Forum Mapy Fotoradarów - Strona Główna Antyradary Mapa fotoradarów
FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Pogórze - droga lokalna (Skoczów - Bielsko-Biała)
Autor Wiadomość
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1196
Posty: 27982
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 12 Wrzesień 2014, 11:51   Pogórze - droga lokalna (Skoczów - Bielsko-Biała)

Cytat:
Fotoradar stacjonarny na terenie miejscowości Pogórze

- ul. Bielska
, wlot do miejscowości, jadąc od strony Bielska-Białej

Cytat:
Fotoradar w Pogórzu!Przy ul. Bielskiej pojawiło się urządzenie rejestrujące prędkość z jaką poruszają się kierowcy.


Jak podkreśla właściciel urządzenia - Generalny Inspektor Transportu Drogowego, ulica Bielska w Pogórzu to szczególnie niebezpieczny odcinek. Artur Tyrna, Komendant Straży Miejskiej w Skoczowie przywołuje uzasadnienie umiejscowienia fotoradaru w ciągu tej drogi: "Podstawowym elementem pozytywnej oceny lokalizacji jest uzyskana z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie analiza zdarzeń drogowych obejmująca odcinek drogi, która wskazuje, że w latach 2011-2013 odnotowano 25 zdarzeń drogowych - 6 wypadków, w których 7 osób zostało rannych oraz 19 kolizji. Z pośród tych zdarzeń przyczyną 3 wypadków oraz 6 kolizji było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. W rejonie urządzenia zostało wytyczone przejście dla pieszych, z którego korzystają dzieci uczęszczające do szkoły podstawowej, znajdują się także przystanki komunikacji publicznej" - to uzasadnienie Generalnego Inspektora Transportu Drogowego w tej sprawie.

Być może fotoradar, który znajduje się przy drodze krajowej nr 81 w rejonie skrzyżowania z sygnalizacją świetlną przeniesiony zostanie w nowe miejsce tj. w rejon zjazdu z wiaduktu w kierunku Wisły przed skrzyżowaniem z łącznikiem ul. Wiślańskiej. O to również wnioskowano do ITD.

Link
_________________
Mapa fotoradarów/Mapa videopatroli
 
 
Automobil

Wysłany:    nieoznakowane.phi.pl 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 2636
Posty: 7773
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 5 Listopad 2014, 11:02   

Cytat:
Dlaczego fotoradar stoi w Pogórzu?

Niech odpowiedzią na powyższe pytanie. Będzie zdjęcie zarejestrowane w dniu 28.10.2014 r. o godzinie 9:45.

Jest to czas, w którym między innymi dzieci z przedszkola wychodzą na spacer i przechodzą przez przejście dla pieszych widoczne na zdjęciu. Kierujący samochodem poruszał się z prędkością większą o 65 km/h od dopuszczalnej. Prędkość pojazdu 115 km/h oraz telefon komórkowy przy uchu kierującego dopełniają obraz braku wyobraźni i zdrowego rozsądku.


Źródło: www.gwiazdkacieszynska.pl

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1196
Posty: 27982
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 7 Sierpień 2015, 22:50   

Cytat:
- ul. Bielska, wlot do miejscowości, jadąc od strony Bielska-Białej


Pogórze (1).JPG
Plik ściągnięto 52 raz(y) 2,58 MB

Pogórze (2).JPG
Plik ściągnięto 51 raz(y) 2,66 MB

_________________
Mapa fotoradarów/Mapa videopatroli
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 2636
Posty: 7773
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 8 Styczeń 2016, 21:31   

Cytat:
Fotoradar powróci?

Od 1 stycznia straż miejska nie może używać fotoradarów. W tych miejscowościach, w których były batem na kierowców, maszty zostały zabezpieczone, a urządzenia trafiły do magazynów.

Na Śląsku Cieszyńskim tylko Skoczów zdecydował się na zakup fotoradaru dla Straży Miejskiej. Było to w roku 2008. Początkowo strażnicy wynajmowali urządzenie od prywatnej firmy. Jeden dzień "zdjęciowy" kosztował podatników niespełna trzy tysiące złotych. Ale pieniądze szybko się zwracały, bo w ciągu kilku dni mandatów wystawiono na... trzydzieści tysięcy złotych. Ówczesne władze miasta postanowiły, że fotoradar na stałe będzie gościł na skoczowskich drogach i urządzenie kupiono. Tanie nie było, bo jego koszt wynosił 180 tys zł. Jednak zapewne przez minione lata i tak miasto na tym skorzystało.

Początkowo strażnicy ustawiali urządzenie w kilku miejscach w gminie. Ale z czasem coraz częściej był montowany na specjalnym słupie na ul. Mickiewicza. We wrześniu 2014 roku przeniesiono go do Pogórza, na skrzyżowanie ulicy Bielskiej z ulicami Dworcową i Zamek. Tam robił też zdjęcia i była to jego ostatnia lokalizacja. W międzyczasie w Polsce szeroko dyskutowano na temat tego, czy straż miejska może w ogóle używać fotoradarów.

Od nowego roku strażnicy stracili uprawnienia do karania kierowców za pośrednictwem tych urządzeń. W całej Polsce pozostały jednak radary, które na razie trafiły do magazynów. Tak też stało się w Skoczowie.

Maszt zgodnie z przepisami został zaklejony, fotoradar trafił do magazynu, a my zwróciliśmy się do Powiatowego Zarządu Dróg o zlikwidowanie oznakowania informującego o kontroli drogowej. - mówi komendant skoczowskiej Straży Miejskiej – Robert Socha. Strażnicy uprawnienia stracili, jednak chcą, by dalej w Pogórzu fotoradar łapał przekraczających prędkość. Jak dodaje komendant, strażnicy zwrócili się już z pismem do Inspekcji Transportu Drogowego, aby ta przejęła maszt i ustawiła ponownie tam fotoradar.

Mieszkańcy Pogórza, sołtys są za tym, aby kontrole dalej tam były. Od czasu zainstalowania tego urządzenia znacznie wzrósł w tym miejscu poziom bezpieczeństwa, na tym skrzyżowaniu nie doszło do żadnego zdarzenia. - mówi komendant. Jednak ITD w pierwszym piśmie, tłumacząc się brakiem środków, odmówiła instalacji urządzenia. Ponownie napisaliśmy do Inspekcji, szerzej uzasadniając naszą prośbę. Czekamy na odpowiedź – dodaje Socha.

Komendant nie ukrywa, że jeśli fotoradar do Pogórza nie powróci, myśli nad innymi pomysłami, by skrzyżowanie było bezpieczne. Może to być kamera, która alarmuje na wyświetlaczu, kiedy kierowca przekroczy dopuszczalną prędkość. Być może w tym miejscu pojawi się sygnalizacja świetlna, która reagować będzie czerwonym światłem, kiedy pojazdy pojadą za szybko. To skuteczna metoda, bo zmusza kierowcę do zatrzymania się. Ale to niestety wiąże się z finansami – zauważa komendant skoczowskiej SM.

Inspekcja jeszcze nie zdecydowała czy chce w Pogórzu fotoradaru, niemniej niewykluczone, że zajmować się tym problemem będzie już Policja. Wedle zapowiedzi Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, to ona ma przejąć zadania ITD, sama inspekcja ma zostać zlikwidowana.

Stary fotoradar stoi bezużyteczny. Może uda się go wykorzystać w jakiś celach profilaktycznych, podczas imprez urządzanych przez miasto. - kończy komendant
Źródło: www.wiadomosci.ox.pl

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group