie, tyko nie w samym Człuchowie. Gmina Debrzno wcześniej planowała fotoradar dla Straży Miejskiej wziąć w leasing, ale ostatecznie zdecydowano o jego zakupie.

- Chcemy, by straż działała całodobowa i żeby strażnicy byli widziani w każdym zakątku gminy. Jednostka nie ma być batem na mieszkańców - zapewnia burmistrz Mirosław Burak.


LINK

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 1 Marzec 2010, 18:50   

Oni tam nie złapią nikogo! Naród będzie jechał przez cały powiat 30 km/h!
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 3666
Posty: 9577
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 4 Czerwiec 2010, 15:11   

Cytat:
Komendant Straży Miejskiej: Nasza jednostka jest tu potrzebna

Z Ireneuszem Ruszczykiem, pierwszym komendantem Straży Miejskiej w Debrznie, rozmawia Wojciech Piepiorka.



Proszę się przedstawić naszym Czytelnikom.
Nazywam się Ireneusz Ruszczyk, mam 27 lat. Pochodzę z Sępólna Krajeńskiego. Dwa lata pracowałem jako komendant Straży Gminnej w Kęsowie, gdzie, jak myślę, dałem się poznać z dobrej strony, mimo trudnej roli pełnionej wobec społeczeństwa.

Dlaczego zamienił pan Kęsowo na Debrzno?
Podstawowym argumentem jest to, że to jest nowa jednostka, oddzielna, a w Kęsowie straż działa jako wydział Urzędu Gminy. Tam nie dotyczyła mnie np. księgowość. Tutaj dochodzą te dodatkowe elementy, które pozwolą mi na zebranie większych doświadczeń. Zdecydowała więc moja ambicja. Chciałem coś stworzyć od podstaw. Aspekt finansowy też miał znaczenie, choć nie jest to podstawowa przyczyna mojej decyzji.

Jaki jest pana pomysł na działanie jednostki?

Mój pomysł jest mocno ograniczony liczbą strażników jaką będę dysponował, gdyż cztery etaty z pewnością nie pozwolą na kompleksową realizację wszystkich zadań. Z tego co już zdążyłem się zorientować w rozmowach z radnymi, sołtysami i mieszkańcami, to dużym problemem są wieczorne wybryki młodzieży. Aby zminimalizować to zjawisko, postaramy się połączyć siły z policją i skierować kilka wspólnych patroli nocnych, które z pewnością zaowocują poprawą zachowania nieletnich. Chciałbym jednak zaznaczyć, że zadaniem Straży Miejskiej nie jest wychowywanie młodzieży. My możemy jedynie starać się uświadamiać pewne rzeczy, natomiast za swoje pociechy odpowiadają rodzice. Ponadto w najbliższym okresie sprawdzimy czy wszyscy zobligowani do tego mieszkańcy mają zawarte umowy na wywóz nieczystości. Przyjrzymy się też jak wygląda sprzedaż tytoniu i alkoholu nieletnim i w tym zakresie będziemy z pewnością rygorystyczni wobec sprzedawców. W odległych planach chciałbym utworzyć monitoring miasta i gminy.

Jakie oprócz tego wyznaczacie sobie cele na początek?
Na początek chcemy się rozwinąć. Jesteśmy już za częścią papierkową, teraz przygotowujemy pomieszczenia. Samochód też już na nas czeka. Ogłoszone są już konkursy na stanowiska obsługi i na strażników. Myślę, że potrwa to około miesiąca, zanim zobaczymy pierwszych strażników na patrolach. Chcę, aby Straż Miejska w Debrznie zaczęła pracować pełną parą przed końcem roku szkolnego.

A co z fotoradarem?
Fotoradar postaramy się mieć jeszcze przed wakacjami, tak by w okresie najbardziej wzmożonego ruchu drogowego zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców. Będziemy korzystać z urządzeń, z których korzystają okoliczne Straże Miejskie i Gminne i nie będzie to zaskoczeniem dla mieszkańców, jak na poboczu pojawi się przysłowiowy "śmietnik". Najważniejsze jednak jest to, że ci którzy jeżdżą przepisowo, nie mają się czego obawiać. A z tego, co wiem, mieszkańcy gminy Debrzno jeżdżą spokojnie i ostrożnie.

Jak będziecie chcieli sobie radzić z negatywnym postrzeganiem straży, właśnie przez pryzmat fotoradaru?
Myślę, że kwestia postrzegania straży przez mieszkańców jest mocno związana z ich świadomością. Już na samym wstępie wielu mieszkańców daje mi do zrozumienia, że ta straż jest tutaj potrzebna. W zasadzie nie spotkałem się jeszcze z negatywną opinią. Myślę, że ludzie dorośli już do tego, że dla utrzymania porządku straż jest tu niezbędna. Takie drobne wykroczenia, jak choćby wyrzucanie w lasach śmieci, nurtują mieszkańców. Policjanci z pewnością znają te problemy, jednakże muszą się skupić na wielu innych zadaniach stawianych przed nimi. Straż Miejska jest tutaj po to, aby dopełnić pracę policji.

Po internecie krążą opowieści, że w Kęsowie maskowaliście fotoradar i wystawialiście go na balkonie jednego z przydrożnych domów...
Balkon to jest niesamowity mit, z którym walczyłem przez cały okres mojej służby w Kęsowie. Słyszałem już różne historie, jednakże źródło tej opowieści jest bardzo prozaiczne, a mianowicie: kierowców drażniło małe czerwone światełko świecące się właśnie na balustradzie balkonu. Jak się okazało, była to antena telewizyjna, która stała się słynna na pół Polski. Technicznie nie da się fotoradaru ustawić zbyt daleko od drogi, zwłaszcza, że miejsce i czas ustawienia takiego urządzenia jest uzgadniany z komendantem powiatowym policji. Swoją drogą pocieszające jest, że na słynnym CB-radiu krążą takie legendy, bo kierowcy Ci zawsze ostrzegają się przed szybką jazdą po terenie gminy Kęsowo, a więc cel jakim było poprawienie bezpieczeństwa na drogach jest osiągany.
LINK

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
siffredi
Dziędobry!

Dołączył: 30 Lis 2009
Pochwał: 7
Posty: 23
Skąd: 3city
Wysłany: 4 Czerwiec 2010, 16:16   

Sraty taty **** w kraty. Czyli generalnie czekamy na FR i zaczynamy "pracować w pocie i znoju". Pan Ireneusz zawsze pomocny przy naprawie budżetu. Patrząc na ścieżkę kariery: gmina -> miasto, zaraz zostanie Ministrem Obrony Narodowej albo Finansów.
 
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 4 Czerwiec 2010, 20:55   

Mnie w zasadzie interesuje jedno - czy nowa jednostka sama ma zarobić na swoją działalność, czy będzie dotowana? Bo jeśli sami będą musieli na siebie zarobić, to wiadomym będzie, że będą jechać z koksem aż miło.
 
 
andrzej59
Forum Lider


Dołączył: 22 Mar 2009
Pochwał: 314
Posty: 1488
Skąd: Kielce
Wysłany: 5 Czerwiec 2010, 09:04   

Tylko patrzeć jak będzie przetarg w Debrznie na "poprawę bezpieczeństwa" - ja już nawet wiem kto go wygra.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 5 Czerwiec 2010, 16:55   

Pewnie są dogadani z Robotem i przetarg rozpiszą pod Multę.
 
 
andrzej59
Forum Lider


Dołączył: 22 Mar 2009
Pochwał: 314
Posty: 1488
Skąd: Kielce
Wysłany: 6 Czerwiec 2010, 21:08   

Raczej Radarsystem Gdańsk i dzierżawa (Multanovy).
 
 
siwywiesiek1
Dziędobry!

Dołączył: 03 Kwi 2010
Posty: 1
Wysłany: 15 Czerwiec 2010, 06:19   

A może by tak pomyśleć o nowych miejscach pracy, które przynoszą dochód namacalny. Gmina Debrzno jest delikatnie mówiąc zacofana, a ludzie i tak są dość prześladowani.Tu jest bieda aż piszczy. Przestępstwa są, bo nie ma sprawiedliwości, ale sprawiedliwość to utopia. Po prostu następne radary to nic innego jak ściąganie kasy od obywateli, a w tej gminie z biedoty pod pretekstem dbania o zdrowie ludzi.
 
 
andrzej59
Forum Lider


Dołączył: 22 Mar 2009
Pochwał: 314
Posty: 1488
Skąd: Kielce
Wysłany: 15 Czerwiec 2010, 07:18   

Głównie przychód jest od ludzi jadących południe - północ i odwrotnie (wyjazd nad morze), a nie od miejscowych.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 15 Czerwiec 2010, 07:54   

Miejscowi co najwyżej na dzień dobry zapłacą frycowe. :-) Wieść szybko się rozniesie...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Gm. Debrzno - Fotoradar przenośny | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group